Hlavního hrdinu vězně Mickiho drží při životě jen jeho velká láska k muzikálové hvězdě Karin, kterou ale zná jen z časopisů. Aby se s ní mohl seznámit, rozhodne se zúčastnit vypsaného konkurzu na nový muzikál a uteče z věznice. Micki se komplikovaně stane členem souboru a začíná se sbližovat s Karin. Ta ale chodí s hlavním sponzorem projektu Oskarem. Před premiérou se policie dozví o jeho pobytu a chce ho zatknout. Jak vše dopadne, se dozvíte v novém českém hudebním filmu Kvaska. (oficiálny text distribútora)

Zevon

Možná jsem nepochopil záměr - mělo jít o muzikál, točený nějakou formou naivního umění? Připomínalo mi to obrazy Františka Ringo Čecha. Ukřičený režisér, děj, který jsem nechápal, protože nejsem z Prahy ale z Asie, vůbec mi nebylo jasné, co se mi vlastně podsouvá..Opravdu mne téměř nic neupoutalo, vlastně jsem 90% filmu nevnímal a přepínal, co je na jiných kanálech k vysvobození. Možná byly perly tvůrců v mém případě příliš vysoce vrhány, ale otázka spíše zní, zda byly perly, co byly vrhány. ()

samaell

za ty režisérovy hlášky musím ještě jednu * přidat ("á, pán měl pocit... máme tady senzibila, NEMÁŠ NÁHODOU POCIT, ŽE NÁM TEČE POD PRDELÍ ROPA?!?!") ()

Oonika

Tak tohle už vážně nechci nikdy vidět znovu! Tak trapné herecké obsazení jsem už dlouho nikde neviděla a Landova hudba ve filmu mě silně odpuzuje... ()

Hermanka

K mému zděšení patlanina čehosi bohužel s ničím. Kterou nezachránila ani skvělá píseň, která je na pět hvězd. Bohužel, ta se tady nedá samostatně hodnotit. Leda, že by ho někdo neurvale propašoval do komentáře. Jsem názoru, že Dan Landa by měl více zpívat a méně mluvit. ()

Brinkley

Kvasku jsem fakt do konce nevydržela. Nuda, blbý dialogy, nuda, blbý dialogy, nud... U toho by chcíply i dobrý víly. Jedna hvězda za Landovy starší CD. ()

kratina

Optimisté mívají delší život, proto začnu optimisticky. Vyjmenováním kladů muzikálu. Korn.Teď k záporům. Zakuklenou anorektičku Vondráčkovou jsem nikdy neobdivoval, ani její zpěv, ani zbytky její postavy. Naproti tomu pan Daniel Nicnežnárod má, kromě úžasné a (scenáristicky i rodově) plodné ženy, samozřejmě i spoustu krásných lidských vlastností, pro které si ho hluboce vážím a všechno, co Landa udělá nebo řekne je samozřejmě apriori správně, a ne že ne! A pod ten zlý komentář Bluntmana „...komedie má v ČR svůj Kameňák, muzikál má v ČR svou Kvasku.“ se rozhodně nepodepíšu, to tedy přehnal. Například já jsem se u Kvasky samou radostí roztančil! No nekecám! A na to "... zázrak, kámo, zázrak..." reaguje moje hlava opravdu bouřlivě dodnes, kdykoli to z rádia (nechtíc a velmi nerad) uslyším. Zpěvné, rytmické, přímo podupávací, a plné krásných a svěžích myšlenek. Vskutku originální a velice zábavné. Poctivá jedna hvězda – plně zasloužená! ()

bono22vox

Kýčovitý sotva průměrný mišmaš, který neví, jestli nás chce spíš dojmout, nebo rozesmát. Od hudebního filmu čekáte hlavně dobré písničkové a taneční scény, ale Kvaska tady selhává. Zajímavé muzikálové číslo uvidíte, jen když se protrpíte až ke konci... ()

Zikus

Až na puťku Vondráčkovou a víceméně trapné romantické scény je to slušný. A Roman Pomajbo by si zasloužil Oscara za herecký výkon. Hudebně samozřejmě velmi dobře zpracované. ()

dawid odpad!

Další z filmů, který by se mohl promítat v rámci semináře "Jak NEMÁ vypadat film". Celým "snímkem" se táhne šovinistická a latentně nacistická nitka, kterou třímá ve svých "chlapáckých" rukou lumen - templář Landa (und seine Frau Mirjam). Je to tak příšerné, že nemám sílu se ani smát logickým nesrovnalostem, ochotnickým hereckým výkonům či absenci režisérského vedení. Z tohohle filmu mi bylo skutečně fyzicky nevolno... Absolutní NEVERMORE!!! ()

Celebrian

Co mě skutečně nadzvedávalo ze židle, byla role, kterou hrál Daniel Landa...na jeho osobu naprosto nehodící se. A pak hudba. Sama o sobě se mi líbila, z hlavní znělky by mi možná mohl běhat až mráz po zádech, ovšem kdyby její načasování nebylo tak nešťatné. Skoro bych se až přikláněla ke dvoum hvězdám, takže tohle jsou takové horší tři. ()

Tiiso

Nejdříve ošemetné škatulkování. Žánr komedie. Snímek má tendenci se neustále tvářit naprosto vážně. Takže komedie? Nebo tragikomedie? Dobře život provází spousty věcí které jsou provázeny humorem, takže možná by mě toto vysvětlení mělo stačit. Dále jsem se utopil naprosto v rozporu je to film o muzikálovém světě? Nebo o fikci? Nebo o skutečnostech z muzikálu vycházející? Tvůrci pravděpodobně pojali příběh hlavně o touze uskutečnit své sny navzdory nepřejícímu světu. To má nebo aspoň měl ztvárnit hlavní hrdina Tomsa. Ale on ve své roli neustále působí takovým dojmem pouhého pozorovatelé. Jen tak občas události popíchnout a čekat co se stane. Ve finále vypadá jen jako divák a kde je tedy ta cesta splnění si svého snu. Tak stejně muzikál, který je pro spousty lidí fantastický a pozitivní, je to koneckonců také umění a ne ledajaké, je zde paradoxně odhozen na okraj dění. Prostě jsem se ani do jedné skutečnosti nedokázal ponořit. Jestli hlavní linka spočívala v cestě hlavního hrdiny uskutečnit své sny mělo být více zaměřeno dění na Tomsu. A v tom případě nechápu proč jsem měl být svědkem celého toho kolotoče kolem vzniku muzikálu. Jestli Tomsa měl být linkou na okraj tak zase chybí větší reprezantace muzikálu a naopak. Tak nevím. Možná mě klesá iq a už současné záměry tvůrců nechápu a nestíhám tempo. A nebo to je pouze oddychový snímek a já to nepochopil a moc děj pitvám. Pak se tedy omlouvám. Ale pak se tedy nemá tvářit tak vážně. Z hlediska zpracování je nám překládán standartní český film s průměrnými hereckými výkony a dobrým zvukem na přepisu dvd. ()

hero_bk

Kvasku mám docela rád. Příběh sice není z nejlepších, ale perfektní soundtrack to všechno vytahuje. Landa se toho ujal fakt dobře. Kdyby tam nebyla hudba Landy, tak se na tenhle film snad ani nepodívám, ale takhle se k němu rád vracím. ()

Allka

Tohle je naprosto odlehčený film o muzikálu. Založený na hudbě (mimochodem výborná, stejně jako všechno od Landy, kterýho zbožňuju, ale jenom z čistě hudebního hlediska), hooooodně pohádkový a nadsazený lovestory a vtipných postavách... O nic víc tu nejde. Já si to zamilovala a mohla bych na to koukat pořád, protože za tím vůbec nic nehledam a beru to s hodně velkym nadhledem. P.S.: Mam takovej dojem, že Landa si tu zahrál postavu, která je mu povahou víc než blízká:) ()

qvark

Opravdu zvláštní experiment, který míchá mnoho někdy nadbytečných dějových linii, Landovu hudbu s romantikou jako vězení s muzikálem a to vše v duchu hesla s pevnou vůlí za svým snem. Slabší herecké výkony, neodůvodněné jednání postav i rychlotvorbu, která ze snímku dýchá jsem schopen tolerovat očekávaje vyústění v dramatický ( a alespoň trochu logický ) závěr....jenže místo něj se začne znenadání tančit a zpívat..vše se tím vyřeší a hlavní hrdina ,odlétá helikoptérou se svou vyvolenou do západu slunce' !!! Takže až k vám do kvartýru vtrhne policejní přepadovka, vemte v klidu rozladěnou kytaru a zahrajte jim něco od podlahy. Jistě vám pak padnou kolem krku a dají napít z vězeňské kvasky, kterou pro tyto případy vozí v kanystru neustále sebou... ()