Harry Potter a Polovičný princ

• Česko Harry Potter a Princ dvojí krve (viac)

Návrat Lorda Voldemorta zapríčiní vo svete kúzelníkov spúšť. Harry (Daniel Radcliffe) má podozrenie, že nebezpečenstvo číha priamo v Bradaviciach, ale Dumbledor (Michael Gambon) sa sústredí na prípravu poslednej bitky, ktorá sa blíži. Potrebuje, aby mu Harry pomohol rozlúsknuť dôležitý kľúč, ktorý vedie k rozuzleniu Voldemortovej obrany. Rozhodujúcu informáciu však pozná iba bývalý profesor Horác Kriklan. Medzitým útočí na študentov ešte úplne iný nepriateľ  – ich tínedžerské hormóny. Harryho dlhodobé priateľstvo s Ginnou Weaslyovou (Bonnie Wright) prerastá v hlbší cit, ale v ceste stojí jej priateľ, Dean Thomas, nehovoriac o jej veľkom bratovi Ronovi (Rupert Grint). Lenže Ron má svojich starostí dosť s romantickými pletkami – Lavender Brownová nešetrí svojou láskou k nemu a Hermiona (Emma Watson) v ústraní žiarli, ale je rozhodnutá neprejaviť svoje city za žiadnu cenu. A k tomu všetkému ešte čokolády napustené nápojom lásky, ktoré skončia v nesprávnych rukách a všetko úplne zmenia. (TV Markíza)

dawnie

Můj druhej nejoblíbenější díl po trojce:) Je to celý takový lehoučký (oproti Relikviím) a humorný a prostě půvabný. A je tam hodně Rona. Takže ***** bez diskuze. ()

Streamline

Yates opäť ničím neohromil, držal sa knižnej predlohy, viac priestoru nechal na vykreslenie charakterov postáv. Neutkvela mi v pamäti žiadna scéna, na druhú stranu natočené to nebolo zle. 60%! ()

tom912

Temná atmosféra střídajíc chystání Draca Malfoye na jeho úkol a britským humorem? Geniální! Pochopte, že jinak to udělat nešlo a važte si toho, protože kdyby to režírovali amíci, dopadlo by to katastrofálně, ale angláni stále víc ukazují, jak si umí poradit a převést na filmové plátno nadprůměrný film, ikdyž nemáte dobrý scénář. Jinak asi zároveň nejvtipnější Potter, což mě opravdu mile překvapilo. 95%. ()

10Domik10

Polovičný princ mi pripomína Kameň mudrcov s tým rozdielom, že namiesto detí sa po Rockforte prechádzajú dospievajúci tínedžeri riešiaci problémy lásky. A vôbec mi nevadí, že sa tu neobjavuje temný pán, pretože všetko má svoj čas.... Ja som fanúšik Harryho Pottera, a preto si myslím, že všetky časti sú výborné aj keď sa navzájom výrazne odlišújú vďaka rôznym režisérom. ()

Armin82

Já prostě nevim proč se u něčeho takovýho jako je Harry Potter mění režiséři, ale to bohužel ví jen v zákulisí filmu :/ Yates? Kdo to je? Znal jste ho někdo předtim?? Vždyt nic pořádnýho nenatočil...začal jsem o něm pochybovat už u fénixova řádu a tady to byla ještě větší bída! Úplně toho Pottera zprasil a tenhle díl mi maximálně připomíná ty klasický teenagerovský americký komedie!! Odmyslet si ty hůlky, tak to mělo náboj, jak muzikál ze střední nebo stmívání. Nápoj lásky, neskutečná nuda, ten miluje tu a ta zase jeho...do toho stále temnější atmosféra a příprava na závěr série...opravdu to k sobě sedělo...asi jako plochá Stefanie v pobřežní hlídce mezi Pamelou a spol. ...závěrečná hudba při titulcích taky vůbec nezapadla do děje celýho filmu...absence Johna Williamse je zatraceně znát...tady se toho nepovedlo strašně moc a jsem zklamanej :/ Ani se mi do dalšího dílu nechce, ale z nostalgie a z pocitů, které ve mě zanechaly první 4 díly, to musim prostě dokoukat. Budu doufat, že se pan Yates už chytne a pochopí o čem Harry Potter je!! Tenhle díl si víc jak 50% nezaslouží :( ()

sarfian

Táto séria si drží moju pozornosť už len vďaka mojej zvedavosti ako to dopadne. Čakal som, že kvalita bude rásť od filmu k filmu, aspoň prvé diely tomu naznačovali, ale vidím, že jediné čo tu rastie sú len herci. VIDENÉ 1x ()

danny_21

Prince Dvojí krve bych označil jako jeden z těch slabších dílů o kouzelníku Harry Potterovi. Z dětských kouzelníčků se stali puberťáci, zamotaní v milostných aférkách, což by vlastně až tolik nevadilo, ale na to jak dlouhý tenhle díl byl, tak jsem tam marně hledal nějaký pořádný moment, silnou scénu,pořádnou akci, no tentokrát nic pořádného nebylo. Snad se to zvedne na závěrečný souboj - 60 % ()

Ceberus

Tento komentář patří celé potterovské sérii... Všechny filmy jsou nepochybně natočeny velice kvalitně, pravděpodobně není lepších filmů na čarodějnické téma. Jediný problém není ve filmech, jako spíše ve mně - a sice že svět čar a kouzel není něco, co bych vyhledával nebo co by mě nějak uchvátilo. Můj oblíbený žánr sci-fi je sice hned za rohem, ale je to přece jen něco jiného než fantasy. Slovo k hercům - Radcliffe není úplně špatný, Watsonová je kus, Felton je překvapivě dobrým dětským hercem a mí oblíbení záporáci Rickman s Oldmanem nezklamali (byť Oldman tentokrát jako klaďas). ()

Shakaar

Tak jsem se dokopal a mrknul jsem i na tento díl. Nutno podotknout že na některými ze souvislostí jsem musel trochu přemýšlet, protože už je to nějaký ten čas co jsem četl knihu. A narozdíl čtyřky a pětky, kde jsem odcházel vyloženě znechucen, jsem se i docela bavil. Už asi nejsem ten Potterovský fanatik a něco beru z nadhledem, což je u mainstraimu zapotřebí. Po pravdě, nic zázračného jsem nečekal a v takových mezích se to pohybovalo. Co se týče herců, ty už nezlepšíme, protože je jasné, že na to aby odvedli herecký výkon je potřeba nějaké zkušenosti. Spíše mě potěšila přítomnost některých dalších herců. Helena Bonham Carter se do role Bellatrix skvěle hodí. Dále potěšil Jim Broadbent. Nevím do jaké míry byl díl osekán, traduje se že si zasloužil více stopáže. Řekl bych, že tohle ale klasická bolest když se dělá film podle knihy. Na začátku Columbus to vzal prakticky stylem "vše podle knihy", což fandy ocenili, na druhou stranu se část neznalého publika nudila. Proto chápu že v dalších dílech byla snaha o větší popularizaci tohoto kouzelníka. Nicméně stopáž filmu není nafukovací a když kniha je trochu obsáhlejší, tak to vyžaduje více dílů. A to je případ tohoto Pottera kdy to někdy docela potřebovalo. To ale je pohled toho, kdo tu knihu četl a z pohledu nezasvěceného to byla vydařená záležitost. To je prostě věčný souboj. Pro tento díl dávám takové průměrné hodnocení, což docela odpovídá a věřím že závěrečný dvojdíl nám nabídne důstojné zakončení serie, aby se film nemusel za pár let znovu recyklovat v podobě remeaku. ()

Moiraine

Vypadá to hezky, zní to hezky, ale při nejlepší snaze u toho neudržím pozornost. Knížku jsem nečetla, takže nevím, co bylo jinak nebo co tam chybělo. A vlastně je mi to jedno. Fanoušek Harryho Pottera ze mě asi nikdy nebude. ()

Jaxx84

Základní pravidlo všech příběhů, ať již v knihách nebo na plátně říká: "Protáhni hrdiny nejrůznějšími patáliemi, přihoď trochu emocí, ať si je čtenáři/diváci oblíbí... a jak začne uvadat zájem, nech pár hrdinů pomřít." V "Princi dvojí krve" tohle bylo více než jen okaté. Pokud si udržíte nadhled, tak vás to neznechutí, pokud svoji kritickou stránku duše přeci jenom nedokážete zastřít, dostane se vám nesmyslné slátaniny rádoby heroismu a sebeobětování, které jsou však laciné jak bulharská prostitutka před penzí. Vše zachraňuje příběh, kdy se konečně dozvíme o vitálech a jejich významu. Přes všechno mě to udrželo u obrazovky. 7/10. ()

degster

Najzábavnejší film celej, ktorý by si plné hodnotenie. Lenže je tento komentár. Neúplný. Zaujímalo vôbec, kto to Polovičný princ? ()

Wyrdas

Ve filmu Harry Potter a princ dvojí krve už opravdu přestává sranda a začíná potemnělá fantasy akce. Čím pozdější díl, tím ubývá té pohádky pro malé děti a nabývá temného příběhu pro dospělé - a vůbec to není špatně! Oproti knížce film opět trošku zhubl, ale vzhledem k náročnosti na obsáhlost to nakonec nebylo nic razantního. Z filmu bych asi nepochopil, že Harry zdědil Siriusův byt, Hipogryfa Klofana a domácího skřítka Kráturu, kterého nechá pracovat v Bradavické kuchyni. Vyloženě mi chybí pár "vystřižených" scén s myslánkou a alespoň zmínka o Remusovi, jakožto špehovi u vlkodlaků. Šestému dílu HP zdaleka nechybí humor, ale vynechání scén s Dobbym a Kráturou si myslím byla chyba. Tento díl je plný emocí, humoru, lásky, napětí.. a temnoty, jaké do této doby v Pottrovkách nebylo poznat a to je co říct. Osobně se mi film velmi líbil. Brumbál opět ukázal pravá kouzla, Ron perlil jednou vtipnou scénkou za druhou, Draco perfektně ztvárnil poraženecké odhodlání a Snape.. to je ten největší důvod, proč hodnotím film plným počtem hvězdiček. A na konec, nemohu opomenout postavu profesora Křiklana, která byla jako třešnička na dortu naprosto dokonale ztvárněna. ()

Kotsour

U tohoto dílu se nemůžu spokojit s celkovým hodnocením. Co vlastně čekáte od Harryho Pottera? Co by musel film obsahovat, nebo čeho se naopak vyvarovat, abyste byli spokojeni? Podle mě je tento díl nejlepší ze všech - obsahuje vše, co by výjimečný velkofilm měl obsahovat. Jediné minus je trochu rozvleklejší konec, na druhou stranu se díky němu poprvé doopravdy rozvíjí vztahy mezi postavami, celé to nabírá mnohem reálnějších rozměrů, je to víc lidské a uvěřitelné. Ať přemýšlím jak přemýšlím, opravdu jsem nenašel nic, co bych mohl vytknout, naopak je zde spoustu momentů, které jsou opravdu hodně silné. Přijde mi, že rýpalů je tu víc, než lidí, kteří dokážou přijmout dílo tak, jak je podáno. Absolutně nesouhlasím s komentáři o dějové prázdnotě - naopak vy ufoni, vždyť zde se to teprve celé rozjíždí a to více než velmi důstojně. Dočkáme se velkých scén plných odvahy, síly a odhodlání. Znovu se ptám - co vlastně chcete? Já jsem naprosto spokojen! ()

ppospisil

Před shlédnutím bylo pro mě otázkou jak se režisér vypořádá s tímto dost neobvyklým dílem HP.V knize v podstatě figurují hlavně backgroundy o Tomu Raddlovi a zbytek je podle mě na druhé koleji, zpracování vzpomínek a jejich tajemnost mě v knize dostala, tady ve filmu však tahle linie byla upozaděná a špatně zvládnutá.Řadím tohle zfilmování na chvost vedle Tajemné komnaty.Abych nebyl jen negativní tak mě bavila druhá - ta zábavná část filmu, různé vtípky,'vztahy' a vtipné situace.Jelikož jsem ale věděl pozadí příběhu, a nepotřeboval jsem ho mít ve filmu rozvedený (kromě vzpomínek),tak mě film opět bavil.70% ()

Kingjiri

Většina stopáže představuje jenom takovou vatu s minimem zásadních momentů, kdy se primárně řešej vztahy mezi (hlavníma) postavama. Některý postavy jsou pak uplně zbytečný (viz profesor Křiklan, jehož sdělení ohledně Voldemorta by se určitě dalo Potterovi předat mnohem zajímavějšim / stručnějšim způsobem). Aspoň, že pasáž začínající pátránim s Brumbálem po Viteálu začíná trochu nabírat na obrátkách a sympatickej závěr navnadí na velký finále, tři silnější hvězdy. ()

haWranka

Jde trochu mimo mě, proč tvůrci přidávají zbytečné scény, které nejsou v knize, když jinak musí kvůli rozsahu předlohy opravdu pečlivě vybírat, co natočí. Nenudila jsem se, to musím přiznat, ale to je asi tak všechno. Těch nelogičností je už přece jen oproti knížkám trochu moc... ()

deLaFere

Pořád velmi příjemná záležitost, nevím asi stárnu, ale prostě jsem těm bujícím vztahům ve snímku fandil. Je to asi trochu kýčovité, ale mě to jednoduše nevadí. Dospívající herci jsou mi velmi sympatičtí, stejně tak jako boj proti Umbridgeové. Já jsem spokojený, zasloužené čtyři hvězdy. ()

Zemřel herec Paul Ritter

08.03.2010

V Hobitíně už je rušno

V Hobitíně už je rušno

21.07.2009

Tak už to vlastně začalo. Přestože studia Warner Bros. a New Line pořád čelí žalobě Tolkienova syna, požadujícího mastná procenta ze zisků filmového Pána prstenů, práce na dvoudílném Hobitovi už jsou… (viac)