Seriál nás zavede do zákulisí firmy Orange County Choppers, kterou vlastní rodina Teutelových, otec Paul Sr. a synové Michael a Paul Jr. Na zakázku vyrábí exkluzivní motorky na míru pro bohaté zákazníky. Mezi ně patří kupříkladu Russell Crowe nebo Bill Murray. (oficiálny text distribútora)

subic

Banda tlustých kokotů si hraje na motorkáře. Vybalí z krabice díly, které jim dodá dodavatel. Vezmou si šroubováky, motorku smontují jak nábytek z Ikei a sem tam na to připlácnou něco navíc, co vyrobí ručně. Pak to celé pošlou někomu dalšímu do lakovny. Dělají motorku někomu na zakázku, zítra je termín na předání a práce probíhá tak, že jeden něco dělá a ostatní postávají, kávička, blbě žvaní a pak se pohádají. Jejich produktivita práce je fakt otřesná. Je to jeden výmaz vedle druhého, tam snad má 4z5 pohromadě jen ten starek kníráč Teutel, na kterého všichni nadávají. Přitom starej je jeden velkej cíťa, kterej se rozbrečí, i když mu operují psa, kterému musí amputovat nohu. To celé je zabalené do velké dávky amerického buranství. Třeba jejich výlety do Londýna, Paříže či Austrálie jsou toho jasným příkladem. ()

hiroito

V dnešní době je velký trend nekonečného studia, kde náš národ začíná být sice vzdělaný, ale také nešikovný. Jen si vemte, jak je složité sehnat instalatéra, schopného zedníka nebo kohokoliv co něco umí udělat rukama. Takže moje hodnocení je založeno na velkém respektu k těm, co něco umí vytvořit rukama. Sice nejsem žádný automechanik ani ortodoxní nadšenec motorek, ale musím říct, že jejich projekty mají vkus. Takže všem co mají rádi nejen motorky doporučuji:-) ()

Ghedina

Neustálé nadávání jaký je kdo blb a tele a na co sáhne to zmrví,na to se nemusím koukat v bedně,když to okolo sebe poslouchám neustále pořád.Navíc jsem absolutní odpůrce všech těchto reality tv kravin,ale tady je to trochu o něčem jiném.Ty choppery jsou úžasné a navíc jako velkému fandovi těchto strojů mi dělá moc dobře,když můžu aspoň z části vidět jejich stavbu.Takže styl 0/obsah 100 celkem tedy 50%. ()

mi-ib

Rodinná firma, ve které táta se svými dvěma syny plus pár dalšíma spolupracovníkama staví motorky. Je zajímavé, jak pod jejich rukama roste nový originální čopr. Každý kousek je jiný, ale stavba samotná by se mohla stát časem rutinní a tím pádem nudná pro oko diváka. Ale nemějte strach, těm týpkům se velmi často něco přihodí a mají zas o čem přemýšlet. A když je přesto práce v dílně přestane bavit, tak si vyjedou za zábavou mimo ní. Senior je chlapík od rány, Junior mu ovšem nezůstane nic dlužnej a druhý syn Mikey je takový nemehlo. Prostě je s nima zábava a pro mě, jako celkem levého člověka, je zajímavé sledovat, jak jsou zruční při řezání, ohýbání a broušení a jiných pracech. ()

blackrain

Svérázná rodinka, která vám postaví unikátní a hodně specifický kousek na zakázku. Některé mašiny jsou skutečně parádní. Koukám na ně jako na svaté obrázky. Bála bych se na nich jen projet. Baví mě sledovat jak z jednotlivých dílů dokáží něco podobné vyrobit a složit, aby to bylo vůbec pojizdné. Hoši vědí, co dělají. Občas se spolu poperou, něco rozmlátí a pak je zase klid. ()

• Na motivy seriálu vyšly dvě videohry – „American Chopper“ a „American Chopper 2: Full Throttle“. (NiaWolf)
  • V roce 2008 vzrostly neshody mezi otcem Paul Sr. a synem Paul Jr. natolik, že byl Paul Jr. propuštěn z firmy Orange County Choppers. Paul Sr. pak dokonce svého syna zažaloval, aby ho donutil prodat akcie OCC. Soud však nevyhrál. V roce 2010 si Paul Jr. založil vlastní firmu na výrobu motorek pod názvem Paul Jr. Design. (NiaWolf)
  • Paul Teutul Sr. pôvodne podnikal v oblasti výroby ocele a stavbu motoriek na zakázky mal iba ako hobby. Oficiálne sa začal venovať výrobe chopperov v roku 1999, kedy založil dnes už známu firmu Orange County Choppers. (m.a.t.o.)