V tieni

• Česko Ve stínu (viac)

V bývalém Československu 50. let se odehrává napínavý kriminální příběh, který ve svém důsledku zasáhne do osobních osudů aktérů i jejich blízkých. Kapitán Hakl (Ivan Trojan) vyšetřuje krádež v klenotnictví. Z běžné vloupačky se ale vlivem zákulisních intrik tajné policie začíná stávat politická kauza. Z nařízení Státní bezpečnosti přebírá Haklovo vyšetřování major Zenke (Sebastian Koch), policejní specialista z NDR, pod jehož vedením se vyšetřování ubírá jiným směrem, než Haklovi napovídá instinkt zkušeného kriminalisty. Na vlastní pěst pokračuje ve vyšetřování. Může jediný spravedlivý obstát v boji s dobře propojenou sítí komunistické policie? Protivník je silný a Hakl se brzy přesvědčuje, že věřit nelze nikomu a ničemu. Každý má svůj stín minulosti, své slabé místo, které dokáže z obětí udělat viníky a z viníků hrdiny. (oficiálny text distribútora)

Edge_666

Nevěřil bych, že u nás někdo umí natočit tak strhující a skvěle odvedený thriller. David Ondříček mě jako režisér nikdy nenadchnul a jeho dosavadní tvorbu považuji za, mírně řečeno, hrubě podprůměrnou. Ale Ve stínu je naprosto jiná třída. U mě zcela jasně jeden z nejlepších filmů poslední doby. O výkonu Ivana Trojana snad není třeba ani mluvit. Jsem rád, že se tento skvělý herec vymanil z hloupých (mnohdy debilních) rolí. ()

Igwar

Ve stínu nie je detektívka. Preto výtky na nedotiahnutie detektívnej línie ako sú napr. nedovysvetlenie niektorých logických detailov a odhalenie vraha nie sú absolútne na mieste. Ide o politický thrillet z 50 rokov a tak treba k nemu aj pristupovať. Takmer od začiatku bolo jasnè, kto je zrejme za veci zodpovedný a išlo iba o to potvrdiť túto hypotézu a označiť konkrétne osoby. Autori chceli záverečným odhalením zrejme povedať, že odhalený vrah dostal politickú úlohu veci zorganizovať a nie, že ich vykonal všetky sám. Veď záverečná pointa ani nespočívala v odhalení vraha (ktorý bol aj tak jasný z kontextu deja) ale v tom, ako dokázala Trojanova postava ofintiť systém. Aj keď mam strach, že v reále by sa súdruhovia tak ľahko nevzdali a nasadili by aj 'cezhraničné' tajné služby. Celkovo vzdávam holt kvalitnej filmárčine a skvelému herectvu. Dávam plný počet. ()

sorondo

Tento snímok ma dostal. Po celý čas som s napätím čakal, ako sa vyvinie. Rozbeh mal síce pomalší, ale záverečná gradácia deja ma zasiahla natoľko, že som ešte dlhé hodiny googlil viac informácií o čine, ktorý sa až do posledných chvíľ podarilo utajiť nielen vo filme, ale bohužiaľ aj v skutočnom živote - menovej reforme v roku 1953. ()

slonslon

Výrazne nadpriemerný český film. Technická, obrazová a herecká stránka bez chyby. Obraz doby - kulisy a štylizácia, jednoducho paráda. Veľmi oceňujem aj fakt, že je to jeden z veľmi málo filmov dnes točených na klasický film. Bohužiaľ detektívny scenár trochu "pokulhává". Na to, koľkokrát bol scenár prepisovaný, by som čakal viac. Myslím že by film v záujme detektívnej logiky zniesol aj dlhšiu stopáž. V každom prípade film stojí za videnie! ()

Von Kempelen

Hodně dobrej film, asi nejlepší českej snímek poslední dekády. Jen už proboha točte filmy z jiný doby než z obou totalit. Nebo jsem snad jedinej, komu to už leze krkem? ()

Whyte

Ve stínu Davida Ondříčka ukázal, že naděje pro české filmy tu stále je. Parádní práce kamery a světla, výborní herci, v čele s Kochem a zachmuřeným Trojanem, překvapivě epická hudba a více než stylový retro noir vizuál. Jsou tam trochu trhliny ve scénáři, ale to už bylo řečeno a také víme proč. Bezpochyby jeden z nejlepších českých filmů posledních let! //80%// ()

Koukam

Jedna z malá černých perel českého filmu. Atmosfericky hustý snímek s krásně neklidným dějem, od kamery až po Trojanův herecký výkon bez chyby. Po dlouhé době opravnu slušný film světového měřítka!!! ()

Mordor

Zajímavý film. Atmosféra je pěkně vykreslená, taková ta "roztomilá" léta politických procesů. Konec filmu - kde se syn podívá do kamery, si tvůrci mohli odpustit - je to zbytečné klišé. Děj se dal docela dobře předvídat, ale to není na škodu ( vezmu-li v potaz mnoho překombinovaných filmů nejen z USA ). Tak jako mnohé generace měli svého Vojana, Štěpánka, Hrušínského - tak my budeme mít asi svého Trojana. ()

Montmorency

Myslím, že jsem až tak moc nechtěla, když jsem se těšila na napínavou dobovou kriminálku - přišel Brůžek s Boušem líznutý Majorem Zemanem (tentokrát samozdřejmě politicky korekt :-), jako uvědomělý občan jsem pobouřena politickou situací 50.let a držím palce statečnému kapitánu Haklovi, ale jako divák zívám nudou, neb jsem nechtěla žádnou politickou agitku, ale pořádný příběh - tento byl pěkně odfláknutej a děravej jak ementál....Hvězdičky za povedenou atmosféru a S. Kocha ()

hajner

Sympatický pokus o gangsterku(nie v pravom slova zmysle) 50 rokov. Výborná atmosféra sprevádza tento snímok,ktorý je netradičným a úctivým k predlohe. Herecky na jednotku aj keď ma miestami nedokázal udržať v napätí, tým neudržal ani moju pozornosť. Nieje to moja denná šálka kávy. ()

A.J. Rimmer

film s neuvěřitelně reálnou atmosférou nástupu soudružského systému s usměvavou tváří, který se ani nesnažil ukrývat ruku s konopnou oprátkou za zády. Už od prvních minut máte pocit, že na vás leží metr tlustá péřová duchna, na které se válí metráková Halina jako nechtěný bonus. Dokonalé vykresléní zvůle nemocného systému, ve kterém se slušnost, čest a svědomí ztrácí jako příslovečná kapka v moři. Tento snímek by měl být zařazen do osnov výuky dějepisu na základních školách, jeho 101 minut dá zvídavým školákům víc, než mletí hoven pančelky, která před listopadem byla předsedkyní SRPŠ, čestnou rozhoďnožkou SSM a jejíž aprobací byla ruština a zeměpis ze zaměřením na výhody kolektivního zemědělství SSSR. ()

Mate0

Pro mě jeden z nejlepších českých filmů za posledni roky.....Výborná režie,kamera ....A výborný Ivan Trojan,opravdu mu role sedla výborně+ "suchý" humor při některých rozhovorech se synem apod...krásná S.Norisová.....opravdu nevím co bych filmu vyčetl,kromě pomalejšího tempa asi nic ....já jsem byl v kině velmi spokojen.... ()

Mažňák

Naprostá špička krimoška. Film nikoli o totalitě a komunismu, ale o lidech, kteří v té době žili, vládli a rozhodovali. Doufám, že není nikdo tak naivní tím, že si myslí, že při změně režimu došlo i ke skoková změně lidí! Podobné praktiky samozřejmě fungují i nyní, s tím, že díky demokratickému režimu není možné až tak okaté zneužívání moci. ()

SOUNDTRACK Poděbrady 2017

SOUNDTRACK Poděbrady 2017

17.05.2017

Britský filmař se pokouší o atentát

Britský filmař se pokouší o atentát

15.02.2015

Jeho krátkometrážní Cashback byl nominovaný na Oscara. Nedoceněný londýnský horor Střepy v hlavě skoro nikdo neviděl. Aby mohl natočit Metro Manila, zastavil vlastní dům. Ale vyplatilo se, film… (viac)

Noir Film Festival 2014 startuje již 21. 8.!

Noir Film Festival 2014 startuje již 21. 8.!

16.08.2014

Hardy, Oldman a vraždění na sovětský způsob

Hardy, Oldman a vraždění na sovětský způsob

23.03.2013

Je libo dobovou kriminálku s prvky konspiračního polit-thrilleru? Se špičkovým obsazením? Odehrávající se v Sovětském svazu ještě za Stalina? Zdá se, že Ve stínu dostane z Hollywoodu tučnou… (viac)