Thor

Thorovmu otcovi, vládcovi bohov Odinovi, trvalo veľa rokov, kým vo svojej ríši Asgard nastolil krehký mier. Jeho arogantný a domýšľavý syn ale robí všetko preto, aby túto rovnováhu narušil. Keď pohár trpezlivosti jeho otca pretečie, Odin Thora exemplárne potrestá. Odoberie mu jeho božské schopnosti a zvrhne ho medzi obyčajných smrteľníkov na planétu Zem. Zvrhnutý a zavrhnutý Thor spočiatku ľuďmi opovrhuje, ale postupne sa mu dostávajú pod kožu, najmä pohľadná vedkyňa Jane Foster. Thorovi ale nie je dopriate užívať si pozemský pokoj. Jeho brat Loki chce využiť Thorove aktuálne oslabenie a pošle naňho armádu všetkého schopných zabijakov, ktorá rozpúta peklo na Zemi. Odinov synček sa bude musieť rýchlo rozhodnúť, či nechá ľudí za seba umierať, alebo sa vzchopí a vyrazí do boja. (TV JOJ)

Don82

Příběhově poměrně plytké, naopak vizuálně zajímavé. Thor se myslím uvedl celkem obstojně, i když některé scény byli vyloženě natahovací a naopak řežby bylo pomálu. Celkově, ale jako úvod k The Avengers, na které jsem opravdu zvědav. dobré. ()

merlinovic

Pěkné efekty a bitvy s obry. Chris Hemworth se jako Thor taky dobře předvedl. Naproti tomu Loki byla jedna velká katastrofa jak po herecké stránce tak po jeho mytickýh vlastnostech. Odin zde působí jako světový mírotvůrce. Pak je tu ještě Thorova družina s velkýma kecama, ale naprosto žádnýma schopnostma. Aby film náhodou nepůsobil rasisticky tak mezi blonďatými Ásy uvidíme i černocha nebo asiata... což nemusím podotýkat, že působí jako pěst na oko. Ze severské mytologie si autoři vzali jenom co se jim hodilo do krámu. O "příběhu" se radši ani nebudu vyjadřovat. Abych to shrnul je to efektní show které by víc prospělo kdyby se zaměřila na války mezi Ásy a Obry. ()

RajCZitko

I přes velká hodnocení jsem si zanechával vůči tomuto filmu trochu skeptismu. Při projíždění záběry mě také nablejskaná brnění atd taky moc nenadchla, ale když přišlo pak už na samotný film, docela příjemné překvapení. Ano, sice je to fantas magorický, ale překvapivě pohodlně se na to dalo koukat. Postavy charismatické a pro většinu asi i sympatické, příběh a celý akt svižný a zajímavý. Nicméně nevidím nějak moc důvodů, abych si tento snímek v budoucnu pustil znova. ()

Looka odpad!

Tento film dává nový rozměr sousloví ULTIMÁTNÍ SRAČKA. To asi Kenneth přešel z cracku na acid, ale proč to vzali Hopkins s Portmonkou nechápu. ()

xpantherx

Film nenudil, ale išiel strašne po povrchu. Nedopadli na mňa absolútne žiadne emócie ani mi oko nezvlhlo pri žiadnej scéne a to tam bolo príležitostí neúrekom (zrada, láska, súboje, ...). Proste nič. Avšak musím povedať, že som sa nenudil a boli to príjemne strávené dve hodiny, taká oddychovka, sadnúť k filmu s pivom a nerozmýšľať. Aj keď musím povedať, že scény zo Zeme boli u mňa nič moc, niektoré veci boli dosť nelogické (napr. určite by si išiel ostrelovač zobrať luk na obranu Mjolmiru). Obrat zo zlého na dobrého boli bez emocionálneho obsahu, proste len tak z ničoho nič. Taktiež až na drobnosti sa Thor po Zemi pohyboval akoby tam býval, vôbec sa nečudoval nad autami, oblečením, zbraňami atď. 70% ()

Dampfer

Smutné zklamání, a to jsem se těšil na pořádnou comicsovou jízdu, ale dostal jsem jó hodně rozjetý dragster, kterému chvíli po startu chcípl motor a pak jsem pozoroval řidiče, jenž přemýšlí co se stalo. Thor měl vykročeno dost dobře, svět ledových obrů mě dostal, navíc hlavní hrdinové celkem sympaťáci, ale pak film ztratí tempo, herci nasadí jiskřící očička a blbé úsměvy, vše okoření nefunkční humor, málo akce, kopa klišé a finále, které s porovnáním s jinými podobnými snímky bylo celkem ubohé.Chyby se kupí jedna na druhou a nic to nekompenzuje. Je mi Thora líto, ale těším se na dvojku, protože doufám, že z toho sympaťáka ještě něco vytvoří. ()

sulda007

dění na Asgardu dobrý, dění ve vesmíru též, ale dění na Zemi... každopádně pěkná výprava, mužný Thor a jeho správně odporný bratříček, donutivší mě na konci filmu /po titulkách/ se zamyslet ... ale ta Thor + Jane lovestory, to si mohli nechat ()

Wolf

I když by tomuto filmu přece jen seděly víc 4 hvězdy, tak dávám pět na protest proti poměrně nízkému hodnocení. Ve filmu jsem nenalezl téměř jedinou nudnou chvilku a byl jsem napjat od začátku do konce. Jak akční, tak klidnější scény jsou skvěle zpracované a filmu by slušelo 85% ()

Vron

Vuhúú. No, byla to legrace a nenudil jsem se, i když samozřejmě pár připomínek a poznámek, spíš faktičtějšího rázu, bych na hlavě měl: 1) co vím, byli vůči tomu i protesty, takže... Skandinávie byla vždy proslulá obchodem s otroky z Afriky (jako první přeci objevili Ameriku, kde je černochů spousta), a proto opravdu nechápu, jak někoho vůbec mohlo napadnout "černoch mohl být taky Viking, tak co třeba Heimdall?" Odinův syn, co?; 2) mám za to, že Odin přišel o oko jinak; 3) chápu, že Laufy zní líp než Fárbauti, ale když se nad tím zamyslíte, je docela legrační, že ten obrovskej modrej tetovanec je vlastně Lokiho matka; 4) tahle mytologie je vcelku známá, tak proč nikoho nenapadlo říct Thorovi: "Hele, znáš Lokiho? Nechci ti kazit iluze, ale ..."; 5) fantazii se prý meze nekladou, ale... Asiat a D'Artagnan?; 6) kdoví co ještě... Ale tak na druhou stranu se tahle přitaženost vlasů musí brát s nadhledem, že? Proto čtyři mjamja. A na závěr - uchopení Lokiho bylo stejně lepší než Thora. Proč se nikdy nefandí těm hubeným, co umí točit tyčí? A pak je ještě zesměšnit helmou s tykadlama... A stejně máte všichni raději sobotu než čtvrtek, tak nedělejte. ()

Gromit

Svěřit režii této comicsové adaptace zkušenému shakespeareovskému odborníkovi Kennethu Branaghovi byl mimořádně šťastný nápad. Kdo jiný by mohl poutavěji odvyprávět příběh zapuzeného následníka trůnu (viz Král Lear), který musí v cizí zemi vybojovat bitvu o osud svého království a ještě se tam stihne zamilovat (viz Jindřich V.)? Branagh však tuto heroickou vyprávěnku obohatil také o typicky suchý britský humor, bez nějž by některé pasáže jen stěží fungovaly. A zároveň se dokázal vypořádat i s trikově náročnými scénami, které mu až dosud byly spíše cizí. Branaghovo režijní mistrovství tak učinilo z Thora nejlepší comicsovou adaptaci posledních let. ()

Bounded

Komikosvá pohádka, která byla naštěstí úplně jiná než jsem čekal. Charismatický Hemsworth a hlavně většina děje na vizuálně podmanivém Asgardu. Mám jen málo výtek. ()

Miro_CZ

Další z Marvelovských komiksovek. Pro mě oproti Iron-Manovi, X-Menům nebo Avengers trošku průměrnější, ale na druhou stranu beru film spíš jako takové vysvětlení divákům kdo to Thor je a jaká je vůbec historie Ásgardu. Už se těším na další Marvelovský kousky :) ()

Poncho22

Chris Hemsworth jako nepřemožitelný Thor, krásná Natalie Portman jako jeho filmová partnerka a skvělý Tom Hiddleston jako hlavní záporák. Výborně zpracovaný Asgard, příběh ve filmu taky nechybí. Další z řady výborných komiksových filmů. 80% ()

Erian

Poněkud dýchavičné zpracování komiksu, děj je předvídatelný, hlavní postava je vymydlený árijec, který se napravený a poučený vrací zpět do své domoviny a obětuje svou lásku, aby ušetřil zničení světa? Co to je, toto? Natalie Portman působí jenom jako ukňouraná pipka, Ódin opravdu jen jako stařec, který má to nejlepší už za sebou a Loki přece jenom situaci nezachrání. Roztahané, nudné dialogy, prázdné scény, pár vtípků a pánoprstenové příšery, kterých se už nikdo neleká, průměr, slabý průměr. ()

melekos

Snažím se přijít na to, kam bych tento film vlastně zařadil. Nastiňuje romantickou část, (tím nemyslím ovšem jen slečnu na našem "realmu," ale i Odinovu rodinku na Asgardu), ale je to i akční fantasy. Ke konci jsem však měl pocit, že je to víc příběh rodinný... Komiksovou předlohu jsem nečetl a tak je mé hodnocení možná zkreslené. Akce ale povedená, ač ne tak častá. Zbytek příběhu sice neutíkal tak rychle, ale zcela neunudil. 75% ()

jadran90

Vždycky když zatloukám hřebíky, cítím se jako Thor. Expert na Shakespeara, Kenneth Branagh, rozehrává na pompézním jevišti akční drama splňující všechna přísná měřítka. Máme tu bratrskou rivalitu, touhu zavděčit se otci, životně důležité rozhodnutí, osudovost, odloučení od lásky... William by měl radost. Oceňuji vyváženou akce, dialogů, emocí, vtipu. Film má svou tvář, nadčasovost, poetičnost a také svůj svět. Lépe řečeno své světy. Asgard je silně působící jeviště, navíc nádherné a scény na něm jsou o stupeň lepší než na zemi. Dohromady to má logiku, dává to význam a drží to v jednom celku. Nechápu moc ty silně pozitivní ohlasy na herecký výkon Hiddlestona, protože víc než umaštěný ufňukánek se mi líbil Hemsworth jako Thor. Skvělý vikingský vzhled, vypracovaná figura, drsný pohled, dobré hlášky, plášť rudější než Leonidův a zábavná pěst na oko v našem světě. A to jeho kladivo jistě ocení nejeden řemeslník. Hudba dobrá, spíš mě mrzí nepřehlednost některých bojových scén. Taky se dalo víc vytřískat z Thorovy neznalosti zdejších poměrů. Nicméně díky krásně vytvořenému světu je tahle marvelovka jedna z nejlepších. Hodnocení: 85% ()

Knor

Tak nakonec své hodnocení měním. Shlédl jsem Thora ještě jednou po delší době a tentokrát se mi zatraceně líbil. Severská mytologie prolezlá a slepená komiksovým důvtipem a akcí vypadá nádherně a bezpečně funguje. Není to dokonalé, ale určitě mě to nenudilo. Výborný a zábavný komiksák. ()

Bezda22

Kdyby ten film trval hodinu. A z většiny by se to odehrávalo na Asgardu. Na Zemi je to tak marná a bohužel velká část filmu. Podle mě je zásadní ten začátek, tak 20 minut, aby se vědělo o co vůbec jako jde. Pak takovejch 15 minut před titulkama a po titulkách ta scéna mi taky příde celkem důležitá. Hodně průměrnej film. Nic tam nefunguje. Když tam Thorovi přiletí do ruky to kladivo, tak nic prostě. Žádnej emotivní zážitek jsem z toho neměl. Prostě prázdno. Takže 50%, ať to neni moc přísný. ()

GudMen

Navzdory štědrému rozpočtu ošuntělá adaptace zámořského komiksu bez špetky invence či osobního vkladu pod taktovkou uznávaného shakespearologa, ve které hraje prim mýtické kladivo. Mnoho povyku pro nic, jak by pravil klasik. ()

Zemřel herec Ray Stevenson

Zemřel herec Ray Stevenson

22.05.2023

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

18.09.2021

Captain Marvel 2 našla režisérku

Captain Marvel 2 našla režisérku

06.08.2020

Pokračování komiksové Captain Marvel nakonec natočí režisérka Nia DaCosta, jež má za sebou například čerstvě remake Candymana nebo snímek indie drama Little Woods. Střídá tak předchozí dvojici Annu… (viac)