Svetová vojna Z

• Česko Světová válka Z (viac)
USA / Malta, 2013, 116 min (Special Edition: 123 min)

Réžia:

Marc Forster

Predloha:

Max Brooks (kniha)

Brad Pitt, Mireille Enos, David Morse, Daniella Kertesz, James Badge Dale, David Andrews, Ludi Boeken, Matthew Fox, Moritz Bleibtreu, John Gordon Sinclair (viac)

Zombies sú ako morová nákaza. Ľudia premenení na odporné stvory, požierajúce mäso. Ani mŕtvi ani živí, ale pre nás normálnych ľudí rozhodne extrémne nebezpeční. Zombies na rozdiel od nás necítia bolesť, nepoznajú strach, a čo je najdôležitejšie, nepremýšľajú. Vojna s nimi, nech sa to zdá akokoľvek nemysliteľné, už skončila. Aj cez to, že ľudia zvíťazili, infraštruktúra celého sveta prešla neskutočným otrasom a ešte stále sa spamätáva. Čo by ste tiež čakali, keď jedna polovica planéty chcela tú druhú zjesť? Prežili len dôležití ľudia, ľudia vo vládach, ľudia stojaci na čele organizácií ako je OSN, mocní ľudia a tiež pár odolných jedincov, ktorí sa riadili súborom pravidiel, ktoré ich dokázali previesť najhoršou a najdesivejšou svetovou vojnou v dejinách ľudstva. Po stopách vzniku nákazy sa vydáva jeden preživší reportér Gerry Lane (Brad Pitt), ktorý bol vyslaný práve OSN zistiť pravdu. Kto nákazu spôsobil, čo sa zvrtlo, a to najdôležitejšie, koho obviniť? A nie je to jednoduchá práca. Spomienky preživších môžu byť cenným zdrojom, svet stále zostal plný klamstiev, poloprávd a utajených rozhodnutí. Dozvieme sa vôbec niekedy, čo sa vlastne stalo? (TV Markíza)

desnik

Originální, velkolepé, dokonale promyšlené, strhující od páté minuty až do samotného konce....měl bych se naučit víc superlativů, abych se příště rozepsal.... ()

elizha

film je dobry mam rada tento typ filmov,, avsak v 3D nič moc...su omnoho lepsie filmy..v 3D, ešteže doma mam 3D telku nevyhodila som peniaze v kine ()

Majklkm

Je to film, jakoby byl vytvořený z předlohy filmů 28 dní poté a 28 týdnů poté. Začal dobře, pokračoval skvěle, avšak konec docela odfláklý. Že by producentům došli peníze, tak to rychle utnuly? ()

mmajjkii

Svižný kousek, který mne prostě bavil. Zejména B.P. v hlavní roli exceloval, musím uznat, že mu fakticky sedla. To, že se zombie povedlo ve filmu taky někoho chytit, bylo osvěžující a dalo se s tím pracovat (ne že by to ovšem byla nějaká revoluční novinka), a ve filmu se s tím taky pracovalo. Takže zasloužené 4*, IMDb 7/10. ()

ScooobyDooo

Mal som možnosť ísť na tento film do kina, ľutujem že som nebol… Filmy so zombie moc nemusím, prídu mi bez deja alebo len s malou myšlienkou - tento film ale dokázal presvedčiť o tom, že sa dá natočiť film so zombie, ktorý bude stáť za to, stačilo do dať do filmu herca ako je Brad Pitt a trošku premakať dej! Dokonca aj tá hudba nie je na zahodenie… ~80%~ ()

Monditrade

Excelentos uňos filmos! Brad Pitt a krásná Daniela Kertesz! Film o Zombie, které zde nejsou až tak VIP hordou. Napětí na každém kroku, triky, akční scény! Film se hltá od začátku až do konce. Snad 2 přijde ve stejném duchu! ....vyrveme si zuby jako v KLDR..... ()

DJDC

Klasická myšlenka zombie filmu,která trochu ožije Bradem Pittem(rádi ho mít nemusíte,ale herec je to dobrý) a koncem,který beztak připomíná "I am legend". ()

demovka

Vezměte béčkový film, dosaďte do hlavní role B. Pitta a nechte pár scénáristů se trápit a možná, že výsledek bude takový jako je Světová válka Z. Je to typický film z Hollywoodu, co musí mít dobrý konec. Střídají se akční scény s patetickými. Co se mi líbilo, byla přítomnost vojáka - ženy, to bylo něco nového. Kdy přestanou lidi bavit zombíci? Že je to blbost musí uznat každý, kdo o virech něco ví. Film má ambice být áčkový film? No nevím. Neutkvělo mi v hlavě nic mimořdného a znovu bych se nedívala. ()

Mangus

Len by ma zaujímalo, prečo sa ten vírus tak dobre šíri leteckou dopravou, keď premena na zombíka trvá 12 sekúnd. Inak v pohode film. ()

Skunkiee

Proč to má tak nízký hodnocení? Ve svým žánru podle mě jasných minimálně 90 procent. Akčně katastrofická pecka! Žádné dlouhé průtahy, hned od začátku je jasné, že tady půjde o život. Střídají se zde dynamické rychlé akční scény s napínavými okamžiky, kdy jsem téměř nedýchal (brilantní scéna v sídle výzkumného ústavu WHO). Když to stručně shrnu - je to inteligentní film se skvěle napsaným scénářem, dechberoucímí davovými scénami a skvělou hudbou. I ten Brad Pitt hraje naprosto uvěřitelně. Usaďte se do gauče, začíná válka! ()

mine.slayer

Filmů se zombie tématikou je už tolik že snad předčí i porno. Proč teda nevzít Brada Pitta a nenatočit další, ne porno, i když by si to asi hodně gayů přálo, ale film o nemrtvácích. Zem se nezachvěla z nebe se hrom neozval i přes kvalitní atmosféru, se filmaři prostě jen drží ověřeného konceptu. Prokrista, když jste v nevhodné situaci pánové a hrozí telefonát od nenechavé manželky, vypněte si vyzvánění, může to někoho stát třeba i život. ()

Dadesko

Tak z týmto filmom som uplne spokojný. Milujem zombie filmy. Je to pre mna top žáner. Pomalý sú klasika ale čo tak dať do filmu rýchlich? Tu ich dali a o to je to zaujímavejšie a pohlad ako milion zombíkov lezie po sebe na velkú stenu bolo užasné . celý film som čakal jak to skončí ale bystrejší si koniec domyslia už skoro nazačiatku ako epidémia vypukne. Videné v kine. Hodnotenie 5* 100% ()

8SCARFace8

Zombie tematika má hry, seriálny, knihy, filmy a dokonca aj filmy podľa knihy. Jedným z nich je World War Z. Predlohu som nečítal, čiže v čom sa ne/zhodujú neviem posúdiť. A film ? Úvod zaujal, dopravná zápcha, policajné jednotky sa zhromažďujú a v tom zrau bum ! Začína panika, vidieť nákazu ako sa šíri od svojho začiatku v USA (škoda že nie jej úplný zrod), divák sa dostane hneď do diania. Našlapnutý úvod však trvá len veľmi krátko a ani nestihnete žmurknúť a už sa odišlo z mesta. Už v ten moment som začínal mať nepríjemný pocit že absentuje to, čo bolo ukázané v trailery - veľa akcie - tá prišla znovu až keď sa dej presunul do Jeruzalema a veru, aká to akcia ! Pravdepodobne najlepšia scéna z filmu. Veľa zombíkov, veľký zmätok u ľudí, spomalený záber na hromadnú streľbu a útek civilistov, nemŕtvych sú desiatky, až stovky ! Koniec je však tragický, čo sa týka tempa ktoré je priam slimáčie a hlavne kli-ché najhrubšieho zrna. Dalo sa však očakávať niečo iné ako happy end ? Od letného block-bustera pravdepodobne nie, ale keď už nie po stránke príbehu, tak som dúfal že film bude to, čo sľuboval trailer a názov - Svätová vojna so zombíkmi a zameranie hlavne na akciu. Aj preto už viac nepozerávam trailery, vytvoria prehnané očakávania. Preto len 1 hviezda, za celú Jeruzalemskú scénu. ()

Wartord

Milé děti, za všechno můžou zpívající Palestinci, kteří chtěli Izraelce zničit a přivolali tak lidi na baterky, ve skutečnosti trpící průjmem a silnou touhou najít nejbližší WC, pro které není díky tomu problém překonat mrakodrapy nebo čínskou zeď! Je až s podivem, jak si mohl tento ryze akční film zachovat iluzi, že se před zombíkama dá zachránit ebolou. To bych se asi rád dobrovolně tím zombíkem stal. ()

dave91

Začátek byl naprosto perfektní a není mu co vytknout.Ode mne to ztratilo jednu hvězdu s nástupem zombie,kterých jsem zarytý odpůrce.Skousnul bych,kdyby místo nich figurovali prachobyčejní nakažení lidé umírající v horečkách.Patrně by to však tím pádem postrádalo napětí a dramatičnost.Pak se nabízí varianta s mimozemskými civilizacemi.Ale to je polemika "co by, kdyby".4* je slušná známka. ()

Pythonator

Pitt je lepší než Smith a WWZ je lepší než Já, legenda. Přesto mě to ale stále nijak zvlášť nenadchlo i když úvodní scény v ulicích New Yorku neměly chybu. Z představy, že ty turbopříšery, co skáčou efektivně po lidech nejsou vetřelci ani velociraptoři, ale obyčejní lidé, prostě mrazí. ()

bjehna

Jednu hvězdu ubírám za to, že se v tom super obrněným městě bez problémů držej celou zombokalypsu jak nic a pak pár fundamentálních hovad zapěje song a najednou jsou v hajzlu. To bylo prostě divný a k nasrání. ()

Ariella

Filmy se zombie nijak nevyhledávám a proto jsem byla ráda, že jsem dopředu nevěděla, že to vlastně o zombiech bude. Mile mě překvapilo, že se v tomto filmu – snad jediném svého druhu, staví k zombie opravdu jako k epidemii/nákaze. Děj nepřejde v bezhlavé zombie požírání občanů, případně přežívání malých skupin lidí, které se začnou obracet proti sobě, místo toho, aby se snažily „přemoci“ zombie (ať už fyzicky nebo formou nějaké léčby). Děj má hlavu a patu, a kromě akce přináší také jakýsi pocit uvědomění lidských hodnot - rodinných, společenských i politických. Líbí se mi také spojení sil národů (na místo klasického klišé hrdinných Američanů). Film jsem viděla dvakrát, některých souvislostí a detailů jsem si všimla až při druhém shlédnutí. Nevím, zda jsem poprvé nedávala pozor, anebo je samotný záměr, aby se divák k filmu chtěl vrát. ()

Chizkiyahu

Panebože. Něco tak úchvatně pitomého a nudného, co se ale snaží tvářit jako "že by se to fakt mohlo stát vole IRL zombíci and shit" jsem ještě nikdy neviděl. Hloupost nejvyššího kalibru a nevím kde začít hodnocení téhle slátaniny... No pro začátek hlavní hrdina, nezničitelný supercool Brad Pitt, kterému se prostě nic nemůže stát i ve chvíli, kdy kolem prší zombíci. Pak jeho fixace na manželku, se kterou si musí telefonovat furt - a vyzvánění přece vypínaj akorát socky a Evropané. Pár prostřihů na naprosto zbytečné kinder, což vedlo k tomu, že jsem celou úvodní část filmu jen doufal, že je brzo někde něco zabije a bude klid. Potom třeba Izrael, kde si postaví xy metrů vysoké zdi ale pak je nenapadne je třeba jednou za pár minut kontrolovat, jestli po nich nelezou zombís. Půlku filmu všude křičí a utíkají civilisté tak monotónně, že mi pak nezbývalo než u masakrů zívat. Nejhorší na tom je, že ani chvilku filmu jsem necítil napětí a jen jsem tiše doufal, že mě nějak překvapí. Nope. Jedna hvězdička za Rusy s meči a kopími. ()

Virová nákaza ve filmech

Virová nákaza ve filmech

15.03.2020

Dvojka To v kinech zabodovala

Dvojka To v kinech zabodovala

08.09.2019

Filmové pokračování kultovního hororu Stephena Kinga To Kapitola 2 má za sebou relativně úspěšný debut v kinech. Relativní je z toho důvodu, že zatímco první film vydělal v amerických kinech za první… (viac)

Fincher oznámil nový film

Fincher oznámil nový film

11.07.2019

Režisér David Fincher (The Social Network, Zodiac) natočil svůj poslední film v roce 2014. Nějakou dobu koketoval s myšlenkou režie sequelu Světové války Z, jenže z toho pak sešlo, a tak jedinou věcí… (viac)