Dexter

Krimi / Dráma / Mysteriózny / Thriller
USA, (2006–2022), 93 h 29 min (Minutáž: 44–59 min)

Predloha:

Jeff Lindsay (kniha)

Michael C. Hall, Jennifer Carpenter, David Zayas, James Remar, C.S. Lee, Luna Lauren Velez, Desmond Harrington, Julie Benz, Christina Robinson (viac)

hanzi_111

Bez servítek jeden z TOP 3 seriálů. U nás sice není tak rozšířený jako například HIMYM nebo TBBT, ale kvalitativně je přeskakuje. Děj, děj, děj. To je hlavní gró. Skvělý Michael C. Hall dává seriálu Dexter toho nejzvláštnějšího a nejpobuřujícího hrdinu. Skvěle to graduje a je to silně návykové!!! ()

schindler

Absolutně originální a zároveň zvrácený seriál. Michael C. Hall velice přesvědčivě zahrál na jednu stranu příjemného a sympatického mladíka a také zároveň chladnokrevného a bezcitného zabijáka. První série u mě byla tak na 4 hvězdy, jenže druhá série povyskočila ještě o příčku výše a to hlavně díky humoru, které je přítomen téměř v každé scéně. Dokonale napsaný scénář do kterého jsou výborně propojeny i vedlejší postavy, kde každá z nich má dostatek prostoru na to, aby posunula příběh někam dále. Brzo začne třetí série tak jsem velice zvědav, co se z toho dá ještě vytřískat. ()

kloubich

Vynikající seriál, kde je hlavním hrdinou brutální masový vrah. A vy ho máte rádi, fandíte mu a bojíte se o něj. 1. série - 5* 2. série - 4* tentokrát jeho hlavním protihráčem není další vrah 3. série - 4* 4. série - 5* a kdybych mohl dám i více, dokonalý John Lithgow, z jeho postavy jde skutečný strach Pokud sledujete dabovanou verzi uberte hvězdičku, Michael C. Hall má nenapodobitelný charismatický hlas navíc seriál je prošpikován španělštinou což v češtině tak nevyzní. ()

fafa1

Pokaždé, když Dexter v neděli na Coolu končí začínám propadat depresi. To mám čekat 7 dní na další díl ?? Nemyslitelné !! Ano, Dexter je přesně ten pořad, který vám nedá spát. A tak pravidelně, každou neděli usedám k televizi, abych si vychutnal kus GENIALITY .Je to jednoduše vynikající detektivní serál, s vynikajícím,ač lehce záporným hrdinou. 99 % ()

SONYAGENT

Je sice pravda, že postava Dextera je sympatická, neohrožená a pro dámskou část publika i sexy.. To mně taky.. jenže celkově role ostatních je trapná, poněkud nudná a vyloženě mě vytáčí jeho hloupá sestra a přítelkyně.. no.. ještě chvíli tomu dám šanci, pak definitivně pohřbím.. ()

JB001

Svého času jsem byl nadšen sérií LOST, avšak její závěr byl pro mne velkým zklamáním. Viděl jsem zatím všech pět sérií a nemohu se dočkat dalšího pokračování. Docela by mne zajímalo, jestli autoři scénáře ví, jak to s Dexterem nakonec dopadne.... ()

Javo26

Jeden z mála krimi seriálů, který mě opravdu chytl. Kdo neviděl, dělá obrovskou chybu, poněvadž se jedná o přímo brilantní záležitost! ()

Hacune

Seriál, který mě chytnul a už nepustil. Po dlouhém období, kdy mě prakticky nic nenadchlo, se rázem objevily hned dva, které to změnily a jedním z nich je právě Dexter. S tím rozdílem, že Dexter mě nadchnul hned v prvních pár minutách. Hrdinové jsou tu super, ovšem jsou to překvapivě záporáci, kterým všichni fandí :-D Dexter je prostě super! ()

martin5514

Dexter je fajn a mám ho rád. A proč? Snad každý chlap má nějaké to malé tajemství. Někdo chlastá, někdo fetuje či rybaří, někdo rybaří a fetuje zároveň, někdo má přítele a někdo má přítelkyni nebo alespoň mlsně kouká po té zrzce z přízemí, ruku na srdce, přátelé. Dexter má také tajemství. Jasně, kdyby fetoval na rybách nebo po večerech tajně ve sklepě lepil modely luftwaffe, tak se na něj nikdo koukat nebude – tedy až na skalní fanoušky luftwaffe a pár pomatených neonacistů. Určitě by šlo o nezávislý snímek, který by se v žebříčku popularity pohyboval na chvostu zájmu. Takže Dexter má extrémní tajemství, s extrémním rizikem. Nicméně jeho systém utajování, mlžení a konspirace je dokonalý a myslím, že většina z nás, pravých mužů, se s ním dokážeme, na určité úrovni, ztotožnit. První dvě série byly skvělé. Třetí zatím, dle mého mínění, pokulhává, ale i tak se na něj rád mrknu. Rekapitulaci provedu až to celé dokoukám :) ()

Anatar

Ze začátku slušný, s každým dalším dílem však lepší a lepší. Živé, uvěřitelné postavy a hlavní hrdina, který se dostane člověku pod kůži. Jeden z nejlepších seriálů této doby, který musíte vidět. P.S. a nenechte se odradit prvním dílem, který ve mě vzbuzoval spíš rozpaky. ()

camomilla

Nejlepsi serial co znam. Chytil me jako pitbul a nepustil, shledla jsem behem dvou tydnu vsech pet rad. Po prvni rade jsem uplne psychicky vycerpana premyslela, jestli budu sledovat dal.. ale tahle myslenka se me zmocnila opravdu jen na setinu vteriny. Jisteze budu sledovat! Na serialu me fascinuje mrazive chladny a zaroven sympaticky hlavni "hrdina", u ktereho jsem chvili na vazkach, zda mu fandim anebo ne. Skvele zahrane vedlejsi postavy umiraji jako na bezicim pase, scenarista si je nenechava jen proto, ze jsou dobre napsane. A nejdulezitejsim profilem je samotny Dexter, ktery se pomalu vyviji, odkryva a dokonce i meni. Tahle latka je tak zatracene vysoko, ze ji preknonat muze snad uz zase jen Dexter, pokud se dockame nove serie. ()

Shaman::..

Dexter je fenomén. Nejdříve jsem přistupoval k seriálu s opatrností... "Co je to za zrůdnost točit seriál o masovém vrahovy?!" Takový přístup byla samozřejmě chyba! Výborné zápletky, výborná hlavní postava a neméně výborní herci. Je samozřejmé, že s přibývajícími sériemi bude postupně vyprchávat kvalita s nápady. Což už trochu bohužel naznačila maličko ujetá poslední, pátá série... Šestou sérii hodnotím jako sérii nejslabší. Konečná scéna však naznačila do budoucna zajímavý zvrat. Navíc ohlášení tvůrců, že nás čekají už jen dvě série, zapříčinilo, že dám Dexterovi ještě šanci... ()

e-pilot

Každý máme nějakého koníčka... (1. řada *****, 2. řada ****, 3. řada ***, 4. řada ****, 5. řada ****, 6. řada ***, 7. řada ***) ()

Odyssey

Jeden z mých nejoblíbenějších seriálů, možná vůbec nejoblíbenější. Nejvíce se mi na něm líbí ona gradace děje v jednotlivých sériích. Každý nový díl v sérii je lepší, než předchozí (téměř) a závěrečné scény v sérii jsou vždy doslova kulervoucí. Celý seriál táhne nahoru hlavně charakterní M. C. Hall a skvělé hlášky většiny postav. A nesmím taky opomenout soundtrack, protože ten je taky skvělý. Štěstí je, že si Dexter udržel kvalitu i po opuštění knižní předlohy. První série začíná vlažněji, musí se divákům představit hlavní postavy a tak se děj pořádně rozjede až k půli série, zato vyvrcholení nemá chybu. Druhá série patří s první k nejlepším. Dexter je na pokraji odhalení a v nečekaném závěru umírá jedna z hlavních postav. Třetí je pro mě nejslabší. Není tu vyložený zloduch (Skinner je oproti Trinitymu nebo Ice Truck Killer úplný klaun) a tak zbývá jen příběh okolo Miguela. Zato čtvrtá sezona je zase skvělá, pořádný charakterní záporák (John Lithgow ho hraje opravdu skvěle), no a šokující závěrečná scéna. Pátá série má výbornou zápletku s Lumen a Jordana Chase jsem si jako manipulativního záporáka velmi oblíbil. V šesté sérii přichází téma náboženství, které někomu nemusí sedět, já jsem si ho užíval, přesto byl děj oproti těm nejlepším sériím "málo nabušený" a Travis bez překvapení skončil tam, kde měl. Ovšem závěrečná scéna už teď patří k nejepičtějším z celé show. ()

stroke

Geniální seriál! Chce to pár dílů abyste se rozhodli zda Vás totálně pohltí nebo ho necháte být. Rozhodně to není něco u čeho si jednou za čas řeknete : nemám do čeho píchnout jdu zabít čas dalším dílem Dextera. Je to můj nejoblíbenější seriál protože jsem v něm našel všechno co jsme chtěl : námět(hlavní hrdina zaměstnaný u policie v tajnosti zabijí ty co měli být za mřížemi ale zákon na ně nedosáhl), M. C. Hall hrajě brilantně, napětí se dá opravdu krájet a sarkasmus a černý humor to vše skvěle doplňuje :) ()

Saprofag

První série super! Další se snaží sice být pořád originální, ale na jedničku to samozřejmě nemá. Druhá se mi líbila taky dost, ale už to nebylo ono a přišli mi tam některé věci trochu křečovité. To se postupně v dalších sériích prohlubuje na úkor kvality. Beru to ale jako maximální relax u kterého si chci odpočinout, takže jsem to prostě dal. Mám rád Johna Lithgowa, který se objeví ve 4. sérii a předvede velmi slušný výkon, ale nebýt toho okamžiku (kdo viděl ví), kvůli kterému to většina tady hodnotí vysoko, už je to dost slabé. Pátou řadu jsem ještě neviděl a moc se mi do ní nechce. Uvidíme, třeba časem něco doplním. PS: zapomněl jsem zmínit opravdu dobrou hudbu a super úvodní titulkovou sekvenci. ()

shurin

Jeden z nejlepších seriálu, to je bez diskuze, ale co je nejlepší, tak kvalita nemá sestupnou tendenci, ba naopak nápady tvůrcům nedocházejí. ()

5yrius

Některé seriály časem gradují a baví stále více, tento ale po naprosto strhujícím začátku postupně uvadá. Sice budu sledovat počínání Dextera i nadále, ale už s mnohem menším nadšením, s postupem času to přestává být má krevní skupina. ()

.stenley.

Tak ako toto som nečakal. Tak dlho som sa mu vyhýbal a ani neviem prečo som tak robil. V nedeľu som ho nejakým zázrakom zapol v TV a poviem vám stal som sa závyslím. Je to dokonalosť prvého stupňa. ()

Tess92

Prvních pět sérií jsem zkoukla v podstatě na jeden zátah, nejvíc mě asi zasáhl konec 4. série, to jsem se skoro rozbrečela (ale nebudu spoilerovat). Potom přišel skoro rok čekání na sérii šestou. Myslím ale, že se to čekání vyplatilo. 9. díl šesté série byl přelomový, nejsem dobrá v odhadování scénářů. Doufám, že Dexter bude pokračovat na stejné (nebo lepší) úrovni ještě dlouho. Po skončení seriálu: už od konce šesté série se seriál začal odvíjet trochu jinak než by se mi líbilo, ale pořád to bylo hodně dobrý. A osmá série vypadala na pořádný happy end (což je u tohohle díla trochu nevhodné ale budiž). No a poslední díl to brutálně "zabil". Takže z nejoblíbenějšího seriálu se stane v podstatě nenáviděný... ()

Úmrtí herce Juliana Sandse bylo potvrzeno

22.05.2023

Dexter se dočká prequelu

Dexter se dočká prequelu

08.02.2023

Minulý týden byla oznámena fúze mezi stanicí Showtime a streamovací službou Paramount+, obojí patří pod Paramount Media Networks, takže v praxi to bude znamenat jenom více sdruženého obsahu na jednom… (viac)

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

18.09.2021