Cesta do lesa

Česko, 2012, 110 min (Alternatívna 105 min)

Honza Marák už dávno rezignoval na prácu v IT a presťahoval sa do chalupy na okraji malej dediny, kde žije aj so svojou rodinou. Pracuje v lese ako pomocný robotník, jeho žena sa živí alternatívnou medicínou. Ich dcéra Anyna chodí do školy, veľmi sa jej tam však nedarí, keďže väčšinou času trávi v lese. Tam sa jedného dňa stretne so synom starousadlíckej rodiny Papošovcov, Ludvom... (RTVS)

natalkas

byly chvíle, kdy jsem se u sledování filmů zasmála, ovšem to bylo jediné, co mě na něm bavilo. Dialogy mezi postavami byly většinou o ničem a navíc byly většinou dosti nudné. Od Tomáše Vorla poslední dobou nevím, co mám čekat. Film o ekologicky-vegetariánské dívce, která v jednom kuse jí jakési houbičky mě ničím zvlášť nezaujal. Cestu do lesa vyzdvihla jenom Eva Holubová s Bolkem Polívkou, kteří byli jediní, na které se dalo dívat... ()

moody77

Ako Janko Aničku stretol a žili spolu v krásnej chalúpke až kým nepomreli...Krásna rozprávka,nič viac,nič menej.A čo na to Polícia ČR,sex asi z "nezletilou",tehotenstvo...absolútna blbosť.Kto ti dá len tak 300-tisíc korún,len aby si zostal a nemusel predať chalupu...skrátka "fantasy". ()

papez12

krásny film - už len za prírodu a za tú obyčajnú všednosť životov postáv si toto zaslúži u mňa 5 hviezdičiek. Dokonca aj Bolek Polívka mi prišiel v tejto úlohe ako ryba vo vode - najlepšia hláška "ty vole ja jsem ho nevyndal" pri plote pred hospodou. škoda toho, že tam bolo tak málo Hanáka! ()

Recoba

jednu hviezdičku dávam za Ladu Nivu a druhú za krásne diviaki a idem si stiahnuť Záhradu, lebo táto slabučká reklama na alternatívne pseudoukájanie mi znechutila les a vidiek. alebo si dám Dedictví. to tu už fakt kurva nevieme nič poriadne natočiť. Bolku ti sa nediv, že si skrachoval, lepšie nerobiť nič ako toto. ()

Vonter

Tak to jsem ještě nežral! K tomuhle filmu mám tolik různých výhrad a připomínek a přesto bych mu nejradši nakouřil 6 hvězd, kdyby to šlo. Holt Vorel se mi většinou přesně trefuje do f̶l̶u̶s̶u̶ vkusu a já ho za to beru pod mé ochranné perutě. Po dlouhé době vynikající český film. ()

Aresko123 odpad!

cesky film mam celkom rad ale toto ma uplne nicim neoslovilo..... herci su OK (Polivka, Hanak...) ale inak nic moc....... Pribeh o horarovi co sexuje a oplodnuje MALOLETU? Ak som to spravne pochopil tak to hlupe dievca bolo este na zakladnej skole............hmmm ()

mufy001 odpad!

Tohle je ekologické Scheiße! Po 30 minutách jsem vypnul a už nechci vidět, les je od toho aby se kácel a vysadil novej, srnky jsou od toho aby se jedly, Nevim proč si tady hrajem na ekologii, když v USA a Číně to maj stejně v p*či, takže planetě moc nepomůžem. 0/10 ()

Stiwn

Pět hvězdiček? ..ano,odemě rozhodně ano.Film mě hodně zaujal jak „čistotou tak hloubkou myšlenek“ které bez pochyby vkládá pan Vorel st. do svých filmů.Opět moc pěkný film.. mě "to prostě baví" :)) ()

Lonelybiker

Velice pěkný film, ze kterého sálá pohodová venkovská atmosféra a je nám podsouvána hodně citlivě sounáležitost s přírodou. Postavy ale nejednají nesmyslně a zejména výkon Anny Linhartové se mi moc líbí. Ještě lepší dojem ale kazí občas divné dialogy a krátký herecký výstup režiséra. Po velkém váhání přidám nakonec jednu star navíc, protože kladné pocity ve mně převažují. ()

JerryPilsen

Příjemná pohodovka,které chybí jen souvislejší děj.Scénky jsou pozvolna lepené,což ale neubírá ne atmosféře.Jakákoli hloubka čehokoli je výrazně zastíněna samotnou romantikou přírody a lesa. ()

Ben.Ji

Zklamání!!! Kdopa napsal scénář absolutně o ničem!? Bolek už nehraje.Pracuje. Hanák,žádnej prostor.Velká škoda. Teplej kočí.Jen minutu? Malá zrzka nemá ze starší ani půlku sexepílu.Je to ještě děcko. Kde je nějaká fajn melodie? Klasika Schmitzer.Neumí bejt špatnej. A bod za poetiku. P.S. Pane Vorel!!!Já Vám to pokračování radši napíšu jooo!!?:-) ()

jeenda_

kdysi jsem viděl cestu z města, která mě úplně neoslovila, takže k tutomu jsem se dokopal poměrně nedávno. naštěstí ale dokopal. film nikam nepospíchá, ale ani nenudí. ()

Lucanio

Po každém shlédnutí tohoto filmu u mě stoupá na oblibě stále víc a víc. Vorel komedie prostě umí, jeho syn do titulní role perfektně sedí a Anna Linhartová mu zdatně sekunduje. Je to film, který asi nesedne úplně každému, ale pro mě je to jeden z nejlepších českých filmů, který mě znovu a znovu dokáže chytnout za srdce. ()

Fash

Oproti uteku z mesta je volne pokracovani na me az prilis preplneno agitaci za les, prirodni leciva atd. Resp, pripada mi to uz moc umele/nasilne zasazeny. Ale jinak fajn rodinny film. ()

samurraj

Hurááá, po asi 10. letech jsem se dočkal Parádního ČESKÉHO filmu. Teda nějaké byly (Želary apod.) ale v posledních letech co český film, to totální sračka. Všecko rádoby plitké komedie, kde byly určené časy, kdy se člověk prostě musí zasmát... no sračky, ale toto je bomba, film podle mého gusta. Na nic si nehraje, všechno čirá a čistokrevná etýda. Jen tak dál, jen tak dál. 5* ()

andydufrsn

Moc se mi tenhle film nelíbil a v porovnání s Cestou z města se mi nelíbil už vůbec! Zatímco první díl byl super o návratu k přírodě a k normálnosti tak druhý, podle mého není o ničem jiném než o odklonění se od přírody a normálnosti a přiklonění se k feťácké psychopacii ()