Dexter

Krimi / Dráma / Mysteriózny / Thriller
USA, (2006–2022), 93 h 29 min (Minutáž: 44–59 min)

Predloha:

Jeff Lindsay (kniha)

Michael C. Hall, Jennifer Carpenter, David Zayas, James Remar, C.S. Lee, Luna Lauren Velez, Desmond Harrington, Julie Benz, Christina Robinson (viac)

voldemorf

Neobvyklý a neokoukaný typ hlavního hrdiny. Jeho charakter se v průběhu sérií vyvýjí a možná by se i rád posunul ve svém životě vpřed. Tvůrci sériálu mu to však bohužel nedovolují a tak se pořád vrací tam, kde byl na začátku. Kvality první série však ty další nemají šanci dosáhnout a možná by bylo nejlepší utnout to už teď (po 6. sérii, která už byla rozpačitá), dokud se seriál drží nad průměrem. Nejlepší záporák Ice-Truck Killer, hned po něm Trinity. Příjemným překvapením byl příchod postavy Lumen. Ráda jsem sledovala vývoj sympatické Debry Morgan, ale jen do jisté doby. Přídavek po sedmé sérii: Kvalita seriálu se opět zvýšila, Jennifer Carpenter i Michael C. Hall předvedli skvělý herecký výkon a závěr série ve mně po dlouhé dopě opravdu vzbudil zájem o pokračování. ()

vipeerr

Dexter, charismatický zrzek. Když jsem začal koukat na originální znění v televizi už běžela 2. série. Český dabing mě absolutně odradil dávat tomu seriálu nějakou druhou šanci (stejně tak jako u TBBT, Earla a vlastně všech seriálů na primě cool - osobně za to tuhle televizní stanici nesnáším) Ale nakonec jsem to zkusil a musím říct že ač to nemá žádné hollywoodské obsazení, ani předražené počítačové efekty je na co koukat! Smrt mého oblíbence na konci 2. série Jamse Doakse mě pekelně naštvala ale neubralo to ani kapku zábavy. S novými díly přichází nové oběti a parťáci takže o zábavu je postaráno. Myslím že tohle byl výborný nápad a všem doporučuji. Pro mě 85% ()

Budisovie

*Seriál som obchádzal a pustil si ho až tento týždeň. Je určený určite len silnejším povahám a pre svoju morbídnosť aj náročnejšiemu divákovi. Sezóna 1 bola veľmi dobrá, kde som ju prešiel za 3 dni. To sa mi naposledy stalo u Spartacusa. Seriál je plný zvratov a spoznávaním nových dexterových citov. Od 5 časti som vedel, kto bude masový vrah, ale zážitok z prvej sezóny mi to nepokazilo. Sezóna 2 bola tiež super, koniec v očakávaní ale dobrý. 3 a 4 taktiež nesklamali moje očakávani, akurát ta Rita :(. To bol teda koniec. 5 séria zhltaná za chvíľku, trošku divný koniec ale v pohode. Super seriál zameraný na psychiku. Dexter numero uno. 6 séria vynikajúca :) i keď s troškou pátosu. Už sa teším na 7. sériu. ()

Izi-Peťan

Jeden z mých nejoblíbenějších serálů. Jak si pustím první díl, nemůžu se od toho už odtrhnout dokud neuvidím závěr dané série. Tuhle chytlavost mám už jen u seriálu 24 hodin. 100% ()

Angel30

Už podvědomě jsem tušila, že si na něm vypěstuji závislost a také ano. Tenhle seriál mě odrovnal. Michael C. Hall a ostatní herci v obsazení hrají tak, že vás to vtáhne do děje ... a nezůstane jen u jednoho dílu. ... (To si dělaj srandu s tím posledním dílem?! Takhle přece nemůže skončit sériový vrah, který měl vždy vše pod kontrolou. To už by bylo lepší, aby umřel, než tohle - žádám pokračování! :) ()

GoustDog

Velice originální a mnohdy i inteligentní počin, který se trefil do černého vším, čím mohl. Vynikající černý humor a hudba jsou již jen třešničkami na takto vypiplaném dortu, který proslavil charismatického představitele Dextera; tak "trochu" jiného masového vraha ze sousedství. Bohužel, pozdější série se zdaleka nerovnají prvním dvěma. Šestá série (zatím poslední) nabývá pak již velice prvoplánovitého a laciného rázu, bez špetky invence scénáristů; součástí balení je i velice špatný "bad guy" a jeden stupidní "žert" na diváka na závěr - slabší ***. ()

Mugs

Dřív jsem drtil spousty seriálu, ale všechny do jednoho mě omrzeli. Jenom Dexter ne! Je to jako droga, jednou se kouknete a nemůžete přestat! První sérii jsem před lety zhltl za jeden den! Pátá série jednoznačně nejslabší, to už jsem začínal mít strach, že Dexe opustím jako všechny, ale o to byla lepší šestá. Uvidíme co Dark Passenger předvede dál. ()

DeNighty

Někteří lidé tento seriál odsuzují kvůli prvnímu dílu - spousta krve, podivně smýšlející masový vrah a další narušení lidé... Když se ale překoná první díl (který podle mě není vůbec tak špatný), je to dokonalý seriál. Co na něm oceňuji asi nejvíc je originalita a to, že umí překvapit - nečekané zvraty. Některé postavy se časem docela mění - většinou k horšímu - což je asi jediná věc, co bych tomuto seriálu vytkla. ()

Ernie_13

No zatiaľ som na 3. sérii a môžem iba povedať, že seriál ma dostal. Epizóda za epizódou prežívam Dexterove osudy a ak je čas som schopný zhliadnut aj 4 epizódy za sebou. :P ...mimochodom perfektný výber hercov do rolí Dexter (Michael C. Hall), Dextrova sestra Debra (Jennifer Carpenter) a ich kolega Batista (David Zayas). Doplnok k 7.sérii...tvorcom akosi dochádza dych, veľmi slabá séria v porovnaní s predchádzajúcimi. ()

mark9th

Ak natrafíte na seriál, ktorého aj tie ''slabšie'' časti vás pripútajú k obrazovke a kľudne dokážete pozrieť aj celú sériu na posedenie, tak viete, že ste objavili to pravé. Dexter pre mňa nie je iba skvelým seriálom, je to závislosť, je to môj temný pasažier. ()

FreDyy

Dexter v zastoupení Michael C.Halla je skvěle zahrané psychologické drama zaměřující se na temnou stránku lidské duše. Prvotřídní scénář spolu s každoepizodním postupem děje, dodává seriálu ten správný spád. Noční dobrodružství zahrnující výběr oběti, místa a způsobu nutí člověka zatajovat dech a nedočkavě hltat každý okamžik. Dexter vás už od prvního dílu zatáhne do svého dobrodružství a ven vás již nepustí. Z mého osobního pohledu je to nejlepší seriál, který byl kdy natočen, už jen díky jeho skvělému netradičnímu zaměření. ()

optimal

Bezkonkurenčne najlepší seriál, aký som videl. Neviem, prečo je ľuďom sympatický sériový vrah, ale snáď preto, že v každom z nás prebieha vnútorný boj dobra so zlom a každý z nás sa snaží ukazovať navonok tú krajšiu tvár. ()

mirkath1

Chjo říkala jsem si už žádný seriál a zase v tom lítám :) Je to možná divné, ale nejméně oblíbená postava je pro mě sladká Rita. Nevím proč mě šíleně vytáčí její něžný pohled a vytrvalá naivita . Tak nekonečně blbá by nebyla žádná žena. ()

Úmrtí herce Juliana Sandse bylo potvrzeno

22.05.2023

Dexter se dočká prequelu

Dexter se dočká prequelu

08.02.2023

Minulý týden byla oznámena fúze mezi stanicí Showtime a streamovací službou Paramount+, obojí patří pod Paramount Media Networks, takže v praxi to bude znamenat jenom více sdruženého obsahu na jednom… (viac)

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

18.09.2021