Píše sa rok 2003. Trojnásobný vrah Marcus Wright (Sam Worthington) čaká v cele smrti na vykonanie rozsudku, keď ho vyhľadá na smrť chorá vedkyňa Dr. Serena Koganová (Helena Bonham Carter) zo spoločnosti Skynet a ponúkne mu čosi ako druhú šancu - má podpísať zmluvu, ktorou po poprave daruje svoje telo vede. Keďže Marcus už na tomto svete nemá čo stratiť, súhlasí... O pätnásť rokov neskôr, stroje vládnu vyľudnenému svetu, keďže v ľútom boji o moc väčšinu ľudstva cielene vyvraždili. Len hŕstka vystrašených preživších v čoraz menších skupinkách bojovníkov odboja ešte verí, že spoločnými silami dokáže osud ľudstva zvrátiť. Jedným z nich je i ostrieľaný veterán John Connor (Christian Bale). Odboj narýchlo pripravuje veľký útok na centrálu Skynetu, pretože už v podstate nemajú na výber, pretože ich protivníci v horizonte pár dní chystajú preventívny úder proti ich veliteľstvu, a to by odboj ako taký mohlo úplne pochovať. Keď vyjde najavo, že na zozname osôb, ktorých sa chce Skynet čo najskôr zbaviť, figuruje na prvej priečke mladík menom Kyle Reese (Anton Yelchin), John sa rozhodne konať na vlastnú päsť, aby ho zachránil – a spolu s ním i budúcnosť. Kyle je totiž (teda jedného dňa bude) Johnov otec! (TV Markíza)

Bety88

Ačkoli nejsem žádný znalec terminátora, film se mi líbil. Je pravda, že v některých liniích jsem se méně orientovala, ale to bylo spíš z toh důvodu, že z předchozích dílů jsem viděla jen trojku a o dalších dvou jsem věděla pouze to, že tam je Arnold, nějaká sára Connorová a syn spasitel John. Jinak bych ocenila výkon Sama Worthingtona, který Christiana Balea přehrával na celé čáře. Dalo by se říct, že postava polorobota Marcuse byla mnohem důležitější než sám Connor. Děj bych popsala slovy bum, prásk, bum,občas řečnění Johna Connora, bum, prásk ,marcus, zase Connor,prásk,prásk, Connor vítězí. Klasický letní blockbuster, který potěší jak srdce fanouška, tak i těch,kteří zbožňují velkolepé bitky. ()

quelhar

Docela zklamání. Ne že bych měl nějaká vysoká očekávání, ale přesto mě film zklamal. Získal jsem pocit, že se z námětu dalo vytřískat daleko víc. Film kromě audiovizuálních efektů nemá čím zaujmout a to je v dnešní době hodně málo. ()

Ezekiel1

Od tohoto filmu se očekávalo, že se stane Temným rytířem roku 2009. Nestalo se...Avšak pro mě je Salvation úžasnou podívanou s dobrým Balem a suprovým Worthingtonem!Teď můj komentář bude směřovat především k zdejším předním uživatelům, kteří se nechali dle mého názoru rozhodit a přesvědčit o špatném scénáři a nesmyslné režii Terminátora. A viník???Podle mě je to POMO, nemůžu si pomoc. Je třetím nejlépe hodnoceným uživatelem na ČSFD a myslím, že svouji kritikou mnoho lidí strhl. Hodně se tu odsuzuje scéna, kdy odboj plánuje útok na 4 den. Zkoušel jsem se na tuto věc soustředit a nepřišlo mi to nějak zvláštní. Útok strojů měl přijít za týden a tak vzbouřenci připravili svůj útok na čtvrtý den. Co je na tom???:)Asi jsem se ocitl na jiných stránkách, doufám, že brzy uživatelé tento film docení, protože Salvation si takovéto hodnocení vůbec nezaslouží!!! Je v tom všechno, aby Vás dokázal dokonale nasytit. Na scéně se objeví Arni, poznáte ho hned, jak uvidíte ve stínu obrovská svalnatá lýtka:), You Could Be Mine od Gun´s Roses. Zkrátka perfektní. Možná se mé hodnocení odvíjí podle toho, že jsem díky zdejší kritice od filmu vlastně moc neočekával. ()

Figy

Akčnější kombinace atmošky druhého Mad Maxe, transformeřích robotických orgií a návratu k původní filosofii série... opepřeno o sérii odkazů a klasických hlášek. Z nadprůměrného castingu vyčnívá zejména postava Sama Worthingtona, která upozaďuje i samotného Christiana Balea, který ve finále není tak "důležitým a zajímavým" elementem... já se velmi dobře bavil :o) ()

Drc

70%. Slušný akční film s terminárorským námětem, ale bohužel opět nenaplněný potenciál. Z mého pohledu si opět musím počkat (a asi se nedočkám) na film o terminátorech takový, jaký by se stal legendou a ukázal jejich svět v celé "kráse" - temný, postapokapolyptický, atmosférický, plný beznaděje, plný famózních scén a s tomu odpovídající stopáží. To co se povedlo ve Vetřelcích (2), tedy ukázka jejich vražedného potenciálu, se v Salvation nedočkáme. Chybí nějaká velkolepá bitva nebo aspoň výskyt více než jednoho pravého terminátora. Stejně tak chybí pár momentů, se kterých by člověka skutečně zamrazilo a dojali ho. Možná bych i řekl, že prostě chybí více lidských obětí a pocit beznaděje. Mluví se o něm, ale člověk ho necítí. Kdyby se autoři inspirovali těmi pár sekundovými záblesky v Terminátor 1, tak to mohl být film na 100%. Ale to by musela být snaha něco takového natočit a ne jen vytřískat peníze na lepším sci-fi akčním filmu. Prostě tomu chybí roky přípravy, promýšlení a hvězdný režisér s citem pro tuto sérii. ()

Mleako

Nebýt toho ultradebilního a supertragického naprosto dementního konce, dal bych Salvation i 4*, ale když jsem tu scénu viděl v kině, dostal jsem z toho neřízený záchvat smíchu. Vzhledem ke kvalitě akčních scén, jsem tomu odpustil i řadu dějových děr a nesmyslů, ale ten konec byl na mě vážně trochu moc. ()

Sairina

Trikově velmi podařený čtvrtý díl, jinak obsahově se dá ze série vynechat. Nejsem znalec terminátora, ale upřímně mi tenhle čtvrtý děj moc v porozumnění histroie Skynetu atd. nepomohl, a tak jsme se na to koukala jako na pěkný akční sci-fi film, a docela to ušlo. Pokud teda vynechám hlavní několika dílnou linii, tak příběh je velmi pěkný, zároveň lidský a taky smutný. Potěšil mě i Arný ale uměla inteligence tvůrců je občas k smíchu - Proč na Connora posílaj vždy jen jednoho robota, když jich mají doma plnou skříň? Graficky se jim to ale opravdu podařilo, takhle postapokalypticky bude určitě za pár let vypadat USA, naštěstí mi Evropané zůstanem (snad) civilizovaní ;) ()

vodafone

Sic náš Arní je pryč, ale ukáže se tam jako počítačová animace na pár sekund... Terminátor, již není Terminátorem. Plno akčních scén s mnoha užasnými efekty, skvělé herecké obsazení si i přez ztrátu kouzla prvních 2-3 dílů získalo Čtyři hvězdy ()

ThomasL

Terminartor Slavation se nedá srovat ani z jedním jeho předchůdcem. Už to není o tom, že jeden terminátor/člověk chrání Connora před druhým terminátorem. Tohle je prostě postapokalyptická válka. Tudíž film úplně o něčem jiném.... Znovu opakuju: Nelze je srovnávat. Jen se divím, že volné pokračování tak slavné trilogie dostal do ruky takový mamlas!!! Akce super, efekty super, děj trochu slabší, ale co mi docela dost vadilo je fakt, že John Connor(Christian Bale) nedostal mnohem více prostoru.....zato Marcus Wright(Sam Wothington) si užil až až. Tak jako tak mi to přišlo jako příběh dvou odlišných můžů, kteří nakonec spojí své síly proti Skynetu, a ne jako celosvětová válka. Čekal jsem asi troškku něco jiného vzhledem k tomu, jaký obraz války nám vykreslovaly první tři filmy. Tam se lidi báli vylézt ven z úkrytu kdežto tady Skynet brali lidi útokem a běhali si po světě jak jen se jim zachtělo. Filmy jako je Terminator by měl točit režisér , ketrý má rozum, anebo kvalitní zkušenosti s něčím podobně megalomanským. ()

FARGO

MCG se snaží a švih akci nejde upřít, skvělé kamerové pohledy zhora a fajn odkazy. Ale žádná atmosféra, postavy se nijak nevykresluji a je jich tam hodně bez toho aniž bychom věděli o koho jde. Scénář, až na finální odhalení, celkem nudí a dialogy jsou otřesné. ()

peetriss

Vynikající vizuální efekty, koukatelné akční scény, avšak nic světoborného a originálního. Tento film má s klasickým Terminátorem společný snad už jen název a několik málo odkazů, které se v tomto filmu objeví. Postava Johna Connora se krčí ve stínu nové postavy Marcuse Wrighta, která se v podání Sama Worthingtona jeví mnohem sympatičtější. Kdybych si odmyslel "terminátorovský" příběh, mohlo by se jednat o lehce nadprůměrný akční snímek, ale jako filmu s Terminátorem v názvu nemohu jako nadšený fanda dát tomuto filmu více jak 60%. Když však pomyslím, komu byla svěřena režie filmu, napadá mě, že to dopadlo ještě poměrně dobře. McG se zřejmě překonal - díky bohu alespoň za to! ()

ClimbVibe

Film mě bavil, ale nezanechal ve mě nic víc než pocit trochu promarněné šance. Salvation beru prostě jako první film nové série pro mladší generaci. Klady: představitel Kyle Reese byl vybraný perfektně, stejně jako Marcus. Závěrečná scéna nebyla špatná a sem tam jsem pocítil záblesk "starého dobrého" terminátora. Ale opravdu jen občas. ()

Standito

TS funguje ako akčný film funguje obstojne. Ako pokračovanie sci-fi legiend (samozrejme trojku nerátam, aj tak ju tento diel jednoducho ignoruje) to však nestačí (Cameronova pár minútová vízia z budúcnosti v jedničke strčí celý Salvation s prehľadom do kapsy). Na napätie a atmosféru sa akosi zabudlo, za čo čiastočne môže monotónne striedanie kecov a akcie v rovnakých intervaloch, a to aj za účelom násilne vloženej a nič neriešiacej akcie (pretože popkornový divák by asi o 2 minúty naviac bez akcie nevydržal, čo?). V niektorých momentoch vyznieva TS smiešne (koniec, "duchaplné" reči niektorých postáv, celkovo dialógy sú na nízkej úrovni). Na deravom scenári sa síce podpísal fakt, že ho robilo x scenáristov (medzi nimi aj Jonathan Nolan či Paul Haggis- ???), ale do finálnej podoby ho spracovalo nejaké negramotné hovado, ináč si to vysvetliť neviem (pár nápadov však pánom scenáristom nemožno odoprieť). Na úbytku atmosféry sa podpísal aj fakt, že Elfmanova hudba na Fiedelovu čo do razantnosti či poriadnej ústrednej melódie jednoducho nemá. Veľmi ohľaduplných 60% dávam len za to, že McG sa ako-tak vie postarať o solídnu zábavu. ()

Haymar

Důstojné pokračování za které se terminátoří sága rozhodně nemusí stydět. Z mého pohledu byl právě tento kus (díky postu režiséra) nejobávanějším filmem (a mým horkým kandidátem na největší průser) roku 2009. Nestalo se a McG to (do teď nechápu jak) zvládl. Jasně, že legendární cameronově dvojce se T4 nemůže rovnat (to snad ale ani nikdo nečekal?!), nicméně kvalitativně je minimálně na úrovni předešlého dílu... Chválím, že to tvůrci pojali po svém, nově, jinak (což je evidentně spoustě fandům proti srsti), zároveň však s ohledem na předešlé filmy. Těch několik lapsusů (většina časových paradoxů), samoúčelných a zbytečných scén (digi-arnie) a absurdit (transplatnace srdce v polní marodce) bohatě vynahrazuje překvapivě slušný scénář, spousta dobře natočené akce, vyvedená postkatastrofická budoucnost a zástup über drsných terminátorů... Škoda jen, že většina herců (včetně Balea) zde byla jen takovým nutným přívěskem - a snad kromě Wortingtona, Yelchina a terminátorů zde nikdo moc prostoru vyniknout nedostal. ()

Foxhound#1

Terminátorský příběh po soudném dni se povedl, ne že ne. Potěšily mě narážky na přechozí díly. - Arnieho digi cameo coby T-800 a jeho následné zpomalení alá T2. I když jeho delší přítomnost by nebyla na škodu. Celkově je TS na stejné úrovni jako T3, ne-li výše, protože T3 dle mého navíc přiživuje přítomnost Arnieho a jeho několika vtipných replik. Každopádně jsem teď zvědavej, jak bude příběh pokračovat v pátém, a snad už posledním díle. Přeci jen není hezké dělat z nějakého tématu dojnou krávu. ()

Prochy38

Kdybychom vynechali třetího terminátora, řekl bych, že jde už o solidní trilogii. Tato akční sci-fi jízda nemůže nikdy kvalitou dosáhnout na dost vysokou laťku prvních dvou dílů, ale efekty a dobrými hereckými výkony ji snažně stíhá. Vycházející hvězda S. Worthington se ukazuje zatím v každém filmu v nejlepším světle. Udělal mi radost Arnold, který se na chvilku ukázal, i když jen digitálně:). 85% ()

Terminátor po mexicku?

Terminátor po mexicku?

22.11.2017

Tim Miller (Deadpool) se chystá režírovat nového Terminátora v produkci Jamese Camerona. Zapomeňte na Salvation a Genisys, jež se ukázaly být slepými uličkami. "Šestka" se vydá vlastní cestou a… (viac)

Zemřel herec Anton Yelchin

Zemřel herec Anton Yelchin

19.06.2016

V pouhých 27 letech nás dnes opustil Anton Yelchin, jehož určitě znáte jako Chekova z posledních dvou filmových Star Treků. Yelchina při stále nevyřešené nehodě zabilo jeho vlastní auto, na premiéře… (viac)

Worthington se vrací ke sci-fi

Worthington se vrací ke sci-fi

29.08.2015

Ze Sama Worthingtona (Avatar) měla být veliká hvězda, zatím to ale moc nevyšlo. Terminator Salvation se pokračování nedočkalo a Hněv titánů utnul Worthingtonův výlet k fantasy, načež se světoznámý… (viac)

Nový Terminátor od scenáristky Avatara?

Nový Terminátor od scenáristky Avatara?

18.01.2013

To samozřejmě vyvolá spoustu spekulací o podílu Jamese Camerona na pátém pokračování ságy, kterou před téměř třiceti lety odstartoval. Teď ale fakta: produkční společnost Annapurna Films, která před… (viac)