Po stopách zabijaka

• Slovensko Prvotné zlo - Primeval (viac)

Skupina novinárov sa vydá do Južnej Afriky po stopách 10-metrového krokodíla-ľudožrúta, ktorý ohrozuje miestnych obyvateľov. Ich cieľom je dostať netvora živého. Producent Tim Freeman (Dominic Purcell), kameraman Steven Johnson (Orlando Jones) a zvyšok ich tímu však netuší, že v okamihu, keď sa vydávajú na nebezpečnú cestu proti prúdu pralesnej rieky, hrozí im dvojaké nebezpečenstvo. Na jednej strane obludný krokodíl, ktorému zachutilo ľudské mäso, a na druhej strane znepriatelené kmene v ničivej občianskej vojne zúriacej v džungli. Z novinárov sa stávajú prenasledovaní a jedinou cestou k prežitiu je preľstiť smrtiaceho plaza i možno ešte nebezpečnejšieho diktátora a jeho ľudí. (oficiálny text distribútora)

petero

Po Lake Placid 2 opäť horor o poriadne prerastenom monštre a ešte aj podľa skutočnej udalosti. Príbeh je naviac obohatený občianskou vojnou do ktorej sa zapletú aj naši lovci. Na rozdiel od Lake Placid 2 je triková stránka výrazne lepšie, útoky krokodíla sú však natočené príliš neprehľadne ako napr. v Resident Evil Apocalypse no sú dosť dobré, obete lietajú spomaleným záberom vzduchom rovno do Gustávovej tlamy, také prehryznutie lebky poteší a besnenie v stane nápodobne, no napríklad šprint krokodíla lúkou je výrazne trápny a celkové jeho pohyby sú klasicky príliš rýchle, také monštrum sa proste nemôže tak mrštne pohybovať. ()

Krt.Ek

Schnappi. Nemohu neocenit hvězdičkou navíc ten nápad dvojího nebezpečenství, s kterým tento film přichází. Když už své žití neskončíte na zubech desetimetrového krokodýla, existuje tu stále to riziko, že vás dostane zbloudilá kulka z další hloupé války. Tomu vědomí, že člověk je drcen z obou stran, že je mu vymezeno pohybovat se mezi mlýnskými kameny, k zájmům každého jednoho z nás lhostejnou Přírodou a destruující Civilizací, tomu teprve říkám horor. 70% ()

SOLOM.

Jeden z nejlepších krokodýlých filmů co jsem kdy viděl. Nádherná příroda mě doslova očarovala a já se nechal unášet tímhle napůl dobrodružným a napůl hororovým filmem. Tvůrcům se místy skutečně povedlo navodit skvělou atmosféru, kterou doprovázel solidní hudební doprovod. Jednotlivé efekty byly rovněž na přijatelné úrovni, jen mě občas štvala ta přemíra digitálních efektů (převážně pak ve chvílích, kdy velký Gustav skákal na klec, točil se okolo těch stromů atd...). Jinak mám ovšem hodně dobrý pocit i z výkonu Dominica Purcella i když nejlepší byl stejně ten kameraman. ()

Campbell

Tento film mě zaujal. Nemůžu si pomoc ale je to jeden z těch lepších "nature" hororů. Jen má dvě menší chybky a to, samostatného krokodýla který v některých scénách skáče a druhý záporný bod je to že občas režisér neví jestli točit dobrodružný film o korupci a nebo točit film o lidožravém krokodýlovi. Ale ke konci si lze všimnout že to k sobě dokonale pasuje. ()

Martin741

na poli krokodilich horororv je tento fakt kvalita. Hoci sa prvu polku filmu len rozprava o krokdilovi a jeho vycinoch, divak sa nudit rozhodne nebude, lebo scenerie africkej prirody su proste uchvatne. A v druhej polke, ked sa ukaze samotny krokodil, tak posobi maximalne realne. Fajny horor o vrazdiacej faune..... 68 % ()

• Krokodýl z úvodu skutečně existoval a měl na kontě několik desítek zabitých lidí. Ani 7 let od premiéry filmu nebyl chycen. (Chrustyn)
  • Ačkoliv krokodýl dokáže hlasitě prskat a syčet, díky absenci hlasivek není schopen hlubokého řevu, jak lze slyšet ve filmu. (Conspi)