Clona

Benjamin a Jane se právě vzali. On je uznávaný fotograf, a tak na svatební cestu odjedou do Japonska, kam se Benjamin po krátké pauze vrací pracovat. Jedné noci se jim stane autonehoda. Pod kola jejich auta se totiž připlete mladá žena, jejíž tělo ovšem není k nalezení. Oba dva se na tuto epizodu snaží zapomenout, ale náhle se začnou dít divné věci. Na jejich fotografiích se objevuje záhadný stín. Pod drobnohledem se ukáže, že je to dívka, kterou tak záhadně srazili. Zatímco Benjamin začne být tajemnou bytostí ohrožován, a to jak psychicky, tak i jako fotograf, Jane se vydává po stopách podobných příběhů a zjišťuje, že dívka vlastně volá o pomoc…

Film je remakem stejnojmenného úspěšného thajského hororu a je zasazen do kulis současného Tokia. I vzhledem k tomu, že v něm hrají neokoukaní herci a za kameru se postavil japonský štáb, slibuje silnou a napínavou duchařskou podívanou, kde se lidská rozhodnutí dokáží s nečekanou silou vrátit i ze záhrobí. A to i s úroky… (oficiálny text distribútora)

MM_Ramone

Benjamin a Jane sú mladomanženia z New Yorku. Tesne po svatbe odchádzajú do Tokia, kde Ben dostane lukratívnu pracovnú ponuku ako umelecký fotograf. Na jeho fotkách sa odrazu začne objavovať desivá, zahmlená postava mladej devy. Jedná sa o film japonského režiséra, natočený za peniaze amerických producentov. "Clona" sa pevne pridržiava typickej azijskej osnovy duchárských horrorov. Ako vždy ide o záhrobnú pomstu ranenej ženy. Je to pomerne slušne urobený snímok, ktorý však iste ničím neprekvapí ostrieľaných fanúšikov horrorovej tvorby. *** ()

darkrobyk

Jane, půvabná blond hysterka, odjede na svatební cestu s novomanželem Benjaminem do Japonska. Ten ovšem, aniž by to tušila, má plný kufr kostlivců, a tak se začnou dít věci. Má v tom spáry duch a je třeba říci, že černovlasé Japonky jsou děsivé samy od sebe, natožpak když hrají ducha. Vše se pak točí okolo fotografií a hysterka Jane se pokouší zjistit, co je pronásleduje a proč. Slušný a místy velmi pěkný vizuál, standardní hudba a standardní výkony. Napětí má poslední čtvrtina, no, skoro třetina. Čekal jsem větší bizár, alespoň jazyk a mouchy potěšily. A odkaz na Psycho. Tokio je příjemně fotogenické, proud lidí s deštníky má až snovou atmosféru. Jinak vcelku tuctová duchařina, u níž se člověk nebojí, což pokládám za velké minus. Přesto kvůli závěru zaokrouhlím 2,5* nahoru. ()

kajda.l

Thajský originál jsem zatím neviděl, ale pokud je opravdu o třídu lepší jak tu píšete, tak po jeho zhlédnutí mu dám s čistou hlavou 5 hvězd. Protože americký remake se povedl a to velmi.Takové to nepříjemné, úzkostné mražení po celém těle jsem už dlouho u žádného hororu nepocítil. Velmi slušná atmosféra, pěkné lekačky, solidní pointa a velmi dobře vybraní američtí herci. Joshuu mám od dob (Dawson's creek) rád a na Rachel Taylor se také přijemně koukalo. Milé překvapení a po delší době dobrý horor se značkou Made in USA.. ()

IllIlIlIIl

Pokud bych neviděl originální shutter, tak bych i možná uvažoval nad 4*, ale bohužel (nebo spíše bohudík) jsem originální verzi viděl. Tato verze není rozhodně tak působivá jako původní thajská. Oproti originálu se vytratila silná horrorová atmosféra a závěr není tak výrazně působivý (není tak šokující) jako v již zmiňovaném originále. ()

maverick10

Naprosta patlanina, kde se clovek ani trochu neboji, vsechno je predvidatelny jak televizni pozapasovy rozhovor s fotbalistou, serialova hudba, ktera by uspala nejednoho adolescenta, byla k smichu a neoriginalni scenar by napsal i Joey Tribianni. Jedine co stoji za zminku jsou hezky vybrany fonty v zaverecnych titulkach ........ ne!! pockat to jsem si spletl s jinym filmem...tak bohuzel ani ty fonty tu nebyly fajn. ()

• Fenomén zachycování duchů na fotografiích je známý jako duchařská fotografie, nadpřirozený jev, jehož počátky sahají až do konce 19. století. (LUKICKK)
  • Film nebyl promítán pro kritiky. (LUKICKK)