Tugg Speedman (Ben Stiller) je klonom Brucea Willisa, ktorý síce chrlí kasové trháky, ale nikdy nedosiahne na Oscara. Kirk Lazarus (Robert Downey Jr.) by mohol, naopak, cenami vydláždiť chodník, a preto s posilnenou sebadôverou hľadá stále nové a väčšie výzvy. Treťou hviezdou v partii je Jeff Portnoy (Jack Black), ktorý by sa rád zbavil povesti fekálneho komika a radšej sa venoval charakterovému herectvu. Zásadným míľnikom v ich kariérach mal byť vojnový veľkofilm, lenže počas nakrúcania sa niečo zadrhlo - náklady stúpajú, atmosféra hustne a herecké primadony sa nedokážu vžiť do rolí vojakov v hlbinách vietnamskej džungle. Na radu vojnového poradcu vyšle zúfalý režisér svojich hercov do skutočného pralesa, aby z nich stvoril chlapov. Nikto netuší, ako ich táto výprava zocelí. Počas cesty totiž narazia na domorodých bojovníkov, ktorí chcú proti americkej invázii bojovať zubami-nechtami. A zatiaľ čo domorodci pália ostrými, nič netušiaci americkí herci si myslia, že všetko je súčasťou nakrúcania a plánu diabolského režiséra na ich hereckú prípravu a „prevýchovu“. (TV JOJ)

Bendubai

Taj jsem to dnes prvně viděl a musím říct, že větší hovadinu plnou zbytečných vulgárností a fekálního humoru jsem už dlouho neviděl. Za celej film jsem se zasmál asi tak jednou. Fakt nechápu zdejší vysoké hodnocení a už vůbec nedovedu pochopit, jak tomu někdo může dát pět hvězdiček. Po dlouhé době fakt hrůzný film a ztráta času. ()

sun.eagle

Kdyby byl film celý jako první pul hodina tak je to jednoznačně za 5 a jedna z nejlepších komedií v historii filmu. To ale po tvurcích nemužeme chtít, takove tempo vtipů, nápadů a vizuální dokonalosti prostě udržet celý film není dost dobře možné. Protože po oné brilantní pul hodině se už nezasmějete ani jednou, což je u komedie docela vážný problém. Prvotní nadšení vystřídá zklamání. Škoda. ()

Jezkoic

3 pokud se na platně nevyskytuje Tom C. s nim roste hodnocení na 5, tenle stillerův opus kolísa mezi geniálním parodováním a semtam nudou,ostatní komedie min. roku však převyšuje a poloplešatej zakrpatělěj vulgarně narcistickej tancující-rapující Cruise je pan herec! ()

Dejvík182

Nic tak slavného to zase není, i když občas je to opravdu zábava... Pobaví hlavně Jack Black i když má na mnohem víc, Stillerovo ´´gumáctví´´ už jsme viděli několikrát, Cruise sem pomalu nepoznal a bavil mě opravdu skvěle a nejvíc zapůsobí Robert Downey jr... A samozřejmě Stupid Jack:))...Ale to všechno ztrácí na lesku po půlhodině děje a pak to začala být více či méně nuda ()

Rad0

Úvod a akčné inferno v závere sú výborné. Medzi tým nám Stiller servíruje najmä konverzačnú komiku, pričom množstvo fórov "ide mimo". A vy len čakáte, kedy konečne otvorí ústa výborný Robert Downey Jr. ako nepretržite hláškujúci "pestovateľ olova" Kirk Lazarus, alebo Tom "literally fuck your own face" Cruise, ktorý si rolu očividne užíva. Za nich a za neskrývaný výsmech Hollywoodu dávam 70%. "Yo, assholes, this motherfucker's dead!" ()

mirekdr

Nikdy bych nevěřil, že dám 4 hvězdy filmu, který režíroval Ben Stiller. Proto jsem jeho shlédutí dlouho odkládal. Nakonec jsem byl překvapen velmi inteligentní parodií na Hollywood...nejlepší byly ty trailery na začátku. ()

Homer666

Film mal celkom potencial, so slusnym obsadenim, ale hlavne od Blacka som cakal podstatne viac. Zato ma pozitivne prekvapil Downey jr. a Tom Cruise, ktory prejavil nevídany komedialny talent. (70%) ()

radostR

Nečekaně dobré recenze, všeobecně kladné hodnocení , hvězdné obsazení. Pro mě to byla snůška stupidních vtipů, týkající se povětšinou análních otvorů. Nejdřív jsem na vtip trpělivě čekala, pak jsem se už jen nudila. Asi za to mohou i české titulky, to nepopírám. Hvězdička je za začátek filmu, který mě trochu pobavil a za konec, který mě aspoň probral. Čekala jsem od Stillera vážně něco duchaplnějšího. ()

Ywec

Musím dát čtyři hvězdičky, protože tak ulítlou filmařinu za tak těžký prachy asi zas dlouho neuvidím. Tropická bouře je nemilosrdná parodie, která se nezastaví ani před tak seriózní inspirací jakou je válka ve Vietnamu či spielbergovsky pojaté krvavé vylodění Američanů na normandských plážích z Vojína Ryana. Fórky rozhazují autoři plnými hrstmi, ať už v podobě vizuálních hodů, či povedeného slovního humoru v absurdních dialozích Bena Stillera s Robertem Downey Jr.. Co mi tak uplně nesedí je zbytečně vysoká koncentrace vulgarismů na metr čtvereční. Jack Black je nesmírně nechutný, Ben Stiller nedostižně akční, a čeká nás opravdu pár vydařených scén... co víc si od totální komedie přát? ()

M@xo

Proste milujem komédie kde je aktér Ben Stiller a toto je film kde sa ukazala jeho profesiionálna stránka hrania a režirovania a zkĺbila sa do jedneho klbka...Komedialne scény ktore som si aj 5x dookola pustil a stale som sa rehotal tak isto...thumb up ()

Nickkk

Asi nejlepší role Toma Cruise :) Jinak je tam hodně hluchých míst, ale zároveň jsou tam takové hlášky že umírám smíchy pokaždé když si to pustím takže je to jedna z těch lepších komedií s výborným nápadem, obsazením a jde si svou vlastní cestou...Nejlepší postava: Les Grossman a Simple Jack ()

Oliiiva

Bena Stillera považujem za celkom vtipného herca a tak som bola zvedavá na jeho režisérsky počin. Očakávala som zábavnú komédiu. V úvode filmu ma rozosmiali parodické uputávky na fiktívne filmy, ktoré podľa mňa vystihli súčasné filmové trailery. Pri zvyšku filmu však moja miera pobavenia klesla, dialógy mi pripadali jednoduché a predvídateľné, dej ubiehal pomaly. Hoci ma pár scén pobavilo, film ako celok sklamal. ()

beregond

Kdyby film fungoval tak jako satira na Holywood v prvních dvaceti minutách, bylo by to jasných pět. Jenže nefunguje a nakonec to není ani na čtyři.. Na pár výborných fórů, připadá spousta hluchý míst a některé vtipy jsou vysloveně trapné .. Je mi to líto, protože Robert Downey Jr. by si za svojí kreaci "australského černocha" zasloužil Oskara, i cenu z festivalu Plačící Opice najednou. ()

adooo

vcelku slušná komédia, i keď opäť naivná kde pomyselnou čerešničkou na torte je jednoznačne výkon Toma Cruisa......to je za oscara vo vedlajšej úlohe :D ()

michalek.k

Jeden z mála filmů, při kterém jsem se v kině chechtal nahlas a který jsem si koupil i na DVD. Upoutávky na filmy v úvodu jsou geniální, pokud nemusíte Toma Cruise (jako já), po Tropické bouři (s přihlédnutím na Magnolii) jej vezmete na milost :-). ()

prcko

Od béčkových komédií už toho veľa ani neočakávam, hlavne nie že by som sa nasmial. Jacka Blacka mám rád, Roberta Downeyho Jr. tiež, Bena Stillera poväčšinou tiež môžem. Toto bola ale jedna veľká koncentrovaná kopa nudy a čo chvíľu som mal chuť to vypnúť. Aj komentáre a hodnotenia od ostatných mi boli podnetom na zhliadnutie tohto „skvostu“, no ako sa mi to stalo už niekoľkokrát, aj tentoraz som narazil. A mal som nutkanie na odpad. 20 % ()

jardel24

V několika komentářích je tu zmiňováno, že trailer byl bomba a film už neměl nic moc co nabídnout. No, tohle se občas stává. Každopádně, já trailer neviděl nebo si ho nepamatuju, takže můžu zůstat u hodnocení samotného filmu. Komedie nebo možná parodie Tropická bouře přináší tolik originality jako už dlouho nikdo na poli akčních komedií. Hlavním terčem posměchu a satiry se stávají samotní herci a hollywoodská produkce jako celek. Herci, kteří ve filmu hrají herce tvoří fakt solidní kompaktní partu - pravda, Stiller a Downey trochu vyčuhují, ale ostatní neztrácí zase až tolik (včetně Blacka, jehož agresivní komiku zrovna nemusím). Tropická bouře je trochu zvláštní, aniž by se dalo jednoznačně říct jestli je film dobrý nebo strašný. ()

Blíží se návrat Lese Grossmana?

Blíží se návrat Lese Grossmana?

09.08.2022

Zatímco Top Gun: Maverick nedávno překonal hranici 1,3 miliardy dolarů a vyšplhal se na 13. místo na celosvětovém žebříčku historických tržeb, hlavní hvězda filmu Tom Cruise a producent a režisér… (viac)

Josh Brolin a Peter Dinklage budou bratři

Josh Brolin a Peter Dinklage budou bratři

01.03.2019

V Hollywoodu už pár let koluje nápad natočit film Trojčata, který by fungoval jako duchovní pokračování osmdesátkové komedie Dvojčata s Arnoldem Schwarzeneggerem a Dannym DeVitem. Zatímco výše… (viac)

Cruise a Tatum zachraňují prezidenta

Cruise a Tatum zachraňují prezidenta

16.05.2012

Ale ne spolu, nýbrž každý v jiném projektu. El Presidente bude akční komedie od scenáristy Dana Goora (populární seriál Parks and Recreation) a v režii zkušeného Jaye Roache. Ten by chtěl do hlavních… (viac)

Mission: Impossible – Ghost Protocol

Mission: Impossible – Ghost Protocol

30.10.2010

Tak zní oficiální název právě natáčeného čtvrtého dílu akčně špionážní série. Prozradili to režisér Brad Bird a hvězdy Tom Cruise a Jeremy Renner během tiskové konference v Dubaji, kam se produkce… (viac)