Příběhem rodiny, kterou čeká tragédie, bolest a ostrý souboj dvou bratrů. Starší z bratrů Sam (Tobey Maguire), je sestřelen při misi v Afgánistánu. Jeho okouzlující žena (Natalie Portman) najde oporu v manželovu bratrovi (Jake Gyllenhaal). Nečekané idyle udělá konec návrat Sama, který sice přežil, ale změnil se k nepoznání... Z kliďase a slušňáka udělalo mučení v zajetí, agresivního uzavřeného podivína, trpícího záchvaty paranoie a děsícího vlastní děti. Bratrský střet je nevyhnutelný. (oficiálny text distribútora)

sedm.1

Bratři je skvělý film,který mě opravdu hodně zaujal a bavil.Je to perfektně vystavěné drama,které se může opřít jak o výborný příběh,tak parádní herecké výkony.Od prvních minut film dosáhne velmi účinné atmosféry,která vtáhne a nepustí.Od začátku celý děj plyne opravdu dramaticky a byl jsem v neustálém očekávání,jak se příběh bude vyvíjet dál.A Bratrům se to dařilo bez problému po celou stopáž,a to ikdyž nejde přímo o nijak dějově strhující sled událostí,ale spíše je zde kladen důraz na tíživé životní momenty a nelehké lidské chování,rozhodnutí a jejich následky.Úplný závěr je pak sice trochu divný,ovšem to už nedokáže skvělému dojmu z Bratrů tolik ublížit.Co mu v mých očích ublížilo daleko víc a nedovoluje mi mu dát jinak určitě zasloužené plné hodnocení je velká absence emocí.Tedy ono né,že by film ony emoce neměl,ale bohužel,autorům se je prostě jen nepodařilo dotáhnout do plně funkčních rozměrů.Ovšem abych vysvětlil,vždy,když totiž nastala nějaká opravdu dramatická scéna,která mohla emocemi překypovat,režisér scénu buď uchvátal a nebo rovnou upálil a vyvrcholení tak bylo rázem fuč.Skutečně velká škoda,zde se vážně na tu pilu dalo častokrát přitlačit mnohem více a roztočit tak kolotoč vášní,ale nestalo se a ubralo to tak u mě Bratrům vysoké procento z jinak skutečně velkého filmového zážitku.A ještě nesmím opomenout zmínit herecké výkony,neboť jak Gyllenhaal,tak Maguire se svých rolí zhostili na výbornou a filmu hodně pomohli.Především u Maguira mě jeho výkon velmi příjemně překvapil,druhá polovina filmu byla vyloženě jeho koncertem,takže myslím,že by se mohl té doživotní Spidermanovské nálepky těmito výkony nakonec i zbavit. ()

Bratricek

1) Celý rozpočet padl na platy hercům, že museli animovat i vrtulník? 2) 90% všech emocí jsem cítil naprosto protichůdně, chování lidí mi přišlo nelogické.... 3) Maquire je vážně skvělý, zato Natalie Portman nedostala prostor pro ani jedno silnější vyjádření emoce. Proč, když se to celé točí kolem ní? Gyllenhaal v první části filmu, když má být protivný, je spíš dementní. Slabota scénáře. 4) Takhle se vítaj lidi co přežijí vlastní smrt? To bych se styděl, že žiju 5) Výbuch Sama je jediná vážně výborná scéna filmu. To je vše co jsem měl na srdci. ()

LuciusWlk

Opět jedno dobře fungující drama o někom, kdo prošel peklem války. Je těžké se ztotožnit, s takovými pocity. Kdo nezažije, asi pochody v ve vojenských hlavách nepochopí. Celé téma je pěkně a pocitově dobře aplikované. Je zajímavé, jak krásně se otočí o 180° kladné a řekněme pohled mezi prsty, vnímaní bratru. N. Portman je okouzlující a T. Maguire je jako v neustálém transu. Netvrdím, že jsem s tohoto snímku na větvi, ale za zhlédnutí to určitě stálo. Původní předlohu jsem neviděl a tak nechci nic srovnávat. Celkově pěkné! ()

OughJay

Existuje hodně snímků a knížek, který se snažej vystihnout nesmyslnost a krutost války, ještě jsem ale neviděl žádnej, kterej to dělá vlastně až po návratu vojáka domů... Každej si představuje, že když se voják vrátí k rodině, tak to všechno končí a bez happy endu se ta představa prostě neobjede. V tomhle filmu to tím ale teprve začíná a musim říct, že při několika scénách jsem měl fakt mrazení. Herci vybraný naprosto skvěle a překvapily mě i ty malý holčičky, který zahrály svoje party s gustem. Teprve při psaní tohohle komentáře jsem se dozvěděl, že jde o remake, no nevim jestli se k originálu někdy dostanu. Tady ale dávám plný hodnocení, protože nemám filmu co vytknout. Silný filmy na mě dokážou zapůsobit... ()

Michelle75

Jeden z těch filmů,které jsou čitatelné už od začátku,víme kam a jak budou směřovat. Jenomže tady jsou vážně fajn sympatiční herci,kterým jde hraní samo. Tobey Maguire hodně překvapil a jeho role byla zahrána velmi přesvědčivě.Poválečné trauma ,kdy strach srší nejen uvnitř něho,ale dere se i ven. Jake Gyllenhaal mi na flotka moc nesedí,ale zhostil se toho s lehokostí. Nesmím však zapomenout na desetiletou Bailee Madison,ta hrála opravdu kouzelně, s jejími slzami jsem slzela i já. ()

Lukoboss

Válečný drama, který vlastně ani tak není o válce, jako spíš o posttraumatickým válečným (stresovým) syndromu kluků, kteří se vrátí zpátky. Dlouhou dobu jsem si myslel, že tomu dám jen tři hvězdy, ale scéna s rozbitím kuchyně a pistolí byla natolik silná a dokonale zahraná, že si to prostě zaslouží víc. "Only the dead can see the end of war..." ()

pavcas

Moje rada pro všechny, zůstaňte u zkouknutí trajleru a nekažte si zbytečně dojem celým filmem. V trajleru je to podstatný, akorát, že si můžete zachovat pocit, že to bude fakt dobrej film. Protože podle mně to je dokonalá ukázka toho, jak lze promrhat velkej potenciál, námětem počínaje a dobrejma hercema konče. Tobey Maguire a Jake Gyllenhaal vážně vypadaj jako bratři a hodně lidí si je kvůli tomu plete i normálně, ačkoli dle mýho názoru má druhej jmenovanej daleko víc charisma i hereckýho talentu. Tady ho ovšem nerozvinul stejně jako Natalie Portman. Tý tady hrát ještě ségru Keira ,mohli si je kluci třeba prohodit, možná by to bylo zajímavější. Každopádně film je to zdlouhavej, plnej zbytečnejch a nedotaženejch scén a hlavně jsem tomu absolutně nevěřila. Dalo se to udělat a natočit stokrát líp. Škoda a promarněná velká příležitost. ()

herr_carter

Vypadá to, že budu jeden z mála hodnotících tady, kdo dal plnou palbu, ale o té jsem byl rozhodnut hned po dokoukání. Já prostě mám rád lidská dramata a pokud jsou natočena dobře, nemohu jinak - tady se podle mě jedná o naprostý majstrštyk v oboru ! Nikdy bych si nemyslel, že ten blbec Tobiáš dokáže používat i obličejovou mimiku - no a jeho bratr Džejk se tímto filmem natrvalo dostal do mé širší topky herců. Tento film ukazuje, jak dokáže být život neférový a nevypočitatelný...................moje hodnocení = 9,5 z 10. ()

Arkanoid

Možné spoilery. O návrate z vojny je jednoznačne lepší Homeland. Škoda, že zápletka sa nerozvinula až do bodu, kedy by sa Tommy oženil so ženou svojho brata a až vtedy by Sam prišiel. Inak hutná (aj vďaka hercom), technicky konvenčná dráma, kde po celý čas viete, ako to dopadne, no dostatočne vyhrotené mi to nepripadalo. ()

DavidS.

Poměrně jednoduché, přímočaré a průhledné vyprávění o proměně brášky darebáka v téměř náhradního tatínka a o pravém tatínkovi s válečným syndromem...První polovina tohoto remaku nezáživná a plná nejrozmanitějších klišé, včetně náběhu na romantickou notu. Druhá polovina naštěstí potemní a přidá na dramatičnosti...Celek ale přesto průměrným zážitkem, který mi nedovolil řádně si vychutnat nebo nějak zvláště ocenit herecké výkony silného tria Portman, Gyllenhaal a Maguire... ()

Cracker

Tak, Maguireho moc nemusím ale v tomto filme sa ukázal v dobrom svetle, Jakea Gyllenhaala mám naopak veľmi rád a tu si len upevnil miesto v mojom rebríčku. Typický príbeh ktorý sa odohráva asi v každom povojnovom filme, ale tu pre mňa bol niečim výnimočným neviem čím to bolo možno hercami, atmosférou možno som bol len dobre naladení ale tento film si ma získal a určite je jedným z tohtoročných(mojich) filmových prekvapení. ()

joora1

Musím ocenit zejména druhou půlku filmu, kdy se vše láme a stupňuje.Herci jsou podle mě výborní, jen brzký návrat Tobyho Maguira z bojů mě překvapil, čekal jsem, že to bude až za delší dobu a taky rychlá proměna Jakea na slušného, milujícího strejdu se udála tak nějak přirozeně a rychle.V pár věcech film mohl být propracovanější, ale přesto se jedná o velmi solidní snímek s žádným happy endem, ale naopak velmi realistickým příběhem i koncem. ()

Tjaden

Výborně natočené a emočně vypjaté drama. Přestože snad každý musel vědět, jak se bude příběh vyvíjet (a to i bez přečtení zdejšího obsahu). Cením si absence amerického patosu, hvězdnatá vlajka sice vlaje na každém domě, ale beru to tak, že Amíci prostě takoví jsou. V jiných filmech je nám podsouván daleko více. Scény z Afghánského zajetí jsou dostatečně drsné a uvěřitelné (Lovci jelenů se zamozřejmě rovnat nemohou). Film dobře zachycuje, co s psychikou člověka dokáže udělat válka. Žádný veterán nejspíše nemůže žít úplně normální život, a to si nemusel projít zrovna tím, co jedna z postav. O hereckém koncertu tří hlavních představitelů už bylo napsáno hodně a i já se přidávám k pochvalným ohlasům. Minimálně Tobey Maguire si pro zlatou sošku půjde, i když i Jake Gyllenhaal a Natalie Portman si ji určitě také zaslouží. ()

Maark

Přesvědčivý Tobey Maguire, který k těm třem hvězdám zaslouží za svůj výkon ještě půlhvězdu navíc. Námět na pokračování - bratr Jake a manželka Natalie se dozvídají, že ve skutečnosti Tobeymu neruplo v kouli v Afghanistánu, ale při ochraně lidí v New Yorku, kdy používal nějaký divný modro-červený oblek. Dr Zloun mu poté vymazal paměť, atd. :-D ()

SkyLukey

The Brothers na mě působil po celou dobu filmu tak něják zvláštně. Výběr herců mi nepřišel zrovna vhodný. Né, že by Natalie Portman nebo Jake Gyllenhaal nebyli dobrými herci, ale myslím si, že tohle nebyli role pro ně. Největší bariérou pro mě byl Tobey Maguire, kterého přímo nesnáším. Stále v něm vidím toho mladého spidermana a s pěknou a mou oblíbenou jakožto pár s Natalie Portman na mě působul velmi komicky a prapodivně. Scéna s rádoby srdceryvným a nervydrásajícím vojákem, který si prošel neskutečným peklem v Afgánistánu mi přišla velmi umělá, suchá a zbytečná až mě překvapil další vývoj filmu. The Brothers je předem nalajnovaný příběh, který je každému do předu jasný každý krok. Čekal jsem víc. ()

leon_id

Po zhlednuti originalni predlohy od Susanne Bier se proste nemuzu vyhnout srovnavani tehle dvou temer totoznych filmu, ktere se lisi pouze v malickostech. Herecke vykony ustrednich hrdinu v originalni verzi me prisly vyrovnanejsi, v te americke predvedla svuj vysoky standart pouze Natalie Portman a prijemne prekvapeni byly jeji male filmove dcerky. Tobey Maguire v roli starsiho bratra opravdu nepresvedcil (pokud mel ovsem zahrat nevyraznou gumu, ktera si v kuchyni prerovnava nadobi s kverem v ruce, tak se mu da jeste ledasco odpustit :) k vykonu Jake Gyllenhaala nemam zasadni vyhrady, snad jen ta kerka na krku byla celkem zbytecna a spolu s vykurovanim jointu u krbu to na me pusobi celkem lacine. Na bojovych scenach se u obou snimku ocividne dost setrilo (paradoxne u americke verze je to vice poznat) trosku to dohani akci kamera a hudebni stranka filmu, kde sem byl velmi potesen skladbou od Bona. Suma sumarum na me trosku lepe pusobi original. Otazkou je, jak by to dopadlo v pripade zmeny poradi v promitani, ale to uz se nejspis nedozvim...vysledek souboje Brothers/Brødre 70-80% (btw opravdu se mi to jen zda, ze sem v predloze nezahledl jedinou danskou vlajku? :)) ()

Herráček

Spousta amerického klasického patetického patriotismu a podobně... Ale rozkol mezi tím, koho zabít... A koho milovat... Mělo to námět na pořádné psychodrama, ale nedopadlo to úplně dle očekávání... ()

casioa....

(Post) vojenský sendvič Jakea, Natálky a Tobeyho :D fuj, ale som sprostý. Nič nebolo, samozrejme...iba pusa, i keď tá malá aká zlatá, s tým klamstvom na plné gule, myslím že v 87.minúte. Nuž, a teraz budem za slušného a vážneho. Post-afganistanská trauma ako sa patrí, verím že časom pribudnú aj ďalšie (a možno lepšie) kúsky do tejto filmovej poličky (Post-afganistanská či post-iracká trauma-myslím, že bude stači jedna polička-a postupne budú pribúdať pred slovíčko POST ďalšie krajiny, kde "svetová polícia zo štátov" príde pomáhať :) Ale inak...ambiciózne rozohraté partie, ktoré by si zaslúžili viac, rátajte so mnou: otec VS synovia, brat (vojak) VS brat (badass), brat (badass) VS manželka brata (vojaka), otec VS brat (badass), otec VS rehab jeho post-vietnam traumy, brat (vojak) VS jeho post-afganistan trauma....do tohto nabitého ovzdušia sa pridá pomalý prerod nášho brata (badass) na goodass, ale tiež prerod nášho brata (vojaka) na človeka, ktorý svojej (post afganistan) traume podľahol.....podľa mojej kalkulačky, 105 minút je zúfalo málo!!! A čo hovoria Vaše kalkulačky? /////////////////////////////////////////////Who was that said only the dead have seen the end of war? I have seen the end of war. The question is, how do I go on living? ////////////////////////////////////////////////////// (Dánsky originál z 2004 som nevidel) ()

jondoe

Pribeh je sice predvidatelny, ale pomala komorna rezia, velmi dobre napisane postavy a v prvom rade perfektne herecke vykony, zdobia tento film a radia medzi tie lepsie natocene snimky, ktore zachycuju americku vojnu v Afganistane, alebo po prichode vojaka z nej. Viem, ze Oscarovi film Smrt caka vsade je o niecom inom, ale tento film sa mne osobne pacil ovela viac. A vykon Tobeyho Maguire bol natolko presvedcivy, ze sa nestiham cudovat, ze nebol na Oscara ani nominovany. Jake Gyllenhaal a Natalie Portman boli vo svojich ulohach rovnako presvedcivy. Film Brothers je velmi dobry film, ktory vyborne zachytava atmosferu afganistanu a aj totalnu depresiu po nej. Len sa cudujem akadenii, ze tento film v 2009 nejako prehliadla. ()

Sheridanova černá mše

Sheridanova černá mše

16.01.2009

Moje levá noha, Ve jménu otce či blížící se americký remake dánských Bratrů. I tento malý vzorek z filmografie Jima Sheridana stačí k tomu, abychom se intenzivně zajímali o jeho plány do budoucna.… (viac)

Vydatné herecké posily...

Vydatné herecké posily...

05.10.2007

...dostalo hned několik filmových projektů, o nichž už ČSFD obšírněji informovala. Začněme hrdinskou fantasy na motivy příběhů Conanova otce Roberta E. Howarda Solomon Kane, kterou britský režisér… (viac)