Star Wars: Klonové války

• USA Star Wars: The Clone Wars (viac)
USA, (2008–2020), 48 h 58 min (Minutáž: 22–23 min)

Tvorcovia:

George Lucas

Anthony Daniels, Tom Kane, Matthew Wood, Ian Abercrombie, Corey Burton, James Arnold Taylor, Ashley Eckstein, Tom Kenny, Ron Perlman, Olivia d'Abo (viac)

Námětem tohoto seriálu jsou stejně jak u jeho jmenovce události mezi druhou a třetí epizodou, tzv. Klonové války. Dějovou linii se ovšem snaží přenést na vedlejší postavy a rozvijí zde příběhy, které nám mají pomoci v pochopení všech událostí a třetí epizoda na něj přímo navazuje. Setkáme se zde tudíž s Yodu, Obi-Wan Kenobim a dalších rytířů Jedi vedoucí armádu republiky proti nové Separatistické armádě droidů. Rozdíl mezi animovanou sérií je 3-D animace tohoto kousku a také to, že se má jednat o seriál s cenzurou PG-13 a tudíž jeho vysílací doba, která musí být po deváté hodině večerní, napovídá starší cílovou skupinu diváků. I stopáž jednotlivých dílů je delší. (Redswif)

Recenzie používateľa johnsnow k tomuto seriálu (117)

Missing in Action (2013) (S05E12)

Tak táto epizóda hodila do hry zaujímavú prostredie planéty, skvelú akciu a dojemný záver. A hoci je to stále epizóda s mechmi, je oveľa kvalitnejšia. ()

Point of No Return (2013) (S05E13)

Podarené ukončenie príbehu o Androidoch.  a tá veselosť z toho veliteľa v závere rovno sršala. ()

Eminence (2013) (S05E14)

Maul a jeho bráško sú zachránený bandou mandalorských odpadlíkov a rozhodnú sa na svoju stranu získať čo najviac nepriateľských grúp aby spoločne zvrhli vojvodkyňu Satín. Avšak mandalorský komanďir má vlastné plány. ()

Shades of Reason (2013) (S05E15)

Maul obsadzuje Mandalor a hoci s ním veliteľ umrlčej hliadky vyjebe, zakrátko mu to Maul oplatí. Akurát som zvedavý či takýto status bude po chuti Jedijom alebo Darth Sidiusovi. 1 by 1 súboj epic (a to som  človek, čo animáky nemusí) ()

The Lawless (2013) (S05E16)

Obi-Wan prichádza na pomoc avšak jeho misia je neuspešná a jeho veľká láska padne rukou Maula. Lenže ako som písal k minulému partu, Darth Sidius to tiež nehodlá nechať tak a porieši to s oboma hošanmi. ()

Sabotage (2013) (S05E17)

Bombový útok na chrám Jediov a pravdepodobne to urobil Jedi. Síce záver sa nás snaží presvedčiť o opaku ale myslím, že tá ženská nekonala z vlastnej vôle. ()

The Jedi Who Knew Too Much (2013) (S05E18)

Tak sa potvrdilo, že za útokom bude stáť niekto iný než tá ženská, avšak teraz to vyzerá, že je to Ašuka a tá musí teraz zdrhať pred celou armádou klonov. Záverečný rozhovor s future Vaderom má teda grády. ()

To Catch a Jedi (2013) (S05E19)

Ašuka zdrhá ako o závod pred klonovanými vojakmi a nachádza spojenca v Ventress ktorá ukáže svoju novú tvár. Zároveň je teraz asi aj najväčšiemu idiotovi jasné, že kto je ten zradný Jedi. ()

The Wrong Jedi (2013) (S05E20)

Future Vader urobí všetko pre to aby Ašuku zachránil. Ibaže napriek tomu sa ona rozhodne navždy odísť s rádu Jedi a tipujem, že to bude aj jeden z dôvodov prečo prejde future Vader na temnú stranu. Hej a to odhalenie, tak to bolo jasné už v minulom diely. ()

Condition Unknown (2014) (S06E01)

Priznám sa, že backstory ohľadom rozkazu 66 som nečakal (teda aspoň tomu všetko naznačuje). Súboje v stiesnenom priestore raketoplánov parádne. ()

Conspiracy (2014) (S06E02)

Trošku slabšie, čakal som, že z toho vyťažia viac, ale nevadí. Palpi to predpokladám porieši. ()

Fugitive (2014) (S06E03)

Pokračovanie vyšetrovania čipu tentokrát obsahuje naozaj slušnú zábavu. Som ale fakt zvedavý ako to Palpi a spol utaja. ()

Orders (2014) (S06E04)

No hej Palpi je proste kurva až to bolí a poriešil to. A pasáž s taxikárom bola teda riadne funny. ()

An Old Friend (2014) (S06E05)

Potenciálne zaujímavá téma o tom ako Padmé rieši bankáčov, plus sa navracia Clovis ktorý na ňu má crush potenciál nevyužitá avšak záverečná nahánačka na snehu s Asasínom má grády a som zvedavý čo zase zamýšľa vyjebanec Palpi. ()

The Rise of Clovis (2014) (S06E06)

Taká asi výplňová pasáž kde okrem bitky future Vadera s Clovisom a Dokoovým/Palpiho ťahom, nemá čo zaujať. ()

Crisis at the Heart (2014) (S06E07)

Akčne ukončená linka s bankami, kde Clovis skončí u pána a Palpi zasek ojebe systém. ()

Seriálová Ahsoka verbuje záporáka

Seriálová Ahsoka verbuje záporáka

13.02.2022

Zatímco proslulý námezdní lovec Boba Fett svou seriálovou pouť již čerstvě završil, dle mnohých kritiků a fanoušků snad i nadobro, hrané Star Wars univerzum se na streamovací službě Disney+ teprve… (viac)

Hayden Christensen se vrátí v hrané Ahsoce

Hayden Christensen se vrátí v hrané Ahsoce

24.10.2021

Studio Disney se naplno začalo soustředit na produkci nových hraných Star Wars seriálů, jež zatím alespoň u fanoušků sbírají daleko lepší ohlasy jak ty filmové. Po Mandalorianovi tak už letos o… (viac)

Lucasfilm oznámil nový Star Wars seriál

Lucasfilm oznámil nový Star Wars seriál

14.07.2020

Streamovací služba Disney+ si objednala nový animovaný seriál od společnosti Lucasfilm. Novinka The Bad Batch bude vycházet z animovaných Klonových válek a bude vyprávět o titulní skupině klonových… (viac)

Mandalorian nabírá hvězdnou posilu

Mandalorian nabírá hvězdnou posilu

20.03.2020

Ve druhé sérii seriálu The Mandalorian od Disney+ si podle čerstvých informací zahraje taky herečka Rosario Dawson (Zombieland: Rána jistoty, Trans). Herečka by měla ztvárnit postavu Ahsoky Tano,… (viac)