Yes Man

• USA Yes Man (viac)

Carl Allen (Jim Carrey) prišiel na to ako sa zbaviť depresie a neperspektívnej práce. Doteraz sedel doma a na všetko odpovedal slovkom nie. Ale potom ako absolvoval seminár, ktorý viedol guru, sa Carl rozhodol, že slovko nie zo svojho slovníka vylúči. Bungee jumping? Áno. Naučiť sa kórejsky? Áno. Kúpiť si prvú letenku kdekoľvek? Áno... Carlovi sa otvárajú životné možnosti o to viac keď stretne slobodomyseľnú hudobníčku Allison (Zooey Deschanel). (TV Markíza)

GodComplex

Jsem velky fanousek Jima Carreyho, protoze ten chlapek proste je zabavny i sympaticky. Vetsina jeho filmu je super, nikdy se sice nejedna o zadne zavratne masterpieces, ale vzdycky to pobavi i potesi. Yes Man je v podstate ze stejne skatulky, ale bohuzel ta nekonfliktnost je silnejsi nez kdy predtim a duraz na intenzivni zabavu je naopak o dalsi level nize. Je to az prilis vynucene a stojici na primitivni zapletce, ktera se ale i tak dala vyuzit mnohem efektivneji. Zooey Deschanel bezne vubec nemusim, ale tady pusobila spravne roztomile a zive vystoupeni jeji electroclash skupiny bylo absolutne genialni - to je duvod proc tomu nedavam 2, ale 3 hvezdy. Jak uz to tak u podobnych filmu chodi, zabavnost prvni pule vystrida romance v pulce druhe, coz je sablona vyuzita tolikrat, ze uz to je vazne hodne trapne, navic narozdil od posledniho podobne ladeneho filmu Jima - Bruce Almighty je zde naprosto nulova porce "dojemnosti" a cela druha prisladla pulka pusobi uz neuveritelne nudne a natahovane. Jim by potreboval nejak nakopnout a chytit novy impulz, protoze timhle tempem to s nim do budoucna nevypada vubec ruzove. 5/10 ()

SonGokussj

Možná to přeháním s 5* a měl bych dát tři, aspoň to mi říká logika. Většinou filmy spíše podhodnocuji a velmi kritizuji a 5* dávám zřídka kdy :-) ALE... I když to má své mouchy (pořádné masařky, jednovaté a bzučící, smrdící) a neuvěřitelně předvídatelný konec, BAVIL jsem se nad průběhem, co vše se může stát, když čověk začne říkat na vše ano. Spoustu se mi tam toho nelíbilo, nedávalo smysl, bylo to hloupoučké, ale prostě... Úžasné. Bylo to nehorázně úžasné, krásné, prožité, živé, překvapující, potěšující, pokud si jen sednete a budete si film užívat, tak se opravdu dost zasmějete a nechá to ve vás i myšlenku k dumání. "co kdybych včera řekl Ano... Neříkám poslední dobou moc "ne"?". Logicky 55%, Citově 90% ()

Mr. Filuta

Nesmí se nad tím moc přemýšlet, berte to spíše jako kouzlo, než logickou úvahu. S nápadem jsem se i trochu dokázal ztotožnit, sám jsem se už tolikrát přistihl, že vedu nudný život (a konec konců, kdo ne?). Také jsem u filmu hodně vzpomínal na Lháře, Bruce či na Hala, ale vlastně už jen to, že se při sledování moje mysl toulala u jiných filmu vypovídá, že Yes Man mě až zas tolik nezaujal. Ale neurazil. ()

golfoxovox1

Podle mě krásná filosofická myšlenka (zabalená v hollywoodském obalu) poukazující na reálný problém občasné zatrpklosti jedince pramenící ze stereotypu... Řešením je podle tohoto filmu otevřít se světu a na všechno odpovídat "Ano." Ano, dost nelogické, přehnané a v realitě nefunkční... (Neboť by se určitě objevili tací, které by YES postoje začali zneužívat) Ale tento film beru jako neskutečně optimistické poselství, jak by se v jistých situacích dal při troše snahy změnit svět. Navíc se opravdu zasmějete, takže 5 hvězd a říkám ano ;-) ()

Pierre

Jim Carrey se tady většinou  příjemně krotil a často mi byl  sympatický, škoda, že se sem tam nevyhnul menšímu trapnějšímu přehrávání (bitka v baru) a scénař si neodpustil jeden dost trapný vulgární vtip (sousedka.) Mám pocit, že z tak skvělého námětu ,,musíš říkat na všechno ano.´´  šlo vytřískat víc  a tak nebude čtvrtá hvězda, ale je to docela příjemná a zábavná  pohodovka. Nejvíce se mi líbily romantické chvilky se Zooney Deschanel a ještě jsem čuměl, jak se to najednou rozjelo v té kytarové pasáži se sebevrahem. Na tuhle scénu budu určitě rád vzpomínát. A konečně mě někde bavil Harry Potter.:D ()

zipper111

YES YES YES!! Jim je prostě borec, až na pár slabých míst má film parádní skluz, konečně zase nějaká komedie, která není fekální, o ničem a trapná. Poslední dobou moc dobrých komedií nevzniká, tak by jsme měli být rádi za každou hvězdičku. Já bych i dal těch hvězdiček 5, ale přece jenom je to místy trochu o ničem, ale opravdu jen místy, celý film je jinak velmi dobře sladěn a všechno spolu pěkně působí. ()

numi

Jim Carrey se vrací do své minulosti a ladí svou komediální klasiku. Naštěstí ale není tak krutě trapný jako ve filmech Lhář, lhář či Blbý a blbější a spíše než mimiku rozhýbává lehce romantická témata. Nemusíte se tedy smát jeho dvouminutovým hrátkám s obličejem, kdy se snaží napodobit kýchajícího šarpeje, ale v rámci nastaveného děje přirozeným životním situacím. Myšlenka filmu komediální potenciál má, zkrocený Jim Carrey také a Peyton Reed zbytečně netlačí na bránici a nechává všemu hladký nenucený průběh, který filmu sedne. Jo, prima jednohubka. Není to sice tak povedené jako moje guilty pleasure Božský Bruce, ale ze všech komedií Jima Carreyho k tomu má tahle nejblíže. [březen 2009] ()

speedy3

Průměrná komedie, s ještě více předvídatelným koncem. Není to zrovna to co bych čekal od Carrey a to je možná dobře, každopádně pro mě 3*. ()

blackrain

Originální nápad vystavět příběh na tom, že Jim musí na každou otázku odpovídat ANO. Pro film vhodné, ale ve skutečném životě nepraktikovatelné. Vůbec si to neumím představit, že bych na každou otázku odpovídala ano. Zřejmě by to nedopadlo dobře. Zdá se Jim už nepoužívá tolik bláznivých grimas, jde to stejně dobře i bez nich. ()

Makky

Vcelku zaujímavý nápad vsadený v podstate do oničom príbehu, ale celý film pôsobí tak nejak príjemne. Zooey a Jimovi to spolu sekne a po celý čas sa je na čo pozerať. YES! ()

Pragrik

Skvělý Jim Carrey a Zooey. Absordní téma,ale musím ocenit originalitu. Určitě mi snímek zlepšil náladu, což bylo jeho hlavním cílem, možná taky může trochu někomu nakopnout život, když si uvědomí svůj stereotypní každodennost...prostě yes,yes,yes man. ()

buldock

Celý snímek trpí hned několika neduhy , kdy tím největším je asi pitomoučká hlavní myšlenka a s tím spojené nebezpečně pozitivní vykreslení vlivu sekt na život jednotlivce , dále slabší scénář , velmi málo komických situací a gagů jinak herecky vynikajícího Jima Carreyho , celková kvalitativní nevyrovnanost filmu jako celku a jedna totálně dementní pěvecká vložka. Ale jinak jsem si u filmu vcelku příjemně oddechnul , párkrát se zasmál , ale žádné převratné podívané (až na roztomilou Zoey Deschanel a její krásné modré oči) se mi bohužel nedostalo , čekal jsem i díky zdejšímu vysokému hodnocení přeci jen víc.Film: 68% ()

Naslund

Přijde mi to, nebo během filmu Carrey omládl? Na začátku mi ho bylo opravdu líto, když se chudák uzavíral sám do sebe a nic ho netěšilo. Na komedii to v tu chvíli ještě moc nevypadalo, ale po menším zvratu to byla zase moc zábavná jízda. Nic nechutného, nic příliš vážného, prostě prima oddechový film. A ta bitka za hospodou byla boží. ()

gogos

Jim Carrey je pořád ten starý dobrý bavič, Zooey Deschanel je překrásná sympaťačka a ten kníratej hipík typickej filmovej blbec. Průměrný námět podpořil Carrey svým umem a vytvořil lehce nadprůměrnou komedii. Na klasiky typu Maska, Ace Ventura či Blbý a blbější to nemá, ale pořád je to lepší než Cable Guy či Grinch... 3 a půl * ()

slunicko2

Mysli pozitivně a říkej ano. 1) Spíše úsměvná než crazy komedie stojí a padá se stále sexy 46letým Jimem Carreym (kdo by mu ten věk řekl), což ovšem platí pro většinu jeho filmů. 2) Asi třetina snímku je skvělá, třetina slušná a třetina prázdně nudná. 3) Film je povrchní. Nevyužívá filosofické konotace tématu a směřuje prostě a jenom k zábavnosti. ()

kaylin

Jim Carrey je prostě herec, na jehož film se budu rád koukat. Je jedno, jestli se bude jednat o jeho klasické komedie, novější komedie nebo vážnější filmy, ten člověk mě prostě vždycky dokáže zaujmout. Stejně tak je to i s filmem "Yes Man". Pobavil mě, ať už si budete říkat, co chcete. Jim má prostě na komedie talent od přírody, a když se sem tam dokáže zaksichtit jako dříve, prostě mu to sežeru. Pravda, pořád bych řekl, že potenciál příběhu nebyl dotažen do konce, mohlo zde být mnohem více vtipných scének, mnohem více gagů, ale přesto se to místy skutečně daří pořádně rozhýbat. Představte si člověka, který je k životu negativní. Není takový od přírody, ale manželství, respektive rozvod, ho směřovaly právě do končin negativního přístupu. S kamarády odmítá kamkoli chodit, nikomu nechce vyhovět prostě proto, že si nechce přidělávat problémy. Jako kdyby se chtěl nechat uzavřít do ulity, v které nakonec umře. Dojde ale k osudovému setkání se starým známým, který mu doporučí kurzy "Yes Man". Na kurzu se naučí, že je lepší na vše říkat ano. Dalo by se očekávat, že od této skutečnosti se bude odvíjet spousta vtipů, ale jak jsem řekl, až tak moc přecpané gagy to není. Jim Carrey ale nezklame, a když je mu poskytnut prostor, pořád to dokáže skvěle rozjet. Skvěle mu sekunduje Zooey Deschanel, která je krásná a vtipná. Dokonale k sobě pasují, což je ta správná chemie na film, který je místy až příliš klišovitý a nesnaží se nic vymýšlet. Jedná se vlastně o romantickou komedii, kde musí dojít ke zvratu, kdy to vypadá, že se ti dva nedají dohromady, ale konec je stejně nakonec dá dohromady. Nebýt skvěle zvolených herců a zajímavé zápletky ohledně slovíčka "yes", nedostal by se film ani na průměr. Více: http://www.filmovy-denik.cz/2012/12/wtc-yes-man-mary-max-zambezia-cerna.html ()

suicide

Film, jemuž to zvláštní herectví Jimma Careyho možná i škodí, přesto ale film, který by bez Jimma Carreyho nebyl představitelný. Zajímavý paradox? Možná, ale spíše jde o časem vypozorovaný fakt - všechny Carreyho filmy totiž alespoň částečně sdílí tuto vlastnost. V Yes Man okamžiky výbuchu vtipu střídají nic neříkající okamžiky vyplněné šklebícím se Carryem. Zatím svoje Yes řeknu. Zatím. ()

Carrey a McGregor jsou příliš teplí

Carrey a McGregor jsou příliš teplí

22.03.2009

Přinejmenším pro americké publikum. Ano, na neděli jsme si pro vás odložili trochu bulváru ;-). Možná už jste si říkali, kam se poděla komedie I Love You Phillip Morris, kterou Jim Carrey natočil… (viac)

Jim Carrey a režisér Juno si plácli

Jim Carrey a režisér Juno si plácli

09.03.2008

Kariéra Jima Carreyho si nějaký čas dávala šlofíka, ale zdá se, že navzdory fiasku s thrillerovým pokusem 23 se gumový Jim vrací s plnou parádou a momentálně patří k nejvytíženějším hercům vůbec.… (viac)