Reklama

Reklama

Matthew Perry je na dně. Po neúspěšné léčbě skončil s psychiatrií a zjistil, že na nemocnou duši je láska ten nejlepší lék.
Pokud si pamatujete Mathhewa Perryho pouze jako Chandlera ze seriálu Přátelé, pak vás posmutnělá romantická konverzační komedie Zmatená duše režiséra Harrise Goldberga možná trochu překvapí. S nejvyšší pravděpodobností ale příjemně, protože právě v ní Perry prokazuje svoji naprostou hereckou univerzálnost a schopnost položit se do jakékoli dramatické úlohy. Jeho hrdina, Hudson Milbank, je úspěšným hollywoodským scenáristou, u něhož se nenápadně rozvinula závažná duševní porucha, která jako by mu vzala všechny emoce. Hudson proto obchází doktory a psychology, zkouší i vlastní šokovou terapii, ale nic nepomáhá. I jeho přítel a kolega spoluscenárista je ochoten udělat cokoli, ale nemá nejmenší šanci. A pak se najednou objeví Sára, kterou Hudson náhodou potká na pracovní schůzce. Že by láska byla tím pravým všelékem? Nic není jisté, ale zatím se to rýsuje slibně... (oficiálny text distribútora)

(viac)

Recenzie (208)

spikey1 

všetky recenzie používateľa

Perry si udělal exkurzi po psychiatrických ordinacích a ukázal všechny možné i nemožné historky o tom jak to psychiatr může podělat. Je úžasné sledovat jak dokáže zahrát nemocného člověka a jak uvěřitelný je. Lynn Collins je tu nádherná a zapsala se mi do povědomí tak, že jsem musel přehodnotit svůj žebříček nejoblíbenějších hereček. ()

kaylin 

všetky recenzie používateľa

Tak, že je Matthew Perry celkem dobrý herec, to už tak nějak vím. Že se zahazuje většinou v celkem zbytečných komediích, to je věc druhá. "Zmatená duše" je přece jen celkem krok správným směrem. Vyšlo mu to dobře, je to takový ten moderní komediálně dramatický film, kde máte pocit, že to dokonce o něčem je. A ono je. Jen sem tam se do toho promítne nějaké to klišé, které vás trochu zamrzí. Pravda, závěr je také docela očekávaný, ale dá se snést. ()

Reklama

tom88 

všetky recenzie používateľa

Zaujímavá nenápadná dráma s primeranou dávkou humoru. Perry je potešujúco nadpriemerný a hrali aj ostatní herci. Za tú hodinku a pol mi všetko ubehlo celkom rýchlo. Nie sú tu ani tak nudné scény, ale je pravda že sú trocha dlhé. Film baví aj keď to na prvý pohľad vypadá ako veľká nuda. Dobre spracovaný námet. Silno som uvažoval nad 4*, ale je pravda, že je to film na jedno pozretie. 70% ()

ScarPoul 

všetky recenzie používateľa

Matthew Perry má veľmi jednoduchú diagnózu: chodiaca všeobecná porucha odosobnenia s náhlymi cyklickými stavmi, zbrklo sa vzdávajúci, s tendenciami k hypománií, ktorý neustále preháňa. Na tejto diagnóze postavil Goldberg celý film a jeho najväčším plusom je že za hlavného hrdinu si zobral práve Matthew Perryho. Od prvého mometnu ako vstúpi so svojou briadkou a sakom do miestnosti a od prvého vnútroného monológu ktorý prenesie " sám sebe som najväčším nepriateľom" si jednoducho jeho postavu zamilujete. Cítite s ňou, podvedome dúfate že sa na ňu usmeje šťastie a v niektorých situáciách mu dokonca rozumiete. Celý film sa nesie v hľadaní pocitu reálnosti, ktorý hlavný hrdina stratil a tiež je to o prekonaní strachu. V pozadí vám hraje príjemná hudba, tak krásne význačná pre nezávislé snímky, ktorá krásne zapadala do uboleného prostredia v ktorom sa hlavný hrdina pohyboval. Typickú situačnú komiku vystriedal tkz. inteligentný humor, ktorý je síce utlmovaný tými liekmy, ale v konečnom dôsledku to môžte kľudne porovnať z bokovkou. Veľmi skvostná vedľajšia úloha Mary Steenburgen a tiež nezabudnuteľná kráska Lynn Collins. Film ma veľmi bavil a aj keď nie je pre všetkých, ja som mu rozumel veľmi dobre, preto dávam plný počet. ()

Nihlathak 

všetky recenzie používateľa

Matthew Perry je Chandler a hotovo, tuhle roli jsem mu nevěřil - to tady čtu skoro všude a zvedá se mi z toho kufr. Odhoďte předsudky a bloky, mrkněte na to, když vám vadí jiný dabing Perryho a už to nic nezmění (Čtvrtlík již bohužel není mezi námi), podívejte se v originále na skvěle zahranou apatii, protože Perry ve své nejvážnější roli ví, o čem hraje. ()

Galéria (12)

Zaujímavosti (3)

  • Harris Goldberg uviedol, že film napísal podľa svojej vlastnej skúsenosti s depersonalizačnou poruchou a klinickou depresiou. (Arsenal83)
  • Hoci sa film odohráva v Los Angeles, film sa natáčal na mieste vo Vancouveri a na ďalších miestach v Britskej Kolumbii (Coquitlam, Port Coquitlam, Maple Ridge, Pitt Meadows a Langley). (Arsenal83)

Reklama

Reklama