Honza a Jirka sú kamaráti a drobní podvodníci. Kšeftujú s bytmi, autami a všetkým možným, čo im príde pod ruku. Honzu však z tohto života vytrhne správa o tom, že jeho dedko z Moravy, ktorého dlho nevidel, je vážne chorý. Honza sa rozhodne, že dedkovi splní jeho životný sen a pritom si neočakávane splní aj svoj vlastný. (STV)

noby

Tak přeci u nás umíme i něco jiného než hřebejkoviny. Bobule jsou příjemný snímek, po dlouhé době český film, který mě, i přes značnou šablonkovitost, dokázal potešit. Dobří herci ve všech hlavních rolích s ústředním párem v čele, příjemný scénář, hudba i kamera ála óda-na-moravu-a-voříškovou. ||| Ještě kdyby si někteří zde komentující Moraváci viděli na špičku nosu a místo stížností, jak je film shazuje, se na něj podívali znovu. ()

wosho

Bobule jsou silně rozpolceným filmem. Jednou dokáží nadchnout, vzápětí však naštvat. Film má nádhernou pozdně letní atmosféru a moravské vinice dávají filmu malebnou krásu. Bohužel Bařinovi moc nejdou akčnější, či pasáže kde se děje něco-třeba směšně natočená bitka na zábavě. Co se týká hereckého obsazení, je milé. že se snažil hledat nové tvář (a sází i na naturčiky do pozadí) a sem tam obsadit někoho známého-Lipský přímo září jak dlouho ne, za to Matonoha je toporný jak jedle. Celkově jsou Bobule lehce nadprůměrným snímkem, komedií která dokáže pobavit a nebýt trapná. A v *ohodnocením rád filmu přidám a jsem zvědav jak dopadnou další filmy Bařiny, až nebude dělat zbytečné začátnické chyby. ()

dopita

Filmem jsem byl velmi příjemně překvapen. Ne že by se jednalo o nějakou zběsilou řachandu, to teda ani náhodou, ale tak nějak mi na filmu bylo všechno sympatický. Příběh, herci, atmosféra, tempo filmu nijak neupadá, závěr byl taky v pohodě... Samozřejmě kdybych chtěl šťourat, tak bych nedostatky našel, ale film mě bavil, což je to hlavní. Většinu současných českých pokusů o komedii, nebo dobrej film, strčí s přehledem do kapsy. ()

Holina

Zkouším, to opravdu, ale tento typ filmu (konkrétně česká moderní komedie) prostě není pro mě. Omylem jsem shlédl film, takže nebudu hodnotit ať nekazím Bobulím průměr, protože jinak by ode mě za maximální nudu dostaly odpad. ()

Shakeus

Asi chápu, co tím tvůrci chtěli říci a jaký film chtěli natočit. Myslím ale také, že do letní pohodové komedie, třeba o víně a letní lásce, to má hodně daleko. Byla to spíš nepovedená parodie než komedie, a to s protivnými a mnohdy nesmyslnými postavami. Za snahu a místy alespoň slabou zábavnost bych dal tak ty 2 hvězdičky. ()

Paity

Docela příjemné překvapení pro léto z roku 2008. Absolutně originální prostředí moravských vinic a výroby vína, to se cení. Tereza Voříšková je také k nakousnutí, takže proč ne. ()

HArna

Na český poměry se mi to líbilo, Hádek je výborný. Místy jsem se dost zasmál, místy to bylo předvídatelné, takže jsem se nudil. I tak je to lepší průměr. ()

Stružák

Ne snad úplně špatnej film, ale je takovej prázdnej, nijakej. Vůbec nevím, proč bych si cokoli z Bobulí měl pamatovat za pár tejdnů, měsíců, roků. ()

F.W.Colqhoun

Na co si to tady hraješ, ty vole?! Překvapilo mě docela dobré hodnocení filmu. Bobule přitom destilují většinu toho, co je na české kinematografii strašně špatně. Chápu záměr natočit pohodový odpočinkový film, byť bych uvítal, aby čeští filmaři měli častěji i jiné záměry. Otázku, kterou si u filmů, jejichž primární cíl je vzít diváka na devadesátiminutovou dovolenou, je ta, jestli to skutečně musí špatné, aby tuto funkci plnily. Domnívám se, že nikoliv, pár skvělých exemplářů, do nichž občas zajedu jako na Kvildu nebo na Mácháč, znám. Před několika dny ostatně reprízovali při velmi smutné příležitosti Svatební cestu do Jiljí... I když Hádek a Langmajer nejsou Šafránková a Abrhám, byla to vzácná příležitost zamyslet se, kde se rozevřela propast mezi minulostí a přítomností české filmové komedie. (...) Měl jsem to sepsáno v bodech, ale potom jsem se rozhodl neotravovat a nějak to shrnout: Kde Bočan (režie), Skála (scénář) & spol. rozesmějí  diváka doslova za pár korun minimalistickou scénou hrdiny balancující nad horskou propastí, která ani není vidět (+ legrační zvukový efekt padajícího kamení), obtěžuje Bařina třiceti minutami leteckých záběrů sakrálních budov jižní Moravy. V tom je všechno - chybí soudnost, inteligence, cit, um, herectví, charisma. Chybí nevinnost. Když se znakem kompetence k natáčení celovečerních filmů stane zkušenost produkce televizní reklamy, vše je ztraceno. No ještě trochu Millerka... Do perka... ()

Crackonosc

Jako odpočinkovka VELICE příjemná a pěkně natočená podívaná. Je potěšující vidět, že i u nás jsou lidé, kteří filmovat umí. ------------------------ btw: Ta auto-skákací scéna je s tím, co k ní vede, prostě úžasná :D ()

defagoo

Příjemné překvapení. Odnikud se vynořil český film, tak nový, tak jiný než ostatní tuzemští bratříčci. I když je vlastně primitivní a nedokonalý, je svěží a hlavně hravý! Navíc už nejmíň deset let nepamatuju český film, kde by stará dobrá herecká parta jako Postránecký, Lipský (i Matonoha) nevypadali nějak divně nebo trapně, tady je vše OK a právě naopak, vše se navíc krásně mísí s mladou krví (Voříšková je fakt krásná). A vůbec je to takové pohodové... Víc takových. ()

Piškotka

I přes nudný začátek se mi Bobule líbily. Hlavně jižní Morava, sklípky, dialekt, kroje a citroen. A místy velmi vtipné dialogy. Kryštof Hádek i na svůj kalendářní věk vypadá jako věčné dítě. Zahrál vše nenásilně a docela dobře. Zaujal mě výkon Mariana Rodena, role vinného hospodáře mu pasovala. Ovšem s výběrem T. Matonohy a jeho manželky autor šlápl vedle. Ne, že bych na ně byla alergická:o)), ale..... Jižní Morava má své kouzlo, vše tam probíhá tak nějak v pohodě a pomaličku polehoučku. I takové zákonitosti, že žena je zdravá, pokud se ráno napije bílého vína. Bobule mě vtahovaly do děje, protože jsem se smála skoro všemu. Hlavně pražské a moravské komunikaci mezi chlupatými a nejen tomu samozřejmě. I za zimních večerů mají Bobule něco do sebe. O to víc se těším na léto. Ještě mě napadlo, ten pražský Hádek mi připomínal toho borce, co za vládní prachy zcestoval kus světa. Že by? No a Julínek se k pražské delegaci ve vinném sklípku náramně hodil vzhledem k jeho pověstnému apetitu. Ovšem pokud ta žranice nebyla jenom jako, možná i makety chutnají docela dobře. ()

Zemřel herec Jan Skopeček

Zemřel herec Jan Skopeček

27.07.2020

Navštivte místa, která znáte z českých filmů

Navštivte místa, která znáte z českých filmů

28.08.2019

Dnes již kultovní trilogie Slunce, seno... je neodmyslitelně spjatá s malebnou jihočeskou krajinou. Film má samozřejmě i své odpůrce, ale ti, kteří si ho zamilovali, mají Hoštice za své poutní místo.… (viac)