Držitel Ceny Akademie® Kevin Costner se představuje v roli čerstvě rozvedeného otce, který se se svou dospívající dcerou Louisou (Ivana Baquero) a malým synem Samem (Gattlin Griffith) stěhuje na venkov do Jižní Karolíny. Když se Louisa v novém domově začne chovat zvláštním způsobem a probudí se v ní sklony k násilí, John musí odhalit pravdu, která se za její proměnou skrývá. Může za to šokující tajemství bývalého majitele domu? Jak daleko bude otec ochoten zajít, aby svou dceru ochránil před dávným zlem, které si ji chce podmanit? Ve vedlejších rolích napínavého thrilleru, anglickojazyčné režijní prvotině Luise Berdeja, spoluscenáristy napínavých hororů [REC]Karanténa, se představují Samantha MathisErik Palladino. (oficiálny text distribútora)

Bloody13

Stokrát ohraná písnička, tentokrát ještě trochu jinak. I když atmosféra od samého začátku dává tušit v něco zlého, napětí se tentokrát smrsklo na několik konkrétních scén, které se vám pokusí rozproudit krev. Možná to bude tím, že tvůrci odhalili své potvory z lesa příliš brzy. Jinak je to vesměs klasické "bububu mystery", jejich vžitých postupů se dokonce zarytě drží, takže je celkem s podivem, že se podařilo do hlavní úlohy obsadit Kevina Costnera. Ten, jak je vidět, si na stará kolena vybírá docela zajímavé projekty. Však nejednoho z nás překvapil svou rolí charakterního zabijáka v thrilleru Mr. Brooksovi. Nuda se mi nedostavila, celé je to hezky natočené, a k mé radosti jsem se dočkal i několika pavouků (yeeaah). Závěr se mění ve slušné drama, dobře graduje, a do toho skončí otevřeným koncem, což je jedině dobře. Na dobré konce tu přece máme pohádky. ()

V_erus_h

Tákže.. Překousla bych protivnou holku, podle mě by se to dalo vyřešit tím, že by jí táta občas jednu fláknul.. :D Překousla bych dle mě retardovanýho kluka, kterej v 11 letech není schopnej pochopit, že mířit na lidi se nemá.. Překousla bych i příběh, kterej tu už byl tak miliónkrát.. Problém byl, že z tý hodiny a třičtvrtě se hodinu a čtvrt nic nedělo.. A tím myslím vůbec nic.. :D A to teda neberu.. ()

Campbell

Celkem obstojný film, ale je to bohužel i přes to že se mi to líbilo kopie dalších milion filmů. Rodina se nastěhuje do nějakého domu a tam se děje něco zlého. Tentokrát to není duchařina ale jakýsi monster film. Na konci příšery vypadají poměrně slušně ale než se k nim dostaneme musíme se překousat přes velké množství scén v domě které sice nejsou špatné, ale jsou fakt až moc okopírované z jiných filmů. Nikdy jsem nečekal že mi to bude tolik vadit ale bohužel u tohohle mi to vadí dost. ()

lykan9

Průběh Nové dcery je velmi táhlý a nudný. Postavy jsou nevýrazné, a to včetně postavy ztvárněné Kevinem Costnerem, přičemž ten už by měl vědět, jak propůjčit postavě ducha. Prostě se tam nic neděje a celé je to takové unylé. Zachraňuje to až závěr, který je po hororové stránce slušně odvedený a napínavý a hlavně příšery jsou dostatečně strašidelné. Možná by stačilo je zapojit více v průběhu celého filmu. No nic, Nová dcera je spíše lehce podprůměrnou podívanou a rozhodně se nedá říct, že bych si na ní vzpomněl, když bych měl někomu doporučit slušný horor. ()

kinderman

Třetí hvězdička je pouze za dodržení základního zákona literární teorie, tedy objeví- li se na začátku příběhu brokovnice, musí se z ní na konci několikrát vystřelit, byť by to mělo být do bytostí ze záhrobí (nebo kdovíodkud). Navíc, jak víme z předchozí filmografie, K.Costnerovi flinta v rukou vyloženě sluší... ()

• James Gammon, představitel Rogera Wayna, zemřel šest měsíců po uvedení filmu do kin. (Terva)
  • Natáčení probíhalo ve městě McClellanville nedaleko toku řeky Santee v Jižní Karolíně. (Terva)

Costner bojuje s vlastní dcerou

Costner bojuje s vlastní dcerou

27.10.2007

Ne, tohle není zpráva bulvárního charakteru, snažící se dokázat, jak mizerné vztahy mají u Costnerů doma. Je to námět nového Kevinova filmu. V kinech právě řádí Mr. Brooks, a hlavnímu představiteli… (viac)