James Bond: Skyfall

James Bond (Daniel Craig) musí tentoraz podrobiť skúške svoju lojalitu k nadriadenej šéfke M, ochrániť ju pred osobným nepriateľom a zneškodniť narastajúcu hrozbu globálneho počítačovému terorizmu. Pátranie po geniálnom kyberteroristovi, ktorý britskú tajnú službu ohrozuje v priamo v jej srdci, má tentoraz pre Bonda výsostne osobný charakter. Démonický zloduch je bývalým špičkovým agentom MI6, ktorý sa chce pomstiť svojej niekdajšej nadriadenej M za jej hriechy z minulosti spojené s materskou zradou. Značne rozporuplný vzťah s M má aj Bond, ktorému sa šéfka takisto stala akousi náhradnou matkou za rodičov, ktorý zahynuli, keď bol malý. Jeho trauma z detstva je o to silnejšia, že sa rozhodujúci boj o M odohráva na opustenom škótskom rodinnom sídle Skyfall, kde sú Bondovi rodičia pochovaní. (TV JOJ)

eraserhead666

Krásné spravení chuti po naprosto otřesné předchozí bondovce. Návrat zpět k rochnění a promíjení občasných úletů (např. fakt, že Silvovi všechno do puntíků vychází a všichni i když se snaží o pravý opak vždy a za každých okolností pracují jen pro něj) a vybočení z toho tradičně bondovského. Příběh, no, příběhy mnohých bondovek nestojí za moc, tady mě zaujal ten civilní skotský závěr, který až okázale kontrastuje s "high" první půlkou (z neonové Šanghaje se mi chtělo až zvracet, opravdu někdo zvládne žít na místě tak odcizeném, mechanickém a na první pohled nelidském?). Velmi zahřála ta nevtíravá oklika, jíž se Bond vrátil ke starým prověřeným věcem - Q byl vynikající a zábavný, tak jako vždy býval, ten konec patří k jedněm z nejlepších záběrů, co jste kdy mohli vidět (i když uznávám, že je jaksi samospasitelský). A Silva je jedním z nejlepších bondovských záporáků, snad i proto, že on vlastně v podstatě toho moc nepředvede, ale přesto z něj nespustíte oči. Akorát to chchi vidět příště v originále, protože se mi český dabing (hlavně u Sévérine) nepozdával a neseděl mi. Vítej Bonde zpět v mém srdci, a už nikdy, prosím, nikdy, neblbni jako s Qantum of Solace. Nebo tě propustím ze služby. ()

AlfaNumerO

Od restartu série (Casino Royale) jsem velice spokojen. Jeho konec přinesl ústřední melodii, která jasně dávalo najevo, že předchozí události udělali z "Bonda" Bonda (záletnického děvkaře, který sukně točí rychlejc než martini). Skyfall si zase utahuje a zároveň odkazuje na předchozí díly (hláška Q o výbavě bonda a skoro odpálení M v Aston Martin aj.). Ztvárnění Bardema v roli homosexuálně-geniálního padoucha je naprosto peckové a doufám minimálně v nominaci na oscara. Celkově mě koncept "co nový díl, to něco dalšího z Bonda" naprosto vyhovuje a těším se, co přinese další díl. Nový M a Money Penny jsou tu. Co bude dál? 82% ()

Kailo

Krásné ženy, opravdu krásné auta a luxus. To vše nabízí každá bondovka, ale tahle má ještě něco - skvělé prokreslené postavy, uvěřitelnou psychologii a příběh. Atmosféra 50. let zasazená do moderní doby divákovi nenásilným způsobem zdůrazňuje, že zapomínat na staré tradice bychom neměli. //Vím, že to tvrdím o každém druhém filmu (a je to tak, DK je kinematografický milník z kterého většina režisérů čerpá), ale jak víme, Mendes se k tomu dobrovolně přiznal - jako inspirací mu byla Nolanova upíří trilogie. Proto se není čemu divit, když řeknu že Javier Bardem byl úžasně teplý Joker. ČSFD půlnočka, 90% ()

SLOTH

Bond je zpět. se vším humorem a skoro s pohádkovým prostředím. Takle Bond Začínal a toho by se měli budoucí režiséři držet. k tomu famozní úvodní video a píseň... krása! ()

HellFire

No to mě podrž za kšandy. Tohle že má být ten všemi do nebe vynášený miliardový Bond? Kde je nějaká záživní akce, monstrózní hudba a Bondovy trademarky (svět zašel tak daleko, že kvůli smlouvě s pivovarem neuslyšíte ve filmu proslulé "protřepat, nemíchat" a Bond girl je naprosto nevýrazná a svou chvilkovou účastí nakone i zbytečná)? Místo toho se dívám přes dvě hodiny na film, kde je velká spousta nudných dialogů a scén, vyplněná ne o moc záživnějšími akčními sekvencemi. A to nepočítáma tavoké nesmyslné drobnosti jako je motorka s klíčama v zapalování nachystaná rovnou pro Bonda, volný řetěz na střeše vlaku nachystaný přesně pro Bondova záporáka, výborné načasování helikoptér na ostrově a nesmírně nesympatickou a chladnou M. Ve srovnání s takovým Bourne Ultimatum nebo Casino Royale jde o odpad. ()

claudel

Zatím nejslabší Craigův Bond, časově přemrštěný a obsahově dost vyprázdněný. Sáhodlouhé přemítání o psychické a fyzické stránce špičkových agentů za zenitem mi nepřijde do bondovky úplně vhodné. Klady se najít taky dají, to zase ano. Javier Bardem dokáže excelentně zahrát kdejakého úchyla, ten mě nemůže zklamat nikdy. Nejlepší scéna, která mi zůstane asi navždy uchována v paměti, je scéna s břitvou a komentáře typu, že "některé věci je dobré dělat postaru". Jsem poměrně zklamaný, proto doufám, že to letos s Waltzem bude lepší. ()

Ilicka

Skyfall je bondovka, jejímž největším problémem je, že se snaží být bondovkou, ale jen napůl. A vtípky, nadbytečná bondgirl a cestování po trademarcích tak ruší komorní drama, kde Bardem není zloduchem toužícím po světovládě, ale ve skutečnosti jen zhrzeným synem. Skyfall tak je sakra osobní a dělá lidi z původně archetypálních figur, a tak Bond není úplně Bondem, stejně tak M není M, ale jsou to lidi s vlastní osobností, minulostí a pochybeními. (Jednoho takového se dopustí vůči logice zkušená šéfka MI6, která po ztemnělé krajině plné nájemných vrahů běhá s rozsvícenou baterkou =)) V průběhu celého filmu jsem měla dojem, že kdyby nebyl Skyfall bondovkou, nemusel by naplňovat prověřené definice, fungoval by ještě lépe na rovině emocí. Ale i tak je v dramatických scénách v pořádku, většinou. Musím také vytknout neobvyklé inspirace: vedle Nolanova Temného rytíře (Bardemův Silva zavání vykrádačkou Jokera) je závěrečná část filmu inspirována Columbusovým filmem Sám doma. Jinak Sam Mendes je hračička a Skyfall má nádhernou kameru. Skoro jsem Mendese podezřívala z toho, že existence některých scén ( jezero, odrazy, odlesky, Shanghai) je ospravedlněna pouze tím, že výsledné obrazové kompozice vypadají hezky. Hudba dobrá, jen mě štvaly tradiční motivy, které tam seděly jako pěst na oko. Úvodní sekvence byla asi nejpůsobivější, co jsem u Bonda viděla. Na závěr: Po mírně schizofrenním diváckém zážitku musím uznat, že Skyfall má něco do sebe. Ale nikdy jsem u Bonda tolik nelitovala, že musí být Bondem. ()

JASON_X

Ještě lepší než předchozí dvě Craigovy bondovky! Zemité, temné, také díky skvělému záporákovi v podání Javiera Bardema, který si zopakoval svůj famózní záporácký výkon z role psychopata v No Country for Old Men. Daniel Craig se v roli Bonda překonává. A závěr ve starém kamenném domě uprostřed čarokrásné a drsné skotské krajiny je famózní. ()

luka4615

007-23 Geniální! U Skyfall je znatelný temnější nádech a funguje na jedničku. Všechno je tak nějak propracovanější, nápaditější a reálnější. Mám skoro pocit, že Skyfall dýchá na krk bondovce "Casino Royale". I zde se totiž režisér může opřít o charismatické postavy, perfektní akci, úderné dialogy a hlavně o POŘÁDNÉHO záporáka. "Jokerovský" padouch kterého výborně zahrál Javier Bardem je totálním opakem oproti nevýraznému "záporákovi" z Quantum of Solace. Chvílemi jsem měl i dojem, že Bardem zcela zastiňuje výkon Madse Mikkelsena v Casinu a jeví se jako zatím ten nejvýraznější a nejlepší záporák vůbec. V tomto filmu nechává režisér celé MI6 a Bonda sáhnout si až na samé dno. M je pod velkým tlakem ze strany vlády a Bond se potýká se závislostí na medikamentech a pocitem vyhoření. A když pak vidíte ten přerod zlomeného agenta v toho pravého Bonda, dojde Vám proč všechno to kolem. Vše pak graduje v epickém finále, které povznáší tento film do takřka nebeských výšin. Co dodat? Myslím si, že další filmy budou mít co dělat aby výborný Skyfall překonali. Snad se jim to povede. I když, nebude to lehká záležitost. PS: Vozový park v tomto snímku tentokrát čítá Aston Martin DB5 nebo například Jaguar XJ L. (Viděno v kině CineStar Jihlava) „Sometimes the old ways are best.“ ()

ARI50

Mírně slabší kluci no tak máte pořád Daniela a vy ubíráte pomalu na kvalitě akce v dobrém proudu ale vlna celkového příběhu trochu zeslábla. ()

MáŠa

Dobrá řežie. Co se týče scénáře, ten ještě musím vstřebat. Výsledné dílo je spíš takový psycho-thiller, než nějaký bláznivý Bond. Což ale nemusí znamenat, že je to špatně. Na začátku byla skvělá akční scéna. Pak ten spád byl takový průměrný a v ději jsem se koukal na to, jak se Bond celkem jednoduše dostává k hlavnímu záporákovi, který se na konci odevzdá celkem lehko. ()

Bauer

Je to asi měsíc, kdy mé oči se zaměřili na bondovský box, který je označen jako ultimate edition obsahující vše doposud 22 vydaných filmů. Řekl jsem si, že zkouškové období ve škole zatím nezačalo a blížila se premiéra nového Bonda, tak proč bych si to nedal hezky pěkně od začátku. Každá bondovka má něco do sebe. Bohužel za nejhorší považuji ty, ve kterých hraje Pierce Brosnan. Bohužel jsou velice přehnané, ale na svou dobu jde o díla, která jsou výborně a nesmyslně natočená. Plus blbosti jako neviditelné auto atd. Po Brosnanovi ale přišel nový představitel. Daniel Craig, kterému nikdo nevěřil, že by se mohl Bonda zhostit dobře. Vypadá jako rusák. Hlavně tedy je podobný Putinovi. Role Bonda se zhostil perfektně. Dokonce Roger Moore ho označil jako nejlepšího představitele Bonda vůbec!!! Casino Royale byla skvělá bondovka, která ukázala, že i James Bond je zranitelný a má emoce. CS přineslo úplně nový pohled na Bonda. Dalším bylo Quantum of Solace, které nebylo nejhorší, ale také nebylo nejlepší a po CS to bylo velké zklamání. A teď je tu 23. film a já jsem byl přesvědčený, že to dopadne hodně dobře. Dopadlo to naprosto perfektně!!! Aby také ne, když se režie ujal výborný režisér Sam Mendes. Příběh je propracovaný a hodně mi připomíná Temného rytíře, což Sam Mendes přiznal, že se nechal tímto filmem inspirovat. Opět vidím ve Skyfallu docela dobrou (až na pár vyjímek) realističnost (vzpomeňme třeba na Moonraker a závěr ve vesmíru - What the fuck?!). Dalé skvělá hudba od Newmana. Obsazení má Skyfall snad nejlepší ze všech bondovek. Daniel Craig je pro mě Bond no.1! Judi Dench podala skvělý výkon a hlavně je příběh soustředěn více na ní. Menší role Ralpha Fiennese není také špatná. Největším překvapením je ale padouch v podání Javiera Bardema!!! Herecký koncert. Pokud Heath Ledger dostal ze Temného rytíře Oscara, tak Javier Bardem MUSÍ dostat také Oscara. Když už jsem u těch Oscarů, tak úvodní song od Adele by si zasloužil také Oscara. Jsem zvědav, jak bude Bond pokračovat, jestli se bude ubírat tímto směrem, jako Skyfall a nebo jestli časem z něj budou blbosti jako Dnes Neumírej atd. Hlavně bych byl rád, kdyby Craig ještě pár filmů zůstal jako představitel Jamese Bonda, protože černoškého Bonda opravdu nechci - nebyl jsem ani pro Craiga a jak překvapil. Pravděpodobně jde o nejlepšího Bonda a ještě jedna návštěva kina mě určitě čeká!!! ()

Lucasion

"Everybody needs a hobby. - So what's yours? - Resurrection." Řekne Bond. James Bond a má pravdu. Již dvacátá třetí bondovka s šestým představitelem. Má tato série ještě co nabídnout? Ano! Bond je věčný a Skyfall je zlatým bodem jeho 50ti leté kariéry. Pokud řeknu Bond - slyším Craig. Daniel Craig ve své nejlepší roli předvádí opět nesmrtelného agenta jejího veličenstva. Důraz je kladen na jeho staří a odchod starých špionských časů. Disk tajných agentů je ukraden a je pouze na Bondovi, aby ho získal. Úchvatný prolog je zakončen výbornou skladbou od Adele. "There's some men coming to kill us. We've got to kill them first." Po devastujícím prologu ke kterému snad není, co vytknout mizí na nějaký čas Bond ze scény, aby v klidu odpočíval a načerpal nové síly. Po návratu do vlasti ovšem zjišťuje, že zrovna není ve své formě. Jeho návrat mezi elitu chvíli potrvá. Jen stěží se dá popsat můj pocit, kdy agent prozře a pokusí se zachránit M (Judi Dench) z prstů ďábelského plánu proradného padoucha Silvy (Javier Bardem). James utíká ulicemi Londýna a jeho nástup na scénu v budově Parlamentu je opravdu dech beroucí. Trumfnout jí snad může pouze předcházející scéna v metru, která právě graduje během v ulicích hlavního města Anglie. Když už vyzdvihuji své pocity u Skyfall tak musím i zmínit otvírání garážových vrat a za "bondovské" hudby odhalení Aston Martina DB5. Opravdu vynikající směs scén, akce, humoru a skvělých poznámek 007. Sam Mendes si s novým Bondem pohrál a jeho kouzlo vypiplal na úplné maximum. SKYFALL je zaručeně nejdepresivnější a nejtemnější bondovka vůbec. "007 reporting for duty." Skyfall je vypečená bondovka, která dělá čest svému jménu a tak jméno James Bond zazní ještě jednou zvučně a pořádně. Bravo! (100 %) ()

ancientone

Po dohre na úrovni (QUANTUM OF SOLACE) prichádza na scénu elegantný terminátor inteligent v celej svojej sile (najskôr aj mierne inšpirovaný nedávnym rozruchom okolo ANONYMOUS- počítače) - artové zábery, úžasné akčné scény a suchý humor s ťažítkom ako čerešničkou na torte. Radostný úsmev na tvár okrem bondovských hlášok a manifestácie geniality filmového umenia vyvolali aj odkazy na staršie filmy (napr. veľmi cítiteľný vplyv SILENCE OF THE LAMBS) a dominantným vyvrcholením idúcich v staromódnych manieroch dychvyrážajúco skĺbených s modernou technikou, v starom dome mi D.Craig ku koncu pripomínal D. Hoffmana v STRAW DOGS. ZRAK 100% VYTRETÝ. ()

Sawy

Zlomený hrdina ztrácející jistoty,M stíhaná byrokraty,špionážní služba v rozkladu a záporák otřásající hodnotami,na kterých celá bondovská série po padesát let stála.This is not your father's Bond.Tohle je Bond,který mu předcházel.A zrod toho skutečného agenta 007 jen těžko mohl být zachycen v hutnějším a formálně opojnějším filmu. 95 % ()

prome

Pln očekávání a nakonec mírně, možná by bylo lepší slovo celkem, zklamán. Do Sama Mendese jsem vkládal velké naděje a jeho rukopis čiší snad z každé scény, ale výsledek je značně nevyvážený. Místy zábavné a napínavé, místy zase naopak nudné a nezáživné. Chvílemi jako by neveděli, jaký typ filmu vůbec chtějí točit. Nevím co by mohlo pomoct, možná třeba kratší stopáž. Slabší 4*, zaokrouhleno na 7/10. Čekal jsem více a zatím Casino Royale zůstává moji nejoblíbenější bondovkou vůbec. A to jsem myslel, že ji Sam Mendes dokáže překonat. ()

Morholt

Možné spoilery. Z mého pohledu nejslabší z dosavadních craigovských dílů. Občas jsem měl pocit, že Mendes vlastně neví, jak se s touto látkou poprat. Chvílemi zabrousil do starých časů, pak se držel zase linie nastavené předchozími dvěma craigovkami.....nemám nic proti tomu, když režisér složí hold odkazem na předešlé díly té či oné série, ale sem se to nehodilo. Obvzláště samotný konec. Co se samotného děje týče tak první dvě třetiny byly perfektní. Dokud Craig proháněl Bardema a jeho nohsledy po Istanbulu, Šanghaji či Londýně, spokojeně jsem si chrochtal. Ale pak přišel ten předěl a z rušných ulic velkoměsta jsem byl poněkud násilně přesunut do klidu skotské vysočiny. A tam se mi nelíbilo. Já jsem sice pochopil Mendesovu myšlenku, ale to jak jí vyjádřil ve mě vyvolalo pocit, že poslední třetina je úplně jiný film, nemající s předchozím dějem moc společného. A samotné obléhání..........ani John Rambo by se nestyděl za ty pastičky. Naopak jsem byl potěšen obsazením. Craiga už jsem si s Bondem bez problémů identifikoval, stejně jako Judi Dench s M. Každopádně nejvíc zářil Javier Bardem. Jeho padouch byl nejpadouchovatější a oči jsem pak mohl nechat na asijské Bondgirl. Potěšil i nástup Ralpha Fiennese. Naopak mi moc neseděla Naomie Harris, která prostě není žadná vamp, jak se jí tady snažili prezentovat. A když jsem se pak dozvěděl její pravé jméno, zkřivil jsem ksicht. Závěrem nemohu říct, že bych byl vyloženě zklamán, ale nadšení rozhodně nepociťuji. 60% ()

oLí

Nehorázná pecka. Jsem z toho tak vyplesklej, že se budu ještě asi dlouho vzpamatovávat. Nepatřím mezi Bondofily, ale mám celou ságu hodně rád a kdybych předešlé Bondy neviděl, tuhle bych si rozhodně tak náramně neužil. Elegantně Mendes zkombinoval to, co máme na agentu 007 tak rádi s tím, jaká je dnes doba a jaké filmy se dnes točí - ale není tomuto "nutnému" přizbůsobení se otrokem, využívá je ke svým přednostem. Husina mi stála tolikrát, že to ani nespočítám a byl to pocit lepší, než když si ve vaně prdnete a bublinky Vás lochtaj po koulích. Nástup Bonda na scénu, "opening credits", Bardem, lokality, vizuální orgie ( bitka v Šanghaji se svítícím mrakodrapem vpozadí ), vychytávky jako starej automobil, závěr v kanceláři, záporákův povadlý ksicht když si vyndá protézu, akce, ohromující efekty ( hlavně zvukové )... no vrcholem všeho je celá Božská část ve Skotsku. To už jsem jen nevěřícně kroutil hlavou a prosil, aby to ještě dlouho neskončilo. Bravůrní prácička a zážitek, co bejvá jednou do roka, má li člověk štěstí. Jako všude, i zde by se našlo pár much - pro mě asi úvodní honička na motorkách a vlak. Ale co... když je holka HOT, šarmantní a inteligentní, taky ji prominete ten jeden černej chlup na prsou co je delší než její řasy. Jasných 10/10 ()

TheJokerCZ

Netradiční Bond, který se nebojí jít svou cestou a jde mu to moc dobře. Jeden z nejlepších Bondů, které jsem zatím viděl. Záporák byl naprosto perfektní no a Craig měl rovněž dobré hlášky. Rozhodně silnější 4*. 8/10 ()

Pokračování Top Gunu slaví miliardu dolarů

Pokračování Top Gunu slaví miliardu dolarů

26.06.2022

Jedním slovem wow. Kdo tvrdí, že ještě před premiérou druhého Top Gunu, sequelu k osmdesátkovému náborového filmu amerického námořnictva s mladým Tomem Cruisem a Valem Kilmerem, čekal pokoření… (viac)

Navštivte lokace slavných filmových scén!

Navštivte lokace slavných filmových scén!

09.04.2022

Chris Evans ztvární legendárního herce

Chris Evans ztvární legendárního herce

06.01.2022

Od té doby, co Chris Evans (Avengers: Endgame) opustil Marvel a vydal se vstříc novým projektům, daří se herci točit poměrně zajímavý žánrový mix. Brzy jej uvidíme v animáku Lightyear o Buzzi… (viac)

Bond s Venomem vládnou kinům

Bond s Venomem vládnou kinům

04.10.2021

Po delší době je zase radost sledovat týdenní box office žebříček. Do kin totiž vstoupila poslední bondovka s Danielem Craigem, dlouho odkládaný snímek Není čas zemřít, a producenti i kinaři si nyní… (viac)