Hrdinovia z prostredia „pod bodom mrazu" sa vracajú, aby zažili ďalšie neuveriteľné dobrodružstvá, tentoraz v ohromnom podzemnom svete dinosaurov. Je to farbistá krajina plná bujnej vegetácie, ktorá je ostrým protipólom mrazivého prostredia z prvých dvoch filmov. Je to krajina plná nebezpečenstiev, ohromných tvorov, rastlín pojedajúcich mamuty, zem plná tajomných miest. Večný smoliar, prehistorický veveričiak Scrat, má pred sebou osudové stretnutie s veveričkou Scratte. Mamuty Manny a Ellie očakávajú prvý prírastok do rodiny. Leňochod Sid sa zase dostane do problémov, keď si založí vlastnú rodinu s nájdenými dinosaurími vajíčkami. Šabľozubý tiger Diego rieši dilemu, či sa z neho v spoločnosti priateľov nestáva príliš veľký a mäkký dobrák. Navyše, keď sa objavia dinosaury, Manny prestáva byť „kráľom džungle". A napokon sa všetci zoznámia s jednookým lasičiakom Buckom, ktorý neúnavne loví dinosaury... (TV JOJ)

Naby

Puvodni recenze: 18.5.2010 Pobavil jsem se i zasmál, ale třošku mi chyběl český překlad, který dává filmu super atmosféru (jinak jsem převážně na originál s titukama). Jinak nic extra nového, pokud se vám alespoň třošku líbil nějaký z předchozích dílů, určitě si dejte i tenhle. Trošku lepší 3*. Aktualne 06.2022 jsem to shlednul znovu s ceskym dabingem ve 4K na Disney+ a bylo to po letech super. Vtipky tam jsou po tech letech “novejsi” ;-). Zvysuju hodnoceni na 3,6* takze celkem 4* ()

Big Daddy

Příjemné překvapení po slabším druhém dílu. Opět líbivě animováno a tentokrát se povedla i zápletka okolo konfrontace našich starých známých s dinousaury, která na mě původně působila jako, že autoři už jen vaří z vody. Navíc je stále spoleh na brilantní krysoveverku. ()

Epco

Klesajúcu tendenciu tejto série nezachráni ani 3D. Hviezda navyše za Pegga, ktorý vnáša trošku sviežosti a vtipu do tejto zbytočnosti. ()

keepsmile

Nejsem zas takový příznivce animáků, Dobu Ledovou jsem viděl asi jen tu první, ale 3ojka každopádně krom kvalitní animace splnila to co jsem očekával - perfektně jsem se pobavil! ()

Eve Lyn

Doba ledová je příjemná podívaná, která si drží svoji laťku rodinné zábavy vcelku vysoko, ale v dalších dílech spoustu fórů už jenom opakuje... ()

Mc.Flurry

Tak trojka si myslim ze je asi nejslabsi a to ma jeste prijit ctyrka ikdyz jejiz trailer sem videla a nema to chybu:-D Ale zpet k trojce nevim no..me to spis prislo jako kdyby reziser uz nevedel co vymyslet tak si vymyslel pribeh co s Ledovou dobou nema vubec nic spolecnyho meli by to spis prejmenovat ()

BaHa

Snad nejvtipnější díl z celé série, veverka už není třeba, ať žije Buck! Buck, Sidovo rodičovství a Diegovy hlášky byly zkrátka perfektní. U podobného animáče nepotřebuji nějakou hloubku či přesah, chci se bavit a to Ice Age 3 naprosto splňuje ()

Antonymi

No nevím. Dvojce jsem dala 3 hvězdičky, tak je musím dát i tady, ale z celé série je tohle nejslabší kousek - příběh stojí na místě, zápletky jsou banální, "problémy, které řeší jednotliví hrdinové, jsou triviální a jen lehce načrtnuté, nejdou nijak do hloubky. Nové postavy plní funkci překlenovací dějové vaty a humor je zhruba na úrovni dvojky - občas se usmějete, ale zázraky nečekejte. Oceňuji, že třetí díl nesklouzl k trapnosti, na druhou stranu ke spokojenosti diváka by mělo stačit víc, než že se shledá se známými postavičkami v situacích, které viděl už stokrát předtím. Palec nahoru za dinosaury, způsob, jak se k nim hrdinové dostanou je také překousnutelný, veverka Scrat je taky fajn. Jako minule - za mě 50% a vy sami si vyberte si, jestli těch 10% přidáte směrem nahoru nebo dolů. ()

Voxel

Konfrontovat hrdiny doby ledové s dinosaury byl prostě geniální nápad. Napínavý děj, spousta vtipných situací, hlášek, gagů nebo odkazů na všechno možné a povedené akční scény. Viděl jsem v kině ve 3D a bylo to super (i ostatní diváci se podle reakcí bavili téměř královsky). ()

P@\/EL

Povedený animovaný film plný skvělých srandovních scén a stejně vtipných hlášek. Film je dostatečné dobrodružny a akční, to vše samozřejmě v rámci daného žánru. Celý příběh navíc přijemně oživila postava potrhlého lasičáka Bucka. ()

demovka

Geniální nesourodá smečka opět v akci! Bohužel, nebylo to tak dokonalé jako předešlé dva filmy. Musím ale přemýšlet, proč. Začnu zlehka: z mamuta vážného a jediného rozumného je najednou mamut pitvořící se a ztřeštěný. Šavlozubý tygr asi celý film nejedl. Nebo vůbec nejí. Veleještěři vůči mamutům byli příliš velcí, nebo mamuti jsou ve všech filmech příliš malí. Nevím. Veverce, veverkám je najednou věnovaný příliš velký prostor. Místo krásného začátku a vtipné tečce se najednou veverky přetahují o oříšek ve čtvrtce filmu. Tím se stalo, že opakovaní vtipu částečně zhatilo vtip. Svádění veveřice, myslím, už tak geniální vtip nemá. Všechny další dokonalosti předešlých filmů ale ve filmu najdete. Myslím tím animaci, příběh, vizuální stánku, nápady, napínavý děj a pěknou hudbu. Uvidíme co dál? ()

AltairAhad

Chtěla jsem dát 3*, ale za lasičáka Bucka (přibraný do TOP mých animovaných postav) a "krutopřísnou" veverku Scrat má mých 4* jistých! V určitých momentech jako ananas, propast a několik se prostě smálo ještě několik minut celé kino. Jo, tenhle díl se povedl, ale bez Bucka by to bylo jistě o hvězdu možná i o dvě, horší... ()

Finále Plzeň 2016

Finále Plzeň 2016

08.04.2016

Letošní 29. ročník festivalu Finále Plzeň se uskuteční od 15. do 21. dubna 2016 v Plzni. Festival se poprvé koná od pátku do čtvrtka a jeho stěžejní programovou částí bude již tradičně soutěžní… (viac)