Interview

• Česko Interview (viac)

Hlavními hrdiny briskního konverzačního dramatu, které v roce 2007 režisérsky vysekla herecká hvězda amerického nezávislého filmu Steve Buscemi, jsou dva lidé, kteří by k sobě za normálních okolností pravděpodobně nikdy nenašli cestu. On je zatrpklý ostřílený novinář, který už si všechny kariérní vrcholy prožil, a proto nyní musí psát podřadné články o ještě podřadnějších tématech a lidech. Ona je pak mladá, půvabná a obletovaná televizní hvězdička, která sice nic nedokázala, ale i tak se může vyhřívat pod paprsky slávy. A společně mají udělat rozhovor. Jejich vztah je tedy čistě pracovní. Jenže pak se mezi ně vkradou emoce, které původně rutinní džob kardinálně promění ve slovní zápas o nadvládu a vítězství v povrchním osobním klání, kde jde místo cti spíš jen o hrdost a uraženou pýchu. A čím více během večera napětí eskaluje, tím více si obě strany začínají uvědomovat, jak slepě jeden o druhém doposud přemýšleli. V remakeu slavného nizozemského dramatu z roku 2003 Interview podle van Gogha, mimochodem též uváděného na kanále Cinemax, excelují Steve Buscemi a stále nadějnější hollywoodská star Sienna Millerová. (oficiálny text distribútora)

dopitak

Nehrálo se tohle někde v divadle? Byla by to totiž výborná věc na jeviště, kromě scény ve vězení, rozhovoru v restauraci a nehodě na ulici se zbytek odehrává v Katyině apartmá. Buscemi zapíjí aspirin vínem, jako by se nechumelilo. Z jednoho úhlu pohledu je možno říct, že protřelý novinář Pierre Peders (Steve Buscemi) školí nezkušenou herečku Katyu (Sienna Miller) a hraje si s ní jako kočka s myší (nevinný výraz, se kterým ji při interview sděluje, že o ní nic neví; ukradení jejího deníku atd). Z druhé strany je ovšem patrné, že Pierre jako psycholog selhává a hra se v žádném případě neodvíjí zcela podle jeho pravidel. Nezvládá své emoce, ztrácí svůj původní nadhled a propadá kouzlu tajemné a čarokrásné Katyi. Brilantní křivka nálad u Katyi v kontrastu stále stejně se tvářícího Pierra je asi to, co nejvíc tenhle film dělá zajímavým. ///// "It's been very nice wasting time with you, Peter Peders."///// "You too, Cunt-ya."///// "And go fuck yourself." ()

Chrustyn

Steve Buscemi se občas postaví za kameru aby natočil nějaký ten nezávislý filmeček jako tomu bylo i v tomto nenápadném snímku. Tentokrát si vzal na mušku rozhovor, zkušeného reportéra s mladou, zářivou a naivní hvězdičkou. Takřka celý film se odehrává v jednom bytě, kde tyto dvě individua, kteří si nejsou v ničem podobní, probírají minulost, přítomnost i budoucnost svých životů a k jejich překvapení si jsou čím dál víc blíž. I přes jednoduché téma film nenudí, díky krátké stopáži a výborným dialogům z úst vynikajících herců. Moje jediná výtka tak směřuje k dosti podivnému chování obou zúčastněných, kteří občas provádějí opravdu podivné věci a jejich "jiskření" je dost nepravděpodobné. Ale za povedený závěrečný zvrat si 4* určitě zaslouží. ()

Yardak

Kdo by nechtěl dělat se Siennou Miller interview, že? :-)) Příklad jak jednoduše se dá natočit slušný film = stačí jen ucházející scénář a zajímavé herce. ()

lola3121

Fantastický Steve Buscemi v roli cynického reportéra, který dostal za úkol udělat rozhovor s hereckou hvězdičkou. Původně nenápadná konverzačka začne nabírat grády až k vzájemné "zpovědi" obou aktérů a překvapivému závěru. Krásná Sienna Miller má můj obdiv, stejně jako Steve, který kromě hlavní role zvládl i režii. Povedený kousek. ()

Natascha

Skvělý Steve Buscemi, nepříjemně zajímavá Sienna Miller a spousta řečí v bytě, který vypadá jako skladiště. Jednoduchý námět, pouze dva herci a helemese, co se z toho dá vykouzlit. Rozhovory neustále kolísají mezi urážlivými, přesto nezávaznými řečmi a odkrýváním hlubokých tajemství obou postav (chlastajících, šňupajících a hltajících prášky po hrstech...), které nabírají druhý rozměr v překvapivém finále. Dvouhodinové čekání se ve Varech vyplatilo. ()

rikitiki

Vypointovaná hříčka, ale nic víc. Na jedno podívání dobrý. A pro novináře velmi poučné varovaní, proč se připravit na rozhovor. ()

Scrytcher

Verbální ping-pong. Navzdory minimalistickému přístupu, se Buscemimu podařilo vycedit chytrý, provokativní, zneklidňující a překvapivě dynamický příběh, který bohužel přestane tlačit na pilu v moment, kdy je to potřeba nejvíc, v závěru. ()

Ilicka

Vygradovaný dialog dvou silných osobností, krutých protivníků, ktěří se klamou, hádají, nenávidí i milují, odehrávající se během jediné noci, kdy morální zábrany padnou. Během nevázaného rozhovoru notně opojeného alkoholem se z cynického novináře stane zpovídaná oběť velmi inteligentní herečky z podřadných filmů. Syrovou atmosféru snímku, který téměř neopustí jedno prostředí umocňuje ruční digitální kamera a přirozené výkony Steva Buscemiho a Sienny Miller. Vnitřní (a erotické) napětí mezi nimi by se dalo krájet, jejich výměny názorů jsou ostré jako nože. "Neexistuje rovnost. Je jen vítěz a poražený." Tento filmový zážitek ve mně rezonoval ještě dlouho a chci ho vidět ještě alespoň jednou, abych si ještě ujasnila, proč se vítěz stal vítězem a poražený poraženým. Mrazivé, zvrácené, inteligentní. ()

mm13

Že je to remake ma zaskočilo, celý čas som v duchu skladal Buscemimu hlboké poklony. Stretnutie s originálom bude preto extrémne zaujímavé, ale nebudem sa ponáhľať, má tu čo doznievať. Veď takýto duel je vo filme každým dňom vzácnejší, plus kvitujem aké je to (aj v samotnom závere) divácky vďačné, čo do sympatií nestále, uspokojujúce, zábavné a hlavne skutočné. Sme malí, sme malicherní, sme slabí, sme povrchní, sme paraziti, sme ľudia a všetko čo máme nám právom patrí, tak to chceme, inak nevieme a nikdy nebudeme. Ale pri troške zhovievavosti sa s tým dá žiť, vlastne je tých nedostatkov a chýb toľko, že to tak asi musí byť. V pohode! ()

becki_tu

Neskutečně poutavé konverzační drama, kde se sice pořád "jen" mluví a mluví (co jiného taky čekat od konverzačního dramatu, že?), ale všechny dialogy měli takovou formu a podání, že jsem se neměl šanci, byť jen chvíli, nudit. Můj oblíbenec, herec a pan režisér v jedné osobě Steve Buscemi si konečně pořádně zahrál (už to nebyly jen menší role jako úchyl v Con Air, vyšinutý astronaut z Armageddonu nebo dobrák z Ostrova) a rozhodně to bylo ku prospěchu věci. Interview má i zajímavý a možná nečekaný konec, který mě dal trochu zabrat, ale radši nic dál prozrazovat nebudu, abych nespoileroval. "Rovnocennost neexistuje. Je jen vítěz a poražený." ()

MeanWhile

Super konverzačka, která začne a za pár minut vám skončí, a víc vědět nepotřebujete. Nijak nabitej příběh není, ale excelují zde oba dva herecké výkony a skvělé zrežírování od pana Buscemiho. Velká paráda a nemám co jiného dodat k tomuto povedenému snímku. ()

prome

Když jsem o tomhle snímku uslyšel poprvé, tak jsem si říkal, že ho zařadím do průměrných filmů, na které se snadno zapomíná. Jenže po shlédnutí traileru mé očekávání vzrostlo a všiml jsem si jeho potencionálu a začal jsem se těšit. Poté jak byla příležitost, tak jsem se na něj vrhl a to co jsem viděl mě naprosto zaskočilo. Téhle konverzačce nechybí nic, nenudí a je ještě podporována excelentními hereckými výkony. A to finále mě naprosto překvapilo. ()

Morholt

Výborná konverzačka s krásnou Siennou, která je k sežrání i na pěst a skvělým Buscemim. Prakticky celou dobu jsem netušil, kdy oba aktéři jen předstírají nebo svá slova myslí vážně, což bylo vlastně kouzlou celého filmu. Konec mě sice maličko zklamal, ale i tak to na mě udělalo silný dojem. 85% ()

Sprite

Nedodíval jsem se do konce, bylo to jednoduše nudné, nezajímavé a o ničem, možná by se to nějak "vyvrbylo", ale nebavilo me to, viděl jsem cca 40min a stačilo mi to. ()

ScarPoul

Interview je dokonalý konverzačný film bez zaváhania, bez nudných scén a z fantastickou ústrednou dvojkou. Steve Buscemi natočil svoj osobný vrchol, čo sa týka filmovej tvorby a keď na to príde tak aj za vrchol tej scénaristickej. Film sa nikam nenáhli a dáva nám skvelý priestor nazrieť do skúkromia dvoch hlavných protagonistov, snažiť sa pochopiť a uvidieť, čo nie je len ich povrchná a hlúpa hra a potom naplno prejaviť sympatie či už k jednému, alebo k druhej. V tomto smere sa nemôže jednať o dokonalejšie dielko, alebo aspoň o veľký, malý film, pretože práve tá hra, ktorá ma rôzne zvraty, pôsobí čudnejšie, a zároveň prirodzenejšie než čokoľvek čo som mal možnosť vidieť. Koniec je síce veľmi predvidateľný, ale ako celku nejako výrazne neubližuje. Pre mňa skvelý film ku ktorému sa z radosťou určite raz vrátim. ()

Všechny cesty vedou do Varů

Všechny cesty vedou do Varů

29.04.2007

Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary svůj 42. ročník odstartuje již 29. června a tedy by bylo na místě trochu poodhalit program nejprestižnější české filmové události. Předběžná filmová nabídka… (viac)