Harry Potter a Polovičný princ

• Česko Harry Potter a Princ dvojí krve (viac)

Návrat Lorda Voldemorta zapríčiní vo svete kúzelníkov spúšť. Harry (Daniel Radcliffe) má podozrenie, že nebezpečenstvo číha priamo v Bradaviciach, ale Dumbledor (Michael Gambon) sa sústredí na prípravu poslednej bitky, ktorá sa blíži. Potrebuje, aby mu Harry pomohol rozlúsknuť dôležitý kľúč, ktorý vedie k rozuzleniu Voldemortovej obrany. Rozhodujúcu informáciu však pozná iba bývalý profesor Horác Kriklan. Medzitým útočí na študentov ešte úplne iný nepriateľ  – ich tínedžerské hormóny. Harryho dlhodobé priateľstvo s Ginnou Weaslyovou (Bonnie Wright) prerastá v hlbší cit, ale v ceste stojí jej priateľ, Dean Thomas, nehovoriac o jej veľkom bratovi Ronovi (Rupert Grint). Lenže Ron má svojich starostí dosť s romantickými pletkami – Lavender Brownová nešetrí svojou láskou k nemu a Hermiona (Emma Watson) v ústraní žiarli, ale je rozhodnutá neprejaviť svoje city za žiadnu cenu. A k tomu všetkému ešte čokolády napustené nápojom lásky, ktoré skončia v nesprávnych rukách a všetko úplne zmenia. (TV Markíza)

Kosi..

Ze začátku ty malý kouzelnický děcka a jejich útrapy byly takový roztomilý a pohádkový. Teď když už Harry zestárl (ač příliš nevyrostl), tak mi to přišlo už trochu jako míchanice Hvězdnejch válek a Beverly Hills s tím, že přijde i na virus štěstí a sexuální přitažlivosti doktorky Lanstormové :) ()

Lendak

David Yates asi pri štúdiu réžie zmeškal hodinu, kde preberali nasvietenie a farby. Lebo to, že je film z 90% tmavý, neznamená, že má temnú atmosféru. Inak ide ale o strašne nudnú, nezaujímavú tínedžerskú romantiku, ktorú len tak tak zachránil koniec. ()

Bestfan112 odpad!

Odpad, nedoporučuji, snaží se to sice napodobovat knihu, ale marně. Doporučuji knihu, ta je po Fénixově řádě a Vězni z Azkabanu nejlepší kniha. Film 0,5 Kniha 10/10 ()

Wulfhere

Navštívili jsme půlnoční premiér v jabloneckém kině Radnice (mimochodem vynikající kino, které svoji atmosférou strčí do kapsy průmyslové multiplexy). Jako znalec dobrodružství čarodějného učně jsem byl napjatý, jak se povede můj asi nejoblíbenější šestý díl, který je spíše "ukecaný" a vezkrze neakční, převést na filmové plátno. A s radostí musím říci, že se to povedlo. V šestce do sebe teprve všechno zapadne a proto je nutné více vysvětlování než bojování. Kdybychom shlédli ve filmu veškeré vzpomínky na Voldyho, tak bychom se, přes jejich nesmírnou zajímavost, asi v kině trochu nudili. Naštěstí ale režisér vyzdvihl onu školní a civilní část děje, kdy se nesmírně vtipně děj ubírá dopředu na hřbetě pubertálních problémů prvních lásek. Nesmíme zapomínat, že Bradavice jsou stále škola. :-) U žádného z dílů jsem se takhle nenasmál a akční smrště si jestě užijeme ve dvou dílech sedmičky. Někteří vyčítají Harrymu přílišnou stopáž. V dnešní době, kdy každý druhý film je stejně dlouhý? Mnozí také vyčítají, že se scénář příliš drží knihy, ale vždyť se zde spracovává velká sága, která musí i na plátně držet pohromadě, tak je nutné se předlohy držet a neudělat z toho úplný guláš. Moje hodnocení 90% ()

cende

Tu půlnoční premiéru jsem si mohl odpustit. Azkaban to nebyl. Atmosféra super, akorát té slaďárny tam bylo na mě moc a zastiňovalo to příběh. Jediná a největší chyba je Brumbálova smrt, která neměla vůbec štávu a ten konec "no tak je Brumbál mrtvej,pojdme zničit viteály a hlavně že se máme rádi" fuj:) ()

mikul

Problém je tady humor, při kterém se kino smálo, dokonce i jednou lidé začali tleskat...ale je to furt to stejné dokola? Ano, něco se povedlo, ale proč jsem si proboha připadal půlku Pottra jak na nějaké komedii? Po dlouhé době jsem necítil tu správnou Pottrovskou atmosféru, která došla až chvíli po půlce. Film má sice 153 minut, ale připadlo mně, že se tam nestalo, až na zabití Brumbála a odhalení několika dosud neznámích klíčových věcí skoro nic. ()

lukas.bond

Šestý díl je i v knižní předloze zaměřen hlavně na vyvíjející se citová pouta mezi dvojicemi - a to bylo ve filmu výborně zvládnuto - škoda jen závěrečného souboje, který je v knížce výborný - ve filmu jsme se ale místo toho museli spokojit pouze s vyslovením "Avada Kedavra" + zpomaleny zaber jak Brumbál padá cca 6s a pak vlastně konec... nevím... takové moc... "rychlé", ale vlastně bez žádné pořádné akce. Ale to je opět porovnávání kniha – film, a tak to prostě nemůžeme dělat :-). Takže závěrem snad říci, že jsem se opravdu dobře bavil a tento díl beru jako nejvydařenější z celé série (a ať si říká každý co chce):-) - já jsem se pobavil, zamyslel, rozesmutnil a tak to má být... Děkuji... ()

kondomxxl

Romantická komédia. Je to fakt, na ten film sa inak nedá pozerať. Celý film je podaný zábavne, uvoľnene, žiadna temnota či akcia. Neviem, či to bol zámer scenáristu, či autorky, ale to, čo sme videli predtým - teda čím sme starší, tím je Potter akčnejší, temnejší - tu ale neplatí. Skôr naopak. Áno, je to samozrejme Potterovka kde sa máme aj zasmiať, ale sú tu určité hranice. Asi jediné čo sa mi páčilo, boli herci, hlavne veľká trojka Michael Gambon, Alan Rickman a Jim Broadbent. Ale ani oni nestačili zachrániť celý snímok. Ale vina nie je v režisérovi, ktorý predtým predviedol skvelého Pottera, ale v scenári a samotnej autorke. Vlastne Stevovi Klovesovi už musí šibať zo všetkých tých potteroviek takže sa nedivím že to tak dopadlo, ale ani samotná autorka sa nezachovala 'hrdinsky', keď ku scenári nemala žiadne námietky, a tak vy čakáte v kine dve hodiny na finálny súboj, ktorý tam vlastne ani nie je až na jedno Avada Kedavra. Potom sa už len zhrozíte, prečo mal Diggory pohreb a Dumb. nie. Proste takých vecí je tu fúra a už ma nebavilo ich počítať. Taktiež samotné PG-7 nepomohlo filmu, hlavne ak berieme do úvahy, že Potter 5 mal PG-13 a tak sme mohli čakať niečo temnejšie. Ak sa aj záverečné diela dostanú do zlých rúk (scenár, PG-7 ...) tak na finále typu LOTR či Star Wars môžme rýchlo zabudnúť :-( P.S. Ale ako komédia je toto dobrý film :D ()

Rouzilka

Úžasné efekty, skvěle podané herecké výkony a prostředí opět supr. Nevím, co víc k tomu říct.. Snad jen, že je to další super Potter do sbírky.. x) ()

chapell

Je to špatný špatný film. Rozdělení na dvě nesourodé části dětskou přestávkou, zabije všechno to mále napětí, které film má. První část věnovaná milostným hrám mezi Ronem x Levandulí x Herminou a Harrym x Ginny a Deanem je úsměvná komedie, kterých se točí v poslední době desítky. Druhé půlce chybí jakékoliv zakončování rozjetých dramatických momentů, rychlé a nedokončené střihání dramatu a oddechových chvil a hlavně chybí velké finále. Zredukované knižní finále na nejnutnější zabití hlavní postavy a rychle pryč, aby jsme si mohli říci, že se všichni těšíme na hledání horcruxů v sedmém díle, potopilo film do hlubin. Dvě scény, které jsou povedené, je Ronovo opití se nápojem lásky, a Harry použití nápoje štěstí. V obou to vypadá, že si kluci něco šlehli. Celkové hodnocení 40 % ()

Hadascz

Určitě je to hodně komornější Harry, ale stejnak skláním čarodějný klobouk dolů před panem režisérem, kterému čarodějnický svět přirostl k ruce a umí, úvodní scéna v Londýně mi naprosto vyrazila dech, scéna u doupěte byla učebnicová a vztahy v příběhu jsou předneseny lehce. Pokud to budu brát jako předmluvu k 7 dílu (čím bezesporu jako kniha je) tak výborných 4. ()

Kubaz

Pro mě jednoznačně nejlepší Potter. Atmosféra je neskutečná a pochmurné a mrazivé scény šikovně střídají komické vztahové problémy. To, že už při sledování nemám pocit, že jsme ve škole, jsem akceptoval už ve 3. díle. Zbytečné scény z vyučovacích hodin byli šikovně vystřiženy a některé scény, které v knize nejsou, byli zase šikovně přidány (úvod na nástupišti, útok na Doupě). Yates si mě svou režií naprosto získal. Schválně si všiměte jak jedinou krátkou scénou na pohled do prázdné Velké síně dokáže navodit prázdno, které zbylo po Brumbálovi. A scéna v Jeskyni je vrcholem filmu. Moc se těším až Yates tuhle sérii dotáhne do konce. ()

Norzog

No, po druhém shlédnutí musím konstatovat, že na 5* to opravdu nemá. Temnou Yatesovu atmosféru si to i přes značný komediální nádech (který mimo jiné zachraňuje občasnou nudu) zachovává a ta pak vyzdvihuje Pottera mimo infantilnost předchozích dílů. Romantiky je také spousty, ale tak tragické, jak ostatní trdí, to není. 75% ()

Pinochio

Hrdinové se nikam neposunuli, nezestárli ani o rok, jsou stále stejní. Ale děj už to vyžaduje, tento díl mě zklamal. Postavy jsou stále stejné, stejně stejné. V každém z předešlých dílů byl někdo nový, se zajímavým příběhem, ale tady se ani o příběhu nedá hovořit. ()

Dituška

Většina lidí tu píše, že fanoušky potěší...Ale to podle mě vůbec neni pravda, Já jsem stoprocentní fanoušek a že by mě to potělo v žádným případě, právě že to je úlně naopak. Kdybych měla příležitost zeptat se scénárisi na jednu otázku bylo by to: Čtl jste vůbec všechny díly???nebo aspoň poslední díl? Řkla bych že NEEE.Protože spoustu děsně důležitých věcí tam chybí by to mělo aspoň malou logickou následnost na konečný díl. O čem ten film vlastně byl můžeme mi to někdo říct?O bouření hormonů?Fajn vtip mělo ale děj a poita vůbec žádná a nejvíce mě zklamalo že tam nedali závěrečnou bitvu to nej co tam mohlo bý...podle mě vůbec lidi co píšou scénář nemají o Harrym ani ponětí... ()

sue2008

Vrátila jsem se z kina naprosto zklamaná (možná proto až tak nízké hodnocení, možná ještě po zhlédnutí v originále přidám hvězdičku....teda pokud se k tomu odhodlám) Ale co to bylo??? Srdcové trable skupiny teenagerů vážně nebyly to co jsem so představovala. Po akčním rozjezdu jsem čekala, že se bude jednat o akční film se spustou triků a rychlým spádem. Místo toho jsem se dočkala high school komedie. Naprosto mi chyběla ve filmu jakákoliv atmosféra strachu a zla....něco co by diváka přinutilo věřit, že Voldemort je opět venku a vraždí a co si myslím, že se v fénixově řádu opravdu povedlo. Určitě teďka zhrábnu kritiku od všech, co tvrdí, že film je něco jiného než kniha, ale naprosto mi chyběly informace o Voldemortově životě, jeho pocitech a motivacích, které si myslím, že jsou pro finále rozhodující, stejně jako nějaká výuka magie, interakce profesor-student, učení se a tak, co si myslím, že vždycky tvořilo kouzlo Bradavic.....kdo mě celkem potěšil, tak Tom Felton jako Draco Malfoy, který je pro roli záporáka jako stvořený, i když taky mohl dostat trochu víc prostoru....no a ještě proti přidaným scénám do filmu oproti knize v podstatě nic nemám, ale útok na Doupě??? Proč?? Není vysvětlený důvod ani to nemá žádné následky, jen tak Smrtijedi příjdou, hodí po sobě pár kouzel a zas zmizí....no a nějaká závěrečná akce nebo spíš její absence....myslím, že se akce mohla odehrát mnohem lépe tady místo nelogického útoku na Doupě. A z takových maličkostí, co mi chybělo a co se mi na knize líbilo, tak postupný vývoj vztahu Tonks-Lupin (to už by opravdu bylo jen zbožné přáni, i když do atmosféry filmu by to naprosto zapadlo, Tonks mohla běhat po chodbách Bradavic a brečet) a naprosté nevyužití postavy Greybacka. Kdo se mi líbil, tak Rickman, ten kdykoliv a v jakémkoliv množství, akce s náhrdelníkem a také večírky u Křiklouna, myslím, že ty byly vystihnuty naprosto přesně. ()

Dave94

Film skvěle zrežírován , ale oproti minulému dílu mnohem nudnější a málo akční.Yates je ale první režisér který Harrymu dal pořádnej šmrc , a to nemluvím o parádních scénách a efektech.Film má takový strašidelný nádech , někdy možná až hororový.V klidu film , a už se těším na relikvii smrti. ()

Elissabet

Tohle bylo opravdu slabší, jinými slovy nejhorší díl z celé Potterovské série. V první polovině to ještě ušlo, taková ta teen-comedy-romance. Hermiona je sympatičtější než dřív, Ron je vtipnější a Harry...je pořád Harry. Sem tam se zasmějete a pak to zkazí přestávka. Já vím, že za tohle nikdo nemůže, ale prostě ty přestávky bych dala hned někam do pryč. No nic...jdeme dál. V druhé polovině už čekáte nějakou tu akcičku, ale ono jakože nic. Moje oblíbená pasáž z knížky, kde hledali tu jednu relikvii, byla v podstatě úplně prázdná. Sice jsem se jednou lekla, ale to bylo tak asi všechno. Pak najednou přišli Smrtijedi...opět jako by se nic nedělo. Ve Fénixově řádu to byla klíčová scéna, prostě to bylo NĚCO, ale tady jakoby nic. Prázdná škola a Belatrix, která rozbíjí nádobí, už to zní jaksi špatně. Pak zabili Brumbála. Nevyvolalo to ve mě zhola žádné emoce, nic...Když zabili Siriuse tak přiznávám, že mi i oko slzelo, ale tady to byla opět jenom další prázdná scéna. Jde vidět že Garry Oldman ve filmu opravdu chybí. Dál taky Draco Malfoy, byl v každém třetím záběru a řekl sotva 20 slov. Nevím jak to tak geniálně udělají, že on vždycky mluví nejmíň. Takže shrnutí: Voldemort - nikde, napětí - nikde, emoce - nikde. Takže celkové zhodnocení je 3*, takže jsem fakt zvědavá na dvoudílné vyvrcholení. ()

Zemřel herec Paul Ritter

08.03.2010

V Hobitíně už je rušno

V Hobitíně už je rušno

21.07.2009

Tak už to vlastně začalo. Přestože studia Warner Bros. a New Line pořád čelí žalobě Tolkienova syna, požadujícího mastná procenta ze zisků filmového Pána prstenů, práce na dvoudílném Hobitovi už jsou… (viac)