Hlavního hrdinu vězně Mickiho drží při životě jen jeho velká láska k muzikálové hvězdě Karin, kterou ale zná jen z časopisů. Aby se s ní mohl seznámit, rozhodne se zúčastnit vypsaného konkurzu na nový muzikál a uteče z věznice. Micki se komplikovaně stane členem souboru a začíná se sbližovat s Karin. Ta ale chodí s hlavním sponzorem projektu Oskarem. Před premiérou se policie dozví o jeho pobytu a chce ho zatknout. Jak vše dopadne, se dozvíte v novém českém hudebním filmu Kvaska. (oficiálny text distribútora)

Axident

Asi bych neměl, pokazím si jakés takés renomé, ehm, v poznání kvality od plevelu. Landu ani Vondráčkovou nemusím a po hrůzných recenzích jsem od Kvasky čekal jen to nejhorší. Možná právě proto jsem byl nemálo překvapen, že od začátku neohrnuji pohrdáním nos a celý film jsem bez újmy vydržel! Napoprvé nebylo daleko k vypnutí, ale pak jsem zřejmě přistoupil na režisérčinu hru a pojal trochu volnější náhled. Bomba to není rozhodně, ale na debutující režisérku a pro místní prostředí velmi nezajímavý námět, odehrávající se z 99% v prostorách divadla, já bych neodsuzoval. Nebýt pár naprosto příšerných scén, které se nedaly vydýchat ani s respirátorem (úvodní záběr kamery na oči pokuřujícího dozorce, proboha, co měl tenhle manévr znamenat?, úděsně trapný "escape" konec (baráček v horách, pff), křečovitá scéna s chvilkovým spřízněním Hrušínského s Tomsou pod jevištěm při zátahu, s užbrundáváním kvasky, ono vůbec popíjení vězenského patoku, aniž by kdokoliv z učinkujících mrkl okem a zbytečná camea atd.), dal bych snad i čtyři hvězdy. Hudební složka, jak nemám Landovo mazáctví rád, funguje velmi dobře a filmu nemálo pomáhá. Podle mého to za kouknutí rozhodně stojí... ()

PDcz

2** hvězdičky Muzikálová hudba byla příjemná. Hlavní hit Dana Landy, který se promítá celým filmem je povedený, bohužel však divák brzy zjistí, že ho nic nového nepřekvapi. Obsazení Jiřího Korna, byla trefa do černého, zahrál výborně a jeho hlas byl s hlasem Dana Landy stěžejní. Bohužel co se týče dějové složky muzikálu, jsem se moc překvapení nedočkala. Dále mě velmi obtěžovalo typicky České obtěžování reklamou. Bilbordy ČPP byly už asi opravdu moc. Role cholerického režiséra, byla zahraná opravdu skvěle, škoda jen, že takto zahraných rolí nebylo více. [X] Minus 2* hvězdičky Za absenci děje. [X] Minus 1* hvězdička Za herecké obsazení.. Vynechejme Korna a "režiséra" a zbytek je fakt bída. [X] Ať zpěváci zpívají a herci hrají. Ne naopak. ()

in4mator

Kombinace filmu a muzikálu. Chvílemi zajímavé, chvílemi nudící. Chvílemi úsměvné, chvílemi dramatické a emotivní. Vyzdvihnout je potřeba hlavně mistrné prolnutí hry a skutečnosti a postavu režiséra. Celkově ale průměr. ()

Rami

Až na pár hlášek režiséra a dvě parádní větičky D. Landy se jedná víceméně o brak (Lucku Vondráčkovou jako herečku a zpěvačku fakt nemusím; ani Landa sám nebude nikdy žádným solidním hercem). ()

bery71

Upřímně nechápu, jak jsem u toho celou tu dobu vydržel. Byla to chyba. Nejenom, že film jako takový nemá herce(s výjimkou režiséra), ale hlavně to nemá hlavu ani patu. - Paní Mirijam, prosím vraťte se k točení klipů. ()

Fawkes

Na tento film jsem se chtěl podívat ze dvou důvodů. Jednak kvůli L. Vondráčkové, a taky proto, že je to muzikál. Vůbec jsem nečekal, že mě to tak chytne. Ústřední píseň Touha je skvělá, ale vlastně oblíbil jsem si většinu písniček, které zde zazněly, byla doba kdy jsem si všechny stahoval. Lucii Vondráčkové podle mě role moc neseděla, jako zpěvačka vyzní daleko líp. Zato Filip Tomsa se do role hodí dokonale. Jedna ze čtyř hvězdiček zcela jistě patří Romanu Pomajbovi, který jako režisér přímo zářil humornými hláškami. (82%) ()

Olík

"Kvaska není zázrak, kámo zázrak!" " Je to jak papírovej drak, typickej Landa brak" Samotné schéma pohádky o uprchlém trestanci hledajícím lásku a azyl mezi grupou nacvičující nový muzikálový kus není zase tak plně zavrženíhodné. Smutným faktem ale zůstává, že tím nejzábavnějším na celém díle jsou dvě okrajové roličky a to konkrétně ta Romana Pomajba a Daniela Landy. Stěžejní party devalvoval samotný výběr jejich představitelů Lucka Vondráčková je možná "sympatická žabka", ale pro mne pořád jenom holka s kterou jsem vyrůstal a co má ráda marmeládu a Filip Tomsa?......tak ten je dobrý, tak pro reklamu na slané pečivo..........osobně bych volil nějaké zajímavé neokoukané tváře. Do toho nejmladší z rodu Hamrů (tedy Hrušínských), pánové působící jako zrovna sebraní na zastávce autobusu Henrich Šiška nebo Matouš Rajmont, to vše pod vládou zlé královny Mirjam Landy a jako bonus nevyvolený Emil Zajac aka stejnak jednou budu celebrita..........Kvasce se nakonec podaří dokvasit, ale po celou dobu máte vtíravý pocit, že to všechno musí vybuchnout. ()

vlkzbeskyd

Pro milovníky muzikálů, Kalicha a Landy...vřele doporučuji.... Pro ty ostatní (většina mých kamarádů)-proboha obejděte to velkým obloukem:-) ()

farfalino

Kvaska mě docela milo překvapila po hudební stránce.Landová muzika je prostě super. Film měl zvláštní atmosféru. proste jedno divadlo, pár lidí, pár písniček a film je na světě. :-) Emilovi z Vyvolených sa splnil sen. Zahrál si ve filmu.:-) ()

Adiemus

Navzdory tomu, že mi hudba Daniela Landy nevadí, ten film mě jednoduše uspával - a nejednou. Neuvěřitelně toporné výkony -Korn jako by nebyl ani k poznání, nevýrazná Vondráčková, Hrušínský, který působil dojmem, že se do filmu dostal čistě kvůli slavnému jménu. Myslím, že jsem během té prospané doby o nic nepřišla. ()

Ronyk7

Tak konečně po dlouhých letech mohu napsat, že se povedl český film. Jenže zde je to zásluha jen a poze Daniela Landy a jeho supermuziky. Ti, kteří mu nefandí, tak ať se na to ani nedívají. Každopádně Landa forever......14.01.2008 ()

Petrushka5

Je toto možné brát vůbec vážně? Všichni "herci" v lepším případě přehrávají, děj je tak strašně nepropracovaný, že mi chybí slov. Onen vězeň, který je tak zatraceně kladnou postavou působí opravdu pravdivě. Útěk se mi už tolik nepravděpodobný vzhledem k několika známým přehmatům policii nezdá. Klišé se zamilovaností do celebrity působí ještě hůře než příběhy z časopisů pro dívky. Pokus mladíka, který je na "útěku před zákonem" dostat se na pódium divadla vyznívá také skutečně reálně. Musím však ocenit snahu natočit něco jiného než bývá v ČR zvykem a to, že hudba je celkem poslouchatelná. ()

salamandrr

no asi jsem tedy příznivec kalichu, tohle se mi dost líbilo a ústřední píseň mi bude v úších znít ještě dost dlouho. Příběh nijak překvapivej, ale nijak nudnej. Solidní herecké obsazení zaručuje zajímavou podívanou ()

Joeey

Nemám rád písničky D. Landy. I když našla by se možná výjimka... Když v rádiu jeden čas neustále dokola omílali Touhu, často mi to zvedlo náladu. Jelikož mám rád filmové muzikály, musím Kvasce vytknout základní muzikálový nedostatek, a to že stojí jen na jednom hitu. Je to však zručně natočený film, z herců hodně vyčnívá Roman Pomajbo. Postava, kterou hraje, sice není nijak zvlášť propracovaná, nicméně zahrál ji výtečně. Jinak je Kvaska fakt příjemnou oddychovkou. Šmitec, dávám 4*. ()