Píše sa rok 2003. Trojnásobný vrah Marcus Wright (Sam Worthington) čaká v cele smrti na vykonanie rozsudku, keď ho vyhľadá na smrť chorá vedkyňa Dr. Serena Koganová (Helena Bonham Carter) zo spoločnosti Skynet a ponúkne mu čosi ako druhú šancu - má podpísať zmluvu, ktorou po poprave daruje svoje telo vede. Keďže Marcus už na tomto svete nemá čo stratiť, súhlasí... O pätnásť rokov neskôr, stroje vládnu vyľudnenému svetu, keďže v ľútom boji o moc väčšinu ľudstva cielene vyvraždili. Len hŕstka vystrašených preživších v čoraz menších skupinkách bojovníkov odboja ešte verí, že spoločnými silami dokáže osud ľudstva zvrátiť. Jedným z nich je i ostrieľaný veterán John Connor (Christian Bale). Odboj narýchlo pripravuje veľký útok na centrálu Skynetu, pretože už v podstate nemajú na výber, pretože ich protivníci v horizonte pár dní chystajú preventívny úder proti ich veliteľstvu, a to by odboj ako taký mohlo úplne pochovať. Keď vyjde najavo, že na zozname osôb, ktorých sa chce Skynet čo najskôr zbaviť, figuruje na prvej priečke mladík menom Kyle Reese (Anton Yelchin), John sa rozhodne konať na vlastnú päsť, aby ho zachránil – a spolu s ním i budúcnosť. Kyle je totiž (teda jedného dňa bude) Johnov otec! (TV Markíza)

markotter

Dobrej filmík - takovej akční....děj sice nic moc, ale nahradila to atmosféra a zpracování. Až na ten konec, ten už byl až moc americkej. ()

Withree

Ale jo líbilo se mi to. I přes nepříšil povedený scénář je to slušná jízda korunována dobrými hereckými výkony (Sam Wortinghton je víc hlavní postavou než John Connor v podání Balea) a skvělými triky. No a T-800 na konec potěšil. ()

Rousseau

Když jsem se dozvěděl, že režírovat bude McG, přestal jsem se o čtvrtého Terminátora úplně zajímat. Jenže jsem to nevydržel, podíval jsem se a byl jsem celkem příjemně překvapený, což ale nemění vůbec nic na tom, že se jedná o úplně zbytečný film, nejslabší díl série, a že je McG špatný režisér. Vždyť s 200 milióny dolarů bych to podobně zvládl i já. Ze začátku mě film bavil, ty prachy v tom byly vidět. Úžasně depresivní atmosféra tvořena Elfmanovou hudbou a šedými kamerovými filtry, spousta hustých robotů a velice kvalitní zvukové efekty. Worthington a Yelchin skvělí, všichni ostatní v čele s Balem nevýrazní. Bohužel v okamžiku, kdy Marcus potká Blair, jde všechno, co vybudoval Cameron, k čertu a nastupuje svět Josepha Nichola, režiséra Charlie's Angels. To je samozřejmě špatně, ptáte-li se. ()

Listyx

Již čtvrté pokračování o vzbouřených strojích poprvé zavítalo dějově do budoucnosti. Film mnohým překvapí příjemně, mnohým však také zcela opačně. Film jako by točili dva režiséři a občas za ně zaskakoval šetřivý producent. Začátek dobrý, akčňárna dobrý, hele fallouvskej týpek se sune falloutovskou postapokalyptickou krajinou, nejdeme nějaký ty děcka, trochu levně zapláčeme nad kabátem, šoupneme tam velkýho robota a nakonec si necháme překvapení. Teda překvapení, pro mě spíš zamrzení. Nový John v podání Christiana Balea (jeden z mých nejoblíbenějších herců) mi prostě nesedí. Není špatný, ale prostě mi tam nesedne, já mu tu postavu prostě nevěřím, na pozadí všech těch efektů a strojů na mě působí stejně jako osazenstvo velitelské ponorky. Mimochodem tam mi to přišlo, jak když má každou chvíli přijít Šáša Váša nebo Tim Allen sedne si do velitelského křesla a zahlásí něco jako „Perte to tam! Zelenou! Modrou!“. No tak teď tu lepší část. Pro mě jí byl Sam Worthington a jeho putování světem falloutu, tedy pardon, světem/časem terminátorů. Měl prostě styl a ten podivný příběh terminátora v pozadní to prostě rušil. Ke zvukům a hudbě lze poznamenat, že tam jsou a přímo ke zvukům, že je jich tam hodně, hodně hlučných. Vlastně jsem kvůli tomu randálu skoro ani nešel na Transformery 2ku. Suma sumárum (Tudum, tudum, …) to není tak hrozné (Tudum, tudum, …) a dá se na to koukat (Tudum, tudum, …), ale prostě to není ten vejplaz co to bejvalo (TUDUM, TUDUM!). ()

sarfian

Najakčnejší Terminátor zo všetkých. Dočkali sme sa konečne aj vojny proti strojom. Od začiatku až do konca je stále na čo pozerať a atmosféra spolu s akciou nepolavuje po celý film. Trošku je pre mňa nepochopitelné celkové hodnotenie tohto filmu, preože podla mňa celkom slušne nadviazal na predchádzajúce diely a dokonca bol asi aj najlepším. Ale každý diel mal samozrejme svoj špecifický príbeh a tým bol aj každý samostatne dobrý. Teším sa na ďalší...VIDENÉ 2x ()

Acrobat

Ak Cameron dávno povedal, že v žiadnom prípade už v živote nepristúpi k Terminátorovi, musím(e) s tým súhlasiť. Sám tvrdil, že všetko, čo chcel povedať, svoj pohľad, víziu, predstavy, zhrnul v 2 nadčasových filmoch. Má pravdu? Áno, a svätú. To, čo sa mu podarilo vytvoriť chce nielen odvahu, budúcu myseľ, ale aj niečo mimozemské. Ak Arnie so vztýčeným (a neskutočne dojemným) prstom nahor v tichosti a skromnosti odišiel, v dusnom tichu svetiel v noci to celé skončilo. Akékoľvek, ale vskutku akékoľvek pokusy, či v akčnom alebo scenárovom duchu sú zbytočné, podrývajúce autoritu. Nie je možné „Spásu“ hodnotiť inak, pretože už len samotný názov odkazuje z čoho vychádza, čo čerpá. Potom som však pouvažoval nad jedným z modelov etickej reflexie a vychádzalo mi, že a priori sa pozastavím nad „by, keby, predpokladaj, čo ak...“ A tu sa spúšťa lavína príjemných šokov po počiatočnom (trailerovom) hanobení a vysmievaní. Opäť facka na moje predsudky (McG a Terminátor? Ha-ha-ha). Nuž úvodné titulky podporené Elfmanom nanútili mojej mysli pozornosť a letiaca strela s „head-up“ displejom podporená zasa fantastickou technickou stránkou zvuku a ozvučenia otvorili doširoka oči. Správne sivé, olejnaté, zapotené – ľudia, staré, nemotorné, hrdzavé, s počiatkom vývoja technológie – stroje. Za 1:50 sa toho udeje pomerne dosť, akcia nemá sebe menšiu chybu. Nie je obrovsky veľkolepá, no úderná, priamoúmerne dávkovaná, s výborným štýlom a opäť prízvukujem - fantastickým zvukom. A-10, vrtuľníky, motorky, guľomety, napalm, pechota, RPG, od výmyslu sveta, pričom čerešničky sú určite pády vrtuľníkov. Celé je to však niekde v strede boja medzi strojmi a ľuďmi. Ak Arnie odkopne stôl oknom a výsledok jeho „rotačky“ je 0.0 human casualties, až oko zaplače. Tu je to tá spomínaná „len“ akcia bez podpisu jednej či druhej strany. Haggis a Helgeland robili, čo mohli, pričom výsledok nie je bezchybný (istá časová nelogickosť). Problém je opäť v nutnosti vychádzať z Cameronovej minulosti; obišli to pohľadom do budúcnosti. Zapracovanie množstva odkazov ako „pocty“ je brilantný a nenásilný. Hoci záverom ľudia vyhrali len jednu bitku, vojna pokračovala...Vojna je večne aj vo mne. Bol to dobrý alebo zlý film? Tri či štyri? Večná dilemma!! Klamal by som sám seba (možno aj ďalších) ak by som zatracoval tento snímok, hoci stále v nezávislom a odbornom duchu ho považujem za zbytočnosť. Od T1 a T2 má na míle ďaleko, no trpký pocit sa na konci nedostavil, ba tuším som vyjadril nadmiernu spokojnosť. Po dlhom odležaní citov je stále v mojej zbierke, no pravidelné zhliadnutia sa stále obracajú k Jamesovi. ()

nwx

Když jsem to viděl v kině, byl jsem znechucen. Dal bych tak jednu hvězdu. Poté co jsem to viděl po letech znovu, dávám čtyři hvězdy! Perfektně to vše zapadá do TERMINATOR světa. Dokonale promyšlené, navíc se na to dá navázat v případném dalším filmu. Bezva. Doporučuji ale vidět jen na Bluray. DVD je hnusné po všech stránkách. Né kvůli tomu, že je to zastaralý formát, ale proto, že se mi zdá, že na DVD ten film dali v superhnusné podobě, bez barev, extra rozmazaný, fuj. Také doporučuji si před sledováním tohoto dílu pustit všechny předchozí a připomenout si děj, jinak se v T4 ztratíte. Parádní film. ()

deLaFere

Nevím, proč to má tak nízké hodnocení, je to důstojné pokračování. Dává to smysl a je to sakra nabité akcí, mám rád Balea, ale Worthington ho v tomto případě jasně překonává. ()

Armin82

Terminátor bez Arnieho,to je jako svíčková bez brusinek nebo auto bez motoru.Prostě mi v tom něco chybí,to pravé terminátorství,ten nádech a atmosféra tady prostě není...hledal jsem to celej film,ale nenašel a ani mi k tomu nepomohl, ne moc vydařeně počítačově udělanej Arnie, na konci filmu.Jinak byly efekty víc než slušný,akcí taky spousta,scénář taky šel,Christian Bale i Sam Worthington zahráli svůj standart a co je hlavní,určitě to nebyla nuda...jako dvojku nepřekoná už nikdy nic,ale určitě to nebylo tak špatný,jak tu někteří píšou---->70% ()

Lupes

Člověk musí přistoupit na pravidla žánru. Proto se tu lidská srdce transplantují, jako když měníte karburátor T 600. Proto ta sladká černošská holčička, fešná pilotka a Hnutí odporu, které vyleze z kanálu a má hned k dispozici nejmodernější techniku a podporu letectva. Prostě se nedivte. Nekruťte hlavou. Pohodlně se usaďte, zesilte zvuk, užívejte akce. O tom tenhle film je. A není špatný. Navíc vzdává ve svém závěru i hold starším dílům - tedy těm, které za to stály. Je to zkrátka povedenější, než by člověk po velmi slabé trojce a bez Arnieho čekal. P.S. Akce v padajícím vrtulníku snímaná z pohledu playstationového hráče je fakt skvělá. ()

Ceberus

Je to vizuálně pěkné, velkolepé, akční, napínavé, prostě se na tom ani nedalo nic moc zkazit. V tomhle ohledu to připomíná Transformery. Ale stejně jako jim i Salvationu něco chybí, nevím co. Možná už mě vyšťavily předchozí filmy a pro další terminátorovinu už mi v mozku nezbylo místo. Každopádně zhlédnutím nic nezkazíte, ostudu původní sérii film nedělá. A samozřejmě Arnoldovo pseudocameo je parádní. :-) ()

vincchuppo

Původní koncept ztratil své kouzlo v tomhle bohem zpustošeném světě. Jako postapo. prostředí působí výborně, prašně, suše, horce. Ale měli sem zasadit raději příběh Falloutu, než terminátora. Myslím, že terminátorské, prvotřídní robo-braní končí u pravého Arnieho, ne u digitální kopie. I když konec byl celkem prima překvápko. PS: Balemu a Worthingtonovi to spolu moc neslušelo. ()

Kingjiri

Nahradit Arnolda se už asi nikdy pořádně nepovede (ani digitálně), ale sázka na Worthingtona vcelku vyšla i přes jeho herecký nekvality a Bale si jede svuj hereckej standard. Zasazení děje do postapokalyptickýho světa byla dobrá volba stejně jako nahrazení soubojů jeden na jednoho (člen odboje vs. terminátor; terminátor vs. vylepšenej terminátor) hromadnym soubojem zbytek lidstva vs. stroje. Další recyklace několikrát viděnýho už by vážně nemusela dopadnout dobře a diváka čtvrtej díl tolik nesvádí srovnávat s ostatníma - jde v podstatě o takovej restart. 200 mega z rozpočtu je na výsledku určitě znát - ať už v kvalitě/kvantitě akčních scén nebo vizuálních efektech. Jen je velká škoda, že se z příběhu vytratila určitá cool oldschoolová béčkovost (hlášky apod.). Přesto ale můžu říct, že po předchozích třech dílech, z nichž měl každej něco do sebe, stál před tvůrci nelehkej úkol, se kterym se nakonec poprali statečně, čtyři slabší hvězdy. ()

Azog

Film je to pěknej, pěkné efekty, super boj....ale už to není ten pravej terminátor. Ať už klaďas nebo dobrák, jedinej pravej terminátor je Švarcík. Navíc je tady trochu přeterminátorováno - strčej robota snad do každé formy - motorka nebo červ, to už je zbytečné, když se dá vše zlikvidovat ze vzduchu a nebo pěchotou původních terminátorů. ()

darthhokro

Škoda že tomu dali značku Terminátor. Bejt to jako normál sci-fi o kyborgách dám možná i 5. hvězd. Takhle tu máme slátaninu z nehereckým statickým polenem Clerikem a pár pornoherci. Takže jedna hvězda za digi Arnošta a jedna za Helču. ()

Terminátor po mexicku?

Terminátor po mexicku?

22.11.2017

Tim Miller (Deadpool) se chystá režírovat nového Terminátora v produkci Jamese Camerona. Zapomeňte na Salvation a Genisys, jež se ukázaly být slepými uličkami. "Šestka" se vydá vlastní cestou a… (viac)

Zemřel herec Anton Yelchin

Zemřel herec Anton Yelchin

19.06.2016

V pouhých 27 letech nás dnes opustil Anton Yelchin, jehož určitě znáte jako Chekova z posledních dvou filmových Star Treků. Yelchina při stále nevyřešené nehodě zabilo jeho vlastní auto, na premiéře… (viac)

Worthington se vrací ke sci-fi

Worthington se vrací ke sci-fi

29.08.2015

Ze Sama Worthingtona (Avatar) měla být veliká hvězda, zatím to ale moc nevyšlo. Terminator Salvation se pokračování nedočkalo a Hněv titánů utnul Worthingtonův výlet k fantasy, načež se světoznámý… (viac)

Nový Terminátor od scenáristky Avatara?

Nový Terminátor od scenáristky Avatara?

18.01.2013

To samozřejmě vyvolá spoustu spekulací o podílu Jamese Camerona na pátém pokračování ságy, kterou před téměř třiceti lety odstartoval. Teď ale fakta: produkční společnost Annapurna Films, která před… (viac)