Ako si vycvičiť draka

• Slovensko Ako vycvičiť draka (viac)

Na malom ostrovčeku Berk, ďaleko na severe, sa zbytočne s ničím a nikým neokolkuje. Nečudo, šialene silní Vikingovia, ktorí tu žijú, totiž musia svoje domovy denno-denne chrániť pred nájazdmi divokých a krvilačných drakov, ktorí im robia zo života peklo! Aj neduživý tínedžer Štikút je, pochopiteľne, obrovským fanúšikom lovcov drakov a jedného dňa by sa sám rád stal jedným z nich, no nanešťastie mu to so zbraňami veľmi nejde. Ehm, na rovinu – má v tomto smere obe ruky ľavé! No keďže jeho otec nie je nik iný, ako Chladnobrv obrovský, náčelník kmeňa Vikingov a známy drakobijca, musí sa Štikút bez debaty priučiť i drsnému umeniu boja Vikingov. Lenže skôr, než sa Štikút, ktorý je mimochodom tiež nadšený a všetkými masťami mazaný vynálezca, vôbec môže v tomto obávanom „študijnom odbore“ čo i len začať vzdelávať, zaútočí na jeho rodnú dedinu dračia armáda! Štikút v tom vidí jedinečnú šancu poraziť niektorého z drakov a zachrániť tak otcovu dobrú povesť a dorásť do jeho nekonečne veľkých šľapají. Vďaka veľkej odvahe a bystrej hlave sa mu skutočne podarí zostreliť jedného z nočných tieňov – azda najnebezpečnejšieho dračieho druhu. No namiesto toho, aby sa so svojím úctyhodným úlovkom pochválil otcovi, sa Štikút s nočným tieňom spriatelí. A toto priateľstvo obráti Štikútov svet hore nohami! Viking, ktorý má za kamaráta draka? Tým predsa hanobí vikinskú česť, ktorú si jeho otec cení nadovšetko... (TV Markíza)

SonGokussj

Dlouho jsem se tak moc nebavil u počítačového animáku. S "vzhůru do oblak" se tohle nedá ani srovnávat... :-) Je tam neuvěřitelná spousta humoru. ()

oondra

Po shlédnutí filmu a přečtení různých komentářů jsem si musel položit otázku: co na tom proboha všichni vidí?? Animace průměrná a příběh jakbysmet. Film byl už asi od půlky strašně předvídatelný a tak jsem jen ze zvědavosti, jestli nebudu překvapen a neskončí to jinak, film dokoukal. Sice velice nápadité pojetí různých druhů draků ale zklamalo mě, že Toothless, typ draka, kterého se všichni bojí, vypadá jak malé ustrašené kotě. Na rozdíl o jiných animáků (nejen poslední doby) jsem se vůbec nezasmál a jen jsem si odtrpěl tu hodinu a půl nudy. ()

sta

montáž, kdy se Škyťák seznamuje s dráčkem, je fantastická.. jinak to je možná první novodobý mainstreamový animáč, který obstojí sám o sobě v konkurenci běžných filmů neanimáčů a je si toho sám vědom... fajná věc, která je sympatická i proto, že letošního oskara dostane Toy Story trojka ;-) ... a samozřejmě Jónsi na konec potěší :) ()

Macejko

Vynikajúci animák, vynikajúca fantasy. Zabudnite na impotentné kraviny typu Shrek 3, Madagascar, Príbeh žraloka alebo Pán Včielka. Tento film je dielo prekonávajúce aj posledné počiny štúdia Pixar, ktoré, aj keď sú stále úžasné, predsa len začínajú byť so svojim "family friendly" prístupom mierne otravné. Ako si vycvičiť draka je plnokrvný, intenzívny fantasy príbeh, ktorý ma zarazil do sedačky a predviedol mi toľko parádnych atrakcii, že som iba bez dychu sedel a kochal sa. Famózna kamera, krásna animácia a monumentálny soundtrack Johna Powella povyšujú mierne otrepaný príbeh na niečo nezabudnuteľné. Jedinú výhradu mám k samotnému stvárneniu drakov, ktoré mi prišlo až príliš "cartoonové". A ešte jedna vec: široko ďaleko zatiaľ nenájdete lepšie 3D. Jazda na drakovi je jednoducho neopakovateľným zážitkom. ()

Freemind

Animák s vikingy a tlupou draků? Z toho jsem už snad troch vyrostl, ne?Jakkoliv jsem k tomuto filmu přistupoval značně skepticky, velmi rychle jsem byl nucen zamávat bílou vlajkou a nechat se unést. Hloupoučké, klišovité a sentimentální - jistě. Přesto po dlouhatánské době v mé rozmlsané hlavě věčného šťourala, hnidopicha a nespokojence vzklíčilo prosté, klukovské "tý jo, takového draka bych chtěl". A vidím, že nejsem jediný. ()

zipper111

Absolutní bomba, skvělá fantasy o dracích a hlavně vikinzích, o kterých je kvalitních filmů zatraceně málo. Vlastně skoro žádný. Až na tento. Reálií se to drží asi jako Pancharti druhý světový, ale je to vizuálně krásné, hudebně výborně podkresleno a atmosféricky někde mezi Pandou a Avatarem. Jak vycvičit draka je jeden z nejlepších animáků poslední doby! ()

rockstorm

Úžasný animák pro celou rodinu. Správná dávka napětí, humoru i emocí. Výraz očí a mimika Bezzubkova obličeje je naprosto úchvatná a já se uculovala a rozplývala stejně jako děti. I ostatní hrdinové, dráčci a drsní Vikingové, jsou skvělí. Nádherná hudba vše jen krásně doplňuje. Viděno v kině ve 3D a teď i v tv, ale to kouzlo příběhu tam stále funguje. ()

numi

Strhující, zábavné a roztomilé zároveň. A je fuk, jestli je vám devět, nebo čtyřicet. Velmi příjemné překvapení, které v několika aspektech překonalo i třetí Příběh hraček. Čtyři a půl. ()

Tirion

K pěti hvězdičkám chybí originálnější příběh s lepší zápletkou. Jinak se jedná o velice povedený animák, který má vše, co film mít mát. Super hudba, dabing, dialogy a nápady. ()

vorheese

Chcete si udělat hrubou představu o tomhle filmu? Tak trochu připomíná Avatara, jen je kvalitní, nápaditý, vtipný, napínavý, esteticky vyladěný a s povedenými 3D efekty. ()

SarumanKo

Podobný zážitok ako pri Avatarovi. Geniálne dielo ani revolúcia sa nekonajú, ale je to natoľko lahodná fantasy, že ma to jednoducho nadchlo a vizuálnymi orgiami zatĺklo až do sedadla. Aj napriek tomu, že príbeh o looserovi, ktorý sa stane hrdinom je kompletne zložený z klišé a zdá sa otravný, až som sa chytal za hlavu, všetky ostatné aspekty filmu tikajú dokonale ako švajčiarske hodinky. Predovšetkým hudba. Soundtrack Johna Powella je nebeským darom, božskou symfóniou, akú som roky rokúce nepočul v žiadnom inom filme a dokázala by urobiť epický veľkofilm aj zo záberov šachového turnaja. Animačne sa mi to zdalo spočiatku rozpačité, ale pristúpil som na hru tvorcov a ten karikaturistický perfekcionizmus ma ohromil, na niektorých figúrkach som sa dokonca zabával. Vo výsledku je How To Train Your Dragon šmrncovnou fantasy s atmosférou, napätím i humorom, vhodnou pre celú rodinu. Vrcholné pixarovky to nepokorilo ani omylom, ale Toy Story 3 má toho roku čo robiť, aby sa v tomto ohľade drakom vyrovnalo. OPRAVA: Po zhliadnutí na DVD uberám 1*. Ten film proste nie je taký bombastický, ako sa mi zdalo v kine. (80%) ()

gogos

Animák, který člověka chytí u srdce. Perfektní příběh plný povedených akčních scén, vtipných prvků, zvratů a klasických pohádkových scén. Fantasy, jakých je v posledních letech jen opravdu málo, má skvělou animaci, povedenou hudbu a jednoduchou dějovou linku, která svým zpracováním chytí snad každého... Pro mě rozhodně jeden z nejlepších animáků roku! ()

buldock

Neotřelý a dynamický animák z dílny Dreamworks , který si mě získal jednak prostředím do kterého je zasazen , ale hlavně skvělou ústřední dvojící postav mladého Vikinga Škyťáka a nejvymazlenějšího draka všech dob Bezzubky, kterého si určitě zamilujete! Jednoduše parádní podívaná a nový člen mé TOPky! Film: 90% , O.S.T. - John Powell - 89% ()

Tony.cs

Moc příjemná věc je tento film. Je to hrozně zábavné, atmosférické, příjemné na pohled, není to vtíravé. Největší plus vidím ve vzhledu hlavního dráčka, který je prostě úchvatný. ()

J3dla

Ale jo, po hromadě neprávem vychválených animácích zase jeden na kterej se dalo i koukat a člověka to i bavilo. Jen ta animace, především backgroundu v první části mi přišla jak kdyby to spíchli někdy před deseti lety, ale to je vedlejší. ()

ABLABLABLA

Nemám co dodat. Tohle není jen obyčejná animovaná pohádka pro děti. To je naprosto neuvěřitelný příběh, který nadchne diváka v každém věku, což teprve nějaké malé škvrně. A k tomu všemu ta skvělá animace a naprosto rozkošný drak s nejdojemnějšíma očima, který je takzvaně děsivý a chrlí oheň. Chci jednoho domů!!! Mít svého vlastního ochránce ve vzduchu i na zemi, který by se se mnou dělil o vyvrženou rybu, a který by se se mnou postavil celé vesnici a.... P.S. Ne, opravdu mi není deset. ;) ()

Alementina

Ta nejlepsi pohadka za poslednich par let, naposledy jsem si takhle uzivavala Shreka 1 a byla stejne mile prekvapena jako tehdy, se slzami v ocich a pripitomelym usmevem :) ()

Naslund

Můj asi nejoblíbenější západní animák po Vall-I. Hlavně kvůli drakům, kteří jsou opravdu zábavní. Žádní super cool bestie na zabíjení, ale spíše domácí mazličci, kteří jako kdyby trpěli syndromem miska plná, musím jíst. Bezzubka byl celej náš Setíček, ale přiznávám, že kdyby náš kocour měl velikost draka, tak první věcí na jídelníčku bych byl já. Teď trochu lituju, že takové filmy nebyly, už když jsem byl malej, ale jako malej jsem asi neměl tak vysoké požadavky. Tehdy by mi stačilo, že tam běhají vikingové a kolem ních poletují dráčci a z toho sofistikovaného humoru bych asi moc nepobral. Čím se to liší od podobné produkce, jsou scény, které mají zapůsobit. Obvykle jde totiž o taková rodinná klišé, kdy někdo z rodiny jde zachránit rodiče nebo naopak a tady... sami uvidíte, jak to dokáže zapracovat tam, co byste nečekali. ()

Hraný remake Jak vycvičit draka má obsazení

Hraný remake Jak vycvičit draka má obsazení

31.05.2023

Hraná adaptace animovaného hitu studia DreamWorks Animation Jak vycvičit draka konečně našla své lidské představitele. Oba herci pak údajně byli vybráni i proto, že by se mohli v sérii zdržet i na… (viac)

Jak vycvičit draka se dočká hraného remaku

Jak vycvičit draka se dočká hraného remaku

16.02.2023

Je veškerá fantazie v Hollywoodu definitivně mrtvá? Možná. Následující oznámení ale rozhodně nepomáhá přesvědčit veřejnost o opaku, studio Universal Pictures totiž oznámilo, že chystá hraný remake… (viac)

Třetí drak letí k rekordním ziskům

Třetí drak letí k rekordním ziskům