Tugg Speedman (Ben Stiller) je klonom Brucea Willisa, ktorý síce chrlí kasové trháky, ale nikdy nedosiahne na Oscara. Kirk Lazarus (Robert Downey Jr.) by mohol, naopak, cenami vydláždiť chodník, a preto s posilnenou sebadôverou hľadá stále nové a väčšie výzvy. Treťou hviezdou v partii je Jeff Portnoy (Jack Black), ktorý by sa rád zbavil povesti fekálneho komika a radšej sa venoval charakterovému herectvu. Zásadným míľnikom v ich kariérach mal byť vojnový veľkofilm, lenže počas nakrúcania sa niečo zadrhlo - náklady stúpajú, atmosféra hustne a herecké primadony sa nedokážu vžiť do rolí vojakov v hlbinách vietnamskej džungle. Na radu vojnového poradcu vyšle zúfalý režisér svojich hercov do skutočného pralesa, aby z nich stvoril chlapov. Nikto netuší, ako ich táto výprava zocelí. Počas cesty totiž narazia na domorodých bojovníkov, ktorí chcú proti americkej invázii bojovať zubami-nechtami. A zatiaľ čo domorodci pália ostrými, nič netušiaci americkí herci si myslia, že všetko je súčasťou nakrúcania a plánu diabolského režiséra na ich hereckú prípravu a „prevýchovu“. (TV JOJ)

freddy

Dlouho, velice dlouho jsem se tomuto filmu vyhýbal, nebyl jsem totiž přesvědčen o tom, že by mě dokázal zaujmout. Ale naštěstí jsem se mýlil, můj výtlem začal už u fiktivních trailerů před začátkem samotného filmu (obzvláště film "Satanova pěšinka" by mohl být pecka, jenom jsem slyšel ten název, tak jsem dostal hodně velký výtlem) a potom pokračoval dál a dál, a i když ke konci už to tak vtipné nebylo, tak přesto film dokázal být stále zajímavý a napínavý až do samotného konce. Já jenom obdivuji Bena Stillera, že něco takového dokázal napsat a natočit, je vidět, že je to hodně promyšlené a výsledek stojí za to. Stejně jako stojí za to herecké výkony všech zúčastněných hvězd, Jack Black, Downey Jr., Ben Stiller či Tom Cruise, ti všichni hráli na výbornou a ti všichni dokázali být ve svých rolích zajímaví. Cítím, že filmu toho mohu vyčíst jen málo, vlastně jen jedinou věc, a to sice, že s postupujícím časem ztrácel na kvalitě, prostě už to po nějaké době začalo být trochu nudné a nezáživné, ale to bylo naštěstí jen občas a jen na krátkou chvíli, ovšem film díky tomu bohužel přišel o maximální hodnocení, avšak vzhledem k tomu, že jinak u mě převládá spokojenost a nic jiného už mi na filmu nevadilo, tak mohu hodnotit nadprůměrně, a také tak činím. Je to za čtyři hvězdy. ()

JAn

I love tha Pussy! Stillere, takovouhle debilitu by zvládla natočit i kastrovaná opice. Jako bych si urval péro a protáhl si ho prdelí. Ejakulace kurevsky ostrých hlášek a vulgarismů, exploze odkazů i emocí, umocněných pěticí nejdementnějších herců a oplzlou producentskou kurvou Tomem Cruisem. Ovšem jejich vzájemná soudržnost balancuje jako noha na staré mině. Hodnocení v rámci okamžiku/sálu. Jakmile opustíte projekci, nesmíte už nad Tropic Thunder přemýšlet ani minutu, jinak vám ty čtryři hvězdičky neslepí ani řádně hustá mrdka. ()

Wacoslav1

Jediny co ti poslu bude hovno z majonezou nejlepsi komedie poslednich let bavil sem se kralovsky a priznam se ze toho Toma Cruise sem fakt nepoznal nejpeckovnejsi je scena skutecnyho masakru kdy se herci domnivaj ze je to nahrany hele to vypada skutecne to sou dobry efekty! ()

petero

A to som ešte veľmi ohľaduplný a beriem to s rezervou, pretože Stiller mi nikdy nesekol a budem sa tváriť že som nečakal akčnú komédiu roka. Tou sa pre mňa stal GET SMART. To že sa na komédii roka zasmejem maximálne 4 krát je dosť smutné. Vyznieva to hodne do prázdna rovnako ako odporný a trápny Tom Cruise. Potenciál obrovský, využitie minimálne. ()

gogo76

Kto nevie do čoho ide, môže byť prvé minúty riadne mimo. Táto bláznivá komédia si uťahuje takmer zo všetkého, ale prevažne z vojnových filmov. Aby ste si tento film naozaj vychutnali, je potrebné aby ste zbožňovali filmy ako Čata, Apocalypsa, Rambo..., ale čím viac toho máte napozeraného, tým viac sa budete baviť. Dabing viac ako u iných filmov napácha strašné škody a takmer polovica vtipov vyšumí do prázdna. Režisér tejto šialenej komédie nie je nikto iný ako samotný Ben Stiller, ktorý zároveň hraje jednu z hlavných postáv, ale je bohužiaľ najmenej vtipný. Najviac pozornosti na seba strhuje Robert Downey Jr. ako austrálsky herec, ktorý hraje amerického černocha. Jeho napodobňovanie černošského prízvuku bolo super. Naviac som sa bavil pri scéne kde B.Stiller v závere uteká cez most s malým aziatom na chrbte.Za akčné scény by sa nemusel hanbiť ani hocktorý vážny akčný film. Tom Cruise si svoju malú úlohu užil nadmieru a jeho rapový tanec je peknou bodkou tohto guľášu. Film 8/10. ()

pepo

niečo medzi hot shots , galaxy questom a teamom america.na prvé je však šialený málo na druhý príliš a na tretí príliš hraný.problém je že aby sa na filme niekto bavil, nechcem povedať vychutnal musí byť IN a chápať súvislosti a skryté gagy, citácie a strieľanie do vlastných radov.ja sa považujem sa stredne zbehlého diváka a bavil som sa skvele downey rulez p.s. hlbšie uváhy v komentári rentona nechcem totiž písať skoro to isté ()

Mahalik

..... p-o-p-o-ř-a-d-ě!! Cruise není tak dobrý, jak ho polovina lidí vychvaluje. Stiller není tak vtipný, abych učůrával smíchy a Downej Jr. není tak černý jak se zdálo z prvních fotek z filmu! Tropická buřina zvedla na můj vkus až moc velkou vlnu zájmu, proto jsem tak naštvanej. Pravda, nečekal jsem rakovinu svalů mimických od smíchu, ale prostě celkové vyznění je pro mou maličkost následující: hezky bouchající maškaráda s obrovským množstvím dialogů (titulky lítaj jako zběsilý..). Myslím , že Stiller si vzal až moc velké sousto do pus(s)y. Chtěl narvat do 105 minut co nejvíc vtipů a nejen-že to člověk nestačí na jedno uzření zaregistrovat, ale především vám jejich pointa dojde až na konci a pak už si nedokážete přiřadit k jaké scéně patřili a prostě trapas na celé čáře... Z mého komentáře je patrné, že nemám Stillera moc v oblibě (přiznávám), ale prostě musím zahodit tu debilní nenávist k němu a hodnotit objektivně. Takže co říci k Tropic Thunder, aniž bych použil slova jako trapas, Stiller, nuda? No, film především zaujme svým obrovským rozpočtem, takže nečekejte, že tady budou trapné výbuchy. Stiller všechny ty monstr záběry zvládnul na jedničku a nuda to zas až taková nebyla (!yeah!). Black je boží heroiňák!! ()

Xmilden

Jako komedie na mě Tropic Thunder působila asi prvních 20 minut, pak už jsem se neměl čemu smát. Nejvíce mě potěšily úvodní trailery, na velmi infantilní filmy v nichž opravdu perlí Ben Stiller a Robert Downey Jr., potěší Spidey Tobey. Jack Black tady hraje vola co má absťák na drogy, chce se vrátit do hotelu a nebo má problémy s prdelí. Děs. Role Toma Cruise mi přišla malinko nadprůměrná, ale srovnání s Jokerem? Lidí jste normální? Celkově veliké zklamání. Čekal jsem jízdu, kterou vyšperkuju 5 hvězdami, ale takto mé hodnocení 50% a to ještě hodně hodně přidávám. PS: Nevím čím to je, ale Stillerovi filmy na mě více učinkují s přibývajícími reprízami. Tohle je docela solidní prdel. 70% ()

Arbiter

Tak zaprvé - V tomhle filmu sou všichni, ale absolutně VŠICHNI, magoří !! :-D To je úplně neuvěřitelný... já sem se hlavně postupem filmu začal jako magor cejtit taky. hrozně moc "COŽE??!!" scén, který sem prostě nechápal :-) Ale tak jako dobrý. Fungovalo to. O to víc mě mrzí nudná prostřední část, kterou bych ještě bral, kdyby byla třetinově dlouhá. Ty 4* ale dát musim a Cruise, kterýho jsem poznal až ke konci filmu, tomu tu poslední hvězdu možná dodal osobně :-) ()

lesumir

Downey "ju madafaka" Jr. je bůh, jeho hlášky jsou bezpočetné a nemají chybu. "Já nečtu scénář, scénář čte mě!"... Dokonalý výsměch Hollywoodu v podání vynikajícího Stillera, který mě překvapil na plné čáře, takovej nářez bych od něj vážně nečekal! Když si vzpomenu na jeho béčkové až céčkové jednohubky tak jsem v neuvěření, tohle totiž hraničí s genialitou, miliarda odkazů, miliarda hlášek, miliarda skvělých scén, miliarda té nejstylovější akce, miliarda nápadů! Blonďák Black ruluje a "fucker" Cruise je boží! Vynikající obsazení, skvělý scénář a frčící režie. Jdu se kouknout znovu! ()

darkrobyk

,,Vem mě za ruce (utržené, pozn.diváka), chci ti něco říct. Až se vrátíme na svět, naučím tě žonglovat!" Velmi jsem se pobavil, i když několik hluchých míst zbytečně zpomalovalo tempo. Inspirace jinými filmy je očividná (Apokalypsa, Rambo aj.), potěšily i citace z dalších filmů a literatury. Již úvodní trailery napověděly, že půjde o pěknou taškařici. Všeobecný cynismu - ,,Snad to půjde dát zpátky (vyhřezlá střeva)." - a vulgární slovník ( hned jsem si vzpomněl na South Park), který byl tentokrát na místě, by po delší době sledování jistě způsobily, že z člověka se stane sprosťák. Akční scény správně řachavé (hlavně ohnivé výbuchy), pralesní prostředí kouzelné a k tomu spousta výborné muziky ( Buffalo Spriengfield, The Temptations, MC Hammer a hlavně Sympathy For The Devil od Rolling Stones...čekal jsem i Wagnera, ale to by už asi byla úplná Apokalypsa). Hvězdné obsazení, kdy někteří herci byli změněni téměř k nepoznání (Cruise, Downey Jr.), gumoví medvídci, denní netopýr, odhozené dítě a chamtiví producenti, kterým jde jen o ty PRACHY! ,,Sem jako malej kluk, co si hraje s pindíkem, když je nervózní." ()

kinej

Ben Stiller se umí trefit do správného místa. Po skvělém Zoolanderovi přišel s ještě lepším a trefnějším filmem. A je až s podivem do čeho všeho si dokáže během necelých 90 minut rejpnout, do věčných oscarových atakerů, do populistických adopcí, do zviditelňování se pomocí charit a mnohem více. Myslím, že takový Tom Hanks, nebo Eddie Murphy se ve filmu poznají. Jack Black mi poprvé dokázal, že umí hrát a Downey jr. zahrál svou nejlepší roli od Chaplina. Stiller je navíc geniální v rozdávání cameo rolí, které jsou pod jeho taktovkou vtipně vypointované. Podle mě se jedná o nejlepší komedii od dob Borata. ()

Hrabka

Od Tropické bouře jsem čekal mnohem víc. Taková komediální esa by mohly předvést víc. Děj se mě teda moc nelíbil, naštěstí bylo ve filmu dostečné množství scén, u kterých jsem se obstojně pobavil. Toma Cruise jsem v jeho roli ani nepoznal, ale právě on má dost cool hlášky. 55% ()

juta

Začátek byl brutální, jo kdyby to takhle pokračovalo i dál, bylo by to super, po utrhlých rukách sice zábava o stupínek klesla, ale i tak musím říct, že jsem se opravdu výborně bavil a navíc tu bylo tolik velkých hvězd, až jsem se divil. Cruise jsem vůbec nepoznal, až ke konci. Mě ten nos byl nějak povědomej. :D ()

Pavka5

I know what dude I am. I'm the dude playin' the dude, disguised as another dude! :-D :-D :-D a minimálně 90% si tento film zaslouží :-) ()

Fiftis

Film, s ktorým nahliadnete do zákulisia filmu a vašej bránice. Kým minule si režírujúci a hrajúci Stiller robil žarty zo sveta modelingu (Zoolander), tentoraz sa v jeho zameriavači ocitla hollywoodska mašinéria. Narážky na adopcie vietnamských sirôt, politickú korektnosť a herecké primadony však tvoria iba nepatrnú časť tohto filmu. PS: Tom Cruise je v tomto filme neskutočný. Po vizuálnej aj hereckej stránke. ()

lamps

Velká americká hovadina, napěchovaná hvězdnými jmény a rádoby cool hláškami, z nichž sotva polovina dokáže pobavit tak, jak bylo původně zamýšleno. Co se týče těch herců, tam opravdu nejsou žádné výhrady- Stiller si svou roli náležitě užívá, Downey jako černoch (pardon, jako negr) je zážitek sám o sobě a všemu nasazuje korunu Tom Cruise ve své nejlepší úloze od Collateralu. Bohužel, jakkoli je film dějově dynamický a i po akční stránce docela na úrovni, je to zplácanina na druhou, která se nemá kde pevně zachytit a přehnaně strojený humor spíše nudí, než aby přivedl diváka do extáze. Tropic Thunder měla být bezkonkurenční pecka, je to ale jen čistě průměrná a zbytečně nafouknutá parodie, která si hraje na víc, než na co opravdu má. 55% ()

Big Bear

Stillerovky moc nemusím, nicméně s přihlédnutím k tématu jsem se na to konečně podíval. Jak zde už v komentech padlo, Tropická bouře je hlavně parodií. Stejně jako Připoutejte se prosím paroduje všechna ta Haileyova Letiště apod... paroduje tenhle film válečné snímku z Vietnamu. Tvůrci předpokládají, že divák má nakoukáno a tak se počítá s tím, že vtipy budou pochopeny. v parodování známých a kultovních scén z válečných velkofilmů je vlastně veškerá vtipnost filmu. Až na pár osamocených vtipných hlášek se film ke konci lehce táhl. Každopádně však prvních deset minut bylo skvělých a při pohledu na trainer se neznalý divák mohl těšit na hodně dobrý válečný film. Má to totiž dokonalý look akčních filmů z Vietnamu. Nalétávající Hueye sedají na bojišti na LZ a rotory zuřivě rozhání kouř, hoši vyskakují ze strojů kryti dveřními střelci, každý voják vypadá jak z té doby a stejně tak mluví a do toho všeho hrají známé rockové šlágry sedmdesátých let. To vše skvěle bráno kamerou s nádechem retro filtru. Bohužel, záhy se z toho stane (po těch deseti minutách) v pravém smyslu americká verze Podskalského Trháku... Nolte si tu zaparodoval sám sebe, a bylo to příjemné. Smekám před Downeyem JR a opravdu jsem umíral z T. Cruise :-), zvlášť z toho jeho titulkového sóla. Ale když to sečtu, je to max za tři udýchané oskary (klacíkové k tomu). * * * ()

Pepinec

Tropická bouře se neprohnala pouze našimi střevy, Ben Stiller nám ji naservíroval rovnou až do pelechu. Vzpomínám si, že tenkrát v kině jsem byl mírně nasratý, za co že jsem to protáhnul kreditku strojkem u pokladny (jestli jsem tehdá vážně platil), zatímco teď mně tahle parta pošahaných fotříků přišla náramně vhod. Zvedám ze dvou na tři, mimo jiné i proto, že si začínám matně vzpomínat, jak to tenkrát doopravdy bylo s tím placením… (Filmfest Hurghada 2012, 10/67) ()

Blíží se návrat Lese Grossmana?

Blíží se návrat Lese Grossmana?

09.08.2022

Zatímco Top Gun: Maverick nedávno překonal hranici 1,3 miliardy dolarů a vyšplhal se na 13. místo na celosvětovém žebříčku historických tržeb, hlavní hvězda filmu Tom Cruise a producent a režisér… (viac)

Josh Brolin a Peter Dinklage budou bratři

Josh Brolin a Peter Dinklage budou bratři

01.03.2019

V Hollywoodu už pár let koluje nápad natočit film Trojčata, který by fungoval jako duchovní pokračování osmdesátkové komedie Dvojčata s Arnoldem Schwarzeneggerem a Dannym DeVitem. Zatímco výše… (viac)

Cruise a Tatum zachraňují prezidenta

Cruise a Tatum zachraňují prezidenta

16.05.2012

Ale ne spolu, nýbrž každý v jiném projektu. El Presidente bude akční komedie od scenáristy Dana Goora (populární seriál Parks and Recreation) a v režii zkušeného Jaye Roache. Ten by chtěl do hlavních… (viac)

Mission: Impossible – Ghost Protocol

Mission: Impossible – Ghost Protocol

30.10.2010

Tak zní oficiální název právě natáčeného čtvrtého dílu akčně špionážní série. Prozradili to režisér Brad Bird a hvězdy Tom Cruise a Jeremy Renner během tiskové konference v Dubaji, kam se produkce… (viac)