Láska Gabrielly a Troye trvá i o prázdninách, kdy si s partou spolužáků přivydělávají v místním klubu. Jejich společnou vášní je muzika, a tak není divu, že se přihlásí do pěvecké soutěže. Někteří ale začnou intrikařit a kamarádství na život i na smrt je rázem ohroženo. (oficiálny text distribútora)

Olík

Jednička, dvojka, trojka, dvacetosmička…….vždyť je to jedno! Pořád to je o zpěvu, tanci, sladkém ksiftíků Zac Efrona, basketbalu, přátelství, nezletilosti, lásce, bla bla bla…..i když vlastně, oproti jedničce se zjednodušil scénář, slabší jsou i choreografie a herecké výkony, takže to zase tak jedno není!!!!! ()

hazaba

Asi půjdu proti většinovému mínění, ale dávám tomu slušnější hodnocení. Jistě, zápletka je ubohá, nicméně od prvního dílu se to liší o chlup lepšími hereckými výkony a propracovanějšími hudebními čísly. Takže jako kulisa k vaření/žehlení/pletení či jakékoli jiné činnosti, u které nemusíte dávat příliš pozor, ideální. ()

triatlet

Loni v Londýně jsem koukal, co znamená reklama na "High School Musical" - plakáty na ulicích, v rodině dvanáctileté holčičky hrající si na "střední"... Konečně jsem se koukl na tento soudobý americký skvost. Půlhodinka televizní zábavy byla sice jednoduchá, kýčovitě barevná, hudebně podprůměrná (Amerika objevuje dávno objevené -New Kids on the Block, Lunetic), ale nejmíň bodík si zaslouží alespoň za choreografii pořadových cvičení:-) ()

corpsy

Snáď som v poriadku. Pretože v mojom veku a záujme o totálne opačné filmové žánre, je dať takéto hodnotenie krajne podozrivé. V minulosti pre mňa takéto detinské ´´skvosty´´ predstavovali skôr niečo ako pre čerta kríž. Je to malinovka, ktorá nemá zo skutočným svetom a životom nič spoločného, ale občas treba zasnívať a vydolovať zo seba dobrú náladu. ()

StarsFan odpad!

Jednička reprezentovala docela průměrný, ale pořád slušný pokus o dobytí teenagerského Olympu, který aspoň rychle uběhl a člověk se při něm moc nenudil. Děsivá realita všudypřítomných testů a zkoušení na mojí střední škole nakonec zapříčinila, že jsem si řekla, že když nebyla jednička této muzikálové střední školy tak špatná, dvojka by s o něco vyšším hodnocením na CSFD mohla být ještě o něco málo lepší. Jak jsem byla bláhová... Je vidět, že většina lidí si pustila jen první díl, a po něm pokusy přijít na chuť této sérii vzdala. Zatímco jiná menší skupinka těch, co byla z jedničky nadšená, se vrhla i na pokračování. Jinak si těch 62% skutečně nedokážu logicky odůvodnit. Písničky přestaly být už téměř poslouchatelné, zápletka byla nudná, už se ani nedokal žádný "velkolepý" závěr ve stylu "muzikál vs. matematická soutěž vs. basketball". I když jsem to proskákala stylem "pět minut překočím, na jednu minutu se kouknu", šíleně jsem se nudila. I biologie se svými askonními, sykonními nebo leukonními tělními typy u živočišných hub je zábavnější. Skutečně nechci vědět, o čem bude připravované pokračování tohoto filmu. ()

• Ryan (Lucas Grabeel) i Kelsi (Olesya Rulin) ve filmu vystřídali 13 různých čepic. (Cheeker)
  • Přestože je dvojka založena na létě, při natáčení, které probíhalo v březnu, jednou sněžilo. (figi6)