Honza a Jirka sú kamaráti a drobní podvodníci. Kšeftujú s bytmi, autami a všetkým možným, čo im príde pod ruku. Honzu však z tohto života vytrhne správa o tom, že jeho dedko z Moravy, ktorého dlho nevidel, je vážne chorý. Honza sa rozhodne, že dedkovi splní jeho životný sen a pritom si neočakávane splní aj svoj vlastný. (STV)

porcelina

Tomáš Bařina natočil na FAMU dva skvělé filmy: Konec sezony a Nelásky. Bobule nebyly (zřejmě) myšleny jako autorská výpověď, ale spíš způsob jak odstartovat ve světě "dospělého" filmu. Přímočarý, jednoduchý a z Dobrého ročníku opajcovaný scénář by na to asi stačil, ale musel by být poutavě odvyprávěn. Bobule, ale bohužel selhává hlavně ve schopnosti vtáhnout diváka do děje. Nejde o to, že samotný scénář není žádný zázrak, ale o fakt, že je těkavě a zároveň dost nezáživně převyprávěn. Když se pak v druhé půli párkrát blýskne na lepší časy, je už pozdě, protože divák s hrdinou nejde a necítí. Jeho konání je mu lhostejné. Jednou ze světlých stránek filmu je Tereza Voříšková, ale ani ta pád do hlubin nezáživnosti zachránit nemůže. Tomáš Bařina umí mnohem lépe a doufejme, že příště to i předvede. ()

P3ky

Po Gymplu, dalsi film, ktery se z casti povedl a tenhle dokonce z mnohem vetsi casti nez Gympl, i tak si zasloozi "jen" 4 hvezdicky, ale zase krasne silne 83%. Uz se tesim, az budu mit moznost tento film o5 sledovat ()

TomAngelo odpad!

Česká kinematografie poslední dobou vyloženě trpí. Vzpoměňme si třeba na Na vlastní nebezpečí, Medvídek, a tak dále. Bobule jsou prostě podle mě jen dalším pokusem udělat český kasovní trhák za každou cenu a to není dobře. Tenhle brak nezachrání ani parta českých herců, kteří se objevují poslední dobou jen zřídka na našich obrazovkách a ani Tereza Voříšková (na tu jsem spoléhal), která tu má první nahou scénu. ()

Michalee

Ostrůvek naděje v moři sr.č.., ve kterých se momentálně český film nachází. Jeden z mála českých filmů, po Vratných lahvích, co stojí za to zkouknout. Určitě naprůměr ()

ohneta

Pěkná pohodová letní komedie, kterou jsem zrovna shlédl a venku se chumelí a je tam minimálně metr sněhu. Hádek hraje v pohodě, Kamča je sexy, pěkná příroda a hodně vína. Hned po skončení filmu jsem sedl do auta a jel si koupit kvalitní vínečko, mlask. Každopádně doporučuji!!! ()

Kurňa

Kdybych nebyl z Moravy, můj otec neměl vinařství a neznal jsem Pálavu, bylo by moje hodnocení lepší. Na druhou stranu se tam občas objevil vážně dobrej vtípek a hrála tam Tereka Voříšková, která umí a navíc je děsná kost. ()

Lion438

Kdo by neměl rád víno, ženy a zpěv. Zvlášť, když se prvních dvou ingrediencí bohatě dostává. Trochu mi dojem kazil herec neherec Langmajer, ale jinak pohodový a lehce nadprůměrný český film. ()

Gugos

Opět jeden z TOP filmů poslední doby....pro mě vynikající oddechová komedie s překrásnou bohyní Terezkou Voříškovou :) ()

smazilek

Český film nenám ráda, většinou mě vždycky zklame. Na Bobule jsem se docela těšila, protože mi tento film vychválila kolegyňka v práci. Musím ale přiznat, že jsem ho předčasně nevypla jen kvůli předsvě, že tam třeba ještě něco bude. Scénář přiblblej, herci - neherci (až na tu holčinu - jakpak se jmenovala?) - děj kopíruje film Dobrý ročník a ani se za to nestydí.... ach jo. ()

hombre_71

Tak jsem konečně z dvd shlédl tohle "veledílo" a uvědomil si že vše co by stálo za řeč, jsem viděl už v klipu k písničce Atentát od Kryštofů. Všechno ostatní byla jen nudná výplň a vata. Fóry veškeré žádné nebo trapné až palce kroutí. Ty dvě hvězdy dávám za pár dobrých záběrů Pálavy, Mikulova a vinohradů ()

JAzzeURo

Na české poměry dobře natočený snímek. Sice nepostrádá trochu té nereálnosti ( jakou se poslední dobou vyznačuje řada českých filmů), ale když se nad to povznesete, dá se to vydržet. *** za Terezu Voříškovou peroucí tričko v řece. ()

mil@n

Při sledování této komedie jsem se cítil příjemně a bavil se úžasně. Ten pocit pohody a optimismu byl neskutečný :-) Jen víc takových českých filmů ! ()

stevkoI

Dozaista prijemny film,z pocutia som pocul ze celkom fajn film,ale po pozreti........este lepsi.Jeden z mala ceskych filmov za poslednu dobu ktory sa mi velmi pacil,konecne uz aj iny herci,konecne znova Terezka,konecne bezva film.Prijemny humor,prostredie,nic sa nevnucuje,vsetko plinie ako ma... ***** ()

dejf30

Velmi příjemná filmová ochutnávka s lehkou chutí humoru, okořeněná příběhem ala Dobrý ročník. V některých momentech pěkná kamera doplněná kvalitní hudbou. Velmi mile mě tenhle film překvapil a vždy si ho rád vychutnám s lahví vína po ruce. ()

Zemřel herec Jan Skopeček

Zemřel herec Jan Skopeček

27.07.2020

Navštivte místa, která znáte z českých filmů

Navštivte místa, která znáte z českých filmů

28.08.2019

Dnes již kultovní trilogie Slunce, seno... je neodmyslitelně spjatá s malebnou jihočeskou krajinou. Film má samozřejmě i své odpůrce, ale ti, kteří si ho zamilovali, mají Hoštice za své poutní místo.… (viac)