Honza a Jirka sú kamaráti a drobní podvodníci. Kšeftujú s bytmi, autami a všetkým možným, čo im príde pod ruku. Honzu však z tohto života vytrhne správa o tom, že jeho dedko z Moravy, ktorého dlho nevidel, je vážne chorý. Honza sa rozhodne, že dedkovi splní jeho životný sen a pritom si neočakávane splní aj svoj vlastný. (STV)

Brainback

Horší čtyřka. Film mě zaujal svojí klidnou atmosférou, kterou jsem od doby série Slunce seno a Na samotě u lesa neviděl. Herecké výkony nebyly marné a ani chvíli jsem nepřemýšlel o tom, že to hrají mladí a nezkušení herci. Tato svěží letní komedie se bude líbit všem co si chtějí večer oddychnout u té bedýnky. ()

megajalec

Svižná česká vecička. Najlepším vysvedčením pre tento film bolo asi to, že na jeho konci som mal neodolateľnú chuť na deci vínka :) ()

Jebak8

Zajímavý film svou náladou, vzbuzoval ve mě pocit, že víno všechno vyřeší...:D:) Myšlenku to žádnou hlubokou nemělo, prostě se u toho člověk hezky cítil a hezky se na to koukalo. ()

Idealista

Konečně !!! Po dlouhé době Česká komedie , která mne neprovokuje svou stupiditou a agresivitou . Skrátka příjemná odpočinková záležitost . ()

kosaka

Jak píše Galadriel, nejlepší by bylo nemuset koukat na první část filmu, odehrávající se v Praze. Ve filmu je jinak pár povedených vtipů, ale ta výplň mezi nimi mi nesedla. ()

transbeskyd

Pusťte český čerty na Moravu a peklem se vám vodmění:) Dobrý ale..možná jsem hnidopich (a původem Moravák), ale když už si hrát na Moraváky ze vsi, které si dost Pražáků představuje jako bodré, usměvavé a hlavně věčně nalité chasníky s červeným nosem, tak se vší parádou, včetně nářečí a patřičného přízvuku, že pane Skopečku a spol..Jinak fakt zábava co neurazí. Tož tak, snad mi to cajzli odpustí a zas dojedů popit:) ()

Gloory

Nečekal sem nic, dostal sem ještě míň!.. Ten film je jednoduše o hovně....moc by mě zajímalo o čem může být dvojka, ale zjišťovat to snad ani radši nebudu... ()

Moni33

Konečně nějaký novodobý český film, kterému neschází dobrý děj, dobří herci a dobrý humor! Můj oblíbený herec Kryštof Hádek zvládl hlavní roli fantasticky a vždy mě rozesmějí ty jeho falešná příjmení na začátku :) Konec mě ale vždycky rozesmutní... Velké plus v tomhle filmu má taky hudba! ()

swinevenca

Z vlastní zkušenosti vím, že vinaři na Moravě jsou celý pryč, když jim přijede vykládat tlupa pivařů o tom, co vědí z Bobulí, to si můžete ve sklípku pomalu začít balit kufry. Pro nás Čechy asi příjemné zpestření, ale podle tohodle filmu to na Moravě na žádnou velkou dřinu nevypadá, když i takovej pražskej podvodník se naučí udělat červenej burčák během 14 dnů, jedna z mnoha vad na scénáři, kterej je asi nejslabším místem týhle jinak povedený oddychovky. ()

camperiqk

Písnička k filmu Atentát od skupiny Kryštof dává tomuto filmu sama o sobě 1 hvězdičku. Další 4 jsou za krásný příběh a výbornou komedii. ()

calculus

Letní komedie. To je takový specifický žánr stojící na předpokladu, že už je každý natolik vyřízený z veder, že nemá sílu to vypnout:-) Nic proti nikomu, ale proč pořád to klišé "o Pražácích a pro Pražáky"? Klidně to mohli točit v metru s krabicákem. Druhý díl už neuvidím, bude definitivně na úrovni Kameňáku. ()

x_ander

Ačkoliv Bobule obsahují řadu chyb a čisté 4* to nejsou, tak je dám. A to proto, že když se chce, tak i u nás může vzniknout neskutečně příjemná a pohodová komedie, která má dost výrazný feel-good efekt. Dějově scénář trošku hapruje, ale vynahrazuje to řada hlášek a situací, které by zasloužily vytesat do kamene (a nejsou křečovitě trapné!). Ale hlavně - Bobule umí úžasně naladit na takovou tu "letní" náladu a člověk opravdu dostane chuť si dát dvojku dobrého vína. ()

Zemřel herec Jan Skopeček

Zemřel herec Jan Skopeček

27.07.2020

Navštivte místa, která znáte z českých filmů

Navštivte místa, která znáte z českých filmů

28.08.2019

Dnes již kultovní trilogie Slunce, seno... je neodmyslitelně spjatá s malebnou jihočeskou krajinou. Film má samozřejmě i své odpůrce, ale ti, kteří si ho zamilovali, mají Hoštice za své poutní místo.… (viac)