V roku 1935 pracoval Paul Edgecomb ako vrchný dozorca v celách smrti jednej lousianskej väznici, kam priviedli nového odsúdenca, obrovského černocha Johna Coffeyho. Aj keď pôsobil mierumilovným dojmom, bol odsúdený za vraždu dvoch malých dievčat. Omnoho viac starostí ako väzni odsúdení na smrť, spôsobuje v tom čase Paulovi ťažký zápal močového mechúra. Jediná priaznivá správa je, že sadistický, všetkými nenávidený dozorca Percy plánuje podať žiadosť o preloženie, ale iba vtedy, keď bude môcť viesť nasledujúcu popravu. V tom čase je privezený ďalší väzeň, nebezpečný Bill Wharton, ktorý hneď po svojom príchode napadne strážnika. Jedného dňa chce s bolesťou zmietaným Paulom hovoriť Coffey. Keď sa dozorca priblíži, chytí ho rukou v rozkroku. Po tom, ako šokovaného Paula pustí, černoch vydýchne z úst čierny oblak. Súčasne si uvedomí, že jeho bolestivý zápal zmizol. Ďalší zázrak predvedie neskôr, keď Percy s potešením zabije ochočenú myš, ktorú choval jeden z trestancov. Svojou nadprirodzenou mocou ju pred prekvapenými strážami oživí. Pri poprave Percy zámerne nenamočí hubku, ktorá sa prikladá na odsúdencovu hlavu. Popravovaný muž sa namiesto rýchlej smrti uškvarí v strašných bolestiach. Paul ho donúti napísať žiadosť o preloženie. Keď je potom svedkom bolesti svojho priateľa, riaditeľa väznice, starajúceho sa o umierajúcu manželku s neliečiteľným mozgovým nádorom, presvedčí kolegov, aby mu pomohli dostať k trpiacej žene Johna Coffeyho, ktorý by jej možno dokázal pomôcť. Černoch ženu skutočne uzdraví. Ale vo väznici nečakane napadne Percyho a vdýchne do neho čierny oblak. Omámený dozorca vzápätí zastrelí Billa Whartona, ktorý sa ho pokúsil napadnúť. John rozpovie Paulovi pravdu. Vrahom dvoch malých dievčatiek nebol on. Zúfalý Paul to už dávno tušil. Hľadá spôsob, ako zabrániť poprave nevinného... (TV Markíza)

rakovnik

Zelenou míli jsem si dal nejdříve v knižní podobě a to přímo v angličtině a moc se mi líbila. Byla to spíše náhoda, ani jsem nevěděl, že existuje film. A protože znám obsah a kvalitu knihy, nemohu dát filmu plný počet hvězdiček, protože kniha je přece jen ještě o něco lepší. ()

Gee.Rocks

Tenhle film.... je skvělej. Ale hroznej! :-) Zelená míle je film, který mám pevně zapsaný v hlavě. Opravdu hodně hodně pevně. Já se tedy přiznám, scéna popravy na elektrickém křesle, ta opravdu strašná a příšerná, tak ta mě rozbrečela. Strach, hrůza, děs a pocit, že musím skočit do televize a toho člověka zachránit, i kdyby mě to mělo zabít. Zelená míle, úžasný film, který ale už vícekrát nezvládnu. ()

Jonash87

Společně s Shawshankem asi nejlepší Kingovo zpracování. Dlouhá stopáž zde není na obtíž, film má spoustu velice silných momentů, vynikající herecké výkony, propracovaný scénář a dojemný závěr. Škoda, že i přes 4 nominace nezískal žádného Oskara, zasloužil by si jej. Frank Darabont je zkrátka skvělý režisér a Kingovky umí ztvárnit tak jak nikdo. Plný počet. ()

Martin741

Zltohneda mila je ciry Mainstream, teda pardon, mne to zase uslo, chcel som napisat Green mile je mainstream. A moje hodnotenie nie je tu preto, ze som idiot, ktory musi permanentne a stale ist proti prudu, ne, ne. Rad plavam pro prude, len obcas si treba precvicit svaly ked idem proti prudu. Pochopitelne proti prudu idem len zlahka, abych sa moc nenamocil a aby si velke skody neurobil. Tak z 8 - 9 % idem obcas proti prudu. Len proste Coffe -ho schopnosti su cire sci-fi, a 3 hodiny na kriminalku je pre mna brutal. Priemerne hodnotenie davam tymto aj Forrestovi žumpovi - aj toto, aj Žump na seba brutalne zarobili, tak asponze tak : 55 % ()

Wiikii

Zelenou míli si člověk musí zamilovat. Provedení, atmosféra, hudba, herecké výkony, vše tohle když se spojí, tak je to tří hodinový zážitek, který si budete chtít někdy zase zopakovat. .. ()

Aljak

Už asi 5-krát som mal tento film rozpozeraný, ale až včera som ho konečne videl v celku od začiatku až po koniec... No ja neviem prečo, ale mne na tomto filme neprišlo nič také výnimočné. Možno za to môže fakt, že nemusím filmy z väzenského prostredia, alebo možno len to, že ten film bol strašne zdĺhavý a miestami až nudný. Stále sa to točilo dokola o tom istom, aj keď za každým v trošku inších súvislostiach. Áno, Tom Hanks aj Michael Clarke Duncan boli vynikajúci (o tom žiadne dohady), ale skôr som mal problém s tým filmom ako celkom. Celé to odoberanie negatívnych energií a následné uvoľňovanie v podobe roja včiel mi prišlo trochu nechutné... Ten koniec bol fakt plný sentimentu, a bolo to fakt smutné, ale aj tak celkový dojem z tohto filmu je u mňa len priemerný. Možno ešte niekedy obetujem 3 hodiny a pozriem sa na to znovu - možno mi niečo podstatné uniklo a preto sa ma ten film nejako obzvlášť nedotkol. ()

ProNotor

Jeden z mých nejvíc oblíbených snímků, skvělý výkon Toma Hankse podpořený M.C. Duncanem, který mě v tomto filmu nadchl. "Jmenuji se John Coffey, jako káva, ale psáno jinak." Parádní děj, kterému nechybělo správné drama, které mě nikdy nenechá chladným. Podpořeno hudební kompilací od Thomase Newmana, která filmu dodává hloubku. Můžu tento film vidět i několikrát ročně a pokaždé ho nadšeně dokoukám. ()

Havaj8

Další z těch filmů, který patřej k úplný špičce. Frank Darabont udělal jen pár filmů, ale když první z nich bylo Vykoupení ze Shawshanku, tak nebylo pochyb, čeho je schopnej v Zelený míli. 3 hodiny strávený brilantním dojemným příběhem. Takhle se dřív dělaly filmy, aniž by byla potřeba tuna efektů. Sice podle předlohy Kinga, což znatelně ulehčí práci, ale stejně. ()

bogomira

Včera jsem dočet knížku (podruhý) a dneska jsem si pustil film (potřetí). Tak jako je Štěpán Král výjimečnej spisovatel, tak je Darabont výjimečnej režisér. Proved sice v příběhu menší změny, vynechal semtam nějakou tu postavičku, ale ducha předlohy zachoval. Ten film mě pokaždý vtáhne tak, že ty tři hodiny utečou jako nic. Dopustím se tady kacířský myšlenky: Tom Hanks sice hraje výborně, ale podle mě ho zastiňujou Hutchison i Rockwell, který to maj ale jednodušší, protože jak známo, hajzli se hrajou líp, ale myslím, že i David Morse a obr Duncan si ukradnou plac pro sebe, kdykoli na něm jsou. No tak to prostě já vidím. Jo, a taky je škoda, že Harry Dean Stanton už neměl věk, aby moh hrát Deana Stantona, to by byla fajn třešinka... ()

cariada

Strhující snímek ,který snad dostane i toho největšího drsnáka. Opravdu nevím kdo z trojice hlavních herců T.Hanks ,D.Morse či M.C.Duncan podal ten nej výkon. Velice silné scény jsou ty při popravách hlavně ta ,jak se tam usmaží to je opravdu síla. ()

Petoss1

Jeden z najsilnejších filmových príbehov aký som kedy videl. Skutočne mi bolo smutno keď museli Johna Coffeyho (zahral ho výborne Michael Clarke Duncan, ktorý si zaslúži potlesk) previesť cez zelenú miľu. Na človeka má tento film nejaký zvláštny, psychologický účinok. 91% ()

MrPierc

Film, který ukazuje, že sice lidé jsou svině, ale ne všichni. Výprava, kostýmy, hudba vše je skvělé. Problém je v citlivosti filmu = místy si myslíte, že ti strážní / popravčí jsou hodní jako na děti v cukrárně.Jinak perfektní postavy a ani stopáž nevadí = silný zážitek. ()

Nautila

Přiznám se, že jsem poprvé brečela, ale...tak nějak proti mému přesvědčení. Americký kýč, který cíleně útočí na lidskou sentimentalitu, využívá už jen osvědčené prvky k prvoplánovému dojetí, film se bojí zabočit do nějakých jiných nezánmých vod ze strachu z neúspěchu. Je to jen velká nahromaděná kupa sebejistých prostředků k divákovým slzám, a sám divák pak přes slzy nevidí, jak hloupé, jednoduché, naivní a manipulující to bylo. ()

Attta

Skvělý film, hlavně pro jeho citovou stránku. Velice precizní a skvělé herecké výkony, super režie a scénář. Totálně epopsatelný zážitek při sledování. ()

joker.george

Zde Darabont potvrdil, že umí točit filmy z vězeňského prostředí, škoda že to tak dobře nepředvedl u dalších odvětví. Green Mile řadím o něco výše než Shawshank Redemption, neboť je to ,,pouze'' výborně natočený film, jehož jeho výpověď mě tolik nezasáhla. Za to Míle je pro mne mnohem osobnější, protože mi upravila pohled a za větší oblíbenost můžou i Hanks s Duncanem. A řekněte, kdo z vás, kdo film dokoukal, tak dokázal nebrečet? ()

Streeper

Tomuhle filmu vážně nemám, co vytknout. Ano, je dlouhý, ale příběh je tak zajímavý a skvěle zpracovaný, že to uteče hned. U konce vždycky brečím, i když to vidím po 150. pořád mi tečou slzy. Jen škoda, že film nebyl více oceněn, protože by si to rozhodně zasloužil. ()

vydumnica

Toto je film, na ktory clovek len tak hned nezabudne. Ja som ho videla prvykrat az v roku 2018 a povedala som si, ze ako dobre, ze som este nevidela vsetky dobre filmy, lebo stale je co objavovat. Tom Hanks je perfektny! Zelenu milu som si pozrela dokonca 2 x za sebou a viem si predstavit, ze sa este niekedy k nemu vratim. Predstavitel Johna Coffeyho podal tiez famozny vykon, skoda, ze potom upadol do zabudnutia, mal velky talent! Krasny a dojimavy film, plny hlbokych myslienok. Davam tak 85% a viac nie len kvoli tej mysterioznej casti filmu, i ked viem, ze to je King...kazdopadne 5 hviezdiciek...a skoda len, ze nedostali Oscara!!! ()

Nová kingovka nabírá Hiddlestona s Hamillem

Nová kingovka nabírá Hiddlestona s Hamillem

09.05.2023

Fanoušci Stephena Kinga by měli zbystřit, následující filmová novinka by jim totiž mohla udělat velkou radost. Do adaptace povídky The Life of Chuck byli totiž čerstvě obsazeni herci Tom Hiddleston … (viac)

Sněhurka a Darabont

Sněhurka a Darabont

27.06.2014

Na návrat Franka Darabonta k celovečerním filmům čekáme dlouhých 7 let. Režisér Vykoupení z věznice Shawshank, Zelené míle nebo Mlhy se v posledních letech usídlil v televizi, kde vzkřísil zombie… (viac)

Michael Clarke Duncan zemřel ve věku 54 let

Michael Clarke Duncan zemřel ve věku 54 let

04.09.2012

Jeho nejvýraznější rolí byl bezesporu dobrácký obr Coffey ze Zelené míle, za jehož ztvárnění získal nominaci na Oscara. Jeho mohutná přítomnost (výška 196 cm) však byla nepřehlédnutelná v jakémkoli… (viac)

Darabont a King opět spolu

Darabont a King opět spolu

08.02.2007

Frank Darabont ještě nedokončil svůj nejnovější projekt a už se rozpovídal o svých budoucích plánech. V nynějších dnech pokračují přípravy na jeho další film The Mist, který vychází z novely mistra… (viac)