Kronika mutantov

• Slovensko Vojna proti nemŕtvym (viac)

V roce 2707, kdy mezi sebou válčí světové velmoci, je při jedné z bitev narušena pečeť ukrývající dávno ztracené hrůzné tajemství. V dávných dobách zde byla zapečetěna monstra, která dělají z lidí nemrtvá monstra. Major Mitch Hunter se jakožto zkušený voják a velitel hrstky statečných vydává na sebevražednou záchrannou misi planety Země. Způsob, jak zničit armádu nemrtvých, je však jen jeden. (TomikZlesa)

rarak

Při sledování filmu jsem si myslel, že je to béčko podle nějakého comicsu - velmi se mi líbila barevná stylizace, kdy byla většina barev utlumena a některé naopak zvýrazněny (hlavně červená;), a budoucnosti vypadající jako 'alternativní začátek 20. stol.' (válečná scéna na začátku je jak z filmů o první světové, létající stroje pohání kotle na uhlí..) jsem také postupně přišel na chuť. Ani mi moc nevadily slabší triky, některé scény mi možná proto připomínaly filmy od Karla Zemana. Bohužel téměř veškeré dialogy postav mi přišly nereálné (často pronášejí 'hluboké' myšlenky a tak to občas zní jako sled monologů) a chování hrdinů bylo někdy hodně na efekt na úkor logiky. Přičítal jsem to věrné adaptaci comicsu, avšak (jak jsem zjistil) snímek je na motivy stejnojmenné deskové hry, proto je vina hlavně na straně tvůrců. Ve filmu jsou ale naštěstí i zábavné momenty a vizuální podoba mi sedla, takže jsem se ve výsledku docela dobře bavil. ()

Xmilden

Sem možná jedinej komu se to nějak nelíbilo, ale takhle nesympatický film jsem už dlouho neviděl. Céčko každým coulem. Malkovich se ve filmu prakticky nevyskytuje, Perlman po pekelném Hellboyi otočil o 180 stupňů a Thomas Jane není zase takový tvrďák jak se tváří. Jak jsem naznačil, film si mé sympatie prostě nedokázal získat. Triky přímo obludné. ()

J.Connor

Těšil jsem se nemálo, páč svět Mutant Chronicles mě v dětství hodně bavil, a to zejména díky karetní hře Doomtrooper, která se svého času dost hrála, než ji definitivně vytlačil Magic. Nemá cenu tady rozpitvávat maličkosti typu, že Valerie Duval není japonka z Mishimy či že Max Steiner je obří blonďák. Samozřejmě jako fanouškovi předlohy Vám musí vadit, že je původní předloha pouze vyzobaná a převrácená naruby. Skutečným problémem ale pak je, když celý příběh díky tomu nedává valný smysl a zejí v něm díry. Navíc, pokud si tu lidi znalí věcí stěžují na rozpory, tak se nejedná o nějaký purismus, ale naprosto zásadní "věci" a není mi pak zcela jasné, proč to vůbec pod hlavičkou MT dělali. Je to fajn natočený, rychle to uteče a snad i pobaví, ale pokud se náhodou těšíte na první zpracování světa MT, tak Vás to i slušně nasere. ()

Skejpr

Naprosto ukázkový brak. Zápletka tak absurdní, jak to jenom jde. Příběh děravější než ementál ve spíži plný hladových myší. Herci, jejichž kariéry upadají, nebo nikdy nevykvětly, upřímně se snažící vydat ze sebe to nejlepší, odříkavají bombasticky imbecilní repliky. Vizuální efekty za pár šupů, s úžasnou videoherní atmosférou. A nakonec absolutně neschopný střihač a stejně mizerný zvukař, kteří na sebe lepí páté přes deváté, a nedochází jím, že když třeba prší, nebo nedej bože někde bouchne granát, mělo by to být patřičně a včas ozvučeno... A víte co je na tom nejhorší? Já si to užil... Thomas Jane je řezník!!!! ()

Fingon

Jako teenager jsem ulítával na sběratelské karetní hře Doomtrooper, i když víc než dávání do krytu atd. mě zajímal příběh - protože narozdíl třeba od takového Magicu obrázky moc hezké nebyly. Bauhaus, Mishima, Kapitol, Imperiál, Bratrstvo... a pak ještě Černá legie a Kybertronik, kteří se tady neobjevují... No, každopádně se mi to docela líbilo... potěší mě, když režisér i s malým rozpočtem dokáže udělat dobrý film. ()

• Meno postavy por. Maximilliana von Steinera je odvodené od mena slávneho filmového skladateľa Maxa Steinera, ktorý komponoval hudbu napríklad k filmom King Kong (1933) alebo Casablanca (1942). (misterz)
  • Příjmení hlavního hrdiny je Hunter, stejně jako příjmení režiséra. (cubajz)