Americká komedie vypráví o pátrání po potopeném pokladu ze ztroskotané lodi. Hledá ho nejen zadlužený Finn, s nímž se rozvádí jeho žena Tess, ale i parta gangsterů.  Americká komedie Andrewa Tennanta, která spojuje dobrodružný žánr s romancí, vypráví o hledání potopeného pokladu z lodi Aurélie, která v 18. století ztroskotala v Karibiku. Věčný outsider Finn a jeho žena Tess, která má pocit, že honbou za zlatem ztratila osm let, se právě rozvádějí. Ona se chce vrátit do Chicaga a dostudovat, on je přesvědčen, že konečně našel to správné místo, kde se Aurélie potopila. Jenže není jediný, kdo prahne po objevu, který by vyřešil všechny jeho finanční problémy. Je tu i rapper a gangster Velký Králík a jeho nohsledi... V hlavních rolích Matthew McConaughey, Kate Hudsonová, Donald Sutherland ad. (oficiálny text distribútora)

Radiq

Koho by nebavilo hledání pokladů v moři. Bavilo mě to asi tak stejně, jak Do hlubiny. Matthewa McConaughey míval tohle období, kdy hrál v hollywoodskejch jistotách a romantickejch komediích, ale v podstatě proti tomuhle filmu nemůžu říct nic moc špatnýho. Jasně, nebylo to kdovíco, ale chtěl jsem to už dlouho vidět a věděl jsem, že tohle se přesně hodí na večer, kdy nebudu muset moc přemejšlet. A co jsem čekal, to jsem taky dostal. ()

Enšpígl

Jsem silně nespokojen. Kate Hudson totiž ve filmu neměla ty rajcovní plavky co má na plakátu a navíc ve skutečnosti nemá ani takový kozy co má plakátu. Ve filmu má na sobě totiž černý dvoudílný plavky. Záběry na její zadek jsou všehovšudy jen dva. Za to skvěle vypracovanou postavu Matthew McConaugheyho mi homouš za kamerou cpal na plátno snad každou druhou minutu. Naštěstí oba dva hlavní hrdinové jsou krásně opálení, protože kdyby byli bílý jako tvaroh, celej příběh by stál za hovno. ()

viperblade

Zřejmě jsem měl jen lepší náladu, zřejmě jsem se potřeboval vzpamatovat z té nevtipné komedie Morganovi, kterou jsem včera viděl, ale tohle mi celkem káplo do noty. Teda, napíšu to takhle - Bláznovo zlato není nějaká extra komedie, kde byste se váleli smíchy po zemi, to ne. Také se ukazuje, že Tennant zůstane, zřejmě navždy, režisérem jen jedné opravdu nadprůměrné komedie. Ale jak říkám, pokud to srovnám s včerejšími Morganovými, kde jsem se zasmál jednou za půlhodinu, tak tohle je mnohem příjemnější a mnohem snesitelnější. Hlavně proto, že na Kate Hudson se pěkně dívá (a co teprve na Alexis!) A ani Matthew "na co potřebuju tričko, když mám tak pěkné břicho" McConaughey mi nevadil. Kdyby se film vyhnul některým opravdu WTF momentům (chycení klobouku) a přidal více odhalené Kate nebo Alexis (klidně obě najednou, to bych fakt snesl :-)) šel bych i výš, než na mých 60 %. ()

Andre3000

Ale co, dnes mám dobrou náladu, tak budu štědrý a přikloním se ke 3 hvězdám. Jak co si budeme povídat Indiana Jones a seriál Lovci Pokladů, už vyplýtvali snad všechny možné pžíběhy o hledání pokladů, takže by se mohlo zdát, že už není z čeho brát. Autoři to věděli, samotné hledání pokladu nebylo zase až tak těžké a neobvyklé a proto vsadili na trochu jiné pojetí. Rozvedený páreček, raper co vlastní ostrov, milionář se znuděnou dceruškou a samozřejmé nepřátelský lovec pokladů. Chvílemi to bylo zajímavé, chvílemi méně. Celkově, jako zaujatý kritik filmů o hledání pokladů bych to shledal jako průměrný pokus. V kabátě komediálním pak film není žádný průlom, ale tak zase sem se na druhou stranu nenudil, takže taky průměr. Onao není to ten pravý šálek kávy, ale když už sem si to levný kafe dal, tak sem si ho v pohdě vychutnal až do konce a kašlu vám na nějaký strhávačský recenze, na to mám jiný filmy, že jo kluci z Roxbury :-)))) ()

Beky

Neuvěřitelná nuda v překrásném prostředí!! Normálně by se zdálo, že Andy Tennant je ten správný muž, který dokáže natočit slušnou romaticko-dobrodružnou komedii...ale pravda je bohužel úplně někde jinde, pravděpodobně na dně moře!! Občas se divim, co se dá všechno zkazit, exemplárním případem jsem většinou já:), ale momentální komentář je úplně o někom jiném, zase na druhou stranu všechno zlé je pro něco dobré a já tedy pevně doufám, že dvojici Kate Hudson, Matthew McConaughey minimálně dlouuuuho pospolu neuvidíme, všeho moc totiž škodí!! Ještě mě mrzí to, že si režisér jasně neujasnil (...to je dobrý:), co vlastně chce točit, protože ty drsné scény my přišly dost nesympatický v tomto druhu filmu, je to jako kdybych napsal z ničeho nic dvacet sprostých slov za sebou!!:( Jednou větou: Krásné moře, krásná pláž...kde se poklade schováváš?? ()

• Přestože film vydělal celosvětově slušnou sumu dolarů, do mnoha států se dostal bez kinodistribuce. (Rodriguez)
  • Scéna, kdy Tess udeří Bena po odchodu ze soudní budovy, byla natočena před Vice-Chancellor's Building na Queensland University of Technology. (Pethushka)