Ako si vycvičiť draka

• Slovensko Ako vycvičiť draka (viac)

Na malom ostrovčeku Berk, ďaleko na severe, sa zbytočne s ničím a nikým neokolkuje. Nečudo, šialene silní Vikingovia, ktorí tu žijú, totiž musia svoje domovy denno-denne chrániť pred nájazdmi divokých a krvilačných drakov, ktorí im robia zo života peklo! Aj neduživý tínedžer Štikút je, pochopiteľne, obrovským fanúšikom lovcov drakov a jedného dňa by sa sám rád stal jedným z nich, no nanešťastie mu to so zbraňami veľmi nejde. Ehm, na rovinu – má v tomto smere obe ruky ľavé! No keďže jeho otec nie je nik iný, ako Chladnobrv obrovský, náčelník kmeňa Vikingov a známy drakobijca, musí sa Štikút bez debaty priučiť i drsnému umeniu boja Vikingov. Lenže skôr, než sa Štikút, ktorý je mimochodom tiež nadšený a všetkými masťami mazaný vynálezca, vôbec môže v tomto obávanom „študijnom odbore“ čo i len začať vzdelávať, zaútočí na jeho rodnú dedinu dračia armáda! Štikút v tom vidí jedinečnú šancu poraziť niektorého z drakov a zachrániť tak otcovu dobrú povesť a dorásť do jeho nekonečne veľkých šľapají. Vďaka veľkej odvahe a bystrej hlave sa mu skutočne podarí zostreliť jedného z nočných tieňov – azda najnebezpečnejšieho dračieho druhu. No namiesto toho, aby sa so svojím úctyhodným úlovkom pochválil otcovi, sa Štikút s nočným tieňom spriatelí. A toto priateľstvo obráti Štikútov svet hore nohami! Viking, ktorý má za kamaráta draka? Tým predsa hanobí vikinskú česť, ktorú si jeho otec cení nadovšetko... (TV Markíza)

SedRicK

Pro mně zatím jasná jednička pro tenhle rok. Vynikající film, který má v sobě tak neodolatelné kouzlo a hravost, že jsem se po celých 97 minut do filmu vžil a pocítil nádherné přívaly všech možných emocí. Film, který je čistý a svěží a rozhodně nejen pro děti. Rozhodně doporučuji IMAX :D ()

Kundivous

Perfektní filmeček, jak pro děti tak pro dospělé, který disponuje vynikající grafikou, hudbou i příběhem. S dětmi pak můžete podebatovat o hlubší myšlence, že ne vše je takové jak se zdá... viz draci jenž museli nosit kořist... ()

Margotka

mooooooc pěkný, až na pár klišé (který ve filmech pro děcka snad chybět ani nemůžou) je to takřka dokonalý - perfektní animace, úžasnej zvuk, sranda a každej by takovýho Bezzubku měl rád doma (no já taky, že :-) 85% ()

Bastard2

Asi mám slabost pro animované filmy, protože v nich lecos odpustím. Je to přeci jenom zábava a tak nečekám, že to bude tak dokonalé, někdy se však zadaří více někdy méně. U tohoto filmu jsem měl až do konce smíšené pocity a byl jsem přesvědčen, že dám pouze za tři, ale musím přiznat, že jsem se náramě bavil a nelituji, že jsem šel do kina. 75% ()

Firga

Ked som videl prve foto na ktorom bol cierny mlok s kridlami, myslel som si, ze sa v Dreamworks uz kompletne zblaznili. Prve recenzie z USA ma ale donutili po dlhom case opat zajst do kina. Pocity, ake mam aj teraz pri spomienke na film a jeho hrdinov som niekedy ako dieta mal po zhlidnuti Winnetoua. ()

Danoid

Tento film jsem nijak dopředu nesledoval a dokonce jsem se nedíval ani na trailery, což se nakonec ukázalo jako dobrý krok. Co mne přesvědčilo jít do kina, byly vyrojivší se superkladný recence a vzhled dráčka mi od prvního vidění přirostl k srdci. Animáky jinak moc nesleduju, anichž bych něco proti nim měl. Opravdové překvapení mě ale čekalo v kině. Nejprve mne málem omráčil samotný Imax, kde jsem ještě na 3D projekci nebyl, svými upoutávkami. Zažíval jsem až nepříjemný pocity a u posledního dinosaura, potom co mi vše možné lítalo z plátna na obličej, jsem se modlil, aby u něho nepoužili efekt směrem k divákovy a neuhryznul mi hlavu :) Samotný film už nenabízel tak agresivní 3D rozměr a byl podobně jako u Avatara více hloubkově orientován. 5 hvězdiček si film zaslouží už za samotného Bezzubku, který s pomocí nádherné hudby a úžasné koláže seznamování se Škytákem, ždímal moje emoce a slzy po kýblech. Fakt nemůžu uvěřit, že i po své třicítce můžu takhle podlehnout kouzlu animované postavy. Je fakt, že k tomu asi i hodně přispělo moje soužití s černou kočkou a její některé povahové podobnosti této postavě. Moc se mi líbila zde krásně demonstrovaná a nenásilně podaná ukázka toho, v jak krásnou záležitost se může proměnit ponechaný život a jaká škoda by byla ho předčasně ukončit. Tento moment je dost slušně životně obohacující nejen pro děti. ()

zorrra

Krasna rozpravka, po ktorej zhliadnuti som aj ja chcela mat takeho draka:-))) Pribeh o tom, ze na vsetko treba pozerat z viacerych uhlov, nielen z jedneho. Inak, pribeh bol super, hudba tak isto, ale co ma prekvapilo, bolo to 3D. Neviem, ci to bolo tym, ze som sedela v nejakom nespravnom uhle, ale tie rychle zabery boli rozmazane a nielen pre mna, ale aj moji kamosi to tiez tak videli. To uz Doba ladova 3 sa mi zdala lepsie 3D spracovana. Ale ako vravim, mozno to bolo len tym, ze som sedela v nejakom cudnom uhle, alebo som si zle vycistila okuliare. ()

Scott4

Nebýt tak vysokého hodnocení na csfd, tak bych tento animák nikdy neviděl...a udělal bych...ŠPATNĚ! Tak dobře jsem se u animovaného filmu dlouho nebavil!! Vynikající animace,skvělá hudba,vtipné dialogy,příjemný i když čitelný příběh. Nemám co vytknout 5* (9/10) ()

potkys04

Po dlouhé době jsem u animáku slyšel ,jak se v kině všechy děti smějí víc jak jednou dvakrát za film a to vzhledem k tomu ,že je určen hlavně jim ,mluví za vše...... A toho černýho draka chci domů já !!!! :-) ()

Aurelia

Pro mě dokonalý film. Patří do skupiny filmů, které jsem ochotna zhlédnout kdykoli. Téma s draky je sice již staré, ale v tomto zpracování a zakomponování do příběhu je úchvatné. Vše chválím a na žádné mínus nemůžu přijít. ()

Patkuna

Je vidět že animované filmy jdou velice rychle kupředu ( co se animace týče ), u některých ovšem pokulhává děj, a to je právě případ animáku Jak vycvičit draka. Animace naprosto geniální a neuvěřitelná. Samotnému filmu sice nechybí akce, vtip, láska a šarm, ale děj je bohužel velmi předvídatelný. A tak i když nerada dávám jen 3 hvězdičky. ()

majky.20

Rozhodoval jsem se, jestli jít na Souboj Titánů nebo na animák, který vůbec nebyl propagován. Nakonec jsem se rozhodl správně. Tenhle film mě dostal do kolen nejen svojí nádhernou grafikou, ale také svým pestým amkouzelným příběhěm. Pokud bych měl hodnotit animáky z poslední dekády tak tenhle je tím nejpovedenějším. Dráček Zubatka mi tak trochu i připomínal svými grymasami mojí domácí čtyřnohou potvoru. Ano, tenhle film není jenom děti, ale i pro dospělé publikum, které se chce po týdnu v práci trochu odreagovat. Nemůžu hodnotit jinak než kladně, protože jsem žádné negativa na tomhle filmu neshledal. ()

dr.who

Vikingska dedina Berg zije zivotom, v ktorom vyrazne figuruju draci. Kradnu im ovce, nicia obydlia a robia z deti pravych vikingov. Pravym vikingom, ktory dokze svoju dospelost tym, ze zabije draka, chce byt aj hlavny hrdina – Štikút. Jeho snazenie je vsak prilis velke a vzdy ked sa pokusi o boj s drakmi vsetko pokazi, alebo znici. Zivot mu stazuje aj to, ze vodca osady, Chladnokrv Obrovsky, je jeho otcom. Kvoli Štikútovej nemotornosti a nesikovnosti na neho nie je dva krat hrdy a radsej ho schovava doma. Situacia sa vsak zmeni, ked sa mu v jednej bitke podari zostrelit najobavanejsieho draka – Nocneho Desa - a aj ked mu to nikto neveri, Stikut sa vyda ho hladat. Pribeh pokracuje premenou vikingskej mysle z drakobijca na drakojazdca a konci zmierenim sa vsetkych vikingov s drakmi. Dej sam o sebe nie je to, kvoli comu by ste tento animovany film mali vidiet., je to kvalita spracovania, nenuteny humor, animacie a v 3D aj hlbka zazitkov, ktore vam Ako si vycvicit draka ponuka. Aj ked to nie je uplne dokonale, je to jeden z najlepsich animakov ake som za posledne obdobie videl a moje hodnotenie je preto 5/5 (aj za vyskajuce deti v kine :) ) ()

Vampira

Asi nejlepší animák co jsem v poslední době viděla (ne že by jich bylo zase až tolik). Ano, příběh není zas tak originální, ale má švih a provedení bylo tak luxusní, že mi to ani nepřišlo (narozdíl od takového Avatara, kde mě příběhová průhlednost trochu štvala). ()

prcko

Spojili sa sily a dali nám kvázi-fantasy humorný animák. Najprv boli všetci veľkí a jeden malý. Potom boli všetci malí a jeden veľký. A nakoniec? To uvidíte. Bolo to celkom strhujúce, s jednou nevšednou myšlienkou. Akcia rovnomerne rozložená (na začiatku a na konci) a o úsmevné humory tiež nie je núdza. Hitíka dávam za vikingský kúsok írskeho hlasu a za zábavu od začiatku do konca. A láska. Je to in a je to všade. Proste bez fešandy by to nebolo ono. Ale. Prečo by ju chalan nemal, keď sa snaží? A byť malý (rozumej dieťa), asi sa aj bojím a pár nocí budem mať zlé sny. Ale aj my ostatní si zaslúžime. Takže už len šup na draka a hore hľaď. 95 % ()

Raviola

Pěkný filmový zážitek umocněný 3D provedením. Děj nabitý akčními scénami a milými draky. Nádherná hudba doprovázející film, jestě více podtrhla atmosféru. Všem doporučuji. ()

cmman

Shlédnuto ve 3D a naprostá spokojenost. Každý si tam najde něco, umělecky samozřejmě slabší, ale vynahrazeno tím vším ostatním. Já chci bezzubku! ()

Hraný remake Jak vycvičit draka má obsazení

Hraný remake Jak vycvičit draka má obsazení

31.05.2023

Hraná adaptace animovaného hitu studia DreamWorks Animation Jak vycvičit draka konečně našla své lidské představitele. Oba herci pak údajně byli vybráni i proto, že by se mohli v sérii zdržet i na… (viac)

Jak vycvičit draka se dočká hraného remaku

Jak vycvičit draka se dočká hraného remaku

16.02.2023

Je veškerá fantazie v Hollywoodu definitivně mrtvá? Možná. Následující oznámení ale rozhodně nepomáhá přesvědčit veřejnost o opaku, studio Universal Pictures totiž oznámilo, že chystá hraný remake… (viac)

Třetí drak letí k rekordním ziskům

Třetí drak letí k rekordním ziskům