Brennan (Will Ferrell) a Dale (John C. Reilly) jsou dva dospělí flákači, kteří se nemají příliš v lásce. Po svatbě svých rodičů jsou nuceni žít pod jednou střechou. Neustálé soupeření, souboje o televizní ovladač a vzájemné pošťuchování obou nedobrovolných sourozenců ale postupně manželství jejich rodičů rozbíjí. Právě v tu chvíli však tohle nevyzpytatelné duo připraví šílený plán, jak je dát znovu dohromady. Film Bratři z donucení od tvůrců filmů Ricky Bobby: Nejrychlejší jezdec a Zprávař: Příběh Rona Burgundyho je úžasně zábavná komedie, která dokazuje, že k úspěchu není potřeba ani mozek, ani talent. I když, kdo ví… (oficiálny text distribútora)

Pajkenzi

Perfektní komedie u které se člověk fakt nasměje a pobaví. Herci se do filmu hodi skvěle. Když má člověk blbou náladu určitě tento film doporučuji. ()

Timak

Bože to je hovadina. Ferrella nemam rad. Přijde mi totálně bez humoru a vkusu. A tenhle film je toho důkazem. Už jsem se těšil až to zkončí a já si budu moct jít v klidu lehnout. Ztráta času. Zasmějete se asi ta 2x a možná se trochu pousmějete nad závěrečným pěvěckým vystoupěním. ()

zdenny

Dva čtyřicátníci, kteří se stanou nevlastními bratry - slušné. Chovající se jak puberťáci, proč ne - aspoň byla prdel. Matka Willa Ferrella - to už byla parodie na pornofilm. Neboť tam vždy matka vypadá mladší než dcera (potažmo syn). Některé věci slušné, některé dobré, někdy fakt dost sranda. K závěru utahané, celkem laciné. Nebylo to špatné, ale bylo to ...ubohé. Dvě hvězdy, protože v konečném důsledku to byla fakt totální hovadina. Možná by fakt bylo lepší, kdyby z toho udělali porno. ()

svobik

Nuda z donucení. Místy samoúčelně sprosté, nevtipné (až trapné) a především k posrání nudné.Ferrell padá na držku (i když poslední tržby vyjma Semi-Pro jeho tlamu mírně zpomalují) a já mu to ze srdce přeju. Po téhle sračce (muselo to ven) ani nemůžu jinak. Never more. 4/10. Více zde ()

blackJag

"JDEME TO TU ROZMRDAT..." Konfrontace dvou filmových zjevů na poli komediálním, v nemnoha momentech zbytečně hrubozrnná a nechutná (ta se psím hovnem, brrr). Ferrell si jede svým obvyklým stylem a Reilly rovnocenně přizvukuje, takže jejich společné scény lze v jistých souvislostech považovat za koncert. Když se navíc přidají modelové bratrské scény, nastupuje pohotový scénář (nebo improvizace, jak odhalují bonusové materiály na dvd), který dokáže zaujmout i několika vydatnými hláškami ("MÁŠ PARÁDNÍ SBÍRKU PORNÁČŮ" "JO, JSOU ZE 70.,80. A 90. LET. JE TO JAKO MASTURBACE VE STROJI ČASU"), byť z dobré poloviny jste cpáni předvídatelnou vatou. Zasmál jsem se ale dost a pro Ferrellovu mimoděčnou idiocii mám prostě určitou slabost. 70% ()

greetchen

Will Ferrell je pro mě zárukou dobré komedie, i když v poslední době jsou jeho výkony slabší. V tandemu s Johnem Reillyim si opět dokázal poradit a je z toho příjemná a nápaditá komedie. V jejich podání jsou novopečení bráchové pěkně nesnesitelní parchantíci a musím uznat, že je to nejen dobře zahrané, ale i zrežírované. Vtípky se tu servírují od začátku do konce a má to fakt šmrnc. ()

P1tr

Will Ferrell se konečně odprostil od sportovních komedií, ve kterých už nemá po výborných Blades of Glory co nabídnout. Bratři z donucení ho vracejí zpět do "normálního" života. S Johnem C. Reillym si při natáčení Talladega Nights zřejmě padli do oka a i tady oba hrají v rámci žánru výborně. Ferrelův specifický humor je přítomen i zde, tudíž podle vlastních zkušeností s jeho předchozí tvorbou je vám ještě před shlédnutím snímku jasné, zda se vám bude líbit nebo ne. Já mam Ferrella rád a dávám 7 z 10 aka 4 hvězdy. ()

zolo23

Ja proste milujem Willa Ferrella! V každom jeho filme vidíme nechutnosti(tu napr. otieranie gulí o bicie),ale aj skvelé ,vtipné scénky(kopanie hrobu a hlavne majstrovská ária na konci). Ja som sa bavil dobre a dúfam,že duo Ferrell-C.Reilly nevidím naposledy. ()

Looser

Na filmu je hodně vidět, že si ho hlavní hrdinové udělali pro radost a zbytek je už tak nějak podružné. I přesto, že se jedná docela o bejkovinu, dobře jsem se bavil a pobyt v letadle utekl i díky tomuhle filmu rychleji. ()

ZkuKol

4 vtipy a Catania Wine Mixer nezachrání komedii, jež má skoro hodinu a půl a zkouknout jí trvá půl dne. Ferrell a Reilly jsou podle mne nejhorší komediální dvojce a už to potvrzují poněkolikáté. Už příběh a trailer neslibovali moc a předvedli nakonec ještě méně. Další Apatow, který mě moc nerozesmál... 30% ()

sedm.1

Nemohu si pomoci,ale jsem zkrátka přesvědčen,že nebýt dokonalé ústřední dvojky dvou komediálních hvězd,byla by to po dějové stránce těžko kousatelná záležitost,rozuměj blbost.Ferrell i Reilly tu ale vážně neskutečně válí,je znát,že si své postavy vyloženě užívaly a veškeré jejich scény jsou šíleně zábavné,vtipné a kupodivu ani nikdy nesklouznou k trapnosti.Povětšinou se sice jedná o drsnější humor s fekálními vložkami,stejně je to ale pořád nehorázná sranda.Možná pochopím i komentáře,které budou považovat Bratry z donucení za primitivní a blboučkou trapnost,s čím se s ohledem na vážně tupý děj dá chvílemi i souhlasit,ale mě to zkrátka především díky obsazení stejně nehorázně sedlo a vážně jsem se touto bláznivostí královsky bavil.Prostě Bratři z donucení nedisponují inteligentním humorem,ale je to humor postavený na debilitě dvou vypatlaných hlav a hodně se to povedlo!Megaprdel! ()

herr_carter

Pokud to člověk vezme s nadhledem, musí ho to zákonitě bavit - ti dva jsou tu v roli odrostlých starých puberťáků, co jsou akorát přítěží svým rodičům, k sežrání.....a jedna ze závěrečných scének, kdy rozbijou hubu děckám, co se jim dřív posmívaly, mě rozsekala..............moje hodnocení = 7,5 z 10. ()

Michelle75

Trhlá komedie, kde nedává nic smysl, všechno je přehnané, trapno trapné, člověk je z toho na rozpacích, občas s pusou dokořán, ale mě přesně tenhle styl humoru baví. A přesně tam, kde se suchar podivuje , já se smějuuuu.Cool. ()

rozbris

Dva nevlastní bratří, oba 40 let staří, ale v hloubi duše pořád děti. Jejich rodiče od Ferrella matka a od Reillyho otec se do sebe zamilují, a z těchto dvou exotů se stanou dva rivalové, kteří se nesnáší. Pak ale změní názor, a celá rodinka se dá dohromady. Docela zajimavé a hodně se nasmějete. Rozhodně si to ode mne zaslouží plné 4 hvězdičky. ()

chmíří

Hodně ulítlé a hodně legrační, ale někdy až za hranicí vkusu a logiky což trochu sráží hodnocení dolů, ale pořád je to prdel...70% ()