James Bond: Skyfall

James Bond (Daniel Craig) musí tentoraz podrobiť skúške svoju lojalitu k nadriadenej šéfke M, ochrániť ju pred osobným nepriateľom a zneškodniť narastajúcu hrozbu globálneho počítačovému terorizmu. Pátranie po geniálnom kyberteroristovi, ktorý britskú tajnú službu ohrozuje v priamo v jej srdci, má tentoraz pre Bonda výsostne osobný charakter. Démonický zloduch je bývalým špičkovým agentom MI6, ktorý sa chce pomstiť svojej niekdajšej nadriadenej M za jej hriechy z minulosti spojené s materskou zradou. Značne rozporuplný vzťah s M má aj Bond, ktorému sa šéfka takisto stala akousi náhradnou matkou za rodičov, ktorý zahynuli, keď bol malý. Jeho trauma z detstva je o to silnejšia, že sa rozhodujúci boj o M odohráva na opustenom škótskom rodinnom sídle Skyfall, kde sú Bondovi rodičia pochovaní. (TV JOJ)

Kubi21

Ano, aaanooo, aaaaaaaanoooooo!!!!! Tak toto byl po dvou rozpačitých filmech (Casino v pohodě až na poslední půlhodinu a romantický náboj, QoS není bond, ale slušný akčňák) opět ten Bond s velkým B. Musím se přiznat, že jsem doufal, že Sam Mendes předvede něco úchvatného, ale toto jsem nečekal. Dokonalý akční úvod, skvělé titulky i s velmi dobrou písní, která je přesně v tom duchu starších bondovek, dokonalá hudba (Thomas Newman mě dostal po necelých dvou minutách) a vůbec vše je tak jak má být. Daniel Craig dorostl a je tím pravým, kdo může Bonda hrát a i bondovské hlášky pronáší skvěle (i když jich tolik není). Judi Dench, tak u této DÁMY nemá cenu psát nějaké pochvalné komentáře, ona je nepotřebuje. Je dokonalá. Překvapivý pro mne byl Voldemort Fiennes, který po dlouhé době má vlastně sympatickou postavu a zvládá ji s bravurou shakespeareovského herce. Bond girl je pěkná a Naomie Harris si slovně moc pěkně s Bondem hraje a Vás okamžitě napadne kdo by to mohl být. No a Javier Bardem. Klobouček dolů. Pro mě byl dokonalý. Ano, platí, že dobrou bondovku dělá dobrý padouch. A proto tu máme dokonalou bondovku, protože Bardem je dokonalý. Jeho padlý agent Silva je vyšinutý, geniální a uvěřitelný ve všech polohách. Možná by pro něj ten plešoun měl zacinkat. No a co dál. Hudba byla zmíněna, kamera parádní (v Šanghaji jsem skoro nedýchal) a režie, no co k tomu říct. Prostě Sam dokázal to, co se nepovedlo dvěma předešlým. Uvést nového Bonda do zavedených kolejí a zároveň provést inovaci. Prostě je to klasický Bond a zároveň není. Povedený restart do nové padesátky a už se těším na další ( i trochu bojím, protože je mi jasne, že Mendese budou těžko překonávat). Takže vše nej Jamesi. Jen tak dál. PS: Omlouvám se za délku komentáře a za jeho stylistickou neurovnanost. Je to dva dny co jsem byl v kině a stále nedokážu vyjádřit to nadšení. ()

carodejb

Keď vám niekto povie, že je to najlepšia bondovka, verte mu. U mňa osobne vedie Dnes neumieraj (lietadlo zostrelené obrovským laserom z vesmíru- to len tak niečo neprekoná), ale to je môj subjektívny názor, ktorý Skyfall dosť nahlodalo. Takže nepočúvajte premúdrelé reči o tom, aké je to celé nudné, ľudia čo to tvrdia asi v živote žiadnu bondovku nevideli. Proste na to choďte do kina a presvedčte sa sami, že aj Daniel Craig vie byť Jamesom Bondom. Rehabilitoval sa vo veľkom štýle, za čo sme mu všetci vďační. Orientačne: 95% P.S.: Moment keď Bond vytiahne z garáže staručký Aston Martin (myslím, že to bol on, v autách sa nevyznám) a zaznie pôvodná zvučka z Goldfingera, je jeden z najlepších momentov celého filmu. Každého fanúšika zahreje pri srdci. ()

Eilem

Na bonda prekvapivo dobre a putave skoro pocas celeho filmi, keby mi v nemenovanom kine nebola taka zima mozno by som dal aj o tu hviezdicku naviac :P Uvod som bral tak klasickejsie , nasledna cast nazvyme ju ta Sanghajska sa mi asi lubila najviac. Trochu malicko realnejsi ale zaroven stale bondovska bondovka sa mi z poslednych troch filmov pacila najviac. 8/10 ()

MutantMarana

Usatyho Bonda bych zkousnul, dej taky ujde, ale jak je to prasacky natoceny to teda ne. V jednom zaberu auta stojej, v dalsim teprve prijizdeji, v jednom zaberu posadka pripoutana, v dalsi ty samy zas bez pasu, prilet Bardema vrtulnikem - den/noc atd atd. Chyby chyby chyby. Skoda. Edit: dal jsem tomu druhou a i treti sanci a hle! Suverene nejhorsi bondovka zatim... ()

Brumlak

Skvělá bondovka. Ovšem to musíte ten bondův svět chápat a nechat se jím pohltit. Věci tak trochu fungují jinak. Vždy je to Bond, záporák, vztah s M., bondgirl, auta a bouchačky. A vždy jde o to jak se to nakombinuje a jak vám to chutná. Ostatně jako Bondův "protřepat, nemíchat". Taky to každému nešmakuje. A záporákův příchod byl o něco opožděn, na druhou stranu jeho entrée bylo tou nejlepší scénou. ()

Viper86-V1

Zatímco Casino Royale představilo zbrusu nového, drsného a realistického Bonda, a Quantum Of Solace vzalo celou látku hodně artově a přemýšlivě, novinka Skyfall je prvotřídním kompilátem toho nejlepšího jak z obou předchozích dílů, tak i s řadou citací klasických filmů z Conneryho éry, celkovým vzýváním konzervativních britských hodnot a jako luxusní třešničku na tomto opulentním dortu přidává toho suverénně nejzajímavějšího záporáka ze všech Bondovek. Samotný 007 v tomto snímku trošku ustupuje dominantní ústřední dvojici v podobě šéfky M a vyšinutého Silvy v neopakovatelném podání vynikajícího Javiera Bardema. Právě s jeho příchodem na scénu se film dostává do absolutních kvalitativních čísel a jeho postava je natolik ikonická, že by se mohla stát takovým symbolem jako Hannibal Lecter pro 90. léta a Ledgerův Joker pro dekádu minulou. Craigova hlavní postava nikdy nebyla lidštější (viz. testy schopností) a celkové temné vyznění nenarušuje ani suchý britský humor. Prozatímní film roku. ()

DUBINARO

Ocekaval sem hodne a to byl asi ten problem.Po casino royal a QoS nesla laťka už víc zvednout. Chybela mi tu trochu uhlazenost bonda!! ()

Jereme

Dle mého názoru je Skyfall jednou z nejpovedenějších Bondovek vůbec... Film je šikovně rozdělene na dvě půlky, kde ta první nabízí klasickou Bondovku se vším všudy a ta druhá přináší zajimavý příběh, dobře zvládnuté postavy i jejich charakteristiky a i na film tohoto typu velmi efektní a zajímavý závěr. Film mě osobně zaujal hned od úvodních titulek (kdybych měl hledat zajímavější a poutavější úvodní titulky tak bych hledal jen opravdu horko těžko xD). Moc se mi líbila postava agenta 007, kterou Daniel Craig zvládl opravdu velmi, velmi dobře. Postava záporného hrdiny je tak trochu mixem Batmanovského Jokera a doktora Hannibala, ale i přes to je velmi charizmatická a myslím že také povedená. Film má dobrý spád po celou dobu stopáže... a alespoň já jsem ho hltal od titulek až do titulek xDDD. A co si vůbec budeme řikat když nám Bond nastartoval klasického Astona z dob prvních bondovek a zazněla typická hudba, tak jsem musel zamáčknout nostalgickou slzu :-) Za mě povedená stoprocentní Bondovka jak má být... (viděl v kině 100%) ()

voldemorf

Celkový dojem je spíše kladný. Když odhlédnete od toho, že film vydělává na brandingu Jamese Bonda, je to docela příjemný akčňák. Jenže, není to prostě Bond. Nakonec kvůli tomu nesnižuji hodnocení, protože bondovky nijak zvlášť nemusím, takže mi vlastně může být jedno, že film nevyjadřuje hodnoty, které mám s Bondem spojené. Plusové body za myšlenku, že dnešní nepřítel je stejně tak nebezpečný jako ti, s kterými se hlavní hrdina musel potýkat v minulých obdobích. ()

princesofpersia

Po Casino Royale je Skyfall podle mě nejlepší bondovkou vůbec . Skvělá hudba, skvělý Craig, skvělý blond Bardem. Zase o trochu víc psychologie a pocitů než by si klasický Bond dovolil, ale opět mu to prošlo. Osobně bych možná ubrala trochu M a přidala víc klasický bondgirl, ale jinak nemám žádné připomínky. Snad jenom při scéně když se v Bondově domě připravují na příchod Bardema jsem se musela smát, na chvíli jsem si totiž připadala jak když se koukám na Sám doma po třiceti letech. ()

Uberlord

Obklopen "bondofily" jsem byl tak trochu uveden ve velká očekávání. Nicméně Skyfall je něco úplně jiného, než jsem čekal. Rozhodně se, co se mého vkusu týče, nevyrovná Casino Royal, ani Quantum Of Solace. Avšak nezabránilo mi to v tom, abych si film užíval naplno. Buzna záporák, to pro mě je novinka dosud neviděná. Místy milé překvapení, ale kolikrát mě opravdu mrzelo, že hlavním záporákem je zrovna tahle mánička. Na můj vkus moc honiček a hluchých přestřelek, které dosti výrazně utlumují, už tak slabou zápletku (Ani jednomu z předešlých dvou dílů, se rozhodně nevyrovná). Přišlo pár překvapivých akčních momentů se skvělýmy efekty, avšak i několik "WTF?!" momentů. Co se mi asi nejvíce líbilo, tak oživení starého Aston Martinu, který ve filmu sehrál poměrně důležitou roli. Jsem mírně zklamán, ale je to především tím, že jsem byl uveden v velká očekávání, ať už okolím či trailery. Počkám si na další shlédnutí a případně přidám edit. Omlouvám se, že jsem tak kritický, ale zkrátka pro mě Skyfall trochu zaostal za svými staršími bratry :) I přesto si dovolím hodnotit 4/5 a uvidíme co na tom změní čas :) ()

Pria

Po technické stránce je nový Bond zvládnutý na jedničku s hvězdičkou a ještě podtrženou, Javier Bardem je dokonalý záporák a ještě k tomu má styl, pro Judi Dench by se jako vždy všichni rozkrájeli a hlášky mezi Danielem Craigem a Benem Whishawem fungují skvěle. Jen ta střední část kolem Hong Kongu je trošku nudná a řekla bych i zbytečná...ale to je jen malé škobrtnutí a na plátně tenhle film funguje skvěle. ()

Chudák

Zdlouhavé:-) A prosím moc prosím o výměnu Bonda, mě se Craig opravdu nelíbí. Jednoduchý příběh. ale asi nejlepší Bond:-D ()

marek29

Nutné podotknout hned na začátek, že i když jsem dnes (11.11.2012) v kině byl na Skyfall neviděl jsem ještě celé ani Casino Royale, ani Quantum of Solace. A snad i to, že v kině mě bylo vidět naposledy půl roku zpět má svůj podíl na mém ohromném zážitku z tohoto monstrózního díla, kterým bondovka s blonďatým Craigem bezesporu je.. :) Film si mě od první minuty získal a i když ke konci už mi to i v kinosedačkách připadalo dlouhé, rozhodně sem si nepřál, aby film skončil. Kvalitní akční přestřelky, rychlé honičky jak v nablízkaných, tak zaprášených vozech, krásná bondgirl i když na můj vkus v zapařené sprše toho prosvítalo jen málo.. prostě přes 2 hodiny kvalitní zábavy, kterou mohu směle doporučit. Hitovkou Skyfall od Adele jen korunovali už tak skvostný počin. A i přesto, že tato písnička film těžce předběhla, začíná se mi nebezpečně dostávat pod kůži ;-) P.S. Voldemort v roli klaďase taky neměl chybu :-p ()

Themilhaus

Podle velkého Bum co kolem tohodle filmu bylo, i podle názorů všech mých známých sem čekal velký trhák. Dokonce sem i slyšel a tak nějak čekal že to bude nejlepší "bondovka"... Což za sebe určitě říct nemůžu předchozí díly s Craigem se mi líbili více než Skyfall. Netvrdím že to byl úplně špatný film něco do sebe to určitě mělo.. Příběh byl dobrý, jisté zvraty tam byli, což mám u filmů rád. Herecké výkony musím také pochválit, Craig samozřejmě zase odvedl dobrou práci :) ale také i hlavní záporák Javier Bardem se této role chopil velmi působivě... Ovšem co musím vytknout tak je né-příliš moc akce, která mi přijde nesdílnou součástí každé "bondovky".. A v téhle si myslím že ji bylo opravdu dost málo :/.. V kině bylo více jak polovinu filmu takové ticho že jsem si nemohl ani prokřupovat své velmi chutné chipsy :D ... Přesto dávám flm 4 hvězdy :) ... a myslím že určitě z té řady dobrých bondovek takhle určitě nevystoupila :) ()

Kanalizato

Byl jsem spokojen, od Javiera jsem necekal nic mensiho nez perfektni praci, Daniel uz je taky zabehnutej, multikulti korektni cernoska beze zbytku stravitelna, a sic Fiennese nemam rad, aspon to neni zenska, avsak uznavam ze Judi to hrala dobre. ()

nadalv

Konečně se zrodil Bond. James Bond. První dva díly s Danielem Craigem pro mě pokulhávaly v "bondovských tradicích". Poslední díl konečně nabírá správný směr. I když mám trochu binec v jakési časové smyčce s Q a Moneypenny. Javier Bardem jako vždy luxusní. Ten by mohl hrát třeba kancelářskou sponku a bude to jistě zážitek. Pro mě nejlepší z posledních třech dílů. ()

jns

Několik dobrejch nápadů, několik dobrejch scén a samozřejmě krásnej vizuál. A taky roztříštěnost, ztráty tempa a absence švihu. ()

teltri

Veľmi ma potešilo, že to bol klasický a londýnsky James Bond, vo svojom pôvodnom prostredí. Až ma dojímalo, keď som videl ako James Bond cestuje londýnskym metrom. Záverečný výhľad na budovy ministerstva obrany bol pre mňa tiež dojímavý, len škoda že v skutočnosti je to mesto suché a sterilné. ()

Pokračování Top Gunu slaví miliardu dolarů

Pokračování Top Gunu slaví miliardu dolarů

26.06.2022

Jedním slovem wow. Kdo tvrdí, že ještě před premiérou druhého Top Gunu, sequelu k osmdesátkovému náborového filmu amerického námořnictva s mladým Tomem Cruisem a Valem Kilmerem, čekal pokoření… (viac)

Navštivte lokace slavných filmových scén!

Navštivte lokace slavných filmových scén!

09.04.2022

Chris Evans ztvární legendárního herce

Chris Evans ztvární legendárního herce

06.01.2022

Od té doby, co Chris Evans (Avengers: Endgame) opustil Marvel a vydal se vstříc novým projektům, daří se herci točit poměrně zajímavý žánrový mix. Brzy jej uvidíme v animáku Lightyear o Buzzi… (viac)

Bond s Venomem vládnou kinům

Bond s Venomem vládnou kinům

04.10.2021

Po delší době je zase radost sledovat týdenní box office žebříček. Do kin totiž vstoupila poslední bondovka s Danielem Craigem, dlouho odkládaný snímek Není čas zemřít, a producenti i kinaři si nyní… (viac)