Honza a Jirka sú kamaráti a drobní podvodníci. Kšeftujú s bytmi, autami a všetkým možným, čo im príde pod ruku. Honzu však z tohto života vytrhne správa o tom, že jeho dedko z Moravy, ktorého dlho nevidel, je vážne chorý. Honza sa rozhodne, že dedkovi splní jeho životný sen a pritom si neočakávane splní aj svoj vlastný. (STV)

rakosabasta

Snad je to obšlehlý Dobrý ročník, ale autoři "neopisovali" bezmyšlenkovitě, což je právě patrné na hezky vypracovaných jednotlivých postavách a nárazu Pražáků s Jihomoraváky. Začátek filmu jako lehká reminiscence na případ Lukáše Kohouta a jeho falešné identity... No, prostě krásné propojení se současností, který se snaží najít něco naděje. ()

Jevablo

Vtipný pokus o proniknutí do vinařského světa, navíc naplněný humornými scénkami, které jsou dobře napsány, natočeny i zahrány. Nehledejme tu samozřejmě žádné Shakespearovské drama o deseti dějstvích, ale tam také úmysly autorů nesměřovaly, je to příjemná oddechovka, kterou si rádi pustíte i příště. Vůně burčáku je cítit skoro i z obalu:-) ()

Chandy

Po druhom zhliadnutí musím pridať. Vlastne si ani neuvedomujem prečo som už na začiatku nehodnotil na plný počet. Po trošku pomalom pražskom rozbehu sa presunom na na Moravu film zmenil na svižnú komédiu, so síce mierne predvídateľným, ale úprimným a milým príbehom. Veľmi dobre zvládnutý casting. I LOVE YOU, TEREZA!!! ()

CSFDmisika

Tenhle film si na nic nehraje a ve své prostotě nás chce zkrátka jen pobavit - a to se mu daří. Shlédla jsem i Dobrý ročník, se kterým se tento film často srovnává. Kdybych si ale měla vybrat, který z těch dvou filmů chci vidět podruhé byly by to Bobule. Nejsou tak precizně natočené, nemají tak dobrou kameru, ale mají svižný děj, uvěřitelný vývoj hlavní postavy a celé je to takové malebné a sympatické. ()

Sevprince

Ono je to sice moc hezký, poetický, pohodový, v krásném prostředí Pálavy. Jenže...jenže. My, co tady žijeme, zkrátka nemůžeme vzít v potaz to, jak je tam jih Moravy vykreslen. Přijde mi, jako by snad podle "pražáků" lidi tady neuměli číst a psát, jezdili věčně ožralí, neměli internet a nevěděli, kolikátého je. Být to míň přitažené za vlasy, jdu s hodnocením výš, protože krásy Mikulovska a krásy Terky Voříškové mají něco do sebe. 60 % ()

AltairAhad

1* za nějaké ty vtipy a hudbu, 2* só za našu přenádhernó Moravu! Hádka moc ráda nemám, Langmajera taky ne, Voříškovou tak nějak nesleduji, ale třeba Postránecký do své role zapadl skvěle. Děj to skoro žádný nemá, nebo alespoň já jsem tam skoro žádnou linii nenašla, ale proč si nedopřát trošku vínka? ()

mire.k

Zdlouhavé a režijně nezvládnuté. Kdyby si rejža zastříhal, byl by s toho pěkný film. Dá se na to dívat, ale jen jednou. Podruhé s rychloposuvem. ()

Mamo

No co k tomu dodat... snad jen to, že nejlépe to vystihl pan uživatel monolog! Stručně a svižně objasnil celou záležitost z pohledu člověka, který všemu rozumí. Aneb buďme originální za každou cenu!!! Zajímavé komentáře zajímavých lidí: Tetsuo, T2, Tatatranka, Tereza666... slovo trotl taky začíná písmenem T, náhoda? Filmový guru (nutno podotknout rádoby): KOZEL84 ()

Poga

Celkovo taký pomalý film, ktorý vlastne ani mená moc čo povedať, aj keď sa od to urputne snaží. Hviezda naviac za Terezu Voříškovú. 55% ()

Bilbo.cz

Bobule jsou typická česká komedie, jen situovaná do trochu půvabnějšího prostředí, než je obvyklé. Příběh není nečekaný, ale vtipné momenty se nějaké najdou. Navíc si film hezky dělá srandu z Pražáků. ()

Pythonator

Příjemná letní komedie, která nesází jen na přitroublý buranský humor a snaží se být vážnější a dospělejší. Na současný český film dobré. Jedna hvězda navíc za Terezku, nejkrásnější českou herečku s tím nejroztomilejším hlasem, který by se dal poslouchat nejen v posteli. ()

solver

Tento film jsem viděl až po seriálu Vinaři - a to mu hodně pomohlo, protože tohle je asi předloha. Táborský je nejlepší :-) ()

Flashheart

Z x nedostatků bych vypíchl pokusy o poetické scény bez dialogů nebo děje, které se vážně nepovedly, dále trapnou hudbu. Krom spousty nedostatků to mělo i spoustu pozitiv. Zkrátka průměr, dá se na to koukat, ale zázrak to teda není. ()

soukyd33

Hezká hudba, hezká krajina, a hezká holka. Film je o ničem, a jen se občas zasmějete. Asi mi nebyl sympatický ten typ zlodějíčka, ale film neuznávám. Poznámka: Znovu už se na tento film nepodívám. Poznámka: Tereza Voříšková je i zde opět sexy. Jeden z důvodů, proč na to koukalo tolik lidí. Hvězdiček 1 ()

Zemřel herec Jan Skopeček

Zemřel herec Jan Skopeček

27.07.2020

Navštivte místa, která znáte z českých filmů

Navštivte místa, která znáte z českých filmů

28.08.2019

Dnes již kultovní trilogie Slunce, seno... je neodmyslitelně spjatá s malebnou jihočeskou krajinou. Film má samozřejmě i své odpůrce, ale ti, kteří si ho zamilovali, mají Hoštice za své poutní místo.… (viac)