Honza a Jirka sú kamaráti a drobní podvodníci. Kšeftujú s bytmi, autami a všetkým možným, čo im príde pod ruku. Honzu však z tohto života vytrhne správa o tom, že jeho dedko z Moravy, ktorého dlho nevidel, je vážne chorý. Honza sa rozhodne, že dedkovi splní jeho životný sen a pritom si neočakávane splní aj svoj vlastný. (STV)

Jonatána

Příjemné letní koukání. Mám ráda jižní Moravu, miluju víno a "jedna pro ni, ať je povolnější a dvě pro mě, ať neztratím kuráž" je kouzelná hláška, která se mi moc líbí. Nic extra to není, ale tři hvězdy jasné a kdyby to šlo, tak tři a půl. ()

Perr

Ve filmu je pár pěkných záběrů, hlavně ty krajinky s hudbou, ale dialogy jsou nepřirozené, vtipy uměle vkládané a celé je to chvílemi hodně trapné. ()

Bart16

Film byl pro mě velkým zklamáním.Propagace filmu byla založena jen na hitu skupiny Kryštof a bilbordech.Film se skládá v podstatě jen z hezkých obrázků. ()

BDMarty007

Na kvalitní komedii je to místy hodně prvoplánové, laciné a povrchní. A když se občas autor pokouší o vážnější a hlubší momenty, není to v kontextu předchozího uvěřitelné. Což je škoda, film je výrazně lepší právě ve vážnějších momentech. Problematické jsou pro mě až na výjimky i herecké výkony. Kryštofovi Hádkovi jeho postavu prostě nevěřím, Lukášovi Langmajerovi taky ne. Jedinou silnou stránkou a ozdobou celého filmu je Tereza Voříšková. Sama o sobě je prostě nádherná, ale navíc její postava je celkem dobře napsaná i zahraná. Celkově to hodnotím jako spíše promarněnou příležitost a film kvalit spíše televizního filmu (ne technicky, ale obsahově). Jednou se to vidět dá, neurazí, ale ani asi nic hlubšího nezůstane. Možná jen chuť na víno… ()

E lan

Dobrý lehký český film, který pobaví přesně tak jak člověk čeká. Duo Hádek Voříšková docela funguje, Langmajer je opravdu podobný i stylem hraní svému slavnějšímu bratrovi a zbytek hraje svůj part bez větších zádrhelů. Vše podbarveno moravskou náladou a krásnou přírodou. ()

swiss

Po dlouhé době příjemný film. Po dlouhé době se mi zase líbil Lubomír Lipský. Některé vtipy jsou trochu staré. Je to spíš 70%, ale když je to poprvé... ()

Brady

Velmi pohodová a příjemná komedie. Krásná krajina Moravy tomu všemu vdechla silně romantický nádech. Myslím, že je to jedna z nejlepších českých komedií poslední doby. Rozhodně pobaví a ničím neurazí. :-) ()

hlína

Poetická reklama na léto, na kterou se teď mezi hromadama bílých sr.č.k moc hezky koukalo. Krásná panoramata s výhledem na bobulku Terezku, která nám pěkně dorostla... Až na nedotažený věci s policajtama to bylo příjemě nenucený a být krásně průměrným filmem mezi českýma hovadinama, co se teď točí je vlastně pochvala... ()

Highwayking

Příjemné prostředí filmu s docela vlídnou atmosférou. Dějová linie však drasticky pokulhává a herci tuto slabinu rozhodně nezakrývají. Postavy jsou bezcharakterní a dialogy navíc povětšinou zcela prázdné. ()

Šípek

Tak jsem si konečně našel chvíli, abych se podíval na český film, o němž se po uvedení do kin hodně mluvilo. A hle, po skončení jsem více než příjemně překvapen a vůbec to nepovažuji za ztracený čas. Opět se mi český či moravský film líbil a zajímavé je, že opět u toho byla Tereza Voříšková s Kryštofem Hádkem. Jejich projev je zde tak přirozený a jako pár působí velmi civilně a sympaticky. Normálně jsem skeptický vůči všemu, co vyprodukuje TV Nova. Tady ovšem musím zahodit předsudky a zkonstatovat, že konečně vznikla zábavná nenásilná komedie, co má hlavu i patu, na nic si nehraje a přitom pobaví, potěší i dojme. Mé závěrečné hodnocení je tak 90%, což je u mě ještě lepší výsledek, než u komerčně více propagovaných Vratných lahví. Tisíceré díky. ()

simplejack

ty česke filmy to už se fakt všecho dá házet do jednoho pytle, sem tam smešné komedie s naoko originálním dějem a nápadem. Bobule mají menší plus za jižní moravu. Prostě taková jednoduchá letní komedie co neurazí. ()

Rincewind

Tak jako ve vás oba Svérázy vzbudí chuť dát si panáka vodky, tak stejně spolehlivě ve vás Bobule probudí chuť otevřít a vychutnat si láhev dobrého vína. Tenhle film prostě voní vínem, sluncem, romantikou, jižní Moravou a pohodou. A taky milým a nevtíravým humorem, kterému se člověk o to radši zasměje. ()

Charpy

Tento film mě velmi mile překvapil, jak obsazením, příběhem nebo prostředím. Jistě, díváme se na českou tvorbu kritičtěji, ale proč tomu nenechat volnější průběh. Doufám si tvrdit, že Bobule jsou nejlepší českou letní komedií za posledních 10 let. Tempo je vesměs celý film stejné, ústřední postavy se doplňují a nikdo není tzv. rušivým elementem. Vtipné situace jsou rozděleny do celé délky filmu rozvoměrně, tak že se divák nemusí bát hluchých mist. Film je přijmený, odpočinkový. ()

zberatel

Ceska variacia Dobreho rocniku sice za starsim bratrickom zaostava asi o dva kroky a stale je to komedia ktora urcite nieje stratou casu a ma par skvelych momentov ktore vam vycaria usmev na tvari :-) ()

Zemřel herec Jan Skopeček

Zemřel herec Jan Skopeček

27.07.2020

Navštivte místa, která znáte z českých filmů

Navštivte místa, která znáte z českých filmů

28.08.2019

Dnes již kultovní trilogie Slunce, seno... je neodmyslitelně spjatá s malebnou jihočeskou krajinou. Film má samozřejmě i své odpůrce, ale ti, kteří si ho zamilovali, mají Hoštice za své poutní místo.… (viac)