Captain America: Prvý Avenger

• Česko Captain America: První Avenger (viac)

Koncom roku 1941 sa Spojené štáty zapojili do Druhej svetovej vojny. Steve Rogers (Chris Evans) je idealistický mladík, ktorý túži vstúpiť do armády a pomôcť Amerike poraziť nacistov. Nemá však najmenšiu šancu, je neduživý a odvodové komisie po celej krajine ho odmietajú. Jeho tvrdohlavosť, vytrvalosť a zarytosť, s akou sa necháva opakovane vyhadzovať od odvodových komisií, si však všimne doktor Abraham Erskine (Stanley Tucci) a ponúkne mu účasť na tajnom vojenskom experimente, ktorého cieľom je vytvoriť pre Ameriku skupinu supervojakov. Zo Steva sa tak stane dokonalá ľudská bytosť. Na boj s nacistami v Európe napokon nedôjde, pretože sa objaví oveľa väčší a nebezpečnejší nepriateľ priamo v Amerike - tajná organizácia HYDRA, vedená všetkého schopným gaunerom Johannom Schmidtom (Hugo Weaving), ktorý má svoj vlastný plán na ovládnutie sveta. Jeho súčasťou má byť aj tajná formula doktora Erskina na výrobu supervojakov. Steve dostane štít, ktorý sa stane jeho poznávacím znamením a so skupinou vojakov, ktorých zachránil zo zajatia, začnú likvidovať základne Hydry. Prinesie mu táto misia nesmrteľnosť alebo smrť? (TV JOJ)

jarmik

Tak jsem to konečně taky viděl. Prvního Avengera, tj. posledního Avengera, kterého jsem ještě neviděl. A zase tak průměrné, jak naznačuje hodnocení, to nebylo. I když záporák toho moc nepředvedl, efekty nebyly zrovna dokonalé, na mě málo světla, závěr lehce podivný, takže vlastně možná bylo... Ale jsem rád, že jsem zkompletoval dosavadní MCU. :) ()

Jimmy15

Už od první chvíle, kdy jsem začal sledovat Marvelovky, jsem měl k tomuto filmu nějaké předsudky. Moc se mi do něj nechtělo a hlavně mi přišel trapně komický převlek hlavního hrdiny. Po zhlédnutí? Po Thorovi druhý nejlepší snímek od Marvelu. Jen tak dál. ()

Oralfabet

MCU REWATCH 2024: U posledních tří filmů jsem se trochu podivoval nad zdejším překvapivě vysokým hodnocením, tady mi zase přijde překvapivě nízké. Jakože jo, je to taková americká propaganda, ale nevím, co jiného byste od Kapitána Ameriky čekali. Hlavně je to prostě v porovnání s těmi předchozími třemi kousky solidní film s dobře napsaným scénářem, kvalitní prací s postavami a uspokojivým závěrem. První polovina je víceméně perfektní, v druhé to začne místy lehce zadrhávat, ale nic příliš vážného. Prostě půvabná, sympaticky naivní, skvěle obsazená retro komiksovka a zároveň parádní uvedení Kapitána do MCU. A Haley Atwell jako Peggy Carter je dost možná můj největší MCU crush. 7/10 ()

Kontractor

3D bych byl schopen tolerovat, třebaže těch zajímavých scén je tam tak málo, že to nestojí vůbec za to, ovšem co nejsem s to pojmout je šílený český dabing, který film posouvá do *ligy výjmečných* filmových ukrutností, zvláště když Němci fluví s felkou físlovností jako Francouzi v kletbě bratří Grimmů, čímž mi tak trochu celý snímek připadá...Prokletě dlouhý rozjezd, než nastane morf do kapitána a spousta nevkusnýcn, rádoby vtipných hlášek (třebaže některé jsou velmi povedené) a nebo narážek na jiné filmy, snímek schazují. V tomto případě se měli více inspirovat Hellboyem, kde je tohle zvládnuto skvěle...Nicméně akce je velmi málo, snad díky ubýtku času a když nějaká je tak je nelogická nebo narychlo zpracovaná, aby se nad tím moc nemuselo myslet, tudíž je dílo jako celek nezajímavé a člověk si z toho kromě bolení bránice nic moc neodnese... ()

AdelleOneWay

Film naprosto překvapil nečekala jsem,že první Avenger film bude mít až takové grády chvilemi se mi zdalo,že se něco stalo a film umřel,ale dobré velice. ()

Lachvos

Tohle si ani dlouhou recenzi nezaslouží. Co to je poslední dobou s těma comicsovýma předlohama? To si jako musíme vybrat mezi "věrná předloze" nebo "inteligentní příběh"? Většinou je to tedy možnost číslo jedna, což je někdy nápaditě až ubíjející...snad se hollywoodští tvůrci trošičku zamyslí :) ()

kujon

Klišoidní americké béčko šmrncnuté za vlasy přitaženým nazi_námětem, ve kterém nechybí nic ze standardního fondu amerikanismu. Semtam sem se u toho i zasmál, což je s podivem. Kdybych nebyl příznivcem různých hi-tech gadgetů, tak je to u mě za 2*, takhle o hnězdičku více. ()

Rondell

Jeden z nejvíc nadhodnocenejch filmů na csfd (samozřejmě z mýho subjektivního pohledu). Jedno velký filmový klišéčko, zabalený do zbytečně primitivních klasických postupů. Naprosto průhlednej děj, dialogy, charaktery (no, s tim se asi nedalo nic dělat na rozdíl od zbytku, přecejen to musí dodržovat předlohu a takový už komiksový postavy jsou)... Dohromady to stálo tak nějak za prd. ()

Ad4mson

Čekal jsem asi víc. Mezi zápory řadím nevýraznou akci s prapodivnými triky, jež byly myšleny zřejmě záměrně, ale ve výsledku to vypadá více než levně. Akční pasáže děsí i střihem. Nejlepší scénou je tedy honička v ulicích Brooklynu, ta celkem bere za koule. ()

Murphy722

Film je pospojovaný z předchozích námětů a filmů, které již o Captainu Americovi byly natočeny. Čili trochu mě kouše zklamání, protože vykrádání hrobek zrovna u tohoto hrdiny nemuselo probíhat. Dvě hvězdy v tomhle případě šli dolů za ten okopírovaný příběh a i za to, že jsem se ke konci musel stále dívat na hodinky, když už to konečně pujde do hája. Pochválím leda Weavinga za jeho výborného Red Skulla a tvůrce efektů při kterých jsem na 3D mrkal strachem a otáčel hlavou jak divý!! Thor dostal důstojnější začátek podle mého mínění :-( ()

Standic1

I když jsem dal pouze 3*, tak to neznamená, že by film nebyl dobrý... Jen v porovnání s některými komiksovými kousky (ne že by jich bylo zrovna málo) není až tak zajímavý, a to hlavně tím, že Captain America nemá žádnou extra schopnost a tak trošku pokulhává třeba za x-meny, u kterých nevíte kam koukat dřív. Možná mohl pan Johnston trošku vylepšit souboj se štítem a přidat tak na efektu. Příběhově je to super, zasazení do doby Druhé světové války parádně sedí. Herecky si nemůže asi nikdo stěžovat (Evans, Weaving, Jones...) a konec mě akorát víc natěšil na Ultimate Avengers, kteří nám už klepou na dveře. Tak držme palce, ať to výjde. ()

husokachna

Prima oddychovka, která rychle uteče a dřív než si uvědomíte, že je to vlastně blbost, tak skončí. A tuhle habaďůru s námi hraje film po celou stopáž - než se člověk stihne zamyslet, tak nám začne házet další a další obrázky. Ale co už, když je to taková pohoda. Jedno obrovský ALE - panebože, co měl znamenat ten dabing (Fy si myslité, še nevychrajeme - věděl jsem, že jak se začnu smát, je s celým filmem amen, tak jsem se zakousl a naštěstí jsem to vydržel). Ty čtyři hvězdy jsou dabingu navzdory. ()

Vitaminy

Jeden z filmů, který si můžete jen a jen užívat. Za žádnou cenu nesmíte začít myslet, jinak z akčního trháku máte hned hodně naivní komedii plnou nacistů co střílej z laserových pušek. First Avengerovi prostě chybí to charizma co má např. Iron Man, Thor, nebo i Hulk. Přišlo mi, jako kdybych koukal na příběhy Mirka Dušína z Rychlých Šípů. Takovej nemastnej, neslanej správňák, kterej se ani nedokáže opít kdy chce. A snad jako jedinej z Marwelovskejch hrdinů neopíchal (pro dámy - nepomiloval se) nějakou sexy kočku. Už vidím, jak příští léto půjde zbytek party z Avengers před akcí v čele s Downey Juniorem někam zakalit do baru a balit kočky a prostě Kapitán America bude ten typ, kterýho sebou na akci neberete, aby Vám nekazil zábavu kecama, jako že už je moc hodin, že se Samuel L. Jackson bude ráno zlobit, že máme bejt na akci fit apod. Kdyby mi bylo deset let, tak jsem asi z filmu hodně odvařenej, ale takhle to pro mně bylo jen na tři*, ale za ten závěr, kterej mně pekně navnadil na The Avengers musím dát čtyři. ()

RomeroIsGod

A já čekal tolik! A je právě vono, nemám čekat nic. WWII je moje velká záliba, takže jsem byl nadšenej, že se to během ní bude odehrávat. Ale tolik nevyužitýho potencionálu jsem dlouho neviděl. Následujou velký spoilery - Képtn je minimálně do půlky filmu jak cvičená vopice, místo nácků je tu organizace Hydra (která je nakonec i proti Führerovi), Sovět se neukáže ani jeden, akce je poskrovnu (čekal jsem totální válečnou vřavu na hlavních bojištích Evropy, místo toho tam pitomci jezděj na lanovce) a jedinej, kdo něco předvede je Tommy Lee. Zkrátka další "spidermanovskej" komix pro celou rodinu. Avengers mě začínaj děsit. Jdu si pustit Watchmeny. 50% ()

passat

Proboha, myslel sem, že takové blbosti se točily v 80-tých letech. Mému hodnocení taky ubírá to, že tenhle žánr zrovna nemusím, ale kromě začátku mi přijde film strašně infantilní. 50% ()

LudeCZek

TO néé, tak přehnaná komixovost je i u filmu podle komixu na škodu. Akce byly velkolepé, hrdina správně nadlidský, zloduch správně zlý a ještě to spojení s nacisty...mohlo to být na 5* ale tupost,trapnost a blbinky jako Heil Hydra a hajlování oběma rukama, nebo štít na motorce.. no, prostě, dalo se na to dívat, ale víc jak 3* si nezaslouží. ()

radekgfx

Další z řady naprosto stejných filmových adaptací komiksového universa. Šablonovitá a v ostatními vyšlapaných kolejích držící se sázka na jistotu. Člověk už si začíná pomalu myslet, že bez hezké holky koketující s hlavním hrdinou téměř v hlavní roli by to ani nešlo. ()

pytrisss

Tri hvezdicky a to s odrenyma usima (Po druhem shlednuti snizuju na 2). Pri filmu jsem koukal vsude mozne okolo jak to bylo predvidatelny. Chapu, je to adaptace komiksu, ale kdyz divaka nepritahnu k postavam tak jsou akcni sceny uplne k nicemu. Stark ma opravdu takovy ten cool punc za coz vdeci i odkazu z ironmana (podle me snad nejlepsi komiksova adaptace), ale to nestaci. Prijde mi to jako takova rezijni rutina na prachy. Plusem je, ze neprisla ocekavana naloz patriotismu jako ciselo z traileru. Zajimavy komentar ma verbal :D ()

Harrison Ford je nový generál Ross

Harrison Ford je nový generál Ross

15.10.2022

MCU se po premiéře snímku Black Panther: Wakanda nechť žije a s nástupem nového roku překlopí do páté fáze, spolu s tím nás pak čeká pochopitelně hromada nových filmů, seriálů, a samozřejmě i postav.… (viac)

Čtvrtý Captain America našel režiséra

Čtvrtý Captain America našel režiséra

09.07.2022

Před dvěma dny vstoupilo do kin po celém světě nejnovětší akční dobrodružství od studia Marvel pod názvem Thor: Láska jako hrom režiséra Taiky Waititiho a zatímco nový snímek o hrdinovi z Asgardu… (viac)

Třetí Deadpool zůstane sprostý

Třetí Deadpool zůstane sprostý

05.06.2022

Scenáristé Rhett Reese a Paul Wernick (Deadpool, 6 Underground, Zombieland) se čerstvě vyjádřili na téma třetího Deadpoola, který poprvé vznikne pod hlavičkou studia Disney, a dvojice nyní chtěla… (viac)

Čtvrtý Kapitán Amerika potvrzen

Čtvrtý Kapitán Amerika potvrzen

18.08.2021

Čtvrtý díl filmové série Kapitán Amerika od studia Marvel má oficiálně zelenou. Hlavní roli nového Kapitána pak ztvární Anthony Mackie, jenž přebral štít i roli po Steveu Rogersovi v seriálu Falcon… (viac)