Juno (Ellen Page) je šestnáctiletá středoškolačka, která se potýká s nečekaným těhotenstvím. Otcem dítěte je další teenager, Paulie (Michael Cera), kterého ovšem ona nepovažuje za svého přítele. Chce, aby všechno skončilo jako špatný sen, ale zjišťuje, že musí začít situaci řešit. Využije pomoci své nejlepší přítelkyně Leah (Olivia Thirlby) a uvažuje o Centru pro pomoc ženám, aby jí pomohlo s „rychlým potratem“, jak tomu sama říká. Před klinikou ale potká svou kamarádku Su-Chin (Valerie Tian), která odmítá potraty a přesvědčí ji, aby svoje rozhodnutí změnila. Juno nakonec spolu s Leah nachází v Penny Saver inzerát od Marka a Vanessy Loringových (Jason Bateman, Jennifer Garner), kteří zoufale touží po dítěti a právě zde začíná příběh mladičké dívky Juno a jejího dospívání. (oficiálny text distribútora)

blackJag

Příjemný malý film, který nabízí především výborný scénář, kterým necloumá patetičnost ani žádné životní pravdy a moudra, díky čemuž působí zábavně, upřímně a přirozeně. Samozřejmě, bez podpory výborných a přesných hereckých výkonů celého hereckého souboru by to nebylo tak přesvědčivé, ale herci jsou opravdu skvělí a proto je výsledek takový jaký je. I ten výběr doprovodných písní působí velmi trefně a vkusně, což určitě zaregistruje nejeden divák. 90% ()

sskrblik

Nezodpovědná holka jménem Juno otěhotní ve svých 16 letech a ikdyž bere spoustu věcí s lehkostí, tak ve skutečnosti není zbabělec. Na film se pěkně dívá a nenudí. ()

Gallagher

Sympatická a šikovná hlavní představitelka a její správně zmatený a nejistý protějšek táhnou celý film. Příběh je místy značně nevyrovnaný, ale sarkastické připomínky Juno a myšlenka filmu podtrhují tento (podle mě) skvělý milník současné Indie kultuře mladých. ()

Gurtha

Těšila jsem se na příjemně strávený večer s milým indie filmem - titulky mě nadchly, ale pak nastal mírný zmatek - Juno je svá, její rodina zvláštně normální, její přítel "dostatečně" mimo ale adoptivní rodina "(jak) z magazínu" mi nedala celou dobu spát (kde mají schovanou mrtvolu?). Celkem zůstává milý pocit z milého filmu (že říkám často milý?), ale pokud řeknu "Podívej se na Juno" bude následovat: "má úžasnou hudbu". ()

R1CH1E

Tenhle film je balzám na duši, a to ten, který sice občas divně zavání jednoduchostí a prostostí, se kterou nám podává příběh,který je sice jednoduchý, ale zato ho celou dobu prožíváte s milou a trochu ignorantskou Juno a tím pádem splní svůj účel a zaručeně vás zahřeje u srdíčka. ()

Kurikmoon

Na začiatku mi film trošku liezol na nervy. Nevedel som, či to všetci myslia vážne, alebo nie. Potom začali vykukovať silné momenty. Občas detský občas dospelý prístup Ellen. ...Uveriteľné. Super tatík, a o manželoch Loringovcich ani nehovorím. Ostatní príjemne sekundovali.. Ale pre mňa celému filmu s prehľadom kraľovala nie Ellen Page, ale Jennifer Garner. Tie rozpoloženia a emočné scénky čo hrala.... waw. Ja som jej to absolutne veril. Druhá polovica filmu lepšia. Akurát tá asistencia Leah pri pôrode bola riadne mimo. Skrátka príjemný filmík so zdravou porciou cynizmu a hlavne nečakanými hereckými výkonmi. ()

Zagi20

Upřímný příběh o neobyčejné 16-ti leté dívce. Byl jsem překvapen s jakou lehkostí Reitman dokáže odvyprávět story o tak těžké životní zkušenosti. Je ale jasné, že veškeré zásluhy na tak skvělém filmu nezískává pouze rejža, ale velký podíl na něm má taky herecky jistá Ellen Page. ()

J-o-k-e-r

Milý, hezký film se sympatickými hereckými výkony a povedeným soundtrackem. Jak E. Page fakt nemusím, tady opravdu zaválela. Hezká myšlenka, ale Juno kolem mě opravdu jen profičí ... ()

Henk123

Pro mě absolutně nezajímavé, chápu, že to je hit všech náctiletých těhulí, ale já na takovýto film postrádám vagínu a potřebnou hladinu estrogenu. ()

Jaro.Krafcik

Tak toto komédia nebola , ani zďaleka. Síce tam bol obľúbený komik Bateman ale ani ten nejako nepobavil. Obyčajná priemerná dráma o tehotenstve šestnásťročnej ktorá sa namiesto potratu rozhodne že dieťa vychová inej rodine. Aj takéto prípady sa stávaju. Vďaka krátkej stopáži nuda nebola no Juno jednoducho nepresvedčila.. 3* ()

drackula

Veľmi milý malý film. Človek by si povedal, že vzhľadom k téme pôjde o film plný kríz a problémov, ale celkovo z neho ide skôr veľmi príjemná emócia a nekoná sa ani žiadne citové vydieranie. Herecky je Elliot Page skvelá a na malom priestore sa predviedla aj Jennifer Garner. 90% Amazon ()

P1tr

Pěkný film,který dokáže zahřát u srdce a občas i rozesmát. Je až překvapivé, jak rychle si dokážete hlavní postavu Juno oblíbit. Zásluhu na tom má skvělý scénář a především oskarovou nominací zaslouženě odměněný výkon Ellen Page. Jason Reitman dokázal že umí a ačkoliv se mi jeho předchozí Děkujeme, že kouříte líbilo o chlup víc, i Juno patří díky lidskému podání a příjemným hercům k tomu nejlepšímu, co můžete v oboru shlédnout. ()

dinsdale

Velice dlouho jsem se bránila páté hvězdičce, ani nevím přesně proč. Viděla jsem ten film za poslední tři měsíce pětkrát a pokaždé mě znovu dojme a.. ano, i rozpláče. Vždycky mě dostane ten humor, (sebe)ironie, cynismus; dostává mě fantastická Ellen Page i její pasivní přítel Michael Cera a ze všeho nejvíc jsem unešená výběrem kytarovek na soundtracku, díky němuž jsem objevila svoji novou hvězdičku - Kimyu Dawson. ()

horpe

Ellen Page se hlavní role zhostila na výbornou a ještě k tomu s neuvěřitelnou lehkostí...že by nová vycházející herecká hvězda...uvidíme. Příjemný film, okořeněný navíc pěknou hudbou - určitě stojí za vidění. ()

Almásy

naadhernyy film a asi najlepsi film o dospievani a pre dospievajucich. film je vlastne ako puberta sama, zo zaciatku zmatena, hladajuca sa, potom trpka a na zaver neskutocne dojemna. ellen page u mna absolutne zabodovala, detto vynikajuca jennifer garner. taketo filmy mi tu chybaju, kazdy mozeme spravit superdepku o neplanovanom rodicovstve a tak dalej, ale toto je pre mna umenie. maly velky film. vsetkym odporucam. kraaaaaaaaasny film!!!! ()

Co chystá Jason Reitman?

Co chystá Jason Reitman?

10.05.2016

Po Děkujeme, že kouříte, Juno a Lítám v tom patřil Jason Reitman mezi nejobletovanější mladé režiséry. Po Znovu a jinak, Prodlouženém víkendu a Mužích, ženách a dětech už mu ale tolik lidí nevěří.… (viac)

Fresh Film Fest 2010 o krok blíž!

Fresh Film Fest 2010 o krok blíž!

11.08.2010

Festival Fresh Film Fest, který proběhne v Praze od 25. do 29. srpna, zahájí předpremiérová projekce filmu Scott Pilgrim proti celému světu v kině Aero. Jde o adaptaci komiksové série Bryana Lee O… (viac)

Reitmanova „žena ve stínu“

Reitmanova „žena ve stínu“

06.08.2010

Jason Reitman se definitivně zařadil mezi tvůrce, jejichž nové projekty sledujeme s velkým zájmem. Pro drama Young Adult se navíc spojil se scenáristkou Diablo Cody, která pro něj napsala už… (viac)

Playboy podle Diablo Cody?

Playboy podle Diablo Cody?

29.09.2009

Za svůj první scénář dostala Oscara. Kromě toho byla Juno solidní hit, takže to vypadalo, že před Diablo Cody leží dálnice ke slávě. Poté, co „hororová satira“ Bacha, kouše! v zámořských kinech v… (viac)