Horko jako v červnu

• Veľká Británia Hot Enough for June (viac)

Kdo by neznal proslulého agenta 007 s povolením zabíjet. Ten je ale mrtev a tajná služba Jejího Veličenstva musí ihned najít náhradu. Volba padne na Nicholase Whistlera, nezaměstnaného spisovatele, který je obratem pověřen špionážním úkolem v Praze. Vtip je v tom, že nic netušící Nicholas se vydává za železnou oponu v domnění, že je jako zaměstnanec sklářské firmy na zcela nevinné služební cestě. V Praze je mu přidělena sličná šoférka Vlasta, která samozřejmě pracuje pro tajnou policii. Ve chvíli, kdy je jeho mise prozrazena, začíná dramatická hra na kočku a myš s komunistickou tajnou policií, v jejímž průběhu se Nicholasovi dostane vydatné pomoci z opačné strany barikády... V 60. letech se zrodila jedna z nejoblíbenějších filmových sérií, jejímž hrdinou je nezničitelný britský agent James Bond. A v Bondově vlasti vznikla také jedna z prvních parodií na dobrodružství agenta 007, film Horko jako v červnu režiséra Ralpha Thomase, volně vycházející ze špionážního románu Lionela Davidsona "Night of Wenceslas". Hlavní roli ztvárnil hvězdný Dirk Bogarde a snímek kromě zdařilé žánrové zábavy nabízí jednu humornou vrstvu navíc, kterou ocení pouze český divák. A totiž představu britských filmařů o životě v tehdejším Československu. Pro úplnost dodejme, že Prahu ve filmu zastoupila severoitalská Padova. (Česká televize)

Johgas

Parodie na bondovky. Dopředu jsem nevěděla, že se to má odehrávat v Československu a v "Zápotockého sklárnách" :-) Nebýt tohoto faktu, tak by mě film asi moc nebavil, ale takhle jsem si to užívala...hlavní hrdinka, soudružka Simonová, a její otec, papaláš, soudruh Simonová:-) A Žlutá plovárna, všichni chodí normálně v krojích, í v 60.letech mléko rozváží mlékař s povozem - úžasné! Vtipná byla scénka, kdy na britské ambasádě "najímali číšníky" :-)...Ano, dalo se to, ale pro mě asi jen kvůli tomu "Československu". ()

palcanec

*sedí v kavárně* "Ty se máš o naší společnosti ještě hodně co učit." *dává si hrst kostek cukru ze stolu do kabelky*. Na to, kolik toho o česku filmaři (ne)věděli jsou některé scény dokonale přesné. ()

kanas

aneb jak si Britové pletou ČSR a SSSR... Pár Octavií, špatných a nesmyslných českých nápisů, občas špatně zavěšených vlajek, to nespraví. ()