Transformers: Pomsta porazených

• Česko Transformers: Pomsta poražených (viac)
USA, 2009, 150 min (Alternatívna 144 min)

Réžia:

Michael Bay

Kamera:

Ben Seresin

Shia LaBeouf, Megan Fox, Josh Duhamel, Tyrese Gibson, John Turturro, Ramon Rodriguez, Kevin Dunn, Julie White, Isabel Lucas, Matthew Marsden, Michael Papajohn (viac)

Tínedžer Sam Witwicky (Shia LaBeouf) sa už ako-tak spamätal z prvého stretnutia s dobrými Autobotmi a zlými Deceptikonmi. Navyše medzičasom dospel a začal sa pripravovať na opustenie rodného hniezda, v ústrety búrlivému vysokoškolskému životu. Náladu mu kazí azda len fakt, že svoj vzťah s rozkošnou Mikaelou Banesovou (Megan Fox) bude chtiac-nechtiac zmeniť na chodenie na diaľku, pretože ona na štúdium na univerzite jednoducho nemá peniaze... Ich odlúčenie však našťastie netrvá dlho. Keď totiž Sam objaví úlomok matérie, o ktorú spolu Autoboti a Deceptikoni odnepamäti tak úporne bojovali, a získa z nej pre obe strany drahocenné informácie, prilepia sa mu na päty mechanickí gauneri z celej galaxie! A je ich naozaj požehnane... Nečudo, že Samovi preto zakrátko začne univerzitná pôda doslova horieť pod nohami a spolu s Mikaelou, verným Autobotom Bumblebeem, ktorý sa dokáže pretransformovať na nádherný Chevrolet, a bohužiaľ i s oboma rodičmi pred nimi uteká cestou-necestou... (TV Markíza)

vlada-xxx odpad!

...uz dlouho se mi nestalo,aby se mi z filmu udelalo fyzicky nevolno.....tahle dokurvenina trapnosti,nevkusu,stupidity a neprehlednosti nema narok ani na jednu hvezdicku...za co?? Megan Fox at toci radeji porno...ale ani tam bych ji moc replik projistotu nedaval. ()

májovec13

Všechno špatně. Tedy skoro všechno. To, že bude špatnej scénář jsem po jedničce očekával, ale takovejch dějovejch blbostí? No to snad ne. Může tam bejt tisíc digitálně dokonalých robotů (který od sebe většinou ani nejde rozeznat), sto Megan Fox, ale to pořád nevyváží nepřeberné množství klišé a logických blbostí. Mytologie je krásná věc, ale musí se to s ní umět, musí mít jasná pravidla, minulost....tady nebylo ani jedno. No a ten konec? Nemůžu si pomoct, ale to bylo snad dělaný za posledních pár dolarů a v noci před premiérou...Závěrečná bitva dvou nejmocnějších by si zasloužila poněkud delěí pasáž a nápaditost. ()

pursuer

Bohužel, film vaří z kostí. Nakonec se na stůl podávala jen onanie nad visuálními efekty bez ducha. Grafiku miluju vždy, ale méně, když je samoúčelná, kór když tento film měl tak úspěšného a srdcezapalujícího předchůdce, který si mě absolutně získal. Člověk se u toho jedinkrát nezasměje, logika vyprchala (a dvouhodinová vojenská přehlídka je fakt dlouhá podívaná), film popírá konec prvního dílu (a to mě asi štve nejvíc) a jediné, co mě opravdu těší, jsou Transformeři samotní, které jsem si zamiloval. Kultu už asi budu věrný navěky, ale nemusí to nutně implikovat tento film jako celek. 67% ()

l.bejk

( Když tady každýho čtu tak se divim proč všichni koukáte na nějaký mizerové,kdo to točí,kdo tam hraje to je o ničem ) Nadupaná a propracovaná jednička se už hold překonat nedá,tak nám BAY přichystal akčnější jízdu.Asi mu ten scénář napište VY no a teď kde začít co ?! ()

ElFifo

Bah..to bylo hodně hloupoučké. Scény kde hrají prim transformeři jsou dobře koukatelné, ale jakmile se do toho vloží lidské pokolení, tak to začne být tak neuvěřitelně absurdní až to nelze nazvat jinak než utrpením..škoda že tomu tak je cca. třičtvrtiny stopáže celého filmu. Jako celek to působí značně chaoticky a odtažitě, jelikož jednotlivé sekvence na sebe navazují asi tak jako v sledu hudebních klipů..prostě bez ladu a skladu. Akční scény jsou také jeden velký chaos i když alespoň nutno podotknout, že v epesním hávu. Kde nic neni, tam to prostě ani borci z ILM nevytáhnou z šedi podprůměru. ()

Jestli jednička se dala, tohle už na mne byla opravdu moc velká slátanina. Přítel se na to se mnou v HD podíval ještě jednou a opravdu moc si užíval roboty a robůtky, ale pokud vás nenadchne tohle, tak se na to raději nedívejte. Mně to přišlo jako těžká vykrádačka všeho možného. Počítačových triků tu asi bylo habaděj, ale vůbec neměly efekt, stejně jako celkem moc pěkná technika s kamerou, která tady působila děsivě kýčovitě až trapně. V tomhle filmu jsem si opravdu nic nenašla, až na pár vtípků, které mne celkem rozesmály (jen si nejsem jistá, že režisér je zamýšlel jako vtipy). ()

superzurda

K tomu se dá říct, že druhé díly umí točit jen James Cameron :-). Prvních dvacet minut jsem měl co dělat, abych se jimi prokousal. Že LeBeouf jedná se svým outbotem jako se svým pejskem mě dokonale znechutilo. A když už jsem si ke konci říkal, že to není tak zlý, tak tam Bay vymyslel jakési pětiminutové zmrtvýchvstání, které už od prvních vteřin mělo jasný konec. Ani ne zklamání, ale ani nadšení. Čekal jsem nějaké ty prů..y, akorát jsem nevěděl, odkud přijdou. ()

orbil

Deceptikoni poraženi, legrace, lehkost a zábavnost prvního dílu také. Zůstalo zmatečné pobíhání, bouchání a spousta triků, které film nezachrání. ()

gu-staff

Jenom efekty film neudělaj. A když už, tak nesmí trvat dvě a půl hodiny. První půlku jsem se skoro nudil, a přemýšlel, jestli to dokoukat. No nakonec jsem vydržel, a nelitoval, nicméně celé to ve výsledku působí jako nablýskaná podívaná pro náctileté puberťáky, a v tomhle měřítku je bezkonkurenční. Ale pro mne je to málo. Nebýt té Megan a pár záběrů na její zajímavou vizáž, kdoví kolik hvězd bych nakonec dal. Takhle alespoň ty tři. ()

Muf911

Oproti jedničce slabší, ale i tak hezká podívaná. Jen v těch bitkách se občas člověk moc neorientoval. Mimo jiné dobrý film pro odzkoušení domácího prostorového zvuku 5.1, furt se ohlížíte, co že to za vámi bouchlo. :-) ()

astarik

Nehodlám tento snímek poslat do kytek jen proto, že je to dvojka a tak nějak se předpokládá, že bude výrazně horší. Je sice pravda že zápletka je hodně uměle implementována a v těch super magických předmětech se už člověk ztrácí, ale furt tady z jedničky zůstalo to nejlepší - přes dvě hodiny akční jízdy, Bayovo budování napětí, trio Shia - Megan - Torturo, skvělá hudba a spousty spousty triků. Já jsem se přátelé rozhodně nenudil... 75% ()

HollyMolly

Tak jsem se těšila na vylepšnou jedničku a tak hrozně jsem se zklamala. Ačkoliv i v jedničce se nachází zápletk lehce poukazující celkem neškodné monožství množství klišé (což u Baye není žádná výjmka...), tady by se dalo krájet nožem. Na jedničce jem oceňovala lehkost a spád děje, tady by člověk něco takového jen velmi těžko pohledal.... Natož nějké vtipné situace - zhulená matka ztrapňující svého syna patří do (hodně podprůměrné) teenagerské komedie, ne do Transformers! ()

Dream Dealer

Spousta lidí si myslí, že opovrhování tímhle filmem, z nich udělá intelektuály. Blbost. Spíš to ukazuje jak sou zakomplexovaný... Uvědom si co je tenhle film za žánr, než ho budeš hodnotit! Je to trikovej videoklip, prostříhanej hláškama. V tomhle žánru je to bomba protože akce jsou chytře vymyšlené a je vidět že si na nich někdo dal záležet. ()

Ruadek

Narozdíl od jedničky, která překvapila protože teprve sázela nové karty na stůl, tohle nemělo už čím překvapit. Nudil jsem se hodně, tohle mne zcela minulo. ** 18.5.2010 ()

peetee7

Skvelé vizuálne efekty, non-stop akcia a krásna Megan Fox kontra veľké diery v scenári, niekedy až moc kŕčovitý strih a fakt, že som to pozeral prerušovane vo vlaku cez mobil a občas si pri tom aj zývol rovná sa dobrý priemer. ()

cubiczech

Je to moc Bayovské, nedržel se vůbec na uzdě a je to šíleně vidět. Všeho moc škodí a na to by se mělo pamatovat u každého druhého dílu. Co bylo v jedničče super (ale i to, co bylo špatné), tak tady bylo strašně roztažené. I krátký záběr na Megan Fox a Shiau ležící v písku se pak zdá jako hodina, ať už Megan vypadá sebelíp. Snad jen těch bitek obřích robotů není nikdy dost a ty se povedly. ()

brasek

Po otrasnej jednotke prišla akčná pecka... ako nabral dych tento snímok, tak aj v tom pokračoval. Celkom som milo prekvapený, lebo som očakával ešte horší blud ako bola jednotka. V tomto snímku som sa nedržal za hlavu a nenadával, ale som sa dokonca aj zasmial. Určite to nie je celé podľa môjho gusta, ani podľa - 10% z môjho gusta, ale rozhodne je to dobré, plné akčných scén, slobodne sledovateľné a pre mňa osobne je divné len to, že ako mohol niekto žrať nelogickú jednotku. ()

Připravte se na novou Transformeří trilogii

Připravte se na novou Transformeří trilogii

13.04.2014

Michaelu Bayovi (Skála, Mizerové) původně přišli roboti, kteří se v hraném filmu skládají na auta, jako velice hloupý nápad. Nakonec se ale Transformers přeci jen ujal a započal tak velkou… (viac)

OSCAR 2010 - výsledky

OSCAR 2010 - výsledky

08.03.2010

Na Transformers 3 se už pracuje

Na Transformers 3 se už pracuje

03.10.2009

Michael Bay několik týdnů tvrdil, že si potřebuje od mimozemských robotů odpočinout a než se pustí do třetí části, natočí si „osobnější filmeček“ Pain & Gain. Jenomže Transformers: Pomsta… (viac)

Shia a miliardová soudní pře

Shia a miliardová soudní pře

03.12.2008

John Grisham = bestseller. Tečka. Není potřeba se o tom obšírněji rozepisovat. Z knih slavného autora právnických thrillerů se na světě doposud prodalo odhadem asi 235 milionů výtisků, takže na jeho… (viac)