Wesley Gibson (James McAvoy) je mladík, ktorého život sa ocitol v bludnom kruhu formovanom každodennou rutinou a nudnou prácou. Naviac mu s jeho kamarátom ušla priateľka a on nemá ani štipku odvahy na to, aby s tým niečo urobil. Všetko zmení jedno stretnutie, počas ktorého sa dozvie, že jeho otec bol hlavou tajnej organizácie nájomných vrahov, ktorá odnepamäti udržuje na svete krehkú rovnováhu podľa pravidla: "Zabi jedného, zachrániš tisíce". Podľa krásnej Fox (Angelina Jolie), ktorá týmto rozhovorom Wesleymu zásadne naruší životnú perspektívu, jeho otca nedávno zavraždili a on si môže vybrať, či prevezme rodinnú firmu. Ako sám Wesley na vlastné zdesenie neskôr zistí, talent mu rozhodne nechýba. (TV Markíza)

asfalt

Obsadenie a námet si vyžadovalo viac, než sa mi dostalo. Škoda mohlo ísť o najlepší akčný počin roka. No určite to nie je film hodný zatratenia (minimálne kvôli Angeline nie:-) ()

Liduskaa

Zabitím jednoho možná zachráníš tisíce....uf-utírám si pot z čela a pomalu začínám přemýšlet co budu v příštím životě dělat...asi budu superhrdina, hlavně ne řidič pendolina:) ()

kamil0606

Proboha, proboha ! Co to do prdele bylo ?! Bolo to kurva dobré !!! Neuveriteľná šialenosť ktorá zachádza do 2 veľkých extrémov. Do šialenej psychiky alebo do šialenej akcie ! Režisérsky veľmi kvalitne spracovaný jeden z najuletenejších scenárov, ktorý však v sebe skrýval veľkú silu, ktorá sa prejovavala v psychologickej časti Wanted-u. Miestami zmätená kamera bola priam božská(!!!), hudba geniálna (!!), efekty famózne(!) a herci výborní ! Jednoducho ŠIALENÝ AKČNÝ A PSYCHOLOGICKÝ NÁRĚZ(musím si toto slovko požičať z češtiny pretože v slovenčine takéto slovo nie je) ... a ako som zistil tak takéto šialenosti mám veľmi rád, keďže som z toho nemohol spustiť zrak ()

Beo.wulf

Určitě jsem od toho čekal vic.Ale na konec pruměrna podivana s nejen nereálníma odbočujcíma kulkama.Angelina Jolie byla prostě k nakousnutí!! ()

Mashak

Film, který se mnou nic neudělal. Možná jsem až moc fajnový, ale tenhle snímek ve mně nevyvolal žádné emoce. Jediné co mě vyvedlo z průměrnosti byla fotka Klause v pendolínu. Jako akční film do nečasu obstojné. ()

savage3303

Film je veľmi pohladný, nenudí, akcie je viac než dosť a výborné herecké obsadenie. Príbeh nie je extra a zápletka mohla byť tiež lebšia. Niektoré scény sa mi zdali byť až moc prehnané ale z druhej strany, jednotlivé postavy mali určité schopnosti, kt. nemajú bežný smrteľníci. Slabšie 4*. ()

Ssoumess

Uplně jsem zapomněl že jsem ten komix četl, nicméně hned od začátku filmu mi připadalo že jsem to už viděl. I když to možná každýmu nesedlo, tak mi se líbilo že to není uplný opis předlohy. V komixu sice tajné spolky superpadouchů působí bezvadně, ale to že ve filmu se jedná "jenom" o assassiny mě překvapilo příjemně. Akční scény jsou nabušený jako prase. A všechny scény s "chudákem" Wesleym, např ty kancelářský jsou uplně excelentní. Mimochodem ty jsou asi udělány podle komixu nejpřesněji. Když to shrnu, tak nemám co moc vytknout, přeju si do budoucna víc takových filmů:)) 9/10 P.S. Morgan v záporných rolích mi sedí, ať chcete nebo ne:) ()

Fionor

To, co se na počátku jevilo jako nadějný přepis komiksové předlohy Marka Millara, se záhy ukázalo být slabým čajíčkem o boji "těch hodných" proti "špatňákům." Film je zábavný, místy dechberoucí a rozhodně svižně akční, ale původní poselství, ke kterému směřoval úvod, vyznělo do ztracena. Škoda. Přesto jsem se dobře bavil a to se počítá. ()

emdvojka

Viac ako tri hviezdy nemôžem poskytnúť kedže aj keď je Wanted hlasný a výbušný jak piráty na silvestra aj tak je to len obyčajna akčna blbostička, ktorá okrem pekných efektov a dvoch známych hercov neponúka nič čo by v dnešnej dobe človeka nadchlo... Ani výber hlavného hrdinu nebola trefa do čierného! ()

matt85

Scéná s klávesnicí je nejlepší nápad všech akčních filmů dohromady a Timur Bekmambetov je naprosto "crazy genius", což filmu pomáhá k jeho záměru. ()

Naki

Spousta akce, krve a detailních záběrů. Nápad dobrý, ale smylsl děje poněkud zaostává. Nejlepší na filmu je asi herecké obsazení a taky přestřelkové scény, kde si divák může vychutnat záběr z pohledu letící kulky. :) ()

NiaWolf

A/B Film začíná slibně. Nabízí akci, efekty, kusy těl..zkrátka vše co by divák od akčního filmu očekával. Později se však akčňák komplikuje a začíná připomínat drama ve stylu Ulice. Nejvíce film kazí závěr, který pohřbívá jinak slibný film. A herec hlavního hrdiny mi prostě nesedl, stále na mě působil dojmem slizouna jako byl Tobey Maguire (alias Peter Parker) ve Spider-manovi. Škoda. ()

Ewík

Film obsahuje velmi hezké prvky, zajímavé pohledy, sestřihy, záběry, na což jsem byla tak nějak připravená z hlídek. Myslím, že se Bekmambetov do Hollywoodu hodí se svými střelenými nápady a že jeho akčňáky budou velmi příjemnou šílenou podívanou, ale pro mě už to občas bylo příliš fantasmagorické - stejně jako hlídky. Proti akčním filmům vcelku nic nemám, ráda se občas na nějaký podívám, ale když se v reálně vypadajícím filmu překročí hranice až příliš, většinou mi to moc nesedí - proto o jednu hvězdu míň. Na druhou stranu na Angelinu je příjemný pohled a opětovné setkání s Konstantinem bylo velmi milé. ()

Bekmambetov a nový Ben-Hur?

Bekmambetov a nový Ben-Hur?

21.08.2013

To je rozhodně odvážná představa. Studio MGM se už nějakou dobu ohání plány natočit novou verzi Ben-Hura. Nepůjde však o remake slavného filmu z roku 1959 (těžko můžete překonat totální klasiku,… (viac)

Matthew Vaughn v tajných službách

Matthew Vaughn v tajných službách

28.03.2013

Poté, co nečekaně přenechal režii X-Men: Days of Future Past Bryanu Singerovi, spekulovalo se o skutečných důvodech tohoto kroku. Jedna verze jej spojovala se Star Wars: Epizodou VII, ale jak už… (viac)

Pokračování: Wanted 2, Monsters 2, M:I:V

Pokračování: Wanted 2, Monsters 2, M:I:V

20.06.2012

Timur Bekmambetov horlivě propaguje svůj historický akční horor Abraham Lincoln: Lovec upírů a na tiskových konferencích se ho novináři často ptají na dlouho slibované pokračování komiksové adaptace… (viac)

Keanu Reeves trénuje na samuraje

Keanu Reeves trénuje na samuraje

20.11.2009

O filmu 47 Ronin už jsme kdysi dávno psali, ale pak bylo ticho a vypadalo to na jeden z projektů, které se nakonec nedočkají realizace. Zdá se však, že to studio Universal s napůl legendárním, napůl… (viac)