Ajťáci

Ukážka z filmu 6
Veľká Británia, (2006–2010), 9 h 29 min (Minutáž: 22–26 min)

Hudba:

Neil Hannon

Chris O'Dowd, Richard Ayoade, Katherine Parkinson, Christopher Morris, Matt Berry, Noel Fielding, Dolly Wells, Alice Lowe, Belinda Stewart-Wilson (viac)

V přeplněném a nevzhledném suterénu, hluboko v útrobách budovy Reynholm Industries se skrývají Roy a Moss - pracovníci oddělení informačních technologií, zlořečení i vysmívaní svými bezohlednými kolegy. Jejich život ve světě serverů a protipožárních překážek je násilně přerušen příchodem nové personální manažerky Jen, která toho ví o počítačích asi tolik jako lama (nebo kterýkoliv jiný sudokopytník). Jen nemá zájem pracovat v ubohém suterénu a Roy s Mossem nechtějí pracovat pod někým, kdo nerozumí BASICu a nikdy neslyšel o dvojkové soustavě. Časem však přijdou na to, že mít jako vedoucí ženu, může mít i své výhody. (oficiálny text distribútora)

Marecko

Nejlepší anglický seriál, který jsem měl tu čest vidět. Doufám že to nezůstane u dvou sérií a s mými oblíbenými postavami se uvidím i v dalších dílech. PS: Všechny potencionální zájemce o tento "skvostný" seriál předem varuji- NEDÍVEJTE SE NA TO V ČEŠTINĚ!!!!!!! ()

Alojs

Pracují v podzemí. S okolím komunikují prostřednictvím několika málo zažitých frází („Zkoušeli jste to zapnout a vypnout?“ - „Máte počítač zapojený v síti?“ - eventuálně: „A zkoušeli jste si to narvat do prdele?“). Vyznávají vizuální antikonzum free style a v běžném životě (mimo rámec monitoru) jsou takřka nepoužitelní. Tušíte správně. ***** Partička IT náleží mezi to nejpovedenější, co se kdy odrazilo od britských břehů. Kouzlo tohoto malinkého sitcomu spočívá ve zcela triviální konfrontaci dvou protichůdných světů (toho, který funguje na základě přesně mířených šťouchů do klávesnice, a toho, v němž výrazy jako „Basic“ zavraždí jakoukoli diskusi), v hutné míře inteligentního humoru a ve výborném obsazení. Jednoduché to ingredience, zastoupené v každém kvalitnějším sitcomu. Ale pozor. U Partičky IT je záslužné, že nehledí na hojně obšlehávanou koncepci přátel (šestice lidí, kteří se srážejí častěji než pára v jaderné elektrárně) a že si ji přesto oblíbíte hned ze startu (pokud jste aspoň jednou v životě provedli úspěšný dvojklik a víte, k čemu slouží zásuvka vedle počítače). ()

excite

Nevím proč, ale mně tenhle seriál nepřirostl k srdci jako většině. Jako by ho psali na poslední chvíli na koleně. Ale třeba je to jenom proto, že je to z oboru, ve kterém se pohybuji, a tak mi to všechno přijde úplně normální. Každopádně názor si utvoříte velice rychle. update: Po druhém zhlédnutí přidávám *. ()

BaronX

Geniální. Tak v tomhle případě jsem slzil jako ďas. Roy, Moss a Jen? Jóoooóhhhoo. Tak tohle trio se povedlo. Roy je roztomilej zmatkař, Moss je geniální hláškař (jeho účes je úžasnej :) a Jen, ach Jen (tak takovou šéfku by chtěl asi každý) ta je prostě super hot mega roštěnka (teda až na ty prstíky u nohou, že ;-). Seriál, kde ani jeden díl není slabej? To samo o sobě tohle dílko povyšuje k hvězdným výšinám (troufám si tvrdit, že jen tak něco ho k zemi nesundá), tak honem honem Grahame, čekáme na další díly!!! ()

JohnVodka

Dávky vtipů a směšných situací a ujetost každé z hlavních postav, dělají z tohoto seriálu výbornou podívanou. Humor je podáván chvíli po lžičkách a chvíli ho na vás ajťáci hází lopatou. Neskutečně originální charaktery postav i humorné situace a hlášky kterým se budete ještě dlouho smát vám nabízí obyvatelé sklepního doupěte Reynholm Industries..."have you tried to switch it off and on again?"... ()

Bounded

Totálně vyhypovaný seriál, který je leckdy vtipný, někdy ale také úplně mimo, starším bratrům a sestrám z Británie se ale rovnat nemůže. ()

LakiyL

Seriál o 3 zamestnancoch oddelenia, ktoré sa nachádza nie na nejakom poschodí, ale pod zemou. Scény sú skutočne vtipné, môžte ich prehrávať dokola a stále sa budete smiať. ()

casef

Britské seriály a vůbec celý anglický humor, jsem nikdy moc nepochopil a nikdy tomu nepřišel na chuť a i Ajťci mi ze začátku přišli celkem jako kravina a naprosto stupidní, ale po chvíli jsem se začal tlemit a teď si každý díl neskonale užívám. ()

Edgee

Nemohu si pomoci, ale čekal jsem o 200% víc. Pro mě typický příklad suchého anglického humoru, který jsem nikdy nemusel, a proto se většině britských seriálů snažím vyhýbat, ačkoliv téma IT stuffu je velmi originální a říkal jsem si, že mě to nějak zaujme. Bohužel. ()

Rodin

Tohle nemá chybu. Při mé slabosti pro britské sitcomy ani není divu. Po Blackbooks to nejlepší z ostrovů, v mnoha částech dokonce ještě lepší. ()

The IT Crowd dostane americký remake

The IT Crowd dostane americký remake