Sourozenci Jon a Wendy Savageovi spolu nijak zvlášť dobře nevycházejí, ale jsou nuceni postarat se o starého otce, jenž se o ně nikdy příliš nezajímal. V hlavních rolích excelují Philip Seymour Hoffman a Laura Linneyová, režii má Tamara Jenkinsová.  Ve svém druhém celovečerním filmu dosáhla režisérka a scenáristka Tamara Jenkinsová něčeho velmi neobvyklého - její příběh totiž nutí diváky zároveň se smát i plakat.
Jon Savage a jeho sestra Wendy jsou už dávno dospělí a moc dobře spolu nevycházejí, ani se o to nesnaží. Jsou však nečekaně vytrženi ze svých sebestředných životů a musejí se postarat o starého otce Lennyho postiženého demencí, který se však o své děti nikdy příliš nezajímal. Představitelé obou hlavních hrdinů Philip Seymour Hoffman a Laura Linneyová, která byla za ztvárnění této role navržena na Oscara, svými výkony umocňují zajímavý a lidsky silný příběh, který brilantně analyzuje složitou rodinou situaci, v níž se prolíná nechuť a pochyby s bolestí, obavami i láskou. Film měl premiéru na Sundance Film Festival 2007. (oficiálny text distribútora)

Jezkobezko

Co za vola prekladal nazov filmu?A este k tomu ze komedia?Clovek to vidi v programe a mysli si, ze to je nejaka teenagerska uchylarna (nic proti nim).Nastastie, bol to krasne smutny film s uzasnymi surodencami...Sice trosku natahovane, ale som zaujaty, pretoze tam bola Laura Linney a Philip Seymour Hoffman.Za 4. ()

miki68cz

Málokdo se tomu vyhne, jedině, že byste umřeli mladí nebo byli sirotci. Některé filmy jsou nereálné a některé sakramentsky reálné, tento patří do té druhé skupinky, která je bohužel menší. Všichni tři hrají jako o život a připomínají všem kdo s otevřenou pusou sledují vlastní budoucnost, že se to stane i Vám, nezapomeňte a zařiďte se podle toho. Stáří je šílené, pokusme se ho přežít ale bohužel nekonečno neexistuje takže vzhůru do cíle. Skvělý film, který je potřeba občas vidět a uvědomit si realitu. Komorní muzika, dobrá režie. Jediné, co jsem nepochopil je český překlad názvu filmu, jímž jsou příjmení rodinných příslušníků - příště prosím zbytečně nepřekládat, někdy může být zbytečná aktivita na škodu.. Oni proboha nejsou divoši. ()

4k7

Na tento 110 minutový film jsem se díval bezmála 5 hodin, v kuse bych to nedal. Drama nezachrání Philip Seymour Hoffman ani Laura Linney. Možná jen na podobné filmy nejsem ještě připravený, ale prostě mě to nebavilo. Je to jen jakýsi výstřižek z novin, který nemá pořádný začátek, děj ani konec. Příběh, kdy zůstal dvěma sourozencům na krku starý dementní tatík mě ničím nenaplňuje. Snad jen místy byl film trochu zajímavý a jedno se musí nechat - dědula se až do svého konce uměl krásně vztekat ()

pierre9

Bohužiaľ, toto nemohlo fungovať. Takmer dve hodiny na film s takýmto námetom je jednoducho veľa, minimálne pod režisérskou taktovkou Tamary Jenkins. Celý film sa vlečie asi takým tempom ako starý pán v uličke lietadla a nezachráni to ani tradične veľmi dobrý Hoffman a sympatická Linney. Mal som pocit, že The Savages mali v divákoch vyvolať emócie, zamyslenie sa nad neviemčím. Mňa to jednoducho obišlo. Možno som už tak stratený a necitlivý, ale skôr sa prikláňam k tomu, že tento film na to skrátka nemal. Točiť dobré filmy aj s minimálnym príbehom je zrejme až na výnimky výsada európskej kinematografie. Ale Američania sa asi budú aj naďalej snažiť sfilmovať pomaly aj cestu na záchod a vydávať ju za silný emocionálny príbeh. The Savages: nie, nie a ešte raz nie. ()

kedluben

no teda mně se to prostě líbilo. uvěřitelné, žádná křeč. všichni se můžeme dostat do takové nějak prapodivně podobné situace. vztahy s našimi rodiči či dětmi nás k tomu můžou bez potíží dovést. překlad "divoši"? no nevim, nejsem nějakej odborník, ale fuj! mohlo to být třeba "divočákovi" to by znělo skvěle!:o) ()

Fang

Neřekl bych, že tento film je drama, a pokud je v něm navíc něco komediálního, tak jsem zrejmě úplně zabedněnej! ()

david666

Film k zamyšlení. Skvělé herectví Hoffmana a Linney. I přes svou vážnost a smutek si film udržuje vnitřní sílu, radost a vtip. Holt čeká nás to všechny. ()

catr

Opravdu skvělý a nenápadný film,citlivě natočený a k tomu svělé herecké výkony.A co na rozdíl od jiných zde zveřejněných komentářu oceňuji, je rozvláčné tempo filmu které mu sedlo a vytvořilo atmosféru,jenž mne vtáhla do děje.A dabing byl také velice povedený.93%. Ovšem ten trotl co to pustil do distribuce s takovým názvem,by potřeboval trošku profackovat. ()

lada32

Opravdu nevím co je na filmu komediální.Bylo to takové rodinné drama s vynikající hudbou,trochu delší stopáží,výbornými hereckými výkony.Taky jsem se díval jak si poradit v podobné situaci,protože co si budeme namlouvat ty bolestné a stresující chvíle každého z nás čekají. ()

Klika

Nechápu český překlad názvu filmu. Nechápu tag komedie. Nanejvýš jsem se pousmál při scéně z hajzlu s Angelem z Dextera. Jinak je to film ze života a o etapě v životě, která skoro na každého z nás čeká. Dva sourozenci, každý žije svým životem. Najednou se mají postarat o svého otce. Najednou jsou důležitější starosti, než to, kolik sezobat po ránu prášků, zda se vyspat se s FWB, či dělat něco do práce. Skvělé výkony Laury a Philipa. ()

maart

Dráma s ľahkým úsmevom, ktorý chtiac nechtiac semtam príde. Heracká dvojica si sadla absolútne. 90% je presné hodnotenie ()