Dexter

Krimi / Dráma / Mysteriózny / Thriller
USA, (2006–2022), 93 h 29 min (Minutáž: 44–59 min)

Predloha:

Jeff Lindsay (kniha)

Michael C. Hall, Jennifer Carpenter, David Zayas, James Remar, C.S. Lee, Luna Lauren Velez, Desmond Harrington, Julie Benz, Christina Robinson (viac)

Insomniac

Skvelé! Heroes + Dexter = hodiny skvelej zábavy a napätia pri obrazovke. Jednoznačne dva najlepšie seriály poslednej doby. Doplnené po 4. sérii: Neviem teda, či som si už zvykol, ale tie zápletky sa mi zdajú nejaké menej zamotané a očividnejšie, ale stále je to jeden z top, takže dole nejdem. ()

chainer

Máte rádi Ztracené a Hrdiny? Zapomeňte na ně! Tohle je hit současných seriálů. Už žádné odfláklé titulky, tucet nezajímavých hrdinů a žádný příběh. Dexter je to co vás nepřestane ani na minutu bavit. A to i ve druhé sezóně, což je téměř zázrak. ()

ric

I po posledních sezónách, kde seriálu docházel dech, stále za 100%. Nekonečný seriál by z toho asi nechtěl nikdo, ale i tak mi Dex a jeho banda chybí. :-/ ()

Weirdman

10/10... Úchvatná záležitosť, s geniálnymi postavami, nezvyklo skvelým scenárom a naozaj kvalitným spracovaním a vedením a hraním zúčastnených hercov. Je krásne sledovať ako sa seriál poľahky prelína z čierno-humornej kriminálky do hustého psychothrilleru... Rozhodne treba aspoň skúsiť... Ja osobne som nebol niečím tak hlboko zasiahnutý od dôb Pána Prsteňov a už sa neviem dočkať chvíle keď si pustím druhú sériu... UPDATE: Ďalší tucet epizód a opäť rovnako intenzívny zážitok... Snáď bude aj do tretice všetko dobré :))... UPDATE II: Tretia séria je pre mňa veľké sklamanie. Nevyvážené, ukecané, telenoveloidné. Nebyť faktu, že sa môže oprieť o svojich dvoch predchodcov, tak by o toto nikto ani nezakopol. Dúfam, že štvrtá séria všetko napraví. A ak nie, tak nech je posledná... ()

dejv01

Tento člověk umí porcovat. A umí porcovat velice dobře. Tyto porce sice nejsou něco, co by se mělo pouštět dětem místo večerníčku, ale přesto je to vypečené. Michael C. Hall je neokoukaný herec a hraje velice přesvědčivě. Každý člověk je svým způsobem psychopat, ale jde o to se kontrolovat. Skvělá úvodní znělka a myšlenka záporáka/klaďase jakožto hlavního představitele se mi libí. 1.série - 100% 2.série - 90% 3.série - 70% 4.série - 100% 5.série - 85% ()

pasqviL

Po první serii můžu ríct ze je to hodně unikátní seriál. Je to divný, ale prostě si nemůžu pomoct ale dextr, ať už je masový vrah, tak jeho postava je tvořená tak aby ho měl každý rád. " Dextera, má každý rád " :). Po druhé řadě se na už nemohu dočkat až vypustí 3 serii, i když sem hodně zvědavý do čeho chtějí dextra tentokráté namočit. ()

AdrianMonk

Výborná předloha, výborný seriál a spolu s 24 hodinami snad jediný dramatický seriál nového tisíciletí, který mně dokázal zaujmout! ()

t-col

Dexter, necítí žádné emoce, zato vy soucítíte s každou minutou tohoto seriálu... Neopomenout soundtrack! Více na www.dexter.filmografie.cz ()

ottik274

Tonight is the night. It will happen again and again. Pro mě opravdu milé seriálové překvapení, ke kterému jsem se dostal víceméně úplnou náhodou a nelituju toho, ani po třetí sérii. update: 4. série mě v tom utvrdila a Dex si kvalitu pořád drží a vždycky vás dostane. ()

Filipmachi

Kdo by to do něj řek? Takovej nenápadnej chlapec, pracující v policejní laboratoři s krví. Krev ho uchvátila na tolik, že se z něj v noci stává osamělí mstitel, ze kterého má na konec strach i policie. S lehkou rukou likviduje jednoho lumpa za druhým, falšuje policejní zprávy, aby mohl zločince zabít sám. Pokaždé jeho "úspěšné" misi si říkám: kdo takto skvělej seriál vlastně vymyslel? Stejně jako Heroes je to můj velice oblíbenej seriál :o) ()

sendisis

Tonight is the night. Dexter, prokousávala jsem se těžko první sérií, ale nakonec mě přesvědčil. Fandit masovému vrahu, to není jen tak... ale nakonec vás přesvědčí. Luxusní je závěr první série, ale i druhá stojí za to. Třetí serie je trochu slabší, ale zase objevujeme jiné stránky Dexe :-) Strašně se mi líbí Dexovo skutečné já a jeho dialogy s Harrym. Dex je ve čtvrté sérii otcem a žije "spořádaným" rodinným životem - ne tak to samozřejmě není, Dex se s novou rolí srovnává těžko a snaží se skloubit rodinný život s jeho druhým, utajeným životem. Po závěrečném díle čtvrté série musím říct, že neznám seriál, který by mě svým koncem tak šokoval. Na tomto seriálu nejvíc obdivuju, že si neustále drží svůj vysoký standart kvality. Každý díl je napínavý, šokující a nápady scénáristů jsou neskutečně originální. Geniální herectví Michaela C. Halla. ()

matej700

Neuvěřitelný počin autorů. I po 3. řadě splňuje to, co od podobného žánru seriálu čekám. Dexter Morgan, ač sériový vrah, je neuvěřitelně sympatická postava a jeho promluvy s jeho "temnějším já" jsou výstavní. ()

Goodmen

Tonight's the night. 1. série: 100%. Myslel jsem si, že už se jí žádná serie nikdy nevyrovná. Naštěstí jsem se zmýlil. 2. série: Jen o něco málo slabší než ta první - 95%, 3. série: Slabší rozjezd, ale pak je to neskutečný mazec - 95%, 4. série: 100%. Velkolepý návrat na seriálový vrchol, který okořeněn brutálně zahraným Trinity killerem + závěrečný twist, který jsem ještě nerozdýchal. 5. série - nemůžu se dočkat ()

swoulen

Je až neuvěřitelné, jak s váma může tento seriál zamávat, obzvláště, když si dávate několik dílů po sobě. Stejně tak jako Dexter, i vy sami lítate od dobra ke zlu a zpátky. ()

jjimmy

my favorite serial killer! Po troch kompletných sériách neklesajúca kvalita, no 4. jednoznačne dvíha laťku riadne vysoko! teším sa na 5.!!!!!! update 23:10:2010 prvé 4 časti mám za sebou, je to zatiaľ super, ako sa so všetkým vyrovnáva, je zaujímavé sledovať ho... tešímsa na ďalšie časti update: 21.12.2011: Šiesta séria začala perfektne, potom sa časti kvalitatívne zhoršovali, ale záverečná časť a hlavne posledná scéna tejto série je na nezaplatenie, a je nemožné, že na ďalšiu sériu budem musieť čakať celý ROK!!! to nevydržím!!! ()

akcul

Luxusní záležitost! Napínavé, svěží, vtipné. První série byla nadupaná, další dvě serie nejsou tak strhující, ale pořád skvělá podívaná. Geniální natočit něco hrůzného tak, abyste tomu fandili. Postavy neříkají ani nedělají to, co by měla "správná" seriálová postava dělat. Dexter zkrátka nevyčpí. Postavy jsou skvělé, i ty vedlejší. Je dobrý? je zlý? je to hrdina naší doby. ()

Úmrtí herce Juliana Sandse bylo potvrzeno

22.05.2023

Dexter se dočká prequelu

Dexter se dočká prequelu

08.02.2023

Minulý týden byla oznámena fúze mezi stanicí Showtime a streamovací službou Paramount+, obojí patří pod Paramount Media Networks, takže v praxi to bude znamenat jenom více sdruženého obsahu na jednom… (viac)

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

18.09.2021