Hollywoodské hvězdy George Clooney, John Malkovich a Brad Pitt se setkávají pod režijním vedením Ethana a Joela Coenových (Tahle země není pro starý) v netradiční černé špionážní komedii, v níž ukradený rukopis spustí lavinu neuvěřitelných událostí.  Osborne Cox (John Malkovich) je operační důstojník CIA, který bojuje o přežití. Jeho kariéra i manželství už dlouhou dobu nikam nevedou a Coxe chápe snad už jen láhev alkoholu. Harry Pfarrer (George Clooney) je domýšlivý ministerský úředník, který za zády své ženy holduje internetové seznamce a ve sklepě si sám vyrábí sexuální pomůcky. Za zmínku stojí, že udržuje známost i s nespokojenou Ozzieho manželkou Katie (Tilda Swinton). Když Ozzie definitivně přijde o práci u CIA, rozhodne se ve své slastné nevědomosti napsat vzpomínkovou knihu. Bohužel netuší, že jeho žena si chystá vhodnou půdu pro rozvod a zmocní se rukopisu z jeho počítače. Disk se pak omylem dostane do rukou potrhlé zaměstnankyně fitcentra Lindy (Frances McDormand) a jejího natvrdlého kolegy Chada (Brad Pitt). Oba prosťáčci v tom vidí báječnou příležitost, jak přijít k penězům, ale nenapadne je nic lepšího, než svůj objev nabídnout Rusům. Tím se ovšem spustí řetězec událostí, které ukážou, jak tajné vlastně tajné služby můžou být. (oficiálny text distribútora)

Plechpetr

Nebýt Bredova idiotského vnímání světa a taky tak trochu blbým vysvětlováním situace od státní správy asi bych tomu dal o hodně horší hodnocení. Ale prostě Bredovi se nešlo nesmát! Výborný film! ()

dakarin

S jevy dnešních dnů se nikterak nemazlící komedie stojí na vynikajících výkonech velmi silného obsazení. Po všech stránkách vyladěné dílko - inu bratři Coenové. Maličko kruté a cynické - inu bratři Coenové. Malkovich a Pitt ve svých rolích zajímaví již pouze svým hereckým uměním snad ještě malý kousíček nad ostatní, ale celý casting mimořádně typově zdařilý. Příběh filmu je sice přetažený, ale vtipně a trefně vyjadřuje situace reálu. Mě možná překvapivě něčím připomíná francouzské komedie s Pierrem Richardem... ()

Biopler

Coenovci vycítili šancu a mali megašťastie, že sa im podarilo vyskladať pánsku zostavu Clooney, Pitt, Malkovich a Simmons. Poslední dvaja typickí magori, presne padnúci do svojich rolí, nesklamali. Zvlášť cynika Simmonsa v poslednej tretine som úplne žral :) Komédia, pri ktorej najviac zožeriete večerníček Pitta s Malkovichom v aute a taktiež ako si Brad, Chad, náramne užíva rolu blbečka, obyčajného trénera z fitka. A úplne štýlovo je poňatý i jeho nečakaný odchod zo scény. Burn After Reading sa mi páči aj po filmárskej stránke, ako pracuje s divákom, ako umne užíva strih a jemne skáče bez vysvetlenia v deji, dáva divákovi vodítka, aby si sám domyslel súvis. Hra s divákom, hlavne pritom ako hudba až nepríjemne zvýrazňuje scénu, je skvelá. Taktiež hrátky sledovania Harryho, resp. Harryho kutilstvo v garáži výborne gradované až po vrchol. Coenovic humor absurdity ja môžem. Na ploche iba 92 minút až nečakane veľmi dobre vykreslia postavičky, par excellence je predstavenie Lindy počas prehliadky u lekára, vskutku výborný nápad. Mix hviezd Hollywoodu je výborný čo sa týka pánov, no akosi som si úplne nezgustol na výbere Swinton či McDormand. Ich vzťahy s pánom Pfarrerom boli málo presvedčivé, málo iskrivé, ešte chladnú Swintom beriem, ale McDormand? No to snáď nie. Film celkom chladne zachádza s pánom Osbornem, ktorý sa po vyhadzove z domu kdesi fláka na kajute a nie je jasné čo má za lubom vo zvyšku filmu. Na konci už príde hromadnejšia odpaľovačka postáv, čo mi až tak nevadí, no k postave Osborneovej manželky sa už film nevráti. Aj tak hodnotím túto vecičku veľmi dobre, lebo natočiť komédiu je dnes umením. A Coenovci si na to stále trúfajú a ja im rád fandím. ()

Kalimero13

Coeni jsou na mě, přiznán se, někdy moc umělečtí, ale jindy se mi zase trefí perfektně do vkusu. A to je i tento případ. Velice krátký, ale netradičním vtipem založeným na obskurnosti charakterů a situací nabitý film. A ti herci. Ježkovy voči jaká slast byla sledovat, jak si to každý z herců užívá. Clooneyho jsem měl ani nevím proč za takového herce za zenitem, a vono vůbec. Cholerický Malkovich, překvapivě civilní Swinton, správně naspeedovanej Pitt a do poslední chvíle tlačící McDormand uzavírající film skvělou pointou. Sledovat absurdnost situací, kde jde zainteresovanost postav na dřeň, zatímco okolní svět v podobě FBI ani netuší, jak si s takovou malichernou bouří ve sklenici počít, vystřelili Burn After Reading za jednu z nejlepších komedií poslední doby. ()

Rebeca

Bratři Coenové přesně vědí, kde "tlačí bota" americkou společnost. Věta "Všechno jsou jen malichernosti",  pronesená ve snímku Georgem Clooneym, zní jako motivační bonmot pro vstup do  "kurzu změny myšlení";  v tomto případě dává ale docela jiný smysl a rozměr - vše je ukryto pod povrchem hrané usměvavé spokojenosti se sebou samým. Nelze nepochválit výborný soundtrack Cartra Burwella a herecký výkon (především) Johna Malkoviche. Ač můžeme scénáři vytknout jistou překombinovanost - 90%. ()

arkie

No ja neviem, co toto malo byt. Nemalo to stavu, napad, nic pozitivne. Naco som sa pozeral na film, kde hlavnu zaplatku rozohrava neuroticka zenska, ktora ide cez mrtvoly, aby ziskala peniaze na plasticke operacie, ktore ju maju dostat od looserskej spodiny? Ach boze, toto Coenovci zasa nezvladli. Nechapem to vysoke hodnotenie, este ze som na to nesiel do kina. ()

Fleak

Tak ani tentokrát mě Coeni nedostali a to jsem do tohodle dílka dával hodně nadějí.Né že by se mi to celkově nelíbilo, ale pořád jakobych čekal něco víc.....jinak Pitt i Malkovich byli perfektní. ()

annickka

Všecko, co se v tomto filmu odehrává, je absurdní a nesmyslný a dotažený do dokonalosti a k tomu výborný herci a scénář prošpikovanej hláškama. Rozhodně nejsem zklamaná. ()

Jeanecek

Na filmu mě nejvíc bavil fakt, že ani jedna z celkem početné skupiny postav nemá nejmenší tušení o co jde. Řemeslně skvělé, působivě exponované postavy, ale celkově občas nuda... ()

cinemaboy7

Bratři Coenové opět servírují to, co jim jde nejlépe "černou komedii". Několik vtipných a skvěle zahraných scén - v podání hysterického alkoholika Malkoviche, paranoidního Casanovy Clooneyho, jednoduchého "sexy"trenéra Pitta, ctižádostivou ošklivku posedlou plastickými operacemi Frances McDormand a chladně studené "krávy" Tildu Swinton a Elizabeth Marvel - se ztrácí v místy více či méně chaotickém a nepřehledném ději, kde řešíte "proč je tenhle v domě někoho jiného" atd. Tři dějové linky se proplétají a spojí v jeden Coenovský celek. Pochválil bych také kutila "Přemka Podlahu" v podání George Clooneho, který dokáže ve sklepě vymyslet a vyrobit za minimální náklady skutečně pekelný stroj. A pokud v tom všem budete mít chaos, jako ředitel CIA, tak to radši po shlédnutí spalte, nebo pusťte ještě jednou. Herci 100%, film 50%=75%:) ()

LordMysti

Z mého pohledu hodně průměrný film. Nevím jestli je to možná přehnaným očekáváním, plejádou vynikajících herců či zajímavím nápadem, ale doufal jsem ve svižnou vtipnou akční komedii. Černý humor mám rád, ale v tomto filmu až na pár povedených hlášek to bylo hodně podprůměrné, o nějaké akci se nedá také pořádně mluvit a vše to nemělo pořádně hlavu ani patu. Škoda, opravdu jsem se těšil na něco "zajímavého" :(. ()

prasklinka

Po hezkých 20 minutách přichází neuvěřitelně trapný děj a hrozné dialogy. Takže bych zázev filmu přejmenovala na "Po stažení smažte". Jednu hvězdičku dávám jenom kvůli hereckému obsazení. ()

POMÍK

Hi ya! Výtečná agentovská transmutace s origoš nápadem a nepřekonatelným iPittem. Sporťák Clooney aka seksuelní labužník, blajnddejty na lavičkách, touha po perfyktbady, Malkovichovi nechutné nohy na molu, sekyrová brutalitka, střelecká syrovost a další kousky, které tento superkus netuctově nabízí. The Fugs jahůdkovsky na závěr... Hurrah, hurrah, hurrah! (Sex joins people) ()

mak.

Od Coenů jsem čekal trochu víc... no i tak to byla skvělá zábava. Promyšlený scénář, dobře obsazení herci - Pittův anabolický tucťák je dokonalý. Zato Frances McDormand mi nebyla moc po chuti. ()

Respex

Velmi chytrý film. Režie bratrů Coenů je kvalitní, to každý ví. Herecky obsazeno skvěle, scénář je výborný, ale do pěti hvězd chybí jakési kouzlo. Jedná se o velmi kvalitní komedii, ale přesto dávám 4*. ()

Pitt a Clooney opět pohromadě?

Pitt a Clooney opět pohromadě?

25.09.2021

Mezi velkými hollywoodskými studii právě zuří nová bitva. Sony, Lionsgate, Apple, Netflix, Amazon, Annapurna, Universal, MGM i Warner Bros. se údajně v těchto dnech přetahují o práva na nový thriller… (viac)

Clooney natočí scénář od Coenů

Clooney natočí scénář od Coenů

26.10.2015

Spolupráce bratrů Coenových a George Clooneyho zatím čítá Bratříčku, kde jsi?, Nesnesitelnou krutost a Po přečtení spalte. Už brzy uvidíme jejich čtvrtý společný film, retro komedii Ave, Caesar!, tím… (viac)

Nej filmy roku 2008

Nej filmy roku 2008

25.12.2008

Clooney v tom lítá

Clooney v tom lítá

29.08.2008

George Clooneyho ještě letos uvidíme v nové coenovce Po přečtení spalte (tedy pokud si jí všimne nějaký tuzemský distributor) a pak má naplánováno tolik projektů, že i super-vytížený Nicolas Cage je… (viac)