Nemilosrdný strelec

(festivalový názov)
  • Česko Nemilosrdný střelec (viac)
všetky plagáty

Snímek se odehrává v dobách válek Genpei v Japonsku konce 12. století. Mocné klany Minamoto a Taira se utkávají v městě Yuda. Obyvatelům přichází na pomoc tajemný ozbrojený muž. (Canal+ Action)

Arakasi

Ať žijí westerny, ať žijí ty italské westerny a hodně štěstí do živata těm japonským. Hodně jsem se na tento film těšil, takže hodnocení počká, až se na něj podívám po druhé, s více kritickým pohledem. ()

JoudaCZ

Miike mírně utopený v žánrové slátanině, do níž Tarantino přispěl jistě víc než jen cameo rolí. Vizuálně opulentní a po většinu času dost zábavné. Yojimbo? Fistful of Dollars? Vyberte si. ()

pelegryna

Říkej mi JIndřchu tak tohle Japko mně rtozemálo na celé kolo.Výborné, vtipné a brutálně zkomolené.Není to asi pro náročného diváka, ale já se za něj stejně nepovažuji. ()

p.a.n.d.a

Išiel som do toho bez očakávaní a vôbec som si nič dopredu nečítal a dobre som spravil. Takashi Miike trafil týmto mixom žánrov do čierneho. Mne sa to páčilo je to nadmieru originálne, super kamera, nádherný vizuál a tiež zvuk, Herecké výkony okrem hlavného hrdinu, ktorý my tam niako nesedel ale to nevadí len môj pocit. Určite odporúčam mne sa to páčilo na plný počet :B ()

vw.cobra

Kombinace Japonců a westernu je naprosto strašná, fakt to nejde dohromady. Herecké výkony se hodí maximálně na divadelní prkna kočovného hereckého souboru - tak moc se snaží působit uměleckým dojmem, až to má opačný efekt, scénář pouze špatně kopíruje známé americké westerny s Clintem Eastwoodem a celkový dojem působí jako totální slátanina. Schizofrenní šerif, stupidní dialogy a klišovité hlášky v naprosto nevhodných scénách. Jedna hvězda za některé přestřelky, jinak je to trapný kýč. ()

draxxi

Divny, fakt divny. Divny, nechutny, ale rozhodne ne nudny... Urcite se na to ale nebudu chtit podivat priste znova. 26/1/2020 55% ()

Tarantino: Kill Bill 3 nebo western?

Tarantino: Kill Bill 3 nebo western?

16.02.2010

Už jsme si zvykli, že když se Quentin rozhoduje, do čeho se pustí příště, má... hm, jak říct slušně „plnou hubu keců“? Asi takhle: „mluví o mnoha různých projektech, které by rád natočil“. V… (viac)

Miikeho samurajská jatka

Miikeho samurajská jatka

13.05.2009

To zas půjdeme do kina v igelitových pláštěnkách a pod DVD přehrávače budeme strkat vědra, aby nám všechno nezacákala krev. Japonský úchyl/génius Takashi Miike po spaghetti-westerny inspirovaném… (viac)