Smrť čaká všade

• Slovensko Smrť číha všade (viac)

Ak je vojna peklo, prečo sa toľko mužov hlási do armády? V čase, keď armády netvoria regrúti ale dobrovoľníci a muži sa hlásia do vojenskej služby dobrovoľne, je adrenalínové prostredie bojiska silným a neodolateľným lákadlom, často priamo závislosťou. Napínavý príbeh elitných vojakov, ktorí majú jedno z najnebezpečnejších povolaní na svete - uprostred bojov deaktivujú bomby. Keď sa velenia špičkového pyrotechnického tímu ujme nový seržant James (Jeremy Renner), prekvapí svojich dvoch podriadených, Sanborna (Anthony Mackie) a Eldridgea (Brian Geraghty), a priamo uprostred bojov v uliciach mesta ich vtiahne do smrteľnej hry. James sa chová tak, akoby si neuvedomoval, že môže zomrieť. Kým sa obaja muži snažia svojho nového veliteľa udržať pod kontrolou, v meste okolo nich sa rozpúta absolútny zmätok a Jamesova skutočná povaha sa ukáže spôsobom, ktorý všetkých z nich navždy poznamená. (TV JOJ)

Jinny

Epizoda Generation Kill protažená na dvě hodiny. Zájímavé? Jistě. Drsné? Ano. Hurt Locker ale postrádá dramatický oblouk a zapamatovatelnější postavy. Oscarová komise zase jednou prokázala, že její slabost pro aktuální témata jí kazí dobrý úsudek. ()

anderson

SLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: STV 1 = 16.1.2011 - Dosiahne to aspoň úrovne POINT BREAK ? Toť otázka. (10.10.2008) Nedosiahlo. (28.1.2010) ()

hansel97

Mám s tímhle snímkem několik problémů. Prvním je scénář, příběh mi celkem vadí a působí nedodělaně, nepromyšleně, rozhodně snímek po téhle stránce poráží Zero Dark Thirty. Člověk má dokonce problém nějak více se navázat na postavy, Renner dobře hraje, ale všechny postavy mají od diváka nesprávný distanc a jejich osud tak není tolik prožívaný. Chápu, že to asi mělo být realistické, ale trochu napínavé byly jen scény s bombami a příběh jako celek je jeden velký chaos. No a můžeme pokračovat na kamerou s pro mě nepochopitelnou oscarovou nominací, protože to je otřesná. Pár dobrých nápadů na záběry, ale zoom a neustálé třesení je přehnané a rušivé. ()

Ivoshek

Zajímavej válečnej film, který v podstatě nemá nosný příběh... rozhodně tedy ne tak, jak je člověk z amerických filmů zvyklej. Má to výbornou atmosféru, nehraje na city, zato dokáže řádně zahrát na nervy. Není to brutální akční jízda s občasným patetickým proslovem (jako třeba Black Hawk Down), je to takové nenápadně přemýšlivější. Jo, tohle se mi líbilo. Spokojeností někde mezi Jarhead a Četou - takže v dobrý společnosti. ()

Kailo

Kdo čeká slaďárnu, tak otevřel špatné dveře od sálu. Drsná, uvěřitelná a boom slow motion záběrů našláplá akce o jednotce pyrotechniků, kteří si hrajou v Iráku. Že by vážně novodobá Četa ... ? 90% ()

Sofia

Absence nosného příběhu mi nevadila, spíše mi chybělo hlubší psychologické pozadí postav, nedozvěděli jsme se o nich skoro nic. Postavy tak často působily klišovitě (např. doktor - většího ňoumu do takové jednotky ani obsadit nemohli). Film často kolísal mezi výbornými a nudnými scénami, taky bych uvítala výraznější hudební doprovod. Co se týče režie Kathryn Bigelow a nekonečné diskuse o ženském/mužském pohledu na válku, z mého hlediska jí dávám už jen jednu hvězdičku navíc za to, že se vyhnula jakémukoliv patriatismu a trapnému oslavování Američanů v Iráku. ()

claudel odpad!

Viděno během Challenge Tour - Filmový lov: Úkol číslo 3 - Film, který režíruje žena. Jestli měli američtí akademici nepotlačitelnou blahosklonnou náladu taky jednou za sto let ocenit ženu-režisérku, tak bych osobně věděl o jiných adeptkách, než je bývalka Jamese Camerona. Ačkoli jsem se drtivou většinu stopáže ukrutně nudil, říkal jsem si, že to není tak příšerná propagandistická sračka jako Americký snajpr, a že dám aspoň jednu hvězdičku. Jedna určitá scéna mě ale zase tolik vytočila, že nemohu jinak, než hodnotit odpadem. Už mi zbývá jen Zero Dark Thirty, abych se jednou provždy zařekl, že se na americké válečné hlouposti nikdy dívat nebudu. ()

mm13

Staff Sergeant William James je v dokonalom podaní Jeremy Rennera jednou z tých filmových postáv, do ktorej divák neprenikne hneď (poniektorí "komentátori" vôbec), ale vo finále o to intenzívnejšie. Posledných 5 minút filmu, v kombinácii s poslednou, nič a všetko hovoriacou finálnou scénou, budem v sebe nosiť (vláčiť) ešte pekných pár dní. (s distribútorom na šibenicu za skurvenie prekladu) ()

Ištván87

No, co dodat??? Snad jen tolik, že film Tobruk je cca stejně dobrý, ale protože je český, tak má nižší hodnocení... O dost nižší hodnocení... ()

MáŠa

Opět takové z mé strany trošku sporné rozhodnutí, že tento film by měl být v roce 2009 nejlepší ze všech anglicky mluvených filmů - aspoň dle výsledků Oscarů. Jde tu o dějový popis několika situací z jední ze zemí, kde je to teď jasně na prd. Bída, vybuchující lidé, stresové situace. Jak z toho všichni mají bobky, a ocitne se mezi nimi lehkovážný týpek. Jak všichni chtějí pryč, a on to tu začne milovat. Podobné filmy mě vždycky celkem dostanou, ale nelíbí se mi, že by věčně měly vyhrávat nějaké ceny. Předtím to byl Milionář z chatrče, o pár let dřív zase bodoval Babel... A všechny tyhle filmy prostě ani nějak hned znova vidět nemusim. ()

Lucasion

Za poslední roky konečně Oscarový film, který se mi líbil. Skvělé obsazení herců, kterému vévodí oblíbený Jeremy Renner. Je fakt, že Hawkeye je sympaťák v každé roli, ale přiznejme si to. Mission: Impossible, Jeníček a Mařenka a Avengers nebyly složité role. Naopak jeho seržant James je vcelku komplikovaný charakter a Renner ho zvládnul se vší parádou. Jen tak dál. Taky se tu mihne Evangeline Lilly, Guy Pearce a Ralph Fiennes. Musím říct, že i po docela dlouhý době je tohle válečný film, který mě bavil. Prostředí, výprava i kamera. Vše naprosto lahodné oku. Špína války v Iráku je tu správně cítit. Tentokrát se vžijeme do týmu tří mužů z pyrotechnického oddílu, kteří mají na starost (ano, hádáte správně) zneškodňování bomb. Snímek je vlastně o ničem a o všem. Nemá nosnou kostru příběhu, a přesto dokáže vytvořit správnou atmosféru války, emocí a napětí. Já osobně si asi nedovedu představit líp napsaný děj o zneškodňování bomb před budovou OSN a v ulicích Bagdádu. O co víc mě pak překvapí, že tohle vlastně natočila žena (Tím to nemyslím vůbec nijak zle). Ale předpokládal bych, že takhle dobrý válčený film spíše natočí muž. Ale je vidět, že Kathryn se to povedlo lépe než dobře. Ano, tím narážím na tebe Clinte a toho tvého snipera. Smrt čeká všude je po všech stránkách lepší a naplnil to, co se tobě loni vůbec, ale vůbec nepovedlo. Takže pár slovy - Mě se to moc líbilo. (84 %) ()

Morholt

Pohled do života pyrotechnické jednotky operující v Iráku se vším stresem a napětím, které tahle vojenská činnost u jejích aktérů vyvolává. Až mě překvapuje, že podobný film natočila žena, čímž se nechci dam za kamerou dotknout, ale tenhle žánr rozhodně není jejich doménou. Ocenil jsem vysokou kvalitu scén při likvidaci bomb a zejména ta, kdy pyrotechnik "demontuje" sebevraždného atentátníka, mě dostala. Naopak bych vytknul poněkud ploché dialogy, se kterými si scénárista moc práce nedal a úlet s Beckhamem - až jsem pojal podezření, že jméno tohoto zženštilce se tam nedostalo náhodou. :D Renner byl v hlavní roli výborný a stejně tak Anthony Mackie, který byl až do tohoto filmu pro mě spíše neznámou. Sice mě přitáhla jiná jména, která k mému překvapení dostala jen minimální prostor, ale zklamán jsem tím rozhodně nebyl. 85% ()

prome

Tenhle film nesplnil úplně moje očekávání. Strašně nevyvážený děj. Místy bohužel příliš nudné. Dlouho jsem se rozhodoval mezi 3* a 4*, ale nakonec jsem se přiklonil k vyššímu hodnocení hlavně díky hudebnímu doprovodu. ()

Kimon

Možná trochu nadsazené, ale velmi dobře provedené. Tedy když přihlédneme, že se jedná o nízkorozpočtový snímek. Nepatřím k obdivovatelům válečných filmů, a už vůbec ne těch, jejichž jediným smyslem je povznést hrdinnost vojáka, jeho vlastenectví a jeho oddanost pro nám divákům podsouvanou myšlenku "šíření míru". Tento film si však na nic nehraje a ukazuje tvrdou realitu působení amerických vojsk na území Iráku. Neobhajuje působení armády v tak odlišné části světa, nevysvětluje, nemoralizuje, nezastírá. Jen ukazuje. A v tom je jeho krása. Myslím, že Oskar je v tomto případě na místě. Tuším, že o Kathryn Bigelow ještě nejednou uslyšíme, a že nás opět přesvědčí o svých nadprůměrných filmařských schopnostech. Snímky Bod zlomu či Váha vody už před lety naznačovaly, že v této režisérce je ukryt velký talent. ()

Sawy

Bezchybně natočené,stoprocentně funkční.Jen je trochu škoda,že se nepodařilo kolem filmu utvořit nějaký jednolitý příběh,který by celek trochu stmeloval dohormady,protože takhle se film zákonitě rozpadá do sledu špičkově natočených epizodek jednotlivých misí sledované jednotky plus nějakou tu vatu kolem.Scény,jakou je třeba ta s pátráním po malém Beckhamovi,jsou navíc naprosto zbytečné a způsobují občasnou žánrovou roztříštěnost,která výsledku přeci jen ubližuje.Pořád je tady ale ta špičková atmosféra,z každé vteřiny filmu doslova dýchá ona věta,že Smrt čeká všude.A divák ji cítí,i v klidnějších pasážích je napnutý,protože tady se může stát cokoliv.K tomu dokonale sedí zarputilý výkon Jeremyho Rennera,který roste ve velkého herce.Potěší i drobné roličky známých tváří,i když taková Evangeline Lilly je opravdu hodně pasivní a má ve filmu přesně tři věty.Tohle ale není film o rodinách nebo nějakém ohlížení se do minulosti.Tohle je film o těch chlapech,kteří v Iráku nasazují život,přičemž mnozí neví,proč nebo pro koho to vlastně dělají.Někteří počítají dny do konce služby,jiní se ženou z akce do akce a postupně si uvědomují,že nic jiného než válka jim už nezbývá.Smrt čeká všude není film,na který se bude dlouhou dobu vzpomínat.Že je to ale film dobrý a za jeho zhlédnutí jsem rád,o tom není třeba pochybovat. 80 % ()

Kathryn Bigelow chystá útok na Ameriku

Kathryn Bigelow chystá útok na Ameriku

13.05.2024

Je tomu již sedm let od té chvíle, co první režisérka, která vyhrála Oscara za nejlepší film, přinesla svůj poslední snímek Černobílá spravedlnost. Kathryn Bigelow, jenž se do filmových análů navždy… (viac)

100 nejlepších filmů režírovaných ženami

100 nejlepších filmů režírovaných ženami

28.11.2019

Uncharted má oscarového scenáristu

Uncharted má oscarového scenáristu

17.11.2014

Sepsat celovečerní adaptaci videohry Uncharted není legrace. Na tomhle úkolu si vylámalo zuby už několik lidí, a to včetně Davida O. Russella (Terapie láskou), Thomase Deana Donnellyho a Joshuy… (viac)

Alexander Skarsgård jako vikingský mstitel

Alexander Skarsgård jako vikingský mstitel

15.07.2011

Byl by asi hřích, kdyby mu dříve nebo později taková role nespadla do klína. Stellanův syn a hvězda seriálu Pravá krev se ze všech sil snaží rozběhnout filmovou kariéru. Po Melancholii, remaku Straw… (viac)