Píše sa rok 2003. Trojnásobný vrah Marcus Wright (Sam Worthington) čaká v cele smrti na vykonanie rozsudku, keď ho vyhľadá na smrť chorá vedkyňa Dr. Serena Koganová (Helena Bonham Carter) zo spoločnosti Skynet a ponúkne mu čosi ako druhú šancu - má podpísať zmluvu, ktorou po poprave daruje svoje telo vede. Keďže Marcus už na tomto svete nemá čo stratiť, súhlasí... O pätnásť rokov neskôr, stroje vládnu vyľudnenému svetu, keďže v ľútom boji o moc väčšinu ľudstva cielene vyvraždili. Len hŕstka vystrašených preživších v čoraz menších skupinkách bojovníkov odboja ešte verí, že spoločnými silami dokáže osud ľudstva zvrátiť. Jedným z nich je i ostrieľaný veterán John Connor (Christian Bale). Odboj narýchlo pripravuje veľký útok na centrálu Skynetu, pretože už v podstate nemajú na výber, pretože ich protivníci v horizonte pár dní chystajú preventívny úder proti ich veliteľstvu, a to by odboj ako taký mohlo úplne pochovať. Keď vyjde najavo, že na zozname osôb, ktorých sa chce Skynet čo najskôr zbaviť, figuruje na prvej priečke mladík menom Kyle Reese (Anton Yelchin), John sa rozhodne konať na vlastnú päsť, aby ho zachránil – a spolu s ním i budúcnosť. Kyle je totiž (teda jedného dňa bude) Johnov otec! (TV Markíza)

danny_21

Škoda, přeškoda, že rejža nejspíš ani neviděl trailer z původních Cameronových / Mostowových T-ček a tak trochu jim dělá ostudu. Akčně a trikově nemám námitky, ale přeci jen tahle Sága si zaslouží určitou dějovou úroveň a návaznost, kterou Salvation naprosto postrádá. Ke vší účtě, kterou ke Chrisovi chovám, tohle byl mizerný, nezaujatý výkon, Avatar ho šoupnul charismem do kapsy. A co ten digitální Arnie, pane jo - to jsem teda čuměl, špatenka včetně celého závěru. Vraťte to Jamesovi, nebo to nechte být !! - 60 % ()

Wyrdas

Čtvrtý terminátor má se samotným terminátorem společného jen hodně pomálu a to je jednoznačně škoda. Ta pravá terminátorská atmosféra se už definitivně vytratila a zbyl nám tu klasický post apokalyptický survival akčňák bez hlubšího děje, s jednoduchou zápletkou a levnou akcí. Digitální Schwarzenegger na konci byl zlatým hřebenem a to i přesto, že na scéně byl jen pár vteřin. To samo o sobě pro film není dobrá reklama. I s největší snahou o co nejmírnější hodnocení se nedostanu dál, než k hodně špinavým třem hvězdám. Nakonec třeba scéna s obřím UI nebyla tak špatná a celkově má láska k tomuto žánru něco přidá ať chci, nebo ne. ()

bono22vox

Jednička byla malý velký zázrak. Dvojka nejdražší film své doby. Trojka tak trochu komedie. A čtyřka? Čtyřka je katastrofická... nikoli ovšem katastrofální. Další comeback, co chce čouhat z řady. Daří se mu to ale hlavně díky nostalgii a velkorysým akčním scénam. ()

Sweat55

Při druhém shlédnutí jsem to bral jako sci-fi z budoucnosti s roboty zabijáky a ne jako Terminátora. Takže jsem se dobře bavil, proto zvyšuju ze dvou na čtyři. ()

bearmeedek

Nedá se nic dělat, zlaté osmdesátky jsou pryč a zůstala jen apokalypsa. Ale ono zase není tak špatné, podívat se na druhou stranu příběhu - do budoucnosti. Film je celkem srovnatelný s jinými sci-fi, kde svět řídí něco úchylného. A vzhledem k tomu, že jde o rok 2018, možná brzy také budeme zírat na nové "vyvolené". 70% určitě. ()

GameboyNES

Slizký nesympatický prkno Bale, nemá to to bejt ani batman, natožpak John Connor, kterýho se bojí všemocný Skynet! Vůbec tahle vypatlaná gigitálka, nepatří do Terminátor univerza! ()

Likan7

Nemůžu říct, že by to byl vyloženě nějaký průšvih. Salvation má dokonce několik vynikajících věcí. Tak třeba trailer, i po devíti letech těžko hledám kulervoucnější a lepší trailer než právě ten na čtyřku Terminátora. Teď ale vážně. Obrovskou službu filmu dělá v té době neznámý (a dnes zase zapomenutý) Sam Worthington. Jeho postava a Samovou zahrání této postavy je vyloženě na jedničku a zachraňuje naprosto topornej a příšernej dojem z Balea, kterýho to buď nebavilo, nebo jsme si jen potvrdili, že je to herecký hňup s jedním výrazem. McG má sice rád předešlé díly, ale ani zdaleka nedokázal přenést tu atmosféru jedničky nebo dvojky a místo toho, jakoby to sám věděl, nám servíruje nekonečný množství akce, bitek a atrakcí, který nás mají přesvědčit, že to je skvělej film. Jenže není. Megarobot jak z Transformers, mototerminátoři, chapadloterminátoři a ve finále tu je scéna, kdy sídlo Skynetu hlídají snad 2 roboti, takže se tam dostane kdejakej tajtrdlík. A těch do nebe volajících děr ve scénáři bylo tolik, že to bije do očí i přes tu tunu kravin, co mi tu McG dávkuje co 5 minut. ()

ER

Nejsem si jist,zda tato postapokalyptická verze se měla odehrávat celá jen v budoucnosti.Zřejmě se tvůrci báli "naklonovat" tento díl na dvojku,což je škoda, jelikož první část filmu je výborná,jenže pak se to "skrečne" k jalovosti,kterou nezachránila ani finální pointa. ()

rublik05

Nejedná se o žádné veledílo, ovšem celkem slušné jednoduché akční sci-fi, které nenadchne, ale ani neurazí. Filmu dominují převážně speciální triky a různé CGI efekty. Příběh velmi jednoduchý, nemá absolutně jak překvapit. Herecky dostal větší prostor Sam Worthington oproti představiteli Johna Connora. Nutno dodat, že to vůbec nebylo na škodu a filmu to prospělo. Akcí je to taková směs předešlých dílů s moderními akčními scénami. Celkově je film takový lepší průměr. 6/10. ()

Psycho.R

Těžko se to hodnotí. Měl jsem pocit, že se dívám na dlouhou epizodu seriálu. Hlavní plus dávám za to, že je to skutečné pokračování, které navazuje na třetí díl. Ovšem téměř nijak to příběh nerozšíří, což je velká škoda. Postava Kate je tu velmi nevyužitá na to, jak důležitou měla roli ve třetím díle. A ten Arnold byl fakt špatně udělanej, obličej je velmi špatně digitální a u těla je poznat, že jde o někoho jiného, zvlášť pokud jste sledovali Arnieho kulturistickou kariéru, tak je to jasně viditelné. Ale jinak nic proti ničemu. ()

gemi

Kompletně post-apo a současně nejslabší díl série, ve kterém se mihne akorát Šváňovo nepovedené CGI-já. Nemá to zdaleka klasickou terminátoří atmosféru, která staví na tom, že stroje z budoucnosti operují v současnosti. To tady úplně chybí. Jenže to je to, co dělá Terminátora Terminátorem. Čtyři jenom za to, že je to Terminátor. Jsou ale hodně slabé. (Druhé zhlédnutí, první 6. 6. 2010) ()

TheRay97

Salvation si našlo svoje a předělalo původního Terminátora do obrazu svého. Tady si můžeme vychutnat svět po dnu D. Nový obraz, nová grafika, nová přítomnost. Má to svoje vlastní kouzlo a hádám, že kdybych opominula předchozí filmy, dívala bych se na to jinak. Jelikož v mém srdci hrají zásadní roli první dva Terminátoři, ovlivňuje to tím pádem i celou sérii. Christian Bale a jeho role jako John Connor dává úplně jiný pohled na situaci a nový směr celému Terminátorovi. Akce je více jak dostatečná, význam filmu však už pokulhává. ()

Nix

Ano, tahle odchylka není vyloženě dělo jako když člověk vidí slovo Terminátor, ale já si nemůžu pomoct, ale mne to sedlo. Asi je to i hereckou dvojicí, který když sednou akčnější počiny tak to stojí za to. A svět terminátorů mi byl dycky blízký, takže já s tím nemám problém i když to nepatří mezi dějově promakané filmy, jako jednohubka to funguje dobře. A ještě se na to dobře dívá, což je taky plus. ()

majesty

polohruba muka vyberova. tak vyhodit peniaze.. paanecku.. z kina som siel asi s takym pocitom ako keby som si kupil zmrzlinu s tym ze nemali moju oblubenu napr. puncovu. proste ono sa to da pozriet ale je to nuda.. nudytanska nuda. ()

doGof...

What happened here? Judgment Day happened... Největším problémem je tak jako v Dark Knight Christian Bale se svým otřepaným chraplákem. V první polovině filmu opět nepřesvědčil o svých hereckých kvalitách, opětovně nestíhal ostatním důležitým vedlejším postavám. Z druhé strany mince je dobře, že nebyl výrazný, jelikož salvation se opírá i o jiné postavy které paradoxně díky němu vynikají, přičemž po boku vyzrálejšího herce by se ztráceli. Největším překvapením je pak Anton Yelchin, přesně tak nějak jsem si ho v T-1 jako otce z budoucnosti představoval. Herecké výkony jsou velmi diskutabilní stejně tak jako stále přepisovaný scénář a otevřený závěř. První třetina filmu je katastrofální, marné je snažení vtáhnout se do děje a ještě marnější je snaha pochopit vazby na předchozí trilogii. To vše jde stranou v druhé třetině kdy se začíná strhovat zběsilá, vizuálně téměř dokonalá bitka mezi T-600 a našinci v nádherně ztvárněné "špíně". Ale kde je ponurost, temnota? K tomu se ještě naneštěstí začíná vynořovat nešvar díky němuž ztrácí kvanta filmů na své vážnosti a tou jsou city. OK, McG a spol. prostě pojali T4 jinak než to udělal Cameron u T1 & T2. V jeho podání se jedná o strhující velmi kvalitní akční honičku v které je nešvarem hlavně amor. Jsme v roce 2009 a čekat éru prvotin Camerona logicky nemůžeme a to ani u jiných tvůrců. Ten kdo čekal atmosféru dob Arnolda musí být buď velkým snílkem nebo totálním bláznem. Na závěr hodnocení zbývá vyřknout jeden debakl v podání hudební produkce. Polovina z ní byla víc než průměrna. Ta druhá jako by byla omylem vložena sem přičemž byla chystána pro potencionální pokračování Indiana Jonese. Suma sumárum, tam kde zklamal Cameron s pokračováním vetřelců, z nichž se díky němu vyklubala béčková akční honička a pohřbila tak mistrovskou práci Ridleyho Scotta, zklamal na druhé straně McG s "pokračováním" Terminátora kde naoplátku pohřbil Cameronovo ponurost T-1 a T-2. Zajímavé je, že u vetřelců to téměř nikomu nevadilo... [7/10] ()

Lukaso1

Pro mě asi nejočekávanější letošní letni blockbuster, obří kampaň která pronikla až k nám a pln očekávání po přečtení rozporuplných recenzí. Já se přišel do kina bavit a bavil jsem se od začátku až do konce, monumentální postapokalyptický skvost který se podařilo McG vštípit na plátno a akce kterou jsem si přál viděl už od druhého dílu je tu a pro mě pojatá ukázkově. Nápady si sice občas půjčuje z jiných snímku(kdo dnes ne), ale proč ne když to skvěle funguje. Herci nezklamaly i když Bale by si odemně 5* asi nezasloužil, Worthington však ano a zbytek drží poměrně vysokou laťku. Pro mě 92% a plný v očekávání jak se bude série nadále vyvíjet. ()

Taffey

Včera jsem si zajel do ostravského Cinestaru, kouknout se, kdo z Vás měl pravdu. Zda je film tak špatný, nebo tak průměrný. Nikdy mě neovlivňují názory ostatních, které jsem si přečetl před projekcí. Už dávno jsem zjistil, že mnohým z Vás imponují humorné průpovídky Arnolda a nejen jeho, v těchto akčních filmech. Mi osobně ne. Má-li na mě film působit akčně nebo mám-li mít, místy, o lidi na plátně strach, nemůžu poslouchat vtípky. Z tohoto pohledu byla čtyřka Terminator asi nejvýš z celé ságy. Nebyl tam jediný vtípek, bylo vidět, že zbytky populace se opravdu o život rvou. Technicky byl film výborně proveden, byť v té technice nebyly tak geniální věci, jako například ve dvojce, když té jeden tisíc vstával z kárované podlahy po šlápnutí na ni. Co mě ale celkem zarazilo, že, alespoň pro mě, nebyl hlavní postavou ani Christian Bale, ani Anton Yelchin, jakže bych to z toho, co jsem četl, čekal, ale Sam Worthington, který, alespoň v mých očích, naprosto filmu dominoval. Stejně tak mě zarazilo, že tvůrci takového filmu si dovolili sprostě vykrást fígl s chytáním a vězněním lidí uvnitř terminatorů, z Války světů, včetně doprovodných zvuků. Bylo to sice efektní, ale čekal bych, že tvůrci vymyslí něco nového. Tři hvězdičky tak budou stačit, ale když přivřu oči nad několika opravdovými logickými nesmysly, tak jsem se velmi dobře pobavil. Musím ale, s odstupem času a s dalšími dvěma projekcemi, konstatovat, že tohle je první Terminátor, který působí naprosto věrohodně. Jak uznávám třeba takovou dvojku, tak u Salvation konstatuji, že věřím, že něco takového se stát může. 19/6/2013 - po opětovném zhlédnutí filmu a přečtení zdejších komentářů nabývám pocit, že jsem viděl úplně jiný film, než většina zdejších komentátorů. ()

godspeed

první díl terminátora zatím nebyl překonán. dvojka je moc fajn a trojka naprosto hrozná. terminátor salvation je slušná porce tradičně výtečného christian bale a slušně sekundujícího sam worthington. navíc parádní kamera, barevné podání, hudba, akce, příběh a nakonec i starý dobrý T 800 šlapou ostošest. bonus: mihne se tam i arnie, našlapanej jako ve třiceti!!! god bless PC animation. :) dobrá práce, co chtít víc. už se těším na díl pátý. jen doufám, že se ho neujme stejný zoufalec jako třetího. ()

Marty7CZ

Těšil jsem se,běžel jsem do kina,koukal jsem...Mix pořádný sci-fi a Mad Maxe mi trochu nejde do kupy. Velkej balík peněz je na filmu znát,ale scházelo mi tam hejno terminátorů. Nevím,jsem z toho trochu rozhozenej. Jako film bez jména legendární série by to byl sci-fi nářez,ale jako člen síně Terminátor tři hvězdy a půl... Ale vidět určitě doporučuju ()

Terminátor po mexicku?

Terminátor po mexicku?

22.11.2017

Tim Miller (Deadpool) se chystá režírovat nového Terminátora v produkci Jamese Camerona. Zapomeňte na Salvation a Genisys, jež se ukázaly být slepými uličkami. "Šestka" se vydá vlastní cestou a… (viac)

Zemřel herec Anton Yelchin

Zemřel herec Anton Yelchin

19.06.2016

V pouhých 27 letech nás dnes opustil Anton Yelchin, jehož určitě znáte jako Chekova z posledních dvou filmových Star Treků. Yelchina při stále nevyřešené nehodě zabilo jeho vlastní auto, na premiéře… (viac)

Worthington se vrací ke sci-fi

Worthington se vrací ke sci-fi

29.08.2015

Ze Sama Worthingtona (Avatar) měla být veliká hvězda, zatím to ale moc nevyšlo. Terminator Salvation se pokračování nedočkalo a Hněv titánů utnul Worthingtonův výlet k fantasy, načež se světoznámý… (viac)

Nový Terminátor od scenáristky Avatara?

Nový Terminátor od scenáristky Avatara?

18.01.2013

To samozřejmě vyvolá spoustu spekulací o podílu Jamese Camerona na pátém pokračování ságy, kterou před téměř třiceti lety odstartoval. Teď ale fakta: produkční společnost Annapurna Films, která před… (viac)